2017 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    331
YOK CNM ikkncisinde bulamadim ama ilk çocuğu olanlar bnm varsayimimi da dikkate alsinlar bence
Su aana kadar hep tuttu:) bak sende de tuttu:)
Tutmayanlara buldum :) eşimin amcası mesela son derece dominant hatta eşinin kafasına tabanca falan dayamış ilk yıllar. manyağın teki yabi. Ama bunların 5 kızı 2 erkek çocuğu oldu sonra benim amcam oda böyle manyağın teki. onların da ilk çocuğu kız oldu. aklıma bunar geldi ama yüzdeye vurursak %70 ı tutuyor %30 u tutmuyor. Bence yine de çok güzel bir tespit

Hatta sonrasında da bebişler uyutmayacak biz baya baya uykusuz kalacağız
Evet aynen öyle :) ben ilay'da ilk defa 18 aylıkken yani gece beslenmesini kestiğim zaman adam akıllı uyumaya başlamıştım bunda öyle bir hataya kesinlikle dusmeyecegim. kesinlikle gece beslenmesi yapmayacağım hem çok zorlu bir alışkanlık hemde gece beslenmesini kesme apayrı zorlu bir mücadele oldu benim için

Mrb canim bende de tsh yuksek genelde.hamilelikle beraber 5.5 oldu 25 lik ilac kullandim bir ay.bu defa da 0.15 e düşmüş..doktor bir gun ilaci al.bir gun alma dedi..boyle dusuk olunca napmak.lazim bilgin var mi.dusuk olmasi da bebege zarar verir mi.ki acaba.dahiliyeciye pek guvenemedim
İlacın dozunu düşürmüş oluyo birgün alıp birgün almamakla 1 ay sonraki kontrolünde muhtemelen biraz yükselecektir işte o yüzden aylık düzenli kontrol veriyorlar bize ilacın dozunu ayarlıyorum. ben dahiliye ye gitmiyorum endokrinciler daha uzmanlar bu konuda

Slm kızlar bende haziran annesi olucam bir oğlum var 2 yaşında insallh sağ salim bu yavrumuda kucağıma alırım salı günü öğrendim hamile oldugumu perşembe kesemizi gördük çok şükür cuma günü kalp atisi için gidicem çok heycanliyim kalp atışını duysam biraz daha rahatliycam sanırım belim çok agriyo bide bazen ayağa kalkmak için kalktığımda sol kasigima ağrı giriyor bunlar normal mi oğlumda bu kadar olmamıştı

kızlar sanırım 1 kilo aldım nasıl başardım bilmiyorum ama
uykudan kilo alan biriyim..galiba ondan..ilk 3 ay 1-3 kilo arası alımı normal sanırım

uykudan kilo alan biriyim..galiba ondan..ilk 3 ay 1-3 kilo arası alımı normal sanırım
Merhaba cnm bende kilo dan yana korkuyorum valla 78 kiloyum oğlumu 100 le doğurdum bunda öle olmak istemiyorum bir kilo çuk cnm ne olucak ondan takma hmn ilaclarda yapıyo olabilir

Bende düşük tehlikesi yüzünden 1,3 kg aldım çünkü hep yedim yattım hiç hareket yok. olsun ilk hamilelipimde 29 kg almıştım zor verdim onları ama veriliyor zamanla. o zaman ilk 3 ayda 4 kg almıştım şimdi ilke göre daha az gidiyo ondada mide bulantısı olmamıştı şimdide yok yani kilo kaçınılmaz

Merhaba cnm bende kilo dan yana korkuyorum valla 78 kiloyum oğlumu 100 le doğurdum bunda öle olmak istemiyorum bir kilo çuk cnm ne olucak ondan takma hmn ilaclarda yapıyo olabilir

Bu ay diyetisyene gidecektim ama tecrübeli anneler 3. aydan sonra git dediler
ikili taramadan sonra diyetisyene gideceğim..
hem sağlıklı beslenmek bebeğe ve vücuda faydalı besinleri yemek için
hem aşırı kilo almamak için

Bende düşük tehlikesi yüzünden 1,3 kg aldım çünkü hep yedim yattım hiç hareket yok. olsun ilk hamilelipimde 29 kg almıştım zor verdim onları ama veriliyor zamanla. o zaman ilk 3 ayda 4 kg almıştım şimdi ilke göre daha az gidiyo ondada mide bulantısı olmamıştı şimdide yok yani kilo kaçınılmaz

ben de ondan korkuyorum bulantıya rağmen kilo aldım sürekli yatmaktan...
bulantılar biterse balon olurum diye korkuyorum
karnım da büyüdü pantolonların düğmelerini açıyorum...
alışveriş yapma zamanım geldi

