2017 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    331
İkinci ay asilarini ates dusurucu vermeden atlatan var mi
Ben akşam üzeri çok huysuzlandı ağrısı var herhalde diye verdim. Şimdi de ateşi çıkmaya başladı. Eşim iyice yükselmeden verelim geceyi rahat geçirsin dedi. Verme dediysem de dinlemedi. Biraz önce yine verdik yani.

Canım kredimiz falan olsaydı bende alamazdım bizde ekonomik olarak zorlanacağız 2 çocuk masrafı çok oğlanın dişleri çürük dolgu kanal tedavisi şimdi 550 oldu daha da var her ay böyle bir fazla ödeme çıkıyor. Bu son maaş gidecek yeri şimdiden belli. Ben ücretsiz izne ayrılcam ya araba lastikleri arıtma kurban ve bunun gibi 1 maaş tutan harcama bekliyor önümüzde. Kemerleri sıkacaz napalım. Bu arada maaş iadesi( bir kısmı)de yapacaz sanırım
Nasi yani neden iade edicez cnm vermeselermis.... ilk defa duydum

Az once yasadigim şey beni mahvetti. Yemek yiyorduk esimle. Yüz üstü yatirmistim oglani uyuyordu, artik rahat yatabiliyor oyle kafasini falan cevirebiliyor diye. Birden oyle bi ciglik atmaya basladi ki ne yaptiysak susmadi karsi komsum geldi sese ne oldu biyerden mi dustu diye. Aldi dua okudu yok susmuyor 15 dakka resmen ciglik atti elimden ayagindan can kesildi eşimde bi yandan hastane hastane diye dolaniyr en son bagirdim bi susarmisin diye adama. Nasil aklima geldiyse disari ciktik apar topar acik havada belki susar diye sustu birden uyuyakaldi tekrar. Simdi basinda bekliyrm tekrar olurmu diye. Ilk defa boyle cok agladi. Niye oldu dusunuyrm dusunuyrm bulamiyrm. Yuz ustu yatirdim diye mi agladi o kadar cok acaba. Daha oncede yatiriyrdm halbuki. Biyerimi acidi acaba. Off icim ezildi

Ya bnmm bebegımın boyu da uzamamış
Geçen ay 61 idi. Bu ay 62
Ayda 1 cm nedir ya
Moralım bozuldu

belki doğru ölçememişlerdir lilipit.. örrnek veriyorum enim kızı 2. ayda 58cm ölçtüler 15 gün sonra ise 63 cm
ne yani 15 günde 7 cm mi uzamış
kesinlikle olamaz ölçüm hatası var
hemen moralini bozma

Kızlar bebegim kolik her akşam 6 gibi başlayıp bu saatlere kadar gaz sancısı çekiyoruz bnm gibi kolik anneleri neler yapıyorsunuz kafayı yemek üzereyim.

Az once yasadigim şey beni mahvetti. Yemek yiyorduk esimle. Yüz üstü yatirmistim oglani uyuyordu, artik rahat yatabiliyor oyle kafasini falan cevirebiliyor diye. Birden oyle bi ciglik atmaya basladi ki ne yaptiysak susmadi karsi komsum geldi sese ne oldu biyerden mi dustu diye. Aldi dua okudu yok susmuyor 15 dakka resmen ciglik atti elimden ayagindan can kesildi eşimde bi yandan hastane hastane diye dolaniyr en son bagirdim bi susarmisin diye adama. Nasil aklima geldiyse disari ciktik apar topar acik havada belki susar diye sustu birden uyuyakaldi tekrar. Simdi basinda bekliyrm tekrar olurmu diye. Ilk defa boyle cok agladi. Niye oldu dusunuyrm dusunuyrm bulamiyrm. Yuz ustu yatirdim diye mi agladi o kadar cok acaba. Daha oncede yatiriyrdm halbuki. Biyerimi acidi acaba. Off icim ezildi
Geçen aynısı bize oldu. Uyuyordu kızım ben de internetten bişeylere bakıyordum. Hapşırık geldi tutamadım
hapşırdım. Bir ağlamaya başladı anlatamam. Aşı falan olurken öyle ağlamamıştı.Kaç dakika ağladı öyle. En son altını açtım sustu. Neye uğradığımı şaşırdım. O kadar ses de çıkmadı niye öyle ağladıysa.

Allah yardımcımız olsun, ne çok güveniyor ailelerimiz bize. Biz bakabilirmişiz, bana güveniyorlarmış, tamam bakarım, güveninde banada acısalardı keşke, gelip biraz uyutsalar, dışarı çıkmama izin verseler.
beterin beteri var kayınvalidem geldiğinde çalışmaya başladığında ne yapmayı düşünüyorsun dedi, bulursun bir bakıcı olmadı bulursunuz bir çözüm dedi. geçtim dışarı çıkmayı falan, ben kabullendim yalnız olduğumu ve tek başıma yapabileceğimi daha kolay oluyor öyle çevremden sıfır beklenti sanada tavsiyem enerjini düşünerek heba etme güçlü insanlarız biz hepsini halledebiliriz sadece uyum sürecindeyiz onun sıkıntısını çekiyoruz.

BEN başlıcam sıkıldım evde olmaktan babaannesi bakacak zaten kredi ödüyoruz durumlar vahim durumumuz müsait olsa ücretsiz izin 6 ay isterdim anca o kadar sabredebilirim eski hayatımı özlemedim desem yalan bebeğimden sıkılmış gibi konuştum ama ev beni sıktı pacozluk falan makyaj yapmak istiyorum üstümdeki pijamayi çıkarmak vs... bencillik mi yapıyorum acaba .. zaten kilo olarak sizinkilerden de düşük moralim iyice bozuldu
buna bencillik demeyelim mutlu anne demek mutlu bebek demek sen kendini nasıl iyi hissedeceksen öyle yap canım sana ne iyi gelicekse psikolojik olarak bebeğine de o iyi gelecek kendini iyi hissedince daha verimli olacaksın çünkü

Benim doğum iznim bitti. bizim 2 hafta seminerlerimiz oluyor 2-3 saat kalıyoruz sadece okulda. O yüzden seminere gideceğim boş yere hem maaştan hem ekdersten olmak istemiyorum 2 saat için.18 eylülde okullar açılıyor ve ben başlamak istemiyorum. 5 eylülde seminer başlıyor 15 eylülde bitiyor başladığında dilekçemi veririm 18 inde ücretsiz izni başlatmak için. Bu kadar öncesi yeterli olur değil mi Böyle düşünüyorum muhtemelen maaş iadesi falan da olacaktır. Başka öğretmen arkadaşlarda vardı isim hatırlayamadım sizler ne yapacaksınız başlayacakmısınız

ben başlamayı düşünüyorum sadece 21 saatten fazla ders istemiyorum diye dilekçe vereceğim

Hay maşallah barekallah canım ya.
Bu dr lar ne istiyo ya da biz ne istiyoruz bilemedim.
Zayıf olsa dert
Kilolu olsa dert
Ama ilk oğlum zayıf ve uzun boylu bi bebekti çok sağlıklıydı.
Bu oğlum için aynı şeyi düşünemiyorum kilosu iyi ama çok problem yaşadık.
Inş senin kuzunun ki sağlık kilosu olsun canım ☺

Amin inşallah. Kızım da 7 ay sadece anne sütü aldı. O da tombikti. Şükür sağlıklıdır. Inşallah ufaklıkta öyle olur.

Hafiften artmaya başladı bizim ateş 37.5 oldu.

Fitil mi versem calpol mu acaba son raddede? Sanki fitil daha çabuk etki ediyor.

Allah yardımcımız olsun, ne çok güveniyor ailelerimiz bize. Biz bakabilirmişiz, bana güveniyorlarmış, tamam bakarım, güveninde banada acısalardı keşke, gelip biraz uyutsalar, dışarı çıkmama izin verseler.

Canm Allah yardımcın olsun,ben de yalnızım,sürekli karışan birileri olduğunda yanımda daha Zorlandm ben.Yalnızlığı sevdim ben gerçekten zor tabi

yavru ya neden öyle çığlık attı ki...insanın eli ayağına dolaşır gene soğukkanlı davranmışsın..
bir yeri mi acıdı ki

X