2017 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    331
Benim ki de dönmeyi hiç sevmezdi yani yüzüstü olmayı. Şimdi sırtüstü hiç durmuyor 6. Aydan sonra sürünerek gitmeyi öğrendi durmuyor yerinde oyuncaklarına bakmıyor bile hiç değişik şeyler peşinde. El.saklamayı yanı bay bay yapmayı öğrettim. Hoşuna gidiyor. Gel gel demeyi öğrettim elleriyle. Simdi alkış yapmaya çalışıyoruz yavaş yavaş. Tam oturmuyor. Yani desteksiz. Dişler de yok hala üzülüyorum 7 ay oldu hiç dış yok

Bizim kızlar ne kadar benziyor aynen dönerek her yere gittiği için hiç emekleme isteği yok.direk elimden tutunca ayağa kalkıyor.oturmayi sevmiyor.ya yatıp dönecek ya kucaktaayaklari üstünde duracak.ilk kizim da emeklemedi ama o bu aylarda hem sürünüyor hemde ayağa kalkıyordu .

Bizimde dış yok daha ,gel gel yapmayı ,bı de büyük büyük büyük yapmayı öğrendi.bay bay ve alkış üzerinde çalışıyoruz şimdilik
Bide ba ba, de de gii diye sesler çıkartmaya çalışıyor

Yazdiklarinin aynisi valla.sanki benimkini görmüşsunde anlatiyorsun.
Gel gel yapiyor,bay bayda.bazen yattigi yerde baybay yaparken saga sola sallamayi karistirip kuut kafaya vuruyor,sasiriyor sonra.birde tel sarar deyince ampul sıkıyor hareketini yapiyor.alkiş yapiyor ama ses cikmiyor.
Hecelerdende ek olarak annnniii anneee,emmemm(emzik oluyor bu).
Uykusu gelince de dan danii (dandini ninnisini çok seviyor)
Birkacgundur de şamataya,oyuna davet ediyor(yani seni seni dersin de kendini ceker,kasar,kaciyormus gibi yaparlar ya oyle,tarif edemedim iste)
Benim bir şansim,annem oturdugu yerde yaninda.kizim da surekli onu takipte.
Allah a şukur diyor anneannesi.bu aksam onu çikariyordu yada tabiki bize oyle geliyor.nede olsa kargaya yavrusu kuzgun misali

İlk kizim 9. Ayda çikardi dişlerini.7. Aydan sonra emekledi.otudu sonra.9. Ayda ayağa kalkiyordu kendi kendine. 11. ayda rahat kendi yurudu.ayaga kalkinca iş yapmakta zorlanmistim onun icin 10.ayda bir ayligina yurutece koymustum.ama ayarlamaliydi ve ayaklarina tam basacak kademede ayarliydi.yorulunca oturuyordu kendi.
Bunu koymayi dusunmuyorum.cunku annem gozetler,gerekirse seslenir bana diye

Canm mango vereceğin zaman da böyle ver istersen.Ben önce biraz küçük verdim çok kaydı elinden.Böyle denedik daha rahat etti
Aa mango verebiliyor muyuz cnm
Kendi yedigi zaman yiyor bizimki sadece
Yoksa mesela elma rendesini sevmiyor, kendi yerken bayiliyor

Kafasına mı yerim ben onu çok tatlı neler neler yapıyor muş maşallah

Canım üzülmesini gayet normal ilk oglun aylıkken çıkarmıştı

Sizinkiler baya ilerlemiş 1 ay sonra inş bnmkide böyle olur

Aa mango verebiliyor muyuz cnm
Kendi yedigi zaman yiyor bizimki sadece
Yoksa mesela elma rendesini sevmiyor, kendi yerken bayiliyor

Blw listesinde 6.ayda var canm mango.kendi yemeye bayılıyor bizim elimizden kapıyor her şeyi.Ağzına biz verirsek almıyor.

Eşim de al işte blw istedin blw bebesi kendi yapacakmış diyor :)

Blw listesinde 6.ayda var canm mango.kendi yemeye bayılıyor bizim elimizden kapıyor her şeyi.Ağzına biz verirsek almıyor.

NE güzel bizde blw ama herşeye atlamıyor bakıyo baya eliyle vuruyo agır gidiyor brokolide iyiydik ama bal kabagına dokunmadı avokado bir iki götürdü yediğini sanmıyoorum tatlı patates teyiz bugün dedim belki blw istemiyor kasıkla hiç almıyor tıkıyo agzını aglıyo
Blw ciler sizde ilk zamanlar nasıldı?

Ama benm kızım 1 haziranlı.İlk zamanlar şimdi kaşıkla ağzına tıkıcam gör sen diyordum

Herşeyi eline alan çocuk verdiklerimi almadı.Boş baktı ağladı,tuttu sevmedi.Ağzına götürmeye başlayınca da alnından burnuna sonra ağzına bi yol çizdi.Çok yavaş ilerledi ama oldu şükür :)

Yeşil kabağa bakıp bakıp ağlamıştı.Kabağın 3. Günü de eline alamamış tepsiye kafasını gömdü.

Sabretmek lazım biraz.Kitabında da yazıyor ya fırsat verirsen yapabilir diye.Kızım ilk gümlerde yapamıyorken arkadaşın kızını gördüm 20 gün büyük.Vay be tam istediğim şeyleri yapıyor ağzına götürüyor ,yemek istiyor demiştim :)

Kitabı okudum dediğin gibi bizim motor becerileri baya iyi agza tek hamlede götürebiliyor isterse tabi elindekinidr sıkı tutuyor sabretmek lazım bakalım

Mangalı deneyeceğim canım çok teşekkür ederim ama bulabilir miyim buralarda bilmiyorum bakacağım

Günaydın herkese
4 gündür sarp yatagında uyuyor mücadelemiZ iyi gidiyor başka yerde uyuyup yatagına aldıgımda 40 dk sonra uyanıyodu ama yatagında uyursa 2-3 saat sonra uyanıyor ve bazen uyandıgında kendi tekrar dalabiliyor hatta bu gece mızrdadı bende kafamı kaldırıp beşiğe bakamadım sonra sesi kesildi dur bakayım dedim yüzüstü yatmıs uyumus ilk defa ama alıskın değil diye cevirdik biz bu mücadeleyi 4. Ay sonrası denemiştik oluyordu fakat pes ettik umarım şimdi sonuca ulasırız
SiZde gücünüz varsa dwneyin ilk iki gün cok agladı eşim alma kucagını ondan aglıyo dedi zor dayandım bir iki o aldı anında sesini kesiyor

Blw de tatlı patatesi baya yedi ilk defa bu kadar oldu elimden kaptı belkide tadı tatlı hosuna gitti siZde deneyin tatlı patates metrodan aldım

Ay aynı benim Atlas'ı anlattın uyku konusunda. Kendi yatağında 4 saate kadar uyuyo ve yüzüstü yatıyo. Başta bizde yadırgadık çünkü hiç yüzüstü yatmazdı. 1 haftadır böyle. Mızırdanıyo ama bakıyorm yüzüstü yatıp geri uyuyo. Bende ellemiyorum hiç. Çünkü nefes alabiliyo. Tatlı patatesi bizimkide sevdi.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…