2017 Nisan Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    217
Günaydın arkadaşlar, herkese iyi bir hafta diliyorum. Çok kötü bir gece geçirdim, Allah beterinden korusun inşallah. Kızıma 8 buçuk gibi muzlu irmikli mama yaptım yedirdim, gayette iyi yedi. Sonra huysuzluk başladı. 10 buçuğa doğru uyudu. Bir saat geçmeden uykusundan kusarak uyandı :KK43: Öyle korktum ki boğuldu kendini zor açtı, kafası kolumun üzerine düştü. Aklım çıktı. Allah yardım etti de eşimin erken geleceği tuttu. Tam o geldi ikinciye tekrar kustu, ama nasıl kusmak :KK43: Herhalde zehirlendi yada mama ağır geldi dedim. Gece 6 7 defa kustu, o kadar bitkin düştü ki kafasını kaldıramadı. Gece 3 e 4 e kadar başında oturdum tekrar kusar bişey olur diye. Emziremedim bile korkudan çıkarır diye :KK43: Sabaha kadar aç bitkin uyudu yavrum. Sanırım kızımın muza karşı alerjisi var. Bütün vücudu kıpkırmızı oldu döküntülerle kaplandı. Öksürük hırıltılı solunum dudaklarda kabarma var. Besin alerjisi belirtileri bunlar. Hala hiç keyfi yok öylece kıpırtısız yatıyor çok üzgünüm ama döküntüleri azaldı baya.
Kızlar hastanelerde alerji testleri yapılıyor mu bilginiz var mı, neye karşı alerjisi olduğunu öğrenebilir miyim acaba?
Ablamın 4 aylık bebeğine yapıldı sadece emmesine rağmen. Kırmızı et kakao fıstık ve çilek alerjisi çıktı. Daha bakılmadık gıdalar bile var. Bende oğluma baktırmıştım az miktarda süt ürünleri çıktı. Bi baktır mutlaka derim

Kizlar 6. Ayda ne verilebilir diye baktiniz mi tabloya?Ben bazi verdiklerimden pisman oldum.dr kizdi bana 6 ayda doyumluk bisey vermeyin yemek alistirmasi diyor sadece. Herseyi verirsek bu sefer yarar saglayacak seyinde vitaminini alamiyormus.

Eklentiler

• Screenshot_20170925-145842.png
    Screenshot_20170925-145842.png
    180,5 KB · Görüntüleme: 66
  • Screenshot_20170925-145851.png
    Screenshot_20170925-145851.png
    270,4 KB · Görüntüleme: 63
  • Screenshot_20170925-145901.png
    Screenshot_20170925-145901.png
    207,2 KB · Görüntüleme: 55
Çok çok geçmiş olsun rabbim korusun 3 gün kuralını yaomamışmıydın verdiklerinde ben artık herşeyi birbirine katmak yerine sade suyla pişir ver yapıyorum daha yeni başladılar ek gıdaya zamanla beslenmeleri oturur hiç acelesi yok

Alt tarafı bakla dersin sebze sağlık dersin ama yaptığına bak ben bilmiyordum yeni öğrendim ve hamileyken yedim bu arada bebiş nasıl oldu

Ay çok geçmiş olsun canım yaa Allah beterinden korusun :KK43:

Ablamın 4 aylık bebeğine yapıldı sadece emmesine rağmen. Kırmızı et kakao fıstık ve çilek alerjisi çıktı. Daha bakılmadık gıdalar bile var. Bende oğluma baktırmıştım az miktarda süt ürünleri çıktı. Bi baktır mutlaka derim

pembepatiks pembepatiks Sağolun arkadaşlar şimdilik iyi kızım. Huysuzluğu ağlamaları var biraz. Döküntüler bacaklarda hala var. Bir muz neler yaptı yavruma. Bugün ek gıda vermiyorum, sık sık emiyor, bugün böyle geçsin.
papatyaozu papatyaozu hastaneyi aradık, alerji testinin dermatoloji bölümünde kandan bakılarak yapıldığını söylediler. Doğru mu ki? Hangi bölüm yapıyor acaba o_O

