2017 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    331
Ayy o ikizler konusu beni de cok geriyo yaa, benim baska sansimda yok sanirim 3 Haziran tam ikizlerin orta yeri :KK70: Saatini mi ayarlamaya calissam da yukselenden kurtarsam ne yapsam :KK70:
O belli olmaz ki kuzum belki sezeryan olursun. İlay 37+3 de yani 38. Haftada plesanta yaslanmasi ile alındı karnımdan. Normalde 26 eylülde doğacaktı 8 eylülde doğdu yani nerden baksan 20 gün önce. Sezeryanda da genelde 15 gün önce alıyorlar diye biliyorum. Bir bakarsın sezeryan olursun alırlar bebeği boğa olarak :) ama umarım olmazsın da normal gelir yükselenden yirtarsin :)

Benim bulantilarim yeni yeni basladi. Hicbir sey yiyemiyorum. Her seyden midem bulaniyor. Asiri istahsizim.

Her seyin dogali guzel oldugu gibi dogumun da normali guzeldir. Bir sıkıntınız olmadigi muddetce hepinizin normal doğum yapmasini diliyorum. Bu konuda okuyup bilinclenmek gerekiyor. Cunku oyle bir zamanda yasiyoruz ki normal olan her sey anormallestirildi.

Seninki kaç haftalik canm buarada benimde 2 gündür başladı yoğun bi şekilde bulantim

6+5 bugun ama benim muhtemeln gec döllenme. Zaten cocuk calismalarina cok gec basladik. Yani adetime az bi zaman kala. Bebis doktor hesabindan cok daha küçük

Merhaba hanımlar bana yardımcı olