2017 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    331
Bence normalde epidural kadar gereksiz bişey yok hiç bir faydası da yok ıkınma sorunu oluyor yaşadım en güzeli normalll

Beni öldürdü bayıldım içince başka doktor hemen kesti kurtuldum dinlenmeye çalıştım şimdi iyiz

Daha dün gibi hatırlıyorum ilk ayım ilk haftalarım bekliyodum bebeğim milim milim buyuyodu her hafta..gunleri sayıyodum 7-8 hafta oldu diye.şimdi 19 oldum zaman çabucak geçiyo bulantılarınız başlar ve 14. Haftaya kdr sürebilir hayattan nefret edersiniz sürekli uyursunuz hasizlik agızda tat bozukluğu eşinizden nefret edersiniz su bile içemezsiniz..ama bişey soyliyim mi herşey bitiyo ve yerini mutluluğa bırakıyo.tadını çıkarın!

Ya çok üzüldüm senin adına. umarım geçer biran önce tüm bulantıların

Emzirirken sarap icilebiliuor mi

Evet sadece iki saat emzirmemek lazım. Ve tabi bir şişe şarap içmemek lazım. be bir kadeh içiyordum yatmadan önce tabi hergün değil haftada 1-2

Cok normal arkadaşım bebekler büyüyor rahim.büyüyor dolayısiyla ağrı da oluyor. Hiç dert ete kanama ve kahverengi akıntı olmadıgi sürece herşey normal

Yaa ben daha yeni hamile kaldigim kiloya gelmistimki tekrar hamile kaldim =) bu sefer cok almak gibi bir niyetim yok cunku 20 kiloyu vermek epey zaman aldi =)

Senin adına çok. Mutlu oldum :) hoşgeldin aramıza. verirsin ya yeniden. Bende 17 kg almıştım şimdi ilk hamileligimden çok daha zayıf hamile kaldım. emzirirken dikkat etmek gerekiyor şekere çok yüklenmemek gerekiyor sadece

Bizde bir umutla bekliyoruz 12 haftadan sonrasını :) benim ilk hamileligimde hiç böyle olmamıştı 9. hafta dediğimde bulantı falan unutmuştum ben. ama şimdi 10. haftada tim hala bulantılar benimle. Hatta dün ilk defa cikaettim yani

Saglıkla dogsunlar da ben razıyımuykusızluga bulantıya kilolara filan zaten ilk gebeliğimden 10 kilo fazlam vardı şimdi üstüne alıcam hadi hayırlısı Benim tek sıkıntım ben çok düşünür oldum olumsuz şeyleri bu problemi halletmeliyim kendi içimde

Ben bu halimden cok isyanlardayim ya
Dayanamiyrm((
Bu sefer bende evhamliyim korkuyrm
Allah korusun yavrularimizi
Yaaa neden bu bulantilar var olmasin olmaz mi (
Anneligin zorlugu hamilelikte basliyor
Cidden hakkimiz odenmez
Benn bi daha cocuk falan dogurmam yaaa
İki haftada perte ciktim((
Raporum cuma bitiyor ondan sonraki hafta nasil ise gidicem ben yaa
Oofff offf
Hamileligin tadini cikar diyenleri anlamiyrm
Tadi yok yaaa
Sonrasi tatli simdi degil

Günaydın canlar

İyi gibiyim şimdilik , öğürdüm ama sabah rutini gerçekleşmedi :) iyiyim ben iyiyim ben diye olumlama yapıyorum :)

Gelelim hamileliğin tadını çıkarmaya :) 2 çocuğum var ama asla hamileliğin tadını çıkaramadım aksine yalvardım doğsunlar diye :)

Epidural doğumdan bahsetmiş bir arkadaş , ben normal doğum yaptım ama 3. Yü epidural normal düşünüyorum. İlk bebekler de anne tecrübesiz olduğu için belki zorlanabilirler ama doktor çok önemli bence. Kızkardeşim ilk doğumunu epidural yaptı iyi ki de yapmışım dedi . Kişiden kişiye değişir tabi. Zaten önemli olan sancı çatala çıkana kadar doğumda hissetmiyorsun . Şöyle bir şey oluyor çok sancı çekildiği için güçsüz kalınıyor o yüzden epidurale karşı değilim. En azından çatalda ıkınmaya gücü kalır.