Bu ay diyetisyene gidecektim ama tecrübeli anneler 3. aydan sonra git dediler
ikili taramadan sonra diyetisyene gideceğim..
hem sağlıklı beslenmek bebeğe ve vücuda faydalı besinleri yemek için
hem aşırı kilo almamak için
Oğlumda diyetisyene başladım ogrendigimde ama yapamadım 4 ay sadece zeytin domates peynir yedim hamilelik boyunca et balık tavuk yiyemedim diyetisyen bana uymadı yani aslında hamur işi ekmek yemezsek fazla kilo alınmaz ama bende kansızlık olduğu için son 4 ayım serumla geçti onlarda beni şisirdi:)

ben de ondan korkuyorum bulantıya rağmen kilo aldım sürekli yatmaktan...
bulantılar biterse balon olurum diye korkuyorum
karnım da büyüdü pantolonların düğmelerini açıyorum...
alışveriş yapma zamanım geldi
Bnm daha başlamadı bulantilarim bekliyoruz bakalım kalp atışını ne zmn duydun cnm

Oğlumda diyetisyene başladım ogrendigimde ama yapamadım 4 ay sadece zeytin domates peynir yedim hamilelik boyunca et balık tavuk yiyemedim diyetisyen bana uymadı yani aslında hamur işi ekmek yemezsek fazla kilo alınmaz ama bende kansızlık olduğu için son 4 ayım serumla geçti onlarda beni şisirdi:)

balıktan benim de midem bulanıyor...ama omega3 için çok önemli olmazsa balık yağını soracağım...
evet mecburi durumlar oluyor..bakalım ne olur
toplamda 7 kilo alıp üç buçuk kilo bebeği olan tanıdığım var
bünye meselesi biraz da

balıktan benim de midem bulanıyor...ama omega3 için çok önemli olmazsa balık yağını soracağım...
evet mecburi durumlar oluyor..bakalım ne olur
toplamda 7 kilo alıp üç buçuk kilo bebeği olan tanıdığım var
bünye meselesi biraz da
Aynn cnm yengem yeni doğum yaptı kendine hiç kilo almadım bebek 4.200 doğdu aslında çok da yer ama kilo almıyorum kadın 3 doğum yaptı üçünde de aynı tığ gibi şimdi sağlıklı olsunlar veririz sonradan kilo benm için önemli değil de Dr la da sıkmaya iyi olucak

benim biraz geç oldu...7. haftada duyuldu
Salı günü değerim 2494 du perşembe keseyi gordum insallh cuma duyarım 20161027_141517.jpg benim bebisim bu kadar daha Rabbim sağlıkla kucağımızda göstersin insallh

Merhaba kızlar nasılsınız?
Test sonuçlarımı aldım ptesi doktora göstereceğim.
Ama beni korkutan bir değer var bakabilir misiniz?
Cmv IgG - Pozitif 17
Cmv IgM - Negatif 0,19

Nette baktım biraz çocukta probleme sebep olabiliyormuş var mı değeri böyle çıkan :-(

Evet aynen öyle :) ben ilay'da ilk defa 18 aylıkken yani gece beslenmesini kestiğim zaman adam akıllı uyumaya başlamıştım bunda öyle bir hataya kesinlikle dusmeyecegim. kesinlikle gece beslenmesi yapmayacağım hem çok zorlu bir alışkanlık hemde gece beslenmesini kesme apayrı zorlu bir mücadele oldu benim için

Gece beslemesi nedir canım

Slm kızlar bende haziran annesi olucam bir oğlum var 2 yaşında insallh sağ salim bu yavrumuda kucağıma alırım salı günü öğrendim hamile oldugumu perşembe kesemizi gördük çok şükür cuma günü kalp atisi için gidicem çok heycanliyim kalp atışını duysam biraz daha rahatliycam sanırım belim çok agriyo bide bazen ayağa kalkmak için kalktığımda sol kasigima ağrı giriyor bunlar normal mi oğlumda bu kadar olmamıştı

Merhaba,
Benim de sağ kasığıma ağrı giriyor ayağa kalkarken, hatta yay gibi gerilediğini hissediyorum yavaş yavaş kalkıyorum yani bence normal. Bir de ben daha hamile olduğumu öğrenmeden önce sırtım resmen yara var gibi ağrımıştı 10 gün hatta böbrek ağrısı sanmıştım.

X