2017 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    331
benimde tahmini 30 günlük fl daha kalp atısını bile duymadım yararlı olsun diye ev yogurdu yaptım nerdenkokladysam midem kalktı :KK43: ne güzel bulantım yok die seviniodum Alah yardımcımız olsun daha yolun budr basında sevdğim şeylerden tiksinmeye başladım eşime yoğurdu döktürdüm görmeye bile tahammülüm yok :KK48:
Anca baslar cnm maalesef
Umarim hafif atlatirsin
Herseyden tiksinmeler offff

Ben daha cocuk mocuk yapmam cok fena dayanamiyrm:KK43:
Bu hayatta en nefret ettiğim şey mide bulantısı. zaten çıkartamam öyle bir şey yapmam mümkün değil şuan tansiyonum da düştü öyle mal gibi yatıyorum valla. ben bir tane daha yapacağım ama çok çok ileride diyorum şöyle 5-6 yıl sonra falan

Ben daha cocuk mocuk yapmam cok fena dayanamiyrm:KK43:
Bu hayatta en nefret ettiğim şey mide bulantısı. zaten çıkartamam öyle bir şey yapmam mümkün değil şuan tansiyonum da düştü öyle mal gibi yatıyorum valla. ben bir tane daha yapacağım ama çok çok ileride diyorum şöyle 5-6 yıl sonra falan

Kizlar yemek mevzusu olmus cok okuyamadim
Benim dusuncemde su sekilde, bnm icin kesinlikle sorun yok tiksindigim icin sosyal medyada takio ettigim bebek yemekleri sayfasindan bile ciktim:))
Ama bu konuda gercekten baZi insanlarin cani cekebilir, zor birsey olmasa dahi ne bileyim mesela dondurma, o an elinin altinda olmayabilir ya da cikip almaya firsati olmayabilir vs vs
Bunlari paylasmamak zor olmasa gerek ve bizim elimizde, hepimiz hamile oldugumuz icin birbirmizi daha iyi anlayarak bu konuda hassas olabilecek arkadaslarimizi dusunerek paylasmasak da olur:)
Tabiki paylasmak isteyene sakinca gormeyene diyecek birsey yok
Yine de anlayisli olabiliriz diye dusunuyorum
Tartisilacak buyuk bir mevzuda degil
Kimse alinmasin ben yazilarinlari detayli okumadim genel olarak fikir beyan ediyrm
Kim ne yedi ne yazmis bilmiyrm

Bende kusamiyrm ama iki gundur kustum mecbur:KK43:
Kusamayinca ac olan midemdeki aci su aksama kadar midemi yakiyor
Kipirdamadan yatiyrm

Ya boyle nasil gececek gunler :KK43:

Bugün çok bulanıyor benimde midem. lavaboyu temizledim sabah aç karnına. o deterjan kokusu beni mahvetti. Şimdi bulaşık makinesini bile açamıyorum ki içindekileri yerlestireyim. En zoru hamilelikmiş ben bunu anladım. sana da çok çok geçmiş olsun kuzum. ilay da benim bulantım 9. haftadan sonra kesilmişti. Sadece kokulara hassasiyet vardı ama her seyi yiyebiliyordum bugun kara kara düşünüyorum öğlen ne yesem diye düşünüyorum. Bugün ciddi kötüyüm ya. geçse artık şu bulantılar :KK43: sende dinlen bol bol annen de yanında oh mis gibi yat uzan
Seninde duzelmisti sanki yine yokluyor gibi:KK43:
Annem sagolsun o olmasa mahvolmustum
Miden almiyor demi yemek falan?

Dogum konusuda konusulmus
Benim ilk dogumum normaldi
Hamileliim boyunca dogum mevzusunu hic dusunmedim Allah yardim eder diye dusundum
SiZde dusunmeyin ve hic korkmayin
Eger hersey yolundaysa normal doguma yonelin derim
O oyle bi guzellik ki anlatamam oyle sukrettim ki o ani yasadigim icin
Hayatimda yasadigim en mukemmel dakikalardi oyle guzeldi ki
Bi suru olumsuz hikayeler var
Hic kulak asmayin cunku herseyin dogumu birbirinden cok farkli
İcimizde bi canlinin buyumesine imkan saglayan Allah muhtesem bir mekanizma ile dogumuda yasatiyor dayanma imkani veriyor
Ve o an gercekten harika yaa nasil tarif etsem bilemedim o kadar guzel
Bastan korkaaj sezeryana yonelmyin derim
Boyle yapan arkadaslarim hep pisman oldular

Bide benim cinsiyetle ilgili tezim var annisler:)
Etrafima bakiyorum hep mi tutar:))
İlk cocuk icin gecerli olan tezim su
Eger ailede kim baskinsa ilk cocuk cinsiyeti o oluyor
Mesela bizde annem baskindir aile icinde
Ben ilk cocuk olarak kizim:)
Esimle bana gelince esim otoriter baskindir oglum oldu
Akrabalar arkadaslar kime baksam hep tutuo:)
İlk cocugu olan arkadaslar katiliyor musunuz bana??

