2017 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    331
Canım daha ne olsun
Keske o bezi atmayıp tahlile götürseydin
Neyse git Dr a alerji testleri yaptır
Ya o an aklıma gelmedi malesef bugun gittim doktora doğuda küçük bi ildeyiz alerji testi yaptı gaita istedi benim diyet yapmama gerek olmadıgını söyledi normal bunlar filan dedi çok rahattı doktor şaşırdım

Beniimki normalde com dönüyor ama yatakta yapmıyor birde öyle bir tulum giydirdim ki kaba bişi istesede zor akşam foto cekip atayım ole bişey giydirseniz

Birde kızlar sarp cok uyanır oldu dediğiniz gibi beşikten alması cok zorlastı ağır belim agrıyo bazen emzik pışpışla geri yatıyor ama genelde meme ve daha aç değil yinede emiyor eskiden böyle değildi 2 kere uyanırdı noldu acaba 2 haftadır böyle bir de dilinin üstünde beyazlıklar olmus anlayamadım 2 gündür azcık dudak iç kısmındada var ????

Beniimki normalde com dönüyor ama yatakta yapmıyor birde öyle bir tulum giydirdim ki kaba bişi istesede zor akşam foto cekip atayım ole bişey giydirseniz
canım bende uyku tulumu ile yatırıyorum. Benim oğlan lastik top gibi yere koyar koymaz dönüyor. Üçbuçuk aylıkken dönmeye başladı. Beşiği sepet beşik çok büyük olmamasına rağmen nasıl dönmeyi başarıyor anlamıyorum. Yuz ustu döndüğünde uyusa bende rahat edicem ama hemen kafayı kaldırıyor. Sonra uykusu açılıyor. Bizimkine uyku tulumuda etki etmiyor

canım bizim üç aylikken dilinin üstünde beyazlıklar vardı. Ayni şey mi bilmiyorum ama doktor emzirdikten sonra su vermemi söyledi ve karbonatlı suyla dilini silmemizi söyledi. Dört günde geçti.

Pamukçuk adı.
2 ya da 3 aylıktı. Dr damla vermişti.
Sabah akşam damlat geçer demişti.
Geçti.
Karbonatlı su da işe yarar.
Ağız bezini parmağına Dola, karbonatlı suya daldı ve beyaz olan yerleri sil istersen.

Kızlar iyki sormusum aklıma gelmedi hiç duymustum ama gelmedi aklıma evet nettende baktım pamukçuk buu karbonatlı sudan eminmisiniz doktordada randevu kalmamıs yrn gidicez

Teşekkür ederim canım. Bu gece 5 te uyudu.

Kızlar iyki sormusum aklıma gelmedi hiç duymustum ama gelmedi aklıma evet nettende baktım pamukçuk buu karbonatlı sudan eminmisiniz doktordada randevu kalmamıs yrn gidicez
Damlayı veren Dr söylemişti.
Eski usul karbonatlı su ile de temizleyebilirsin demişti. Ama ben damlayı tercih etmiştim. Eğer çok huzursuz değilse yarını bekle cnm.
Emerken anlarsın.

Teşekkür ederim canım. Bu gece 5 te uyudu.
5 de uyuyunca deliksiz uyuyor mu peki ?
Uyku aralıkları nasıl ?

Kundak yapip yatirmanin faydasi olabilir mi.. sonucta kollarindan destek alamazsa dönemez herhalde

Cook gecmıs olsun
Sen enıge naısl baktın oyle
Tam bir tosbi olmus

Kizlar 6 aylik kontrole gittik cok sukur,ilk aylara gore az kilo almis.Genel durum iyi.
Elma ve yogurda ek oglen sebze corbasi ve muhallebi verdi.İsler yolunda giderse 2 ay boyle ogunlerimiz insallah.

Sebze corbasi tarifte patates+havuc+1 kasik pirinc diyor.sonrasinda irmik ekleniyormus.once suyu sonraki haftalar puresiymis.Karisik sebze sonra ekleniyormus.ben dik oturduktan sonra ancak buharda psimisi eline veririm insallah.Karisik gitmeyi dusunuyorum suanda.
inslah bebeklerimiz saglikla buyurler,yemek secmezler minnos kediler

Çok geçmiş olsun @beatrices.allah bir daha yasatmasin.

Orangutann pamukçuk canım o biz bir ay çektik onu.motilium diye bı damlasi var biz onu kullandık ama iyice geçirmeyi de mir mürekkep gibi bı ilaç var ağzına duruyorsun doktorda aldığım eczacida en iyisi dedi.adini bulup yazarım sana.birde karbonatlı suyl silmektr önemli

Dok
Doktora yazdım araya alcak bizi iyki yazmısım buraya haber veririm sagolun

Muhallebi nasıl yapılacak tarif verebilir misin

Muhallebi nasıl yapılacak tarif verebilir misin

canim doktorumuz tarif kitapcigi verdi.Ben gece yatarken ogununde versem olur mu tok tutarsa iyi uyur mu dedim,tabi ki dedi.tabi once yarim olcu yaparim alisana kadar.
muhallebi tarifi soyle:

1su bardagi sut,3silme tatli kasigi pirinc unu,2 silme tatli kasigi seker ile yapilir.Soguk sutun bir kismj ile oirinc unu iyice ezilir.Kalan sut eklenir ve karistirilarak pisirilir.İnmeye yakin uzerine seker eklenir.

Formul sut ile:
1 su bardagi su,3silme tatli kasigi pirunc unu pisirilir.Atesten indirdikten sonra 6 olcek formul sut.toz halinde katilir.Gerekirse tel suzgecten gecirilir.

evet canım karbonatlı su doktor söyledi. Hatta damlaya gerek yok sadece karbonatlı su yeterli dedi. Birde yaparsan hazır suyu önce kaynatıyorsun soğuduktan sonra kullanıyorsun. İnternetten de bakabilirsin.

Benim kizimda yüzüstü yatıyor bu aralar çok rahat ediyor öyle bakıyorum ağzı burnu açık nefes alıyor ben karismiyorum istediği zaman kalkıp dönebilir bence

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…