2017 Nisan Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    217
ben ilk hamileliğimde hiç birşey yaşamadım.mide bulantısı ve olmadı . 3 gündür çok iştahsızım sabahları hiçbirşey yemek istemiyorum. nedendir acaba
ya canım bilmiyorum ki benimde ilk gebeliğim. benim kasık batmları bel ağrısı var. adet oluyormuşum gibi arada rahim içinde batmalarım var. bende sürekli yatıyorum evde bişey olmasın diye. inş. mide bulantısı yaşamam

elvaven canım %66 artış yeterli diye biliyorum ben bide böyle hesapla bakalım denk geliyor mu
Benim sonucum da 225 çikmiş ama doğruluğu tartısılır gerizekalı bi memur yüzünden kanım onca saat bekledi sonuç için

ben fazlaca regl ağrıları çekiyorum , sürekli wc ye gidip kontrol ediyorum kendimi .İşteyim ama kendimi işe veremiyorum.öğle arası olsa da gidip kan versem diye bekliyorum.

Citolesgen Canım inşallah gerçekten psikolojim bozuldu.
deli_mavi_59 Bak işte ne kadar güzel çıkmış, içini ferah tut canım.
Pazartesi 92 olan değerime %60 koyunca 150'ye falan tekabul ediyor. 135 'e yakın sayılır di mi? Sonuçta tam 48 saat geçmemişti. (içimi rahatlatıyorum ama nafile)
Cumartesi günü 32'ydi değerim. Buna göre pazartesi 64 , bugün de 128 çıkmalıydı, yani çok da kafana takma dedi doktorum o artış değerlerini. Sen kendini 90'a göre ayarladığın için 180 bekledin dedi. Ama 32 olan değerine göre bugün normal dedi. Baktırıp durmak kötü geliyor hasta psikolojisine. Her ölçümde illa 2 kat artcak diye bişey yok ki dedi. Her şey olabilir ama kanaman olmadan ölçüm istemiyoruz biz dedi.

Dr un çokta güzel açıklama yapmış bence sen içini ferah tutmalısın. Herkesin bünyesi farklı hormonları farklı artışları farklı, kısacası farklı yani. En basit örneği kardeşimin eşi beta hcg 400 lerdeyken keseyi görmüştü , hemde karından usg ile. Ama topiclerde okuduğum bazı arkadaşlar beta hcg 1000 lerdeyken keseyi göremediler. Artışları ilk zamanlarda düzensiz olup sonra düzenli şekilde artan arkadaşlar da oldu. Hep okudum ve gördüm bunları. Şuan hepimiz stres içindeyiz , ne olacağımız belli diil. Allah'a sığınalım , o bebeklerimize sağlık versin inşallah. Hikayelerimiz yarım kalmasın , mutlulıukla son bulsun

deli_mavi_59 Gözüm doldu okurken. Dediklerin içime su serpti. Muhtemelen bugün regl olacaktım ben gebelik olmasaydı. Geç yumurtladığım için değerlerim de çok düşük daha. Daha başlarında düzensiz artması normal olmalı. Kayınpeder en az 2 kat artış istiyoruz sağlıklı olduğunu anlamak için dedi.
Deminse 2 yaşında oğlu olan arkadaşımla konuştum. Düzensiz artışlar onun da başından geçmiş, çok normal başlarda dedi, dış gebelik riski, kimyasal gebelik riski, bunları göze alarak gidiyosun her kan alımına, doktor seni bunlara hazırlıyo, çok stresli dedi. Ama canım ne güzel demişsin, ne olacağımız belli değil ama hikayelerimiz yarım kalmasın istiyoruz. Hepimiz için zor günler.

canım benim ilk hamileliğimde reglimin 16.günü 48 , 17 günü 62 , 18.günü 73 , 19.günü 101 , 21.günü 152 , 24.günü 277 çıkmıştı.

hiç bir zaman düzenli iki kat artmadı ama çok şükür sağlıkla büyüdü ve doğdu. erken yumurtlama ve döllenme olmuştu.
her gün kan aldırıyordum artsın diye dualar ediyordum.bütün psikolojimi bozmuştum.çünkü 26 ay tedaviden sonra olmuştu.
ama bırakmadı anneciğini , demem o ki 2 kat artmasını bekleme , hergün artması önemli.

Sen o göz dolmalarını bana sor , herşeye oturup eni konu hüngür hüngür ağlıyorum
Canım bak kendin söyledin şimdi , geç döllenme diye , hem bugün de bat gününmüş , bat geçmeden gebeliklerimizi öğrenmemiz zaten bir mucize. Beta hcg baktırmamış olsaydın nereden bilecektin ki kaç kat arttı değerin. Sağlık ocakları bile ilk etapta soruyor günün kaç gün geçti diye ona göre beta hcg bakıyorlar. Birde geç döllenme daha dur değerlerin esas bundan sonra artmaya başlayacak Rahat ol stres yapma herşey olacağına varır su akar yolunu bulur. İyi düşünelim iyi şeyler olsun tamam mı

Niye her gün ölçtürdünüz

kızlar bence bu kadar kafanizda takmayin.tedavi goren ve Dr kontrolünde sık sık tahlil yaptiranlari anliyorum ama onun dışında bu kadar tahlillere takilmayin rahat olun biraz.ben adetim geçtikten sonra direk kan tahlili yaptıracağım pozitif çıkarsa da Dr gideceğim.daha adet gununuz bile gelmeden tahlil yapmaya başlıyorsunuz ve kafanizda sorular devam ediyor.silik çıktı hamile miyim kan degerlerim bu iyi mi diye.adetiniz geçtikten sonra kan tahlili yapıp dr gidin ve onun dediklerini uygulayın. ve bu kadar stres yapmayın derim

Merhaba bende yeni öğrendim inşallah nasipse 2017 Nisan annesi gözüküyorum. Şu an yurtdışında olduğum için kan testi ya da doktora gidemiyorum maalesef ama nasipse 1 ay sonra Türkiye de gidebileceğim.
Hayırlısıyla kavuşuruz inşallah bebeklerimize:

kesinlikle katılıyorum. İlk hamileliğimde Türkiye de o kadar sık doktora gidiyordum ki acaba bir şey mi oldu bu neden böyle oldu falan derken çok ciddi stres oluyordu. Sonra şu an yaşadığım yere geldiğim 7 aylık hamileyken ve burada hamiellik dönemi boyunca 3 kez ultrasona alıyorlar. En fazla ayda 1 kontrol falan. Ve inanın ki çok daha rahat oldu. Bu bebeğe de yansıyor

Tedavi görmeseydim haftasonu adet tarihimdi. Erken bir test yapılmadı. Teşekkürler yine de temennin için. Sana da hayırlısı olsun.

benim sonucum pazartesi 131.96 idi.Bugün 172.26
yani fazla artmamış en az % 66 artması lazım % 30 artmış.
ilk hamileliğimdede yazdığım gibi böyle düzensizdi , inşallah tutunur.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…