2017 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    331
Hamilelik öncesi de çok makyaj yapan biri değildim hamileyken hiç yapmıyorum manikür pedikür saç boyası aslaa yaptırmıyorum.
Doğum için de elbetteki en güzeli normal doğum hem bebek için hem anne için en sağlıklısı.ilk doğumumda bekledim ama kısmet olmadı. Sancım vardı ama açılma hiç olmadı.
Çatlak için kremler yağlar kullandım eğer vücudunuz çatlamaya müsaitse durdurabilene aşk olsun :) ne kadar krem yağ kullanırsanız kullanın olmuyor.
Bebek beslemeye gelince benim sütüm olmadı mecbur mama verdim ben emzirmek istedim yine de ama oğlum almadı 3 aydan sonra. Yine de az da olsa sağdım sabahtan akşama hiç emzirmeden 2 göğüsten ancak 2-3 CC ancak çıkıyordu ilaç niyetine biberonla verdim onuda. 5 aylıkken emmediği için Dr yavaş yavaş yoğurt,meyve suyu,ve sebze karışımları olan çorba verebileceğimi söyledi başladık. Çorbanın içine koyacağımız sebzeyi yavaş yavaş çeşitlendirdik.
Kilo almaya gelince ben çok abarttım mide değil sanki işkembe vardı karnımda.yiyorum yiyorum dolmuyordu midem.ye ye ye sonuç 29 kg...67 kg ile hamile kalıp 96 küsür ile doğuma gittim. İki yıl içinde kendiliğinden 20 kg gitti sonrası kaldı onu da hamile kalmadan sporla verdim 65 e kadar düştüm sonra tatil falan derken 4kg alarak 69 kg ile hamile kaldım şimdi bakalım bunda ne kadar alacağım :) bana kilo aldıran hamur işleri idi dayanamıyordum. Onun haricinde bebeğe kilo aldırıcı şeyleri de çok tercih ettim.

İşte ilk hamilelik deneyimimde böyle. Her hamilelik aynı olmuyor ilkinde leke falan hiç olmamıştı ne kadar deneyimli desek de kendimize yaşamadığımız şeyler de olabiliyor.annelik çok ayrı bişey bebeğinizi kucağınıza alınca şimdi yapamayacağınızı düşündüğünüz bir çok şeyi yapacaksınız. İş başa düşünce insan her şeyi yapıyor.altını nasıl değişecem banyosunu nasıl yaptıracağım ateşi çıkarsa ne yapacağım diyorsunuz ve mecbur kalınca bide güzel yapıyorsunuz hiç stres yapmayın

O belli olmaz ki kuzum belki sezeryan olursun. İlay 37+3 de yani 38. Haftada plesanta yaslanmasi ile alındı karnımdan. Normalde 26 eylülde doğacaktı 8 eylülde doğdu yani nerden baksan 20 gün önce. Sezeryanda da genelde 15 gün önce alıyorlar diye biliyorum. Bir bakarsın sezeryan olursun alırlar bebeği boğa olarak :) ama umarım olmazsın da normal gelir yükselenden yirtarsin :)
Himmm baya fark olmus aradaa. Olabilir bakalim hayirlisi. Bir onceki gebeligimde erken zamanda kalbi durdugu icin(missed abortus) ve rahim zarar gormesin diye sanci verip rahmin acilmasini saglamislardi. Korkunc bi agriydi ama ona dayandim normalede dayanirim diye dusunuyorum. Cunku doktorum normal dogum gibi olacak,acilma oldugunda aneztezi vericez demisti. Dogum korkum yok ama sende oldugu gibi neyle karsilasacagimizi bilemiyoruz zaman gosterecek.

