2017 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    331
Hehehe neden olmasın :) bende sadece anne sütü veriyorum 2-3 saat arayla gecede bir veya iki kere uyaniyo öyle çok beslenmiyo yani demek ki yapısı böyle :))

Hayirli olsun cnm..randevu alindigini bilmiyordum..cok mu yogun?ben tatile gidiyirum 15 gun..bayram donusu eylulun ilk haftasi planliyorum..ama eger randevular doluysa simdiden aliyim randevuyu
Şimdiden alabiliyorsan al canım tam gününü belirleyip.
Kafan rahat olur.
Bize bi tek ayın 20 si uygun bayramdan önce olsun istedim kv kp köyden gelecekler falan o yüzden canım.
Sünnet kilodu istemişler 3 yaşındaki oğlum için 20 lraymış. Biz osmanlı halk pazarından 7.5 liraya aldık.
Ufaklık içinde bez istemişler sünnete hazırız. :)
Az kaldı...

Ayın 5 inde kendi doktorunda 6.675 gr. çıktı. Bugün yani ayın 9 unda 6.720 gr. dedi. Benim oğlan 3.095 gr doğdu.
Hay maşallah barekallah canım ya.
Bu dr lar ne istiyo ya da biz ne istiyoruz bilemedim.
Zayıf olsa dert
Kilolu olsa dert
Ama ilk oğlum zayıf ve uzun boylu bi bebekti çok sağlıklıydı.
Bu oğlum için aynı şeyi düşünemiyorum kilosu iyi ama çok problem yaşadık.
Inş senin kuzunun ki sağlık kilosu olsun canım ☺

Çok ilgili canım maşallah öyle insanları bulmak çok zor. Benim asm deki dr da iyi.
Benim oğlanda 1600 gr aldı ilk ay ama anne sütü ile. Sende hiç mama vermeseydin keşke sütünün ne kadar yaradığını görürdün.
Ama geç kalmış sayılmazsın bakalım ne dicek dr un :)

Sağolasın zahmet verdik.

Gunaydın kızlar
Ikıncı ayda bebeklerınız kaç kg aldı?
Ben dıyet yapıyrm dıye mı az aldı acaba ya
Ama daha saglıklı beslenmıyrm meyve falan
3 haftada 600 Gr almış .. 58 günlük 5700 Gr 60 cm

Uyumayanlarda bugün ikimiziz yani :)
Bi de bnm.uc asi birden oldu. Ateşini takipteyim.artarsa calpol vericem

Ne alaka canim.medikallark degilmi bizim ki olcmusti 1.ay kontrolunde p.tesi 2.ay kontrolu var bakalim olcecekmi
Dogum esnasinda engin bey vardi olcmedi..yaklasik 50 cm dedi..goz karari yani..sonra 5. Gun kontrolunde medical parkta gulsum hanim da olcmedi..kalca cikigi fln olur diye...1 aay kontrolune asm ye goturdum.ozelikle boyunu sordum..asla 6.aya kadar olcturme dedi..ve olcmedi..2 ay kontrolune kalca cikigi testi icin medical parka gitcem..bakalim bu sefer olcecek mi..

Canm aynı durumdayız.15 eylül için dilekçemi vereceğim dedim müdüre tamam dedi.Senin dediğin tarihlerde vereceğim dilekçeyi ben de
Ben müdüre bişey demedim daha seminere başladığımızda söylerim 10 gün öncesi bildirilmesi uygunmuş gerçi 1 gün öncesinden bile dilekçeyi versen tarih önemliymiş hemen ayrılırmılsın müdürün önce söylemedin ayrılamazsın deme gibi bir hakkı yokmuş nette öyle yazıyor seminere gidecek misin sende

Aldim sayende ..bnde 9 eylule aldim..bu arada yakin oturuyoruz bnce..bnde gazinoya yakin oturuyorum..benden de sadece bebek bezi istediler

Ben de ilk kez duyuyorum bu durumu. Hem hastanede hem asm de ölçüyorlar bizimkini. Dr 60 cm hemşire 59 cm ölçtü. Hemşire mesurayla dr ise tahta t şeklinde cetvelle ölçtü.

Ben de ilk kez duyuyorum bu durumu. Hem hastanede hem asm de ölçüyorlar bizimkini. Dr 60 cm hemşire 59 cm ölçtü. Hemşire mesurayla dr ise tahta t şeklinde cetvelle ölçtü.
Burada herkes bebeklerinin boyunu biliyor zaten ben haric..ancak dedigim gibi kalca cikigi riskine karsi olcmediklerini soylediler..dogum yaptiran doktora israrla kac cm dedigimde goz karari 50 cm dedi..asm de aynini deyince cok israr etmedim artik..ancak bnmde tahminim 59 cm var benim ki

Canım kredimiz falan olsaydı bende alamazdım bizde ekonomik olarak zorlanacağız 2 çocuk masrafı çok oğlanın dişleri çürük dolgu kanal tedavisi şimdi 550 oldu daha da var her ay böyle bir fazla ödeme çıkıyor. Bu son maaş gidecek yeri şimdiden belli. Ben ücretsiz izne ayrılcam ya araba lastikleri arıtma kurban ve bunun gibi 1 maaş tutan harcama bekliyor önümüzde. Kemerleri sıkacaz napalım. Bu arada maaş iadesi( bir kısmı)de yapacaz sanırım

Bende gece birini emziriyorum tekini sağıyorum ama 30-50 çıkıyor ne çıkarsa biriktirmem lazım.10 gün idare edecek kadar sonra ücretsiz izne ayrılcam inşallah o zaman gerek kalmayacak sağmaya

Demekki sutun yagli ve yariyo.canim giydiremedim kiyafetlere okadar aciyorum ki cocuk sadece zibinla duruyo guzelim kiayafetler beklouo oyle dolabinda cok yazik oldu cicilere
İlk çocuğunuzda ve ikinciyi düşünüyorsanız saklayın. Ben oğlumun kıyafetlerini saklamıştım şimdi badilerini giydiriyorum tulumlarının bir çoğu unisex sonbaharda olur artık.

Bizim doğduğundan beri her kontrolde, özel olsun , asm olsun hep ölçülüyor, şimdiye kadar 7-8 defa ölçüldü boyu, kimse de kalça çıkığı riskinden bahsetmedi.

Okulum Bi 60 km var iki vesait araç da yok.napıcaz bilemedik semineri.
Bir de Benm eşim tsk mensubu arayıp sormuş ben ücretsiz izindeyken eş yardımı alacakmış

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…