Bu arada dogumum epidural normal dogumdu ancak ben dogumun yuzde doksanini evde atlatmistim
Acilmam vardi evdeki sancilarla
Ebe bana bosuna epidural vurulma zaten cekecegini cektin dedi ama ben yinede vurulmak istedim
Keske daha onceden vurulsaydim cok rahat olurdu ama ebe yuzunden olamadi cunku acilman kus gozu kadar sen git eve sabah doktoruna gorunursun senin dogumuna daha var dedi:)
Sabah dogurdum evde sanci cektim Yok yere

Benim bulantılarım hat safhada herseyden tiksiniyorum sürekli uyuyorum allahtan annem yakın gelip yedirip temizleyip gidio ama diğer gebeliğim çol rhattı bu sefer ki başka geçio acaba cinsiyeti mi farklı diye düşünmeye başladım ☺️

Bide benim cinsiyetle ilgili tezim var annisler:)
Etrafima bakiyorum hep mi tutar:))
İlk cocuk icin gecerli olan tezim su
Eger ailede kim baskinsa ilk cocuk cinsiyeti o oluyor
Mesela bizde annem baskindir aile icinde
Ben ilk cocuk olarak kizim:)
Esimle bana gelince esim otoriter baskindir oglum oldu
Akrabalar arkadaslar kime baksam hep tutuo:)
İlk cocugu olan arkadaslar katiliyor musunuz bana??
Valla katılıyorum. Ben eve biraz daha baskinim. Aslında eşimde baskın bir karakterde ama tartismaliyim diye genelde hep tamm der. Ama yerine göre oda alabilir baskanlığı. Ama yüzdeye vurursak ben daha baskanım eşimden. Doğru bir tespit bu aslında. Peki 2. Çocuklar için var mı varsayimin :)

Bebeğimi kaybedeceğim sanırım değerlerim istenilen düzeyde artmıyor:KK43: rabbim sen hayırlısını nasip et inş
Canım ben gormemiştim mesajlarını hemen öyle kotuyu duşunme kese gözüküyor muş işte daha küçük bu zamanda fazla bi beklentin olmasın bana da bişiler dedi yok satla uyumlu değil bilmem ne kese gözükünce beta hcg ye bende de bakmadı ...senin ruh halinden bebeğin etkilenir olumlu düşün ...öyle nette araştırma yapıp kafanı karıştırma ...bana 2 hafta sonra gel kalbini duyalım bişiler dedi inşallah bi sıkıntı olmaz da ben bir ay sonra gitmeyi düşünüyorum ..kafanı rahatlatan doktordan devam et

Merhaba bizde bugun 5+2 iz sanirim ayno gunlerimiz hayirli.olsun ins sag salim qlin kucaginiza dr kontrolu oldunuz mu biz 4+6 da keseyi gorduk 5+5 de tekrar gidicez ins goruruz minnakimi
Canım hayırlı olsun bebeğin kendin daha iyisini bilirsin işine karışmak haddim değil ama bence 8-9 haftaya gelmeden tekrar gidip çocuğa radyasyon vermenin anlamı yok tabi sabretmek zor biliyorum ama eğer kese var ve rahimdeyse beklemen daha mantıklı...yinede sen bilirsin

Valla katılıyorum. Ben eve biraz daha baskinim. Aslında eşimde baskın bir karakterde ama tartismaliyim diye genelde hep tamm der. Ama yerine göre oda alabilir baskanlığı. Ama yüzdeye vurursak ben daha baskanım eşimden. Doğru bir tespit bu aslında. Peki 2. Çocuklar için var mı varsayimin :)
YOK CNM ikkncisinde bulamadim ama ilk çocuğu olanlar bnm varsayimimi da dikkate alsinlar bence
Su aana kadar hep tuttu:) bak sende de tuttu:)

Benim bulantılarım hat safhada herseyden tiksiniyorum sürekli uyuyorum allahtan annem yakın gelip yedirip temizleyip gidio ama diğer gebeliğim çol rhattı bu sefer ki başka geçio acaba cinsiyeti mi farklı diye düşünmeye başladım ☺️
Annem sey der cinsiyet donerken zor gecermis
Hadi hayirlisi
Bnmkisi ayni geciyor :KK43:
Herseyden midem bulaniyor
:KK43:

Herkese merhaba,bulantisi olan herkese Allah kolaylik versin. Beni artik yemekten sonra vurmaya basladi gun icinde o kadar degil. Ama cok sukur daha once kanamadan lekeden bahsederken simdi tontiklerin yaptigi bulantidan,buyurken yaptigi kasik agrilarindan bahsediyoruz :) Bu bile harika bisey bence.

Akintilarinin geçmesine çok sevindim ❤ gece yatarken içsen?

Sabahki vuruyor mecburen gecekini de yatarken içiyorum ama uykuya dalamıyorum ki, sağa dön sola dön. Yüzüstü uyumaya Alışkınım, göğüsler dolgunlaştı öyle de yatamıyorum. Gece uykuları zehir oldu. Ilaç bitene kadar çekicem sanırım :) şükür normal bulantım yok

Sabahki vuruyor mecburen gecekini de yatarken içiyorum ama uykuya dalamıyorum ki, sağa dön sola dön. Yüzüstü uyumaya Alışkınım, göğüsler dolgunlaştı öyle de yatamıyorum. Gece uykuları zehir oldu. Ilaç bitene kadar çekicem sanırım :) şükür normal bulantım yok
Son aylar hç uyuyamayagiz. Bende nefes darlığı da var artık nolur bitsin bu işkence diye gün sayiyordum. Ne sağa ne sola donebileceğiz son aylar bana göre çok daha zor

Son aylar hç uyuyamayagiz. Bende nefes darlığı da var artık nolur bitsin bu işkence diye gün sayiyordum. Ne sağa ne sola donebileceğiz son aylar bana göre çok daha zor

Hatta sonrasında da bebişler uyutmayacak biz baya baya uykusuz kalacağız

X