Herkese merhaba ben çok fazla katılamıyorum sohbetlere kusuruma bakmayın yogun bir iş hayatım var :KK43: sürekli kameradan takipn eden bi patronumda var :KK70: gün içinde pkumaya çalısıyorum ama yeni gelenler hosgeldiniz kalp atısını duyanlar hep duyarız o miniş atısları :)
Bulantım başladı yine :KK70: deli gibi seviniyorum :KK70: kasıklarımda agrıyor . Çok mutlu oldum bu geri dönüşe inanın bana bulantınız olmayınca neden bulanmıyorum yaşamıyormu diye deli oluyor insan :KK70: kıymetini bilin ben 2 günde öldüm dirildim :KK70: cansınız sizlerin hepinizi gercekten seviyorum iyi günler

Benim bulantilarim yeni yeni basladi. Hicbir sey yiyemiyorum. Her seyden midem bulaniyor. Asiri istahsizim.
Benimde oyle canim bi kere o da dun kusacak kadar bulantim oldu ise gelirken. Yanimda kraker su bulunduruyorum bugunden itibaren,sabah kraker iyi geldi. Yemek yerken bile midem almiyo canim istemiyo zorla yiyorum

Maşallah sizeee:nazar: bende cuma kese icin gidecegim ama devlete gidecegim mecburen ozelden en erken 29 ekim e alabildim randevuyu :) inşallah devletin cihazları iyidir de bende gorurum :)
Yok daha neler yaa nasil en erken 29 una veriyorlar, 10 gun sonra :/ Vallaha ben Istanbulda egitim arastirma hastanesine gittim mis gibiydi 6+2 de kalp atisini gorduk. O tarz bi hastaneye gidersen iyidir tatlim.

Boşu boşuna takmışsın kafana. Ama üzülme bizde boyleydik. Bundan sonra ki aşama da kalbi atacak mi acaba aşaması oluyor. Sonrada acaba ya kalbi durduysa konusuna geliyorsun. Böylelikle 9 ay bize hiç bitmiuor arkadaşım. Hiç korkma bu doktor gorememistir. Boşu boşuna strese görme desem de biliyorum ki gireceksin o yüzden bence be eği gören doktora git ve içini rahatlat.

Benim yarın randevum var. Doktor kalp atışı için çağırdı ama ben daha 5+4teyim. Şimdiden stres oldum yaa. Dediğin gibi biri biter öteki başlar. Bir süre siteye girmeyip kendime başka uğraşlar bulmayı bile düşündüm stres yapmamak için. :KK47:

Ah arkadaşım çok geçmiş olsun o bulantıların yerini sonrasında da hiç doymama oluyor. Ben şuan o kısımdayim mesela

Hastalıklı gibi yaşamaktan iyidir bence. Herkes neyin var, hasta mısın diyor, evet hastayım diyorum.herkese bir açıklama yap işin yoksa :işsiz:

Tek doktorla kalmayin arkadaşlar. Özel hastanede Dr biri kesemin bozuk oldugunu , kasik ağrılarımin düşük le alakasi oldugunu ve düşük yapma ihtimalimin yuksek oldugunu söylemişti..

Memoriala gittik baska dr kesemin normal oldugunu bebegin yerine cok guzel yerleştiğini ,agrilarimin normal oldugunu söyledi. çünkü bebegin rahme yerlesmesi ve kesenin büyümesi agri yaparmış. Bebegimin yolk saç'ı da gözüktü bebis de gözüktü. Ufak olduğu icin kalp hemen duyulmaz dedi .
Benden size tafsiyem tek doktorla kalmayin.

Nasıl üşenmeyip iki doktora görünebiliyorsunuz? Tek doktora gitmekle hata mı yapıyorum acaba? İyi de ben çalışıyorum. Sürekli izin alamam ki.. Yarın dr randevum var diye yarım gün izin alacağım. Onun için bile çekiniyorum..:KK51:

Herkese merhaba ben çok fazla katılamıyorum sohbetlere kusuruma bakmayın yogun bir iş hayatım var :KK43: sürekli kameradan takipn eden bi patronumda var :KK70: gün içinde pkumaya çalısıyorum ama yeni gelenler hosgeldiniz kalp atısını duyanlar hep duyarız o miniş atısları :)
Bulantım başladı yine :KK70: deli gibi seviniyorum :KK70: kasıklarımda agrıyor . Çok mutlu oldum bu geri dönüşe inanın bana bulantınız olmayınca neden bulanmıyorum yaşamıyormu diye deli oluyor insan :KK70: kıymetini bilin ben 2 günde öldüm dirildim :KK70: cansınız sizlerin hepinizi gercekten seviyorum iyi günler
Canım çok tatlısın bizde seni seviyoruz :):KK200:

