2017 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    331
Biz de ynı durumdayız yani en başta tadımları yaptık blwdeki gibi hala devam da ediyoruz ama ben yakın zamanda işe başlıycam bakıcı bakacak kızıma ve ben bakıcıya güvenemiyorum blw konusunda gerçekten riskli yanları var o yüzden bizim yanımızda eline bişi veririm yesin diye haftasonlaro falan ama çorba sebze püresi falan da vermek istiyorum ama bizimki tadımlarda yendiği sebzeleri püre halinde yemiyor asla püre dediğim de çok krema gibi değil pütürlü halde. Ne yapacağımızı şaşırdık kaşıkla ağzına birşey sokamıyoruz..

Benim sormak istediğim blw yapan arkadaşlar Orangutann blanco Yasmizayn sizlerdinşz galiba yanlış hatırlamıyorsam ; herşeyi tek tek tattı tadımlar bitti diyelim ben bu çocuğa ne yediricem hadi sabah kalvaltısında sebzeli omlet yaptım ya sonra baktığım her yerde pankek bisküvi muffin tarifi var başka ne verebilirim

Blw yapmıyorum ama belki fikir olabilir diye yazmak istedim.omlet çesidi zaten baya fazla otlu sebzeli herşeyli vs. Ben bazen yumurta haslıyorum.lor peynirini küçük parcalsr seklinde koyuyorum önüne,zeytini sıcak suda bekletip tuzunu azaltıp küçük parcalar hslinde veriyorum.kendiside zor bela tepsiden alabiliyo.tahin pekmez verebiliyoruz bu ay diye biliyorum.cok az ekmegini batırıp veriyorum.bugun mesela kızımın yumurtası bitmişti ewde,brokoli ve gün kurusunu yumusattım biraz,bide lor peyniri vardı.küçük parcalar seklinde tepsisine koydum.biz kahvaltı yaparken o da kendi kendine takıldı.amacım bizimle aynı anda sofrada yemek yemesi.ha bide ıhlamur ,rezene demliyim veriyorum dönüşümlü.kahvaltıdan bir saat sonra kadar bir çay kasıgı pekmez veriyorum bazen.kahvsltıdan bir saat öncede kan damlası

Bende cevaplamak istedim..
Ben tadımlar bitince yoğurt labne ve lor yapıcam evde kendim. Bir süre bunlar üzerinden gidicem 20 gün kadar. Omlet olur sade olur meyvelerle karışım olur artık aklıma ne gelirse ve bebeğim nasıl severse.
Mesela bizimki tatlı patates brokoli ve bal kabağından geçti. Tadımları bitti. Dün bunlarla hazırladığım çorba yaptım. Çok sulu değil pütürlü bir halde verdim. Bugünde verdim yedi. Bizimkinin artısı kaşığı tutup ağzına götürüyor. Sen kaşığa alıştıramıyorsan ki zamanla alışır normal bardak yada alıştırma bardağıyla bir süre deneyebilirsin çorbaları. Fincanda olabilir.
Mücver yapabilirsin havuçlu patetesli bal kabaklı.
Sonrasında bebek ekmeği ve kurabiyeleri
Omletler
Muhallebi
Poğaça
Bebek bisküvisi
Bebek keki
Zaten aylar ilerledikçe bizimle aynı yemekleri yicekler. O gün ne yaptıysak artık. Prasa yemeği taze fasulye et balık. Ben internetten bebekler için makarna falan alıcam organik. Yani bu gibi şeyler. Aklıma gelenler. Şuan önemli olan damak zevkleri gelişsin.
Onlar bizi yönlendiricektir illaki.

Detaylı anlatımın için çok teşekkür ederim. Biz de benzer şeyler yapıyoruz ama, fincan denemedim. Fincanla demeyim bir de.

Seninle aynı durumdayız ve Aynı sorular kafamda.

