2017 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    331
canim doktorumuz tarif kitapcigi verdi.Ben gece yatarken ogununde versem olur mu tok tutarsa iyi uyur mu dedim,tabi ki dedi.tabi once yarim olcu yaparim alisana kadar.
muhallebi tarifi soyle:

1su bardagi sut,3silme tatli kasigi pirinc unu,2 silme tatli kasigi seker ile yapilir.Soguk sutun bir kismj ile oirinc unu iyice ezilir.Kalan sut eklenir ve karistirilarak pisirilir.İnmeye yakin uzerine seker eklenir.

Formul sut ile:
1 su bardagi su,3silme tatli kasigi pirunc unu pisirilir.Atesten indirdikten sonra 6 olcek formul sut.toz halinde katilir.Gerekirse tel suzgecten gecirilir.
Ben bir yaşına kadar kesinlikle tuz şeker kullanmayacagim. Yasak degilmiydi zaten ?

kizlar ben zeyden uyeligim yasaklandi malesef ulasmak.isteyen burdn mesaj atabilir

Ya o an aklıma gelmedi malesef bugun gittim doktora doğuda küçük bi ildeyiz alerji testi yaptı gaita istedi benim diyet yapmama gerek olmadıgını söyledi normal bunlar filan dedi çok rahattı doktor şaşırdım[/QUOTE
Normalmiymiş.... :bicak:
Kafayı yemiş. Sen kendın takıp et yapar yapmaz bezi götür.

Cook gecmıs olsun
Sen enıge naısl baktın oyle
Tam bir tosbi olmus :KK70:
Daha tostiklerde varo_O

canim doktorumuz tarif kitapcigi verdi.Ben gece yatarken ogununde versem olur mu tok tutarsa iyi uyur mu dedim,tabi ki dedi.tabi once yarim olcu yaparim alisana kadar.
muhallebi tarifi soyle:

1su bardagi sut,3silme tatli kasigi pirinc unu,2 silme tatli kasigi seker ile yapilir.Soguk sutun bir kismj ile oirinc unu iyice ezilir.Kalan sut eklenir ve karistirilarak pisirilir.İnmeye yakin uzerine seker eklenir.

Formul sut ile:
1 su bardagi su,3silme tatli kasigi pirunc unu pisirilir.Atesten indirdikten sonra 6 olcek formul sut.toz halinde katilir.Gerekirse tel suzgecten gecirilir.
Teşekkür ederim de iki yaşına kadar şeker tuz yasak dedi bana dr .... tutarsızlıklar kafamı karıştırıyor

Ay ek gıda olayı zor oluyor ya bir de sıpa pek nazlı hastanede yatmak hastalık yaramadı oğlana 5dk anca duruyo mama sandalyesinde o arada ne kemirirse blw şeklinde e az oluyor bende ezip kaşıkla destek oluyorum ama yine az oluyor olsun maksat tadını öğrensin zaten alışır inşallah zamanla:) daha dün başladık zaten hemen hepsini yiyecek hali yok:) blw ve klasik karışık gideceğim ya sadece blw çok zor işe başlamadan yemek işini biraz rayına sokmak istiyorum çünkü

Kullandığından itibaren gözlemlerin nasıl cnm ya. Yani 50 dk olan uyku aralıkları kaça çıktı.

Ben son çare yatağıma almakta buldum. Beşikten al emzir koy hem kol gücüm olmuyor gece düşürcem diye korkuyordum hem de koyarken tekrar uyanıyordu. Yanımda yatırınca hemen memeyi verip 5-6 dk ya dalıyor.

Dr la da konuştum ama önermedi hirbirşey.
Zaman geçtikçe düzene girer dedi sadece.
Bnm doktorunda düzelir demişti 1.5 ay gecmeyince bende burdaki arkadaşın tavsiyesiyle doktora sordum kullanabilirsin dedi. Eczacı gaza da iyi geldiğini söyledi. 2-3 hafta kadar düzenli aynı saatlerde vermeye çalıştım. Gece bir kere 3 saat sonra 2 sonra 1 şeklinde düzene girdi. Sonra 3 3 2 1 oldu. Sonra ne olduysa ki ben oglanla akşam gezmelere gittim , sonra da dis sancıları diye düşünüyorum sebebini yine değişti. İnfantum good night bitti bugün. Yrn day and night kullanmaya başlayacağım. Eczane de yoktu diye eşdeğeri olunca bunu verdiler. İns yanlış birşeyler yapmiyorumdur. Yanında yatmaya alistirmasann keske..