Kızlar doktordan çıktım progestan iğnesi oldum birde hapını verdi
Bebekte bir problem gözükmüyor
Hatta kalp atışlarını duydum çok şükür..
Ama tabi düşük tehlikesi var dedi
Ayyy cok sevindim yaa cok guzel masallah. Gececek canim igne iyi gelecek. Takip et ama tekrarlarsa ilac verir duzenli kullanim icin.Gelmis gecmis olsun :)

Yok daha neler yaa nasil en erken 29 una veriyorlar, 10 gun sonra :/ Vallaha ben Istanbulda egitim arastirma hastanesine gittim mis gibiydi 6+2 de kalp atisini gorduk. O tarz bi hastaneye gidersen iyidir tatlim.
Sorma kuzum ya ve o tarihe gectigimiz cuma gunu aldim yani simdi bekleseydim dogum da giderdim sanirim :) arastirma hastanesi burda da var ama sehrin cok disinda acil bir sey olsa kendi dokturuma ulasana kadar allah korusun bi sey olur diye korkuyorum. Zaten arastirma hastanesinde de bir ay sonraya falan gun veriyorlarmis:) ben bi kac doktora gidip aralarindan sececegim sanirim

yaa çok sevindim ama bende aynen senin gibiyimde benim bulantıların hiç geleceği falan yok. Bu aralar ayrı takılıyoruz bakalım ne olacak boyle ayrı gayrı :) Sende girebildiğin kadar gir fazla özletme kendini.Bizde seni seviyoruz :)

Hastalıklı gibi yaşamaktan iyidir bence. Herkes neyin var, hasta mısın diyor, evet hastayım diyorum.herkese bir açıklama yap işin yoksa :işsiz:

Nasıl üşenmeyip iki doktora görünebiliyorsunuz? Tek doktora gitmekle hata mı yapıyorum acaba? İyi de ben çalışıyorum. Sürekli izin alamam ki.. Yarın dr randevum var diye yarım gün izin alacağım. Onun için bile çekiniyorum..:KK51:
bence tek doktor yeterli. Ama yedekte bir tane daha bulundurmalı. Bir problem olursa diğer doktora da danışmalı arkadasım.

Himmm baya fark olmus aradaa. Olabilir bakalim hayirlisi. Bir onceki gebeligimde erken zamanda kalbi durdugu icin(missed abortus) ve rahim zarar gormesin diye sanci verip rahmin acilmasini saglamislardi. Korkunc bi agriydi ama ona dayandim normalede dayanirim diye dusunuyorum. Cunku doktorum normal dogum gibi olacak,acilma oldugunda aneztezi vericez demisti. Dogum korkum yok ama sende oldugu gibi neyle karsilasacagimizi bilemiyoruz zaman gosterecek.
umarım normal seninde. ben şimdi inanılmaz mutsuz oluyroum sezeryan ile olduğum için. Bakalım şuan da ssvd yapmak istiyorum ama doktorumla konuşacağım cumartesi günü

Normal doguma alternatif ulkemizde cok yaygin oldugu icin maalesef o korku herkese yerlesiyor ve sezeryana meyil oluyor. Keske dedigin gibi dogal sureci yasayabilseydin..

Ne yazık ki normal süreci yaşamak gibi bir lüksüm yoktu. Çünkü 28. haftada başlayan plesanta yaşlanması nedeniyle 35. haftada ilayın gelişimi durdu ve sonra suyu azalmaya başlayınca mecbur sezeryan oldum. Belki de artık hayal ettiğim normal süreci hiç bir zaman yaşayamayacağım. Bu beni gerçekten çok üzen bir durum.