sukur dun mevlut sorunsuz gecti ve cocukla ilgilenebildim saeece. ama onca kari cocuk ac emzir cocuk uykusu geldi uyut cocuk soyle boyle diye diye.konsey dun karar verdi oglum zayifmis sutun yetmiyor ek gidaya baslayin formul mama vermeyin pirincmis yemekmis verin herseyden. neymis kayinvalide benden korkuyormus yemek vermek icin bokunu kontrol ediyormusum . bende kaynanaya dedim bol tereyagli ve tuzlu verirseniz tabiki istemem dedim. mihlama hosmerime kadar ilerletmislerdi. bugunde sabah kaynanamin ablasi artik ne dediyse bebk zayif bebe biskuvisi al birseyler yapalim yedirelim artik diye baya saydi. bende bebe biskuvisi yaptim mandalina armutu robottan gecirip icine kardut pekmezi koydum verdim ama almadi. bazen ck daraliyorum sanki cocuk onlarin benim degil
Cnm pekmezi kesınlıkle pişirmıorz.senın bebişe aferın yemediği için.kaynana yaw he he hee de geç.ben hep koyun kıymalı sebze corba püre arasndaım.ne cok katı ne cok acık.bnm bebeğim tanecıklı şeleride yiyo.tam buğday ekmek bazn batırıom aslında onu bile vermk istemıorm ama ekmek seviyor.youtubeta 2anne 1mutfak var.takıp etmeljsn

Kızlar bebeğimn burnu cok fena tıkalı.birde serum fizy.artk yaptrmıo otri bebeyı görür görmez ağlıo.nese araştrdm cold mix die bişe buldk.doğal bi ürün viks gbi ama doğal bodysne damlatıosnz.aklınzda bulunsn bize ii geldi

Doktorun gördümü ki hareketini.mastürbasyon olabilir bebek çocuk hepsi yapabiliyor ama tarif ettiğin hareketi kızımda yapıyor.bence emeklemeye hazırlanma çalışmaları onlar.önce 4 ayak üstüne geliyor dizlerini hareket ettiremiyor kendini ileri geri atıyor kızım..10-15 güne kadar emekler gibime geliyor.
Aynen bizimkiside ılk ole yaptı snr emekledi.şimdi dizinin üstüne kalkıp aynı şei yapıo.bebekler onlar yapsalarda doğal bi süreç anne karnında bile oluolarmşki

pembepatiks pembepatiks Sağolun arkadaşlar şimdilik iyi kızım. Huysuzluğu ağlamaları var biraz. Döküntüler bacaklarda hala var. Bir muz neler yaptı yavruma. Bugün ek gıda vermiyorum, sık sık emiyor, bugün böyle geçsin.
papatyaozu papatyaozu hastaneyi aradık, alerji testinin dermatoloji bölümünde kandan bakılarak yapıldığını söylediler. Doğru mu ki? Hangi bölüm yapıyor acaba o_O
Canm bize çocuk doktorumuz istemişti. Dermatolojiye gitmedik. Ablamında aynı oldu o da gitmedi. Devlette benm bildiğim çocuk alerji bölğmü var. Ama yönlendirme olmadan randevu alamıyosun. Bizde kanda yaptırdık testleri. Bide deri testi var yapılan

Canm bize çocuk doktorumuz istemişti. Dermatolojiye gitmedik. Ablamında aynı oldu o da gitmedi. Devlette benm bildiğim çocuk alerji bölğmü var. Ama yönlendirme olmadan randevu alamıyosun. Bizde kanda yaptırdık testleri. Bide deri testi var yapılan

Tamam canım teşekkür ederim, devlet hastanesinde halam hemşire ona bir sorayım böyle bir bölüm var mı diye. Biz özel hastaneyi aramıştık bugün. Ama devlete gitmek daha iyi olacak.

