2017 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    331
A angelina 34 canım için ferah olsun.ben ilk gebeligimde bir kez bile mide bulantıso yada baska bişey yasamadım.ikinci geveligimde düşük yasadım.rabbim kimseye yasatmasın.şuan senin gibiyim inanki.gecen kanama oldu az bişey.doktora gittik.dıktor hersey yolunda dedi.sonra ewe geldik kendi kendime diyorumki ya yolda bişey olduysa ya kalbi durduysa .düşün yani daha yarım saat olmuştu kalp atışlarını duyalı.helede bi düşük yaşanmışsa insan hep tedirgin oluyo.ama dedigim gibi için ferah olsun.elini karnına koy bol bol ayetel kürsi oku.ben o sekilde rahatlıyorum

Yabanadogru bişey sorucam.watsap grubundanmı görüşüyosunuz daha çok.çünkü şimdi siteye girdim.en son 13:30 gibi yorum yapılmıştı.önceden daha sık yazışma oluyodu

İlk hamileliğimde çok nadir midem bulanırdı ama bunda yataktan zor çıkıyorum. Ama resmen bulantıya şükreder durumdayım çünkü migren tutmasında ne olursa olsun diyorum. Geçen gece tuttu, delirecektim. Acile gittim mecburen. Serumsuz geçmiyor çünkü. Ama kafanı kesicez deseler hiç düşünmeden kesin derdim öyle bir ağrı çünkü. Hele ki çift taraflı tutarsa.. beterin beteri var işte. O yüzden ben bulantıya razıyım yeter ki migren tutmasın..

Yabanadogru bişey sorucam.watsap grubundanmı görüşüyosunuz daha çok.çünkü şimdi siteye girdim.en son 13:30 gibi yorum yapılmıştı.önceden daha sık yazışma oluyodu
WhatsApp grubu var evet ama orada da çok yazışmıyoruz. Mesela en son 12.34 de yazışmisiz. isterseniz hepiniz aramıza katılabilirsiniz. Numaranizi ozelden bana yollamanız yeterli bunun ixin

Al benden de o kadar. ben ilay da sadece bir kere çıkarmıştım onda da o kadar çok yemiştim ki artık çıkartmak zorunda kalmıştım. nefes bile alamıyorum çünkü. bundan iki günde resmen baygın geziyorum. sabah 11-12 ye kadar bir şeyim yok. Sonra bir başlıyor bulantı gece yatana kadar

Çok geçmiş olsun canım Allah bir daha yaşatmasın inşallah ne sana ne de tüm hamilelere

bende hergun okuyorum canim.anne olmak ne zormuş.ona bisey olcak diye odum kopuyo.haklisin biraz rahat olmak lazim..

Kızlar az evvel öle bi korku yaşadım ki afedersiniz wcye gitmiştim peçete silerken kan gördüm kalbim durcaktı az daha Agrım sızım hiçbişeyim yok bu ne dedim Annemdeyim allahtan kontrol etti meger popomda içten çatlak oluşmuş popomda çaylak var die hiç bu kadar sevineceğimi düşünmemiştim yarın da dr kontrolüm var

Sevgili anneler, anne adaylari herkese merhaba.. kismetse ben de haziran annesi olucam.. uzun zamandir takipteyim sizleri ama ilk muayenemi olmadan yazmak istemedim.. bugun 6+4 olduk, kalp atislarini gorduk ama henuz duymak kismet olmadi o da haftaya insallah
herkese sağlıklı hamilelikler diliyorum.. Allahim saglikla kucagimiza almayi da nasip etsin insallah bebeklerimizi

Bununla gecmis olsun canim. Ama yarin onun icinde genel cerraha gorun. Hayirli guzel haberlerini bekliyoruz canim

Merhaba canim hosgeldin.
Seninle de gunlerimiz yakin. Bende bugun 6+6 oldum. Yarin insallah Bende kontrole gitmeyi dusunuyorum. Kalp atisini gormustuk 6+0da. Bakalim yarin 7+0da duyabilecekmiyiz.
Sendende guzel haberler aliriz insalllah..

