2017 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    331
Merhaba canım..çok vaktim olmuyor burayı takip etmeye ..çalışmaya başlayalı bebekli hayat çok yoğun oldu..
arada hamileliğinde benim yaşadığım sorunları yaşanlara umut olsun diye mesaj atanlara cevap yazıyorum
bebeğim ve biz iyiyiz çok şükür...
Siz nasılsınız.. kızınız nasıl ?
Bizde iyiyiz cok sukur.

A Aydebal merhaba
Senin kızınla benim kuzım aynı dogumlular diye sana sormak istedim
Atak dönemindemisiniz acaba
Kızum üç gündür aglayarak uyanıyo.önceden iki saat uyudugu olurdu geceleri ama artık saat başı cıglık atarak uyanıyo ve susması saatler sürüyo
Baya zor durumdayım anlayacagın
Senin kızını merak ettim o yuzden
Umarım atak dönemisir ve baska bişey degildir:KK43:

A Aydebal merhaba
Kızum üç gündür aglayarak uyanıyo.önceden iki saat uyudugu olurdu geceleri ama artık saat başı cıglık atarak uyanıyo ve susması saatler sürüyo
Canim normal hali degilse yani onceden yasamadiysaniz hic oncelikle fiziksel bir sikintisi olmadigindan emin ol. Benim bu durumlarda ilk aklima gelen gaz sorunu oluyor. Cunku arada hep yasiyoruz ve sonradan gaz cikardigini rahatladigini ve uyudugunu goruyorum sonucta. Degilse idrar yolu enfeksiyonundan suphelenir ve icimi rahatlatmak icin tahlil gonderirim. 3 dis etlerinde kizariklik kabarma varsa dis olabilir. Benim icin bunlar degilse ve gece uyanik kalip oyun oynadiginda sorun yoksa evet atak diyorum. Bazen uyumak istemiyorlar uykuna ara ver ve oyun oyna
Hala hysuzluk ciddi devamsa birsey vardir. Tabi her cocugun yapisi farkli fikir olsun diye yazdim.

A Aydebal merhaba
Çok decmiş olsun.
Evt haftalari itibariyle uzun ataklardan birindeler ama zor olani gecirdiler.simdi 45. Haftalarini dolduruyorlar.tabi bizimki dogum tarihine gore geciriyor tum ataklarini.yabi mutlaka hissettiriyor.
Ama dogrusu dogumu 40 haftaya tamamlayip saymakmis.
Yani huzursuzlugu icin diş,burun tikanikligi yada baska bir saglik sorunu yoksa 40 a tamamlanmis atak olarak bir incele.
Cunku stresli atak 44. Haftaya denk geliyor. Tabi 47. Haftanin sonuna kadar surecekmis bu atak donemi de .bu 45 ve ilerisi daha sakinceymis.
Benimki de besiginde koluma sarilarak uyumayi cikardi.oyle sıkı tutuyorki cekince uyaniyor hemen.bazen isim yoksa bekliyorum uzunca sure.isim varsa oyuncagi veya yastikla kandirmaya calisiyorum.
Dis olarak ta ust damakta ön ikisi cok yakinda olacak sanirim 6 dis birden kabarmis yolda.altta hala iki disi var.
Ha birde bu hafta kizim uykuya daha bir duşkun.gece mama icin uyanmiyor artik.

Herkese merhaba ;
Aslında hamileliğimin başlangıcından beri sizi takip ediyorum ama kayıt olup yazmak bugüne kısmetmiş.sizlere bir sorum olucak. bebeğim 14 haziran doğumlu çalışmaya başladıktan sonra sütüm çok azaldı.mide ilacı hapları varmış yan etkisi sütü arttırıyormuş. kullanan hiç oldu mu.
yanlış hatırlamıyorsam beatrices beatrices doktorun doğum yaptığınz zaman mı önermişti?Bende yanlış hatırlıyor olabilirim.Kusura bakmayın.
sütü gerçekten arttırıyor mu. sonuçta ilaç olduğu ve süte geçtiği için kullanmaya korkuyorum. Ama yakında çocuğumu emzirmek için sütüm kalmıyacak malesef. Şuan herşeyi denemek istiyorum. Konu ile ilgili bilgi alabilirsem sevinirim. Yada şunu yedim içtim sütüm çok arttı diyebilecek olan varsa.

