2017 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    331

Seninki çok fena Maşallah, paylastigin ek gıdalarında yakinen takipcisiyiz; benimki hiçbirşey yemek istemiyor o nedenle benim ek gıda serüvenim çok sıkıcı

Seninki çok fena Maşallah, paylastigin ek gıdalarında yakinen takipcisiyiz; benimki hiçbirşey yemek istemiyor o nedenle benim ek gıda serüvenim çok sıkıcı
Bir yaşına kadar öncelik anne sütü ya da mama. Yemek istemiyorum diyorsa vardır bir bildiği.
Benimki de o kadar yemesine rağmen 320gr almış bu ay. Geçen ay 250 almıştı. Kendi dengelerini kuruyorlar, ömür boyu yiyecekler zaten. Üzülme:)

Bebis Kislik mont yagmurluk indirimi yakalayan olursa yazabilir mi? Gelecek kis icin ozellikle kurk mont dusunuyorum. Mayo falan alan oldu mu bu arada? Hangi marka tercih ettiniz?
Yeni doğduğunda ebebekten almıştım, güzel çıkmıştı mayoyu.
Kışlık mont aldım ben geçen sene Zara'dan 9-12 uzun uzun giyer diye, adam artık tam oluyor. O yüzden mevsim bekleyeceğim, alıp da elimde kalmasın diye.

Aktivitemasasına dikelttim bugun baya işe yarıyor gibi bnde pek ilgilenmedim bAstırmaya oturmaya odaklandım ek gıdaya vs

Yoğurdu kaşıkla yiyor. Ben doldurup eline veriyorum başarıyor. Yumurtayı lorlu yapıyorum genelde omlet şeklinde onuda parça parça önünden alıp yiyor. Atlas emekliyo emeklerken oturabiliyor. Koltuğa tutunup kalkıyor şu sıra. Her yere dikelme peşinde. Bu yüzden 1 saniye yanlız bırakmaya gelmiyor. Merak etme sarp canı ne zaman isterse o zaman hepsini yapmaya başlıycak. Peş peşe gelicek hepsi.

Merhaba kızlar,
Bizde de durum çok farklı değil. Ada asla emeklemek istemiyor. Hatta ona kalsa yüzüstü bile durmayacak kolayını bulsa.
Tek parmağımı uzattığımda tutunup, çok kolay bir şekilde önce oturur pozisyona sonra da ayağa kalkabiliyor.
Kollarından tuttuğumuzda adım atabiliyor. Daha tam olarak tek başına duramıyor, yada sıralamıyor henüz.
Altta iki dişimiz var, onun dışında görünürde yok henüz başka diş.
Ek gıda gayet iyi gidiyor. Biraz klasik biraz BLW olarak :) hemen hemen her şeyi yiyor. ( ona özel hazırladığımız her şeyi diyelim)
Tuz, şeker yok kesinlikle, un da mümkün mertebe kullanmamaya çalışıyorum ama kullanılması gereken durumlarda da yulaf unu tercih ediyorum. ( kurabiye ve minik muffin yapıyorum bazen :)
Gece emmeleri iyice azaldı, hatta 2 gündür emmiyor. Ben de zorlamıyorum, bakalım artık... gündüz zaten 1-2 kez mama içiyor ek gıda yanında.
Gelişimi de hep 90 persentil aralığında, biraz iri gidiyor boy ve kilo...

1 yaş Doğum günü olayını ben de düşünmeye başladık ama henüz net bir sonuca varamadım.

beatrices bahsedilen güzel tariflerin nerede :) ben de bakmak isterim..

Ne güzel haberler var Ada'dan.
İnstagram hesabımda ek gıda paylaşıyorum, profilime de bölüm açtım, arkadaşlar sağolsun ondan bahsediyorlar.

Arkadaşlar ben ceviz rendeliyordum muhallebisine sonra doktoruna sordum sakin verme akciğerlere kaçabilir 3 yaşından önce kuruyemiş onermiyoruz dedi her doktorun görüşü farklı işte beni de korkuttu vermiyorum şuan

Öğütülmüş olarak 10. aydan sonra fındık, ceviz ve badem öneriliyor genelde

Öğütülmüş olarak 10. aydan sonra fındık, ceviz ve badem öneriliyor genelde
Özellikle söyledim rendeliyordum ama diye olsun onu cigneyemedigi için kacirabilir dedi. Ben sadece gittiğim doktorun fikrini paylaşmak istedim bilginize

Özellikle söyledim rendeliyordum ama diye olsun onu cigneyemedigi için kacirabilir dedi. Ben sadece gittiğim doktorun fikrini paylaşmak istedim bilginize
Rende olunca biraz parçalı kalıyor ya belki o yuzden oyle uyarmış olabilir toz şeklinde un gibi olursa sıkıntılı gormeyebilir doktorunuz da

Rende olunca biraz parçalı kalıyor ya belki o yuzden oyle uyarmış olabilir toz şeklinde un gibi olursa sıkıntılı gormeyebilir doktorunuz da
Ben 6.aydan beri her gun kahvaltisina katiyordum rondodan gecmis ceviz zaten karisim icine girince toz cevizle alakasi kalmiyor. Simdi de badem ve findik ekledim. Yogurt kahvalti muhallebi katilabilir diye dusunuyorum. Bugday ruseymi yulaf kepegi de ayni sonucta onlati da kullaniyoruz.

Bence de canım. Doktor muhtemelen rende diye oyle demiş olabilir

Gunaydin kızlar nasilsiniz bebisler nasiln:)

Biz bir hafta sonra once otobüs(5-6saat) sonra(3-4saat) uçak yolculuğu yapacağız insallah.... otobüs yolculuğu nda babamizda eslik edecek ucakta yalniz olucaz tavsiyeleriniz varsa dinlemek istiyorum ....daha önce uçakla yolculuk yapanlar vardı diye hatirliyorum

Şaka gibi ben kendime bilet aldım bebeğe alındıgını bilmiyordum hani bebek ayrı koltugu yok diye meger 25 tl sigorta ücreti Adı altında bilet alıncakmıs oraya gidince ogrendim

Arabayla ucaga kadar gittim bebek araba cihazdangecrirken sarpı görevliler tuttu en son ucaga binerken yer görevlileri bebek arabasını aldılar bebeklilerin yanınıboş bırakıyolarmıs ama sen yünede söyle yanım bos olabilir mi diye ucak tam havalanırken emzirdim emzirmiyorsan emzik emsin dönüşte emzik verdim ben oyuncak aldım yanıma onla oyalandı sıkıntı cıkmamıştı cıkısta bebek arabası valizlerle bir geldi dönüşte ise merdivenli ınindiğimizden ortada duruyordu

Toz haline nasıl getirebilirim ? Yardımcı olursanız sevinirim

Ceviz faydalı olduğu kadar yüksek alerjen bir gıda. Yedirmeden önce bebeğin yanağına ya da ağız etrafına sürmekte fayda var. Kızarıklık ya da şişme kabarma olursa lütfen vermeyin.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…