herkese merhaba... ben de çok yeni öğrenenlerdenim hamile olduğumu :) 2009 şubat annelerinden burayaymış kısmet. evet 7,5 yaşında bi kızım var. bu forum sayesinde çok güzel paylaşımlar yaşadım. şimdi ise 5,5 haftalığız... benim de bazı korkularım var ama umarım sorunsuz, sağlıkla kucağıma alırım bebeğimi. 35 yaşındayım 80 kilo ile hamile kaldım. hafiften tiroidim var. işte bunlar beni biraz tedirgin ediyo. 5 gün önce keseyi gördük. 8 kasımda inşallah kalp atışları..... kusmam bulantım yok. ilk gebeliğimde de yoktu zaten. şimdilik böyle işte. sonra tekrar görüşmek dileğiyle...

Evet canim bende de o panik var evimizde ultrason cihazi olsa ona baglanip aksama kadar yatacaz :)
Elimizden geldigince dikkatli hareket etmeliyiz. Ama ayetel kursi fikrini cok begendim. Sabah aksam uyurken ve uyaninca bende elimi koyup okucam.Allah razi olsun canim..

En sondan bir onceki ayet gercekten koruyup kollayacagina guvendiriyor insani. "hifzi huma" diye gecen kisim. Hifz etmek korumak anlaminda..

Kucuk bir not:Eger herhangi bir vakit namazindan sonra okursan diger namaza kadar her turlu kotulukten korur.

Yatarken okursan olumden baska herseyden korur.

Arabaya binerken okursan kazadan beladan korur.

Ayet-el Kürsi Okunuşu

Bismillahirrahmânirrahîm.
Allâhü lâ ilâhe illâ hüvel hayyül kayyûm, lâ te’huzühu sinetün velâ nevm, lehu mâ fissemâvâti ve ma fil’ard. Men zellezî yeşfeu indehû illâ bi’iznih, ya’lemü mâ beyne eydîhim vemâ halfehüm velâ yühîtûne bi’şey’in min ilmihî illâ bimâ şâe vesia kürsiyyühüssemâvâti vel ard, velâ yeûdühû hıfzuhümâ ve hüvel aliyyül azîm.

Ayetel Kürsi Anlamı (Meali)

Rahmân ve Rahîm olan Allah’ın adıyla.
Allah ki, O’ndan başka ilah yoktur. O hayydır, kayyûmdur.
Kendisine ne uyku gelir ne de uyuklama.
Göklerde ve yerdekilerin hepsi O’nundur.
O’nun izni olmadan katında kim şefaat edebilir?
O, kullarının yaptıklarını ve yapacaklarını bilir. (Hiçbir şey O’na gizli kalmaz.)
O’nun bildirdiklerinin dışında insanlar,
O’nun ilminden hiçbir şeyi tam olarak bilemezler.
O’nun kürsüsü gökleri ve yeri içine alır, onları koruyup gözetmek kendisine zor gelmez.
O, yücedir, büyüktür.

Aynen bende kizimda ne mide bulantisi ne kusma o kadar rahattiki şimdi anliyorum.. doktoruma soyledim bunun cinsiyeti farkli olabilir o yuzden farkli hamilelik geciriyorsundur dedi saglikli olsunda kiz erkek hic farketmez...

Kızlar nasılsınız..
Ben bi kaç gündür bulantı yorgunluk depresyon gibi hallerdeyim.
Genelde tuzlu limonlu şeyler hoşuma hitmeye başladı. Salatalarıma sirke koyuyorum çok iyi geliyo mideme nedense. Tatlı yemek istemiyorum hiç.
Ne acayip normalde herşeyi yerdim. Resmen canım istemiyo. Öyle işte takılıyom bakalım.
28 kasımda gitcem doktora, çok var daha yaa off

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…