Herkese merhaba ;
Aslında hamileliğimin başlangıcından beri sizi takip ediyorum ama kayıt olup yazmak bugüne kısmetmiş.sizlere bir sorum olucak. bebeğim 14 haziran doğumlu çalışmaya başladıktan sonra sütüm çok azaldı.mide ilacı hapları varmış yan etkisi sütü arttırıyormuş. kullanan hiç oldu mu.
yanlış hatırlamıyorsam beatrices beatrices doktorun doğum yaptığınz zaman mı önermişti?Bende yanlış hatırlıyor olabilirim.Kusura bakmayın.
sütü gerçekten arttırıyor mu. sonuçta ilaç olduğu ve süte geçtiği için kullanmaya korkuyorum. Ama yakında çocuğumu emzirmek için sütüm kalmıyacak malesef. Şuan herşeyi denemek istiyorum. Konu ile ilgili bilgi alabilirsem sevinirim. Yada şunu yedim içtim sütüm çok arttı diyebilecek olan varsa.
Arkadaslar köyden yeşil sogan geldi bende severim bir yedim çiğ olarak 2 gün geceleri nası süt dolmus göğsüm akmış bile düşünün yeşil sogandan oldu varsa yiyin ama işte kokuyor nereye kadar yenir ki Bilemiyorum

Hurma bol su bana iyigelmişti dogumdan once yedim dogumhaneden cıktım yine yedim hala yerim kılo problemi olmayınca 49 kilo :KK43:
Bulgur pilavı dereotu

Herkese merhaba ;
Merhaba, bana lakmataks önermişti doktor. Bitkisel bir destek, içindekilere bebeğinizin bir tepkisi yoksa sorun olmaz.

Hurma; bol su ; bulgur pilavı başlarda baya etkili süt yaptı ama şimdi işe yaramıyor maalesef. Yeşil soğanı deniycem ama..

Arkadaşlar kafa darbelerinde nelere dikkat etmemiz gerekiyo
Benim bildigim gözleri kayarsa ve kusarsa tehlike var diyebiliyorum
Baska neler var
Kızım bu sıralar cok düşüyo
Az öncede kadasını carptı yine
Korktugum seyler hep basıma geliyo

Arkadaşlar kafa darbelerinde nelere dikkat etmemiz gerekiyo
Benim bildigim gözleri kayarsa ve kusarsa tehlike var diyebiliyorum
Baska neler var
Kızım bu sıralar cok düşüyo
Az öncede kadasını carptı yine
Korktugum seyler hep basıma geliyo
Benim kizim da tay tay durmaya calisirken surekli dusuyor malesef .doktora sordugumda cok siddetli dusmelerde cocugu gozlemlemek gerektigini soyledi. Dediginiz gibi gozleri ve kuzma durumunu takip etmek gerekirmis

Merhaba hanimlar. Ne cok sayfa birikmis. 3 sayfadan gerisini okuyamadim. Gocebe anne hala evine gecemedi. Istanbul macerasi bitti, yaklasik 4 aydir da kv ile kaliyorum. Kismetse haftaya evime tasinacagim. Oglumla dogdugundan beri 1 gun bile yalniz kalmadim. Pasazade 3 dkdan fazla yalniz kalamadigi gibi yerde de vakit gecirmeyi sevmiyor. Oyuncaklari sadece isirip atiyor. Ya elinden tutup yurutucen ya yurutece koyucan ya da parka bahceye goturcen. Ikimizde yalnizliga alismakta zorlanicaz. En azindan hergun temizlik yapmiycam ama yemek isi icin canim sikkin. Yerleisnce ve bakici bulunca ise de basliycam. Varin halimi siz dusunun.
Oglum hik dese biri kucakladigi icin emekleme, tutunup ayaga kalkma gibi kaba motor gelisimi iyi degil. Ama yuritec ile rekor denemesi yapiyor. Etelk kaldirir gibi kaldirip esikleri geciyor. Baba dede ve mam diyebiliyor. Blw ve klasik gidiyorum. Tam bir et canavari yogurt dusmani. Onun disinda 74 cm 11 kilo civari. Daha fazla uzatmadan nokta koyayim.
Ayrica ozlemisim hepinizi

Merhaba hanimlar. Ne cok sayfa birikmis. 3 sayfadan gerisini okuyamadim. Gocebe anne hala evine gecemedi. Istanbul macerasi bitti, yaklasik 4 aydir da kv ile kaliyorum. Kismetse haftaya evime tasinacagim. Oglumla dogdugundan beri 1 gun bile yalniz kalmadim. Pasazade 3 dkdan fazla yalniz kalamadigi gibi yerde de vakit gecirmeyi sevmiyor. Oyuncaklari sadece isirip atiyor. Ya elinden tutup yurutucen ya yurutece koyucan ya da parka bahceye goturcen. Ikimizde yalnizliga alismakta zorlanicaz. En azindan hergun temizlik yapmiycam ama yemek isi icin canim sikkin. Yerleisnce ve bakici bulunca ise de basliycam. Varin halimi siz dusunun.
Oglum hik dese biri kucakladigi icin emekleme, tutunup ayaga kalkma gibi kaba motor gelisimi iyi degil. Ama yuritec ile rekor denemesi yapiyor. Etelk kaldirir gibi kaldirip esikleri geciyor. Baba dede ve mam diyebiliyor. Blw ve klasik gidiyorum. Tam bir et canavari yogurt dusmani. Onun disinda 74 cm 11 kilo civari. Daha fazla uzatmadan nokta koyayim.
Ayrica ozlemisim hepinizi
Ay sadece kolay gelsin diyorum...

X