Cgkfte hgnm teşekkür ederim cevaplarınız için. Ben de dün lor yaptım tadımımız bitsin omlet işine girişeyim mücver de iyi fikir onu da haftasonu deniycem

blanco sağol canım sanırım başkasıyla karıştırdım

Önüne elinde tutabilceği sekilde buharda pişmiş veriyorum brokolide tiksinsede agzına götürdü yedi kakada baya cıktı ama balkabagı eline alıp attı bugun balkabagı 3. Gündü aynısını yaptı eşim kaşıkla vermek istedi aldı agzına hepsini püskürttü

mucveri nasil yaptiniz pisirme kismini merak ettim
Misal ben kaydettiğim bir mücver tarifini vereyim. 7.ay bitince yapıcam.
1 adet havuç
1 adet yumurtanın sarısı
1 dilim pırasa
1 yemek kaşığı tam buğday unu veya yulaf unu
1 yemek kaşığı zeytinyağı
Havuç ve pırasa rendelenip yumurta un ve yağ ilave edilip karıştırılır. Yağlı kağıt serili fırın tepsisinde kaşık yardımıyla dökülüp arkalı önlü kızartılır. Yaklaşık 10 dk falan. Tavadada yapılabilir. 2 yemek kaşığı zeytinyağında iki tarafı kızartılır.
Patates ve havuç ikiliside olur.
Peynir veya lor eklenip sabah kahvaltısı olarakta verilebilir. Maydanoz eklenirse 8 ay ve üzeri için bebeklerde yer. Git gide çeşitlendirilir.

Brokoli iyiydi ama ballabağını 2 gündür yemiyor silkelenme ekşime görünce sanki nerden bildin demi pes etmek yok ohh siz onletlere gecmişsiniz kacıncı gün blw de?
Yaaa ben saymayı bıraktım valla 7+9 uz gün olarak peynir yapicam işte inşallah yoğurdum bitsin süt alıcam bide demir eksikliğimiz devam ediyor o yüzden blw marketimden keçiboynuzu ve pekmez aldım birde bebek tarhanası inş faydası olur. ufaktan köfte vereyim diyorum dün kan aldılar çok ağladı yavrum ya mos mor oldu kolu kıyamam

1 yasına kadar tadımlar devam ediyor onları katarız çeşitlendirmek lazım tabi sıkılır çocuk. Krep mücver omlet çeşitleri klasik kahvaltı başka ne olurki zaten aklıma gelmiyor sonralarda zaten ara öğünler girecek araya meyve falan bilemedim

Amiin inşallah hepimize
Benim oğlan da çok değişik bazen kaşık bazen eliyle bazen fincan keyfi neyse onu yapıyor zorlamıyorum zorlayınca ağlamaya başlıyor çünkü çabuk sıkılıyo

Mesela ben bugün ilk defa omlet yaptım önce minik parcalar koydum ama tutamadı elime aldım eline tutturayım dedim elime gömdü kafayı benden yemek istedi. Sonra büyükçe bi parça verdim korkarak güzelce tuttu ve yedi yani deneye deneye bakıyorum aslında birden büyük parça vermiyorum hala korkuyorum ne olur ne olmaz diye temkinliyim.

Günaydın herkese ben bu hafta balık deniycem kızıma.doktor somon ve levrek verebilirsin dedi.bi fırında pişirip vermeyi deniycem birde balık çorbası yapicam bakalım balık olayını sevecek mi benim ufaklık

http://blwturkiye.com/blw-bebek-liderliginde-beslenme-2/tadim-gunleri-sonrasinda-blw-8-12-ay/
Bunu bir oku canım 40 gün tadım günü bittiyse 1 ana öğün kahvaltı 1 ara öğün olcak omlet krep kahvaltıda yer ben o aşamaya gelince tadına baktıgı peynir avokado onune koyarım yani bizim kahvaltı gibi ara öğünde meyve veririm pankek muffin de ara öğün tariflerde var blw de ana öğün olarak sitesinde bakabilirsin zaten 10. Ay sonrası bizim yediklerimizden yicek tuZsuz yagı az yaparız

Amiin inşallah hepimize
Benim oğlan da çok değişik bazen kaşık bazen eliyle bazen fincan keyfi neyse onu yapıyor zorlamıyorum zorlayınca ağlamaya başlıyor çünkü çabuk sıkılıyo
2017 model bunlar, acayip değişikler

Omleti sadece yumurta sarıaından ve sebzeden mi yapıyorsun

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…