Geçmiş olsun Sahil yolundaki devlet hastanesinde çocuk alerji bölümü var ama çocuk doktorunun sevk etmesi gerekiyor. Aynı yerdeki boş bir çocuk doktoruna gidip aynı gün hemen yan odadaki alerji bölümüne muayene olabilirsiniz. Fakat ben çok uzun zamandır bukadar pis ve eski bir hastane görmedim aynı zamanda basık ve havasız

Sağolun arkadaşlar. Ben aşıdan sanmıştım alerjisini meğerse muzmuş. Dün çünkü değişik bir şey vermedim. Ama öyle korktum ki ömrümden ömür gitti. Boğula boğula kustu resmen, ben öyle kusmak hiç görmedim, kafası hep yana düştü, en son afedersiniz sarı yeşil çıkardı :KK43: Bugün ek gıda bir şey vermicem midesi dinlensin kendine gelsin. Sık sık emzircem. Ne zor birşeymiş şu alerji bebeklerde, kızım da bana çekmiş benim de bünyem çok alerjik :KK43:
Canım birde böyle durumlarda acillerde alerji iğnesi yapılıyor

Kizlar 6. Ayda ne verilebilir diye baktiniz mi tabloya?Ben bazi verdiklerimden pisman oldum.dr kizdi bana 6 ayda doyumluk bisey vermeyin yemek alistirmasi diyor sadece. Herseyi verirsek bu sefer yarar saglayacak seyinde vitaminini alamiyormus.
Ben bu tabloya göre gidiyorum ama artık verecek bişey bulamıyorum

iyi akşamlar kızlar bayadır bişey yazmıyordum ama takipdeydim.
herkes gibi benimde sorunum ek gıda. benim oglan biraz tosuncuk oldugu için daha dogru düzgün ek gıda tadımlarına başlamadık. ama ne versen yer durumunda. mesela dun bi arkadaşdaydık orda agzına biraz pirin pilavı verdımm bana mısın demeden yedi ve her kaşıkda elimi gözledi bana da ver der gibi. bu arada tam 6 aylık olduk. arkadaşımın oglu var 40 gün büyük benimkiden oda valla maşşalah tavuklu pilav yedi hemde agzında cıgneye cigneye resmen benim agzım acık kaldı.
bu arada benim ikinci cocugum ama herşey yeniden yaşıyo gibiyim o yüzden ne yapmalıyım kilosundan dolaı sadece anne sütüne mi devam edeyim yoksa sebze meyve pürelerine başlamalımıyım.
Benim kızımda baya iri bir bebek ama ben 6 ay olunca başladım ek besine.geç verirsen alışması zor olabiliyormuş.Zaten şuan doyumluk değil tadımlık olması lazım ilk günlerde.ben yoğurt sebze püresi ve kahvaltı çok nadirde meyve veriyorum.ama hepsini aynı gün vermiyorum.dönüşümlü olarak 2-3 öğün olacak şekilde veriyorum
Migros ve şoktaki kefir mayası iyiymiş bize dedemiz verdi ev yapımı içiyoruz kızımla beraber
Şoktada yok yok herhalde:)yoğurt mayasınıda ordan alıyorum.kızım yoğurdu o maya sayesinde sevdi.

Geçmiş olsun Sahil yolundaki devlet hastanesinde çocuk alerji bölümü var ama çocuk doktorunun sevk etmesi gerekiyor. Aynı yerdeki boş bir çocuk doktoruna gidip aynı gün hemen yan odadaki alerji bölümüne muayene olabilirsiniz. Fakat ben çok uzun zamandır bukadar pis ve eski bir hastane görmedim aynı zamanda basık ve havasız

Canım birde böyle durumlarda acillerde alerji iğnesi yapılıyor

Teşekkür ederim ilginize. En kısa zamanda götürücem kızımı inşallah. Bilgi vermeniz iyi oldu, sağolun.

Günaydın kızlar birşey soracağım adetletiniz düzenlimi doğumdan sonra .en son 12 eylülde olmuştum bu aralar adet olacak gibi ağrim oluyor ama hala olmadım 5 gün geçti emzirdigim için düzensizlik olabilirmiş diye duymuştum test mi yapsam acaba :KK64:

Günaydın kızlar birşey soracağım adetletiniz düzenlimi doğumdan sonra .en son 12 eylülde olmuştum bu aralar adet olacak gibi ağrim oluyor ama hala olmadım 5 gün geçti emzirdigim için düzensizlik olabilirmiş diye duymuştum test mi yapsam acaba :KK64:
Herkes bir olmaz ki canım. Benim düzenli hiç geçmiyo gününü.
Şüphen varsa test yap tabi kaç gün geçti

X