Bi de kimyasal mevzusu var. Lutfen uzak durun. Hele deterjanlar.. hayatinizdan bi cogunu cikarmaniz gerekecek. Ben mumkun oldugunca kullanmiyorum. Yerleri sirkeyle siliyorum. Tuvalet icin ekolojik deterjan kullanıyorum. Kizim icin hala bebek deterjani kullanıyorum.
Hamilelikte bu konuyu dikkate alin mutlaka..

Bizde çamaşır deterjanına kadar her şeyi froshtan alıyoruz. Ama yakında ceviz sabununa başlayacağınm. Elimdekilerin bitmesini bekliyırum. Ceviz sabunu ve beyaz sirke bu konuda süper ötesi.
Kızlar doktordan çıktım progestan iğnesi oldum birde hapını verdi
Bebekte bir problem gözükmüyor
Hatta kalp atışlarını duydum çok şükür..
Ama tabi düşük tehlikesi var dedi

Kesenin çevresinde kanama gözüktü mü? Çok geçmiş olsun arkadaşım umarım tekrarlamaz. O iğneler bebeği orada tutmaya yarıyor gerçekten ondan yana şüphen olmasın ama bugün en azından yatıp dinlensen keşke

Tek doktorla kalmayin arkadaşlar. Özel hastanede Dr biri kesemin bozuk oldugunu , kasik ağrılarımin düşük le alakasi oldugunu ve düşük yapma ihtimalimin yuksek oldugunu söylemişti..

Memoriala gittik baska dr kesemin normal oldugunu bebegin yerine cok guzel yerleştiğini ,agrilarimin normal oldugunu söyledi. çünkü bebegin rahme yerlesmesi ve kesenin büyümesi agri yaparmış. Bebegimin yolk saç'ı da gözüktü bebis de gözüktü. Ufak olduğu icin kalp hemen duyulmaz dedi .
Benden size tafsiyem tek doktorla kalmayin.

Senin adına çok sevindim arkadaşım. Bu forumda kesesi bozuk olan sen miydin yoksa bir arkadaş daha var mıydı? Yok yok sendin galiba. İnanılmaz sevindim senin adına. Bebeğinin sağlıklı 0lmasına da. Hadi gözün aydın.

Kızlar bi konuda yardıma ihtiyacım var.kimyasal kullanmayalım diye arkadaslar uyarmış ama ben tuvsleti çamasır suyuyla yıkamasam sanki hala kirliymiş gibi gözüme görünüyo.asırı derecede camasır suyu bagımlısıyım malesef.lütfen bana onun yerine kullanacagım ve kolay bulabilecegim bişeyler önerin,lütfen.cok ihtiyacım war

çamaşır suyunu evime sokmayalı nereden baksan 4 yıl oluyor. Çamaşır suyunu sende sokma evine. Eskiden hastalık derecesinde seviyordum kullanmayı. Şimdi nasıl bir manyakmışım diyorum kendime. Gerçketn de oyle. Sanki çamaşır suyu kullanmadan ev temizlenmiyor gibi geliyordu. Halbuki yok öyle bir şey. Şimdi de evim mis gibi. Sana tavsiyem özellikle hamileyken çamaşır suyu kullanma. Onun zararlarını rahim içeri alıyor. Hele nefesinle telefuz ettiğin kısmına hiç değinmiyorum bile. direk kansere davetiye çıkartıyorsun. Frosh markanın çok güzel deterjanları var. Onları kullanabilirsin. Ben şimdi ceviz sabunu kullanmaya başlayacağım. Beyaz sirke ise evimde her daim olan bir şey.