@lilipit Luluuu94 Luluuu94 işi evden yürütmeye devam ediyorum, yalnız bakıyorum eniğe de. Haftada bir gün beraber ofise filan gidiyoruz:KK48:
Uğrayabildikçe yazarım tabii.
Özet geçeyim ama haberleri:) Oğlan kan enfeksiyonu geçirdi 10 gün hastahanede yattım onunla. 5 aylık ölçümleri 68cm, 8100 kg. Hastahanede kg kaybetti 8.500 dolaylarındaydı.
Ek gıdaya geçmedim, doktor aşırı karşı 6 aydan önce yapılan bu tür işlere. Blw uygulayacağım, hem oğlan alerjik hem de yatkın olduğu için:)
Dişi çıkmadı daha, ayakta durabiliyor, bağımsız oturuyor. Dönmeyi yeni yeni tam yapıyor, tontik enik.
Gördüğüm kadarıyla herkes iyi, bebeği hastahanede yatan arkadaşa geçmiş olsun, ben anlarım onu. İki kere ölümden aldık eniği.
Benden böyle:):KK15:
Geçmiş olsun. Allah evlatla sinamasin bizleri.

Birde kızlar sarp cok uyanır oldu dediğiniz gibi beşikten alması cok zorlastı ağır belim agrıyo bazen emzik pışpışla geri yatıyor ama genelde meme ve daha aç değil yinede emiyor eskiden böyle değildi 2 kere uyanırdı noldu acaba 2 haftadır böyle bir de dilinin üstünde beyazlıklar olmus anlayamadım 2 gündür azcık dudak iç kısmındada var ????
Ben tulbenti suyla ıslatıp parmagima sariyordum. Karbonata ince tabaka halinde surup agzini siliyorum. Bı sure bekletiyordum.

5 aylik oglum.. 9,500 kilo 71 cm 5 aylik bebekleriniz kac kilo? Cok mu fazla yahu? Doktor 10 aylik bebek gibi dedi. Kilosu boyuna gore normal dedi boyuda uzun dedi iri bir bebek olcak dedi :/ Gerci 2. Aydan beri sadece mama ile besleniyoruz.. 4. Ayda ek gidaya basladik.. 1 ayda 2 kilo almis cok mu yedirdim acaba yavruma doymuyor ki beni kessem koysam beni yiyecek.. :))))
Bnm oğlum d 8700 74 cm sadece anne sütü alıyor boyu uzun oldugu için çok kilolu görünmüyor sizinkide mi öyle

Damlayı veren Dr söylemişti.
Eski usul karbonatlı su ile de temizleyebilirsin demişti. Ama ben damlayı tercih etmiştim. Eğer çok huzursuz değilse yarını bekle cnm.
Emerken anlarsın.

5 de uyuyunca deliksiz uyuyor mu peki ?
Uyku aralıkları nasıl ?
Sabah 8 den sonra derin uykuya daldı. 10:30da da uyandı bugün.

muhallebi tarifi soyle:

Formul sut ile:
İlk tarif bir yaş sonrası için herhalde. Süt şeker falan var.

Birde kızlar sarp cok uyanır oldu dediğiniz gibi beşikten alması cok zorlastı ağır belim agrıyo bazen emzik pışpışla geri yatıyor ama genelde meme ve daha aç değil yinede emiyor eskiden böyle değildi 2 kere uyanırdı noldu acaba 2 haftadır böyle bir de dilinin üstünde beyazlıklar olmus anlayamadım 2 gündür azcık dudak iç kısmındada var ????
Geçmiş olsun pamukçuk olmuş.
Benimkiler de iki üç haftadır öyle çok sık uyanıyorlardı. Üçüncü dişler yolda belki ondandır demiştim ama şimdi yatmadan onlara mama yapıyorum az yulaf, meyve püresi formula süt daha tok tutuyor yine gece 2 kereye indi.

5 aylik oglum.. 9,500 kilo 71 cm 5 aylik bebekleriniz kac kilo? Cok mu fazla yahu? Doktor 10 aylik bebek gibi dedi. Kilosu boyuna gore normal dedi boyuda uzun dedi iri bir bebek olcak dedi :/ Gerci 2. Aydan beri sadece mama ile besleniyoruz.. 4. Ayda ek gidaya basladik.. 1 ayda 2 kilo almis cok mu yedirdim acaba yavruma doymuyor ki beni kessem koysam beni yiyecek.. :))))
Önemli olan boy kilo oranı ve o da normal görünüyor yalnız bir ayda iki kilo da maşallah yani :)) benimkiler nerdeyse 7 aylık oldular şimdi 10 kilolar :KK66: boyları da 71. Doktorun da abartmış yahu 10 aylık gibi nedir?

X