Bizim oturduğumuz yerde yok antebe gitmeliyim ..kısmet bakalım o xamana kadar neyle karşılaşırız bakalım :)

Benimde halletmem gerekiyor. çok melankolik oldum valla. midem bulanmasıyla bebek namına hiç birşey hissetmiyorum mesela. bazen eşim soruyor bebeğimiz nasıl diyor bende bilmiyorum ki umarım yaşıyordur içimde diyorum. oda saçmalama yahu. Neden böyle düşünüyorsun bebeği de karamsar yapacaksın valla diyor :)

Dun bende çıkartırken eşime soyleniyordum bir daha coxuk mocuk istemiyorum. başlarım hamileliğe diyordum bu hayatta en nefret ettigim şey mide bulantısı. Çünkü çıkartamiyorumm böyle hir sorunum var. Cikartamiyorum cikartamiyorum diye aglaya ağlaya dün mahvoldum da sonunda çıkarttım rahatladım.

Günaydın kızlar..ne zamandır mesajları okuyamıyorum...
Bu ara işlerim çok yoğun hamilelik bile ikinci planda kaldı...
bundan sonra da sınavlarım başlıyor. ve hiç çalışmadım onun stresi var az biraz

belki de hamilelikle ilgili depresif tavırları bu yüzden pek düşünemiyorum
sadece bu ara kendimi çok çirkin hissediyorum makyaj ve saçla az biraz kendime geliyorum

Bende yine epidural istiyorum
İkinma sorun olmuyorki
Once ebe ile egzersiz yaptik doktora iyi ikiniyor dedi
Doktor geldi anlatti bak kizim boyle boyle yapacaksin yaptim oldu:)
Ben cok sanci cektim epiduralin faydasini cok uzun sure gormedim ama bence cok super bisey
Keske daha onceden vurulabilseydim, ebe eve gonderdi beni daha var vaktin diye yok yere evde sanci cektim
Oyle bi konustu ki ben abartiyrm sanmistim sancilarimi
Az daha dursam evde doguracaktim ya:)
Tecrubesizlik iste

İyi yapiosun
Psikolji onemli
Ne sinavi bunlar

Bende ayni kusamam hic
Oda midemi fokur fokur kaynatiyo belki kussam rahatlicam ogurmek gelio kipirdamadan yatiyorum kusmayayim diye(
Bence dogurma bida ne bu cektigimiz

Kizlar goruyorum ki hepimizde bi depresiflik olumsuz dusunce... inanin bende dun tansiyon dusuklugunden agliyodum yeter diye. Cidden annelerin hakki odenmez daha simdiden...
Gebelik depresyonu denen sey varya sanirim olumsuz seyler yasadikca(leke,kanama,bulanti,bas donmesi...) bize hep boyle gidecekmis gibi geliyo. Hala her tuvaletten sonra kanama var mi diye korkarak bakiyorum. Ama insallah kazasiz belasiz su 12 hafta dolsun hersey daha rahat olacak diye inaniyorum.
Bulantisi olmayan arkadaslar ben doktoruma bulantim oluyo ama %90 inda istifra edemiyorum tansiyonum dusuyo dedigimde sanslisin ki kusmuyosun kussan daha da zor olurdu senin icin dedi. O yuzden icinizi ferah tutun ne olur her gebelikte bulanti olacak diye bisey yok bu olumsuz bi durum degil.

Bazıları ıkınamıyormuş bilmedikleri için ama sen şanslılardanmışsın canım ebene bravo valla :) epidurali 6-7 santim açıklık olunca takıyorlar hatırladığım kadarıyla. Gerçekten böyle bir imkan varken kullanmamak hata olur. Tecrübeli rbe ve doktorla çalışmak çok önemli

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…