Bu kimyasal konusunda 9 köyden kovulan doğrucu gibiyim. Kimse alışkanlıklarindan vazgeçmek istemiyor maalesef. Ama çok çok önemli bi konu. Ciddi zararları var. Hele bebeklere / çocuklara..
O kadar cok hastalık var ki. Bunlar çoğunlukla bu kimyasallardan kaynaklaniyor.

aynı ben. Kimyasal olan hiç bir şey evime giremez. Ev de polorize ve plastik bile yoktur. Her şey ahşap mesela. Bebek bezi bile kullanmadım ben. Ayağım kırık kırık İlay'ın kakalı bezlerini yıkayacağım diye uğrastım tam 1 sene 5 ay falan yıkanabilir bez kullandım sonrasında organik beze geçtik. Bu arada yataklarımızı attık :) Yün yataklarda yatıyoruz. Araştırmalarıma göre elyaf çok çok zararlıymış. Petrolden yapılıyor nitekim de. Yani bizim ailede komple geriye dönüş hakim. İşte bir de şu şehrin göbeğinden kurtulabilirsek ne ala bize. Ama ona da çok az kaldı. 2 yıl içinde köye yerleşmeyi düşünüyoruz. Samandan olacak inş evimiz de :) Bu durum bende psikopatlık derecesinde.

Bu arada günlük ped de artık yıkanabilir olana geçtim. Aşırı aşırısı rahatım tavsiye ederim sana da.

Kimyasallardan tamamen soyutlanmak mümkün değil. Ama olabildiğince soyutlanmamız hem bizim hemde yavrularımızın yararına. Hele ki kanserin ve kısırlığın böylesine arttığı günümüzde

Son düzenleme:
Ne yazık ki normal süreci yaşamak gibi bir lüksüm yoktu. Çünkü 28. haftada başlayan plesanta yaşlanması nedeniyle 35. haftada ilayın gelişimi durdu ve sonra suyu azalmaya başlayınca mecbur sezeryan oldum. Belki de artık hayal ettiğim normal süreci hiç bir zaman yaşayamayacağım. Bu beni gerçekten çok üzen bir durum.

Bizde çamaşır deterjanına kadar her şeyi froshtan alıyoruz. Ama yakında ceviz sabununa başlayacağınm. Elimdekilerin bitmesini bekliyırum. Ceviz sabunu ve beyaz sirke bu konuda süper ötesi.

Kesenin çevresinde kanama gözüktü mü? Çok geçmiş olsun arkadaşım umarım tekrarlamaz. O iğneler bebeği orada tutmaya yarıyor gerçekten ondan yana şüphen olmasın ama bugün en azından yatıp dinlensen keşke

Senin adına çok sevindim arkadaşım. Bu forumda kesesi bozuk olan sen miydin yoksa bir arkadaş daha var mıydı? Yok yok sendin galiba. İnanılmaz sevindim senin adına. Bebeğinin sağlıklı 0lmasına da. Hadi gözün aydın.

çamaşır suyunu evime sokmayalı nereden baksan 4 yıl oluyor. Çamaşır suyunu sende sokma evine. Eskiden hastalık derecesinde seviyordum kullanmayı. Şimdi nasıl bir manyakmışım diyorum kendime. Gerçketn de oyle. Sanki çamaşır suyu kullanmadan ev temizlenmiyor gibi geliyordu. Halbuki yok öyle bir şey. Şimdi de evim mis gibi. Sana tavsiyem özellikle hamileyken çamaşır suyu kullanma. Onun zararlarını rahim içeri alıyor. Hele nefesinle telefuz ettiğin kısmına hiç değinmiyorum bile. direk kansere davetiye çıkartıyorsun. Frosh markanın çok güzel deterjanları var. Onları kullanabilirsin. Ben şimdi ceviz sabunu kullanmaya başlayacağım. Beyaz sirke ise evimde her daim olan bir şey.

aynı ben. Kimyasal olan hiç bir şey evime giremez. Ev de polorize ve plastik bile yoktur. Her şey ahşap mesela. Bebek bezi bile kullanmadım ben. Ayağım kırık kırık İlay'ın kakalı bezlerini yıkayacağım diye uğrastım tam 1 sene 5 ay falan yıkanabilir bez kullandım sonrasında organik beze geçtik. Bu arada yataklarımızı attık :) Yün yataklarda yatıyoruz. Araştırmalarıma göre elyaf çok çok zararlıymış. Petrolden yapılıyor nitekim de. Yani bizim ailede komple geriye dönüş hakim. İşte bir de şu şehrin göbeğinden kurtulabilirsek ne ala bize. Ama ona da çok az kaldı. 2 yıl içinde köye yerleşmeyi düşünüyoruz. Samandan olacak inş evimiz de :) Bu durum bende psikopatlık derecesinde.

