2017 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    331
Kızlar selam nasılsınız .size birşey sorucam benim kız artık uyurken yüzüstü dönmeye başladı beşikte ve doğal olarak bende tedirgin oluyorum ya nefes alamazsa gece derin uykuda uyanamazsam falan .sizin bebisler nasıl bu konuda birşey yapmak gerekiyor mu acaba.ilk kizimda da bu dönemler hep tedirgin oldugum donemlerdi.onda birşey yapmadım zaten yüzüstü doei çok sevmezdi.

Allah im.
Yarabbim.
21.45 de uyutabildim.
Asi sonrasi bu kadar aglamamisti.
Resmen böğüre böğüre agladi 2.5 saat..
Babasi bi yandan ben bi yandan şebek olduk.
Umarim distir.
Kıyamam yavruma pof.

Su dişi cikan bebelerin anneleriiiii
KıZlar bebeleriniz bu sekil mi yapardi dis cikarma oncesi?

Cok fena oluyor dis donemi.bizim alttan iki cikti,son bir haftadir 1'den once yatmiyor ve canimiza okuyor.Aci cekiyor kuzum belli,bagiiryor ellerimiz surekli agzinda disliklerle yardimci olmaya calisiyoruz ama yok patlayana kadar boyle.Nereden gelecegi de belli degil ustelik sirasiyla olmabiliyormus,azilar sismis gibi:KK43:

Kızlar merhaba oğlum 10 haziran doğumlu dün ve ondan önceki gün yoğurrt verdim çok az iki gecedir aglama krizi yaşıyoruz ve gaita yaparken zorlanıyor bugun kan gördüm gaitasında yoğurttan olabilir mi alerjinin başka belirtileri nelerdir? Ne yapmam gerekli yardımcı olur musunuz?
Canım daha ne olsun
Keske o bezi atmayıp tahlile götürseydin
Neyse git Dr a alerji testleri yaptır

İyi geceler kızlar, gece uykusu için bebeklerinize bir şey veriyor musunuz?Doğduğundan beri 3 ten önce uyumuyor. En erken 3 te yatıyoruz ama 40 dk da bir mutlaka uyanıyoruz. Artık atacağım kendimi bir yerlerden uyanıkken de acayip hareketli. Tükendim artık

Kızlar selam nasılsınız .size birşey sorucam benim kız artık uyurken yüzüstü dönmeye başladı beşikte ve doğal olarak bende tedirgin oluyorum ya nefes alamazsa gece derin uykuda uyanamazsam falan .sizin bebisler nasıl bu konuda birşey yapmak gerekiyor mu acaba.ilk kizimda da bu dönemler hep tedirgin oldugum donemlerdi.onda birşey yapmadım zaten yüzüstü doei çok sevmezdi.
Ayni durum bizde de var. Sürekli dönmeye çalışıyor beşikte ve dönüyor. Dönünce hemen kafasını kaldırıyor ve uyanıyor. Günlerdir doğru düzgün uyumuyor. Dediğin gibi kafasını kaldıramaz nefes alamaz diye korkumdan bende uyumuyorum. Ne yapacağımi bilmiyorum. Büyük Kızım da hic böyle bisey yaşamadım. Bu durumda olup çare bulan var mi ya da tavsiyesi olan?

Selamlar büyüyor nasıl olsun, mailime özel mesaj uyarısı düşmüş ona bakmaya geldim, fıstık mesajını görünce baktım:)
Sen nasılsın?

Ah sağolun teşekkür ederim, kısa bir uğradım diyelim.
Sevgiler :KK200:
İyiyiz bizde
Kalıcı değilsin yani :KK66:

İyi geceler kızlar, gece uykusu için bebeklerinize bir şey veriyor musunuz?Doğduğundan beri 3 ten önce uyumuyor. En erken 3 te yatıyoruz ama 40 dk da bir mutlaka uyanıyoruz. Artık atacağım kendimi bir yerlerden uyanıkken de acayip hareketli. Tükendim artık
Ben yaklaşık iki aydır infantum good night kullanıyorum. Düzenli kullanınca sakiblestigini ve uyku ya daha meyilli olduğunu gördüm. Eczanede kalmadığı için v daha çok kullanıldığı için day and night kullanıcam yrndan itibaren. Düzenli kullanım önemli. İçinde bitkisel yağlar var. Kendi ruh sagligim dolayısıyla oğlumun sağlığı için kullanıyorum ben. Rotadan sonra 1.5 ay boyunca 50 dk da bir kalkıyordu çünkü oğlum.

Ben yaklaşık iki aydır infantum good night kullanıyorum. Düzenli kullanınca sakiblestigini ve uyku ya daha meyilli olduğunu gördüm. Eczanede kalmadığı için v daha çok kullanıldığı için day and night kullanıcam yrndan itibaren. Düzenli kullanım önemli. İçinde bitkisel yağlar var. Kendi ruh sagligim dolayısıyla oğlumun sağlığı için kullanıyorum ben. Rotadan sonra 1.5 ay boyunca 50 dk da bir kalkıyordu çünkü oğlum.