Bu arada günlük ped de artık yıkanabilir olana geçtim. Aşırı aşırısı rahatım tavsiye ederim sana da.

Kimyasallardan tamamen soyutlanmak mümkün değil. Ama olabildiğince soyutlanmamız hem bizim hemde yavrularımızın yararına. Hele ki kanserin ve kısırlığın böylesine arttığı günümüzde
Evet canim bendim. Inanilmaz mutluyum . :))

Özel sektör mu. Iyide gebelik bu sağlık konusunda niye sıkıntı yaratsinlar..
Saglam bi hastane iyi bi dr. Son teknoloji cihazları olan hastaneye gidin.. Ben hem dr hem bu cihazların hatasiyla karsilastim.. Aynı gün iki hastaneye gittim ikisndede kesem farklı ve genel görüntü farkli.. Birinde bebegi net goremezken diğerinde bebegin yolk saç'ini da gördüm .

Evet canim bendim. Inanilmaz mutluyum . :))
senin adına bende inanılmaz mutlu oldum. Sana bir şey söylemek istiyorum. Senminle aynı kaderi yaşayan bir arkadaşım var. Ona da doktoru kesen bozuk bebeğin heran düşebilir demişti. Doktorunu değiştirmesi gerektiğini söylemiştim. Sağolsun beni dinledi doktorunu değiştirdi. Bu hafta randevusu vardı oda sanırım ya Memorial e ya da medicalparka gidecekti. Resmen aynı şeyleri yaşıyorsunuz. Bir ara acaba o olabilir misin diye endişe bile ettim ama isminiz tutmuyor :) Şimdi ona ulaşmaya çalışıyorum. Umarım arkadaşım da güzel haberlerle geri dönmüştür. Senin adına çok ama çok mutlu oldum bilmeni isterim :)

Herkese merhaba..İnşallah ben de haziran annesiyim.11 eylül sat.5+2 yim şuan.Haftasonu gidiyorum inşallah ben de doktora.Hcg değerim başlarda epey düşük çıktı.İlk hafta gün aşırı tahlil yaptırdım.Şimdi fena değil değerim inşallah bi sorun yoktur.Hepimiz hayırlısıyla sağlıkla kucağımıza alırız inşallah yavrularımızı:KK200:
Merhaba hayırlı olsun bende 12 eylül sat değerim dun 135 di pazar günü 64 du inşallah sağ salim alırız kucağımıza senin değerin kaç

senin adına bende inanılmaz mutlu oldum. Sana bir şey söylemek istiyorum. Senminle aynı kaderi yaşayan bir arkadaşım var. Ona da doktoru kesen bozuk bebeğin heran düşebilir demişti. Doktorunu değiştirmesi gerektiğini söylemiştim. Sağolsun beni dinledi doktorunu değiştirdi. Bu hafta randevusu vardı oda sanırım ya Memorial e ya da medicalparka gidecekti. Resmen aynı şeyleri yaşıyorsunuz. Bir ara acaba o olabilir misin diye endişe bile ettim ama isminiz tutmuyor :) Şimdi ona ulaşmaya çalışıyorum. Umarım arkadaşım da güzel haberlerle geri dönmüştür. Senin adına çok ama çok mutlu oldum bilmeni isterim :)
Hic korkmazin o cihazlardan bile degisiyormus kese görüntüsü. Memoriala gittim cihazlari on numara hersey net. Doktor cok iyi. Aynı gün ilk basta baska hastaneye gittim kadin bi halt anlamadi cihazlari bile berbat bebek görünmüyor . icim rahat etmedi memoriale gittim bebegim gözüküyor su yolu gozukuyor kesem normal. Dr rahim nerde kese nerde bebek nasıl yerlesmis hepsini anlatti ve allaha şükür olması gerektiği gibi gebeligimin. Oldugunu söyledi.. :))

X