Kullandığından itibaren gözlemlerin nasıl cnm ya. Yani 50 dk olan uyku aralıkları kaça çıktı.

Ben son çare yatağıma almakta buldum. Beşikten al emzir koy hem kol gücüm olmuyor gece düşürcem diye korkuyordum hem de koyarken tekrar uyanıyordu. Yanımda yatırınca hemen memeyi verip 5-6 dk ya dalıyor.

Dr la da konuştum ama önermedi hirbirşey.
Zaman geçtikçe düzene girer dedi sadece.

4.ayda ek gıdaya başla diye doktorun mu dedi. Bence değiş doktoru canm. Mamada alsa 6 ay sadece mama yada süttür. Bu her yerde yazar. Asm de duvarlarda asılı. Bak ırsi olabilir bebeğin iridir ama hem mama hem ek gıda çok fazla. 1 ayda 2 kiloya normal diyen doktor olamaz. Çağımızın hastalığı obezlik. Lütfen bundan sonra daha kontrollü yedir. Neler veriyorsun birde. Tadımlık mı doyumluk mu.
Vallahi doktorum cok iyi yani bir cok arkadasim ona gidiyor memnunum ben doyumluk veriyorum. Mama gun icinde icmiyor bir tek gece iciyor.. gunduz sebze corbalari yogurt meyve puresi ile geciyor aksam yatarken muhallebi yapiyorum.. ya ben hata yaptim o yuzden aldi o kadar kilo doktoruma da diyemedim. Arkadaslarim ve o kahrolasi cevre cici bebe ver artik kahvalti da dediler icine peynir pekmez ceviz vs. Yaptim deli gibi yiyor fazlalastir dediler7,8 tane biskuvi yiyordu o yuzden aldi 2 kilo. simdi kestim cici bebeyi hem arastirdim cici bebe zaten kilo almayan zayif bebeklere veriliyormus. Bende kestim bakalim bu ay ne kadar alicaz ,)

** ORTA HAT YOĞUN GAZLI **

ultrason raporunda yazan ibare.
Sağlık ocağındaki hemşire ile konuştuğumda gaz damlası yazmadı mı dedi..
Dr a özellikle sormuştum rapor sonrası tekrar gittiğimde : acaba bu yoğun gaz olayı mı uykusunu sürekli bölüyordur vs diye.
Yani Dr önermeyince de gidip gaz damlası alıp kullanmak ne derece mantıklı olur bilmiyorum.
Kendi kendime düşünmekten kafayı yiyeceğim artık.
Biran önce konuşmaya başlasalarda bilsek sebebini.

lilipit lilipit Luluuu94 Luluuu94 işi evden yürütmeye devam ediyorum, yalnız bakıyorum eniğe de. Haftada bir gün beraber ofise filan gidiyoruz:KK48:
Uğrayabildikçe yazarım tabii.
Özet geçeyim ama haberleri:) Oğlan kan enfeksiyonu geçirdi 10 gün hastahanede yattım onunla. 5 aylık ölçümleri 68cm, 8100 kg. Hastahanede kg kaybetti 8.500 dolaylarındaydı.
Ek gıdaya geçmedim, doktor aşırı karşı 6 aydan önce yapılan bu tür işlere. Blw uygulayacağım, hem oğlan alerjik hem de yatkın olduğu için:)
Dişi çıkmadı daha, ayakta durabiliyor, bağımsız oturuyor. Dönmeyi yeni yeni tam yapıyor, tontik enik.
Gördüğüm kadarıyla herkes iyi, bebeği hastahanede yatan arkadaşa geçmiş olsun, ben anlarım onu. İki kere ölümden aldık eniği.
Benden böyle:):KK15:

lilipit lilipit Luluuu94 Luluuu94 işi evden yürütmeye devam ediyorum, yalnız bakıyorum eniğe de. Haftada bir gün beraber ofise filan gidiyoruz:KK48:
Uğrayabildikçe yazarım tabii.
Özet geçeyim ama haberleri:) Oğlan kan enfeksiyonu geçirdi 10 gün hastahanede yattım onunla. 5 aylık ölçümleri 68cm, 8100 kg. Hastahanede kg kaybetti 8.500 dolaylarındaydı.
Ek gıdaya geçmedim, doktor aşırı karşı 6 aydan önce yapılan bu tür işlere. Blw uygulayacağım, hem oğlan alerjik hem de yatkın olduğu için:)
Dişi çıkmadı daha, ayakta durabiliyor, bağımsız oturuyor. Dönmeyi yeni yeni tam yapıyor, tontik enik.
Gördüğüm kadarıyla herkes iyi, bebeği hastahanede yatan arkadaşa geçmiş olsun, ben anlarım onu. İki kere ölümden aldık eniği.
Benden böyle:):KK15:
Çok geçmiş olsun canım ya :KK43:
Ne güzel kilosu falan yerinde bizimki daha dönmüyor bağımsız sadece iki sn oturuyor
Dikkat edin kendinize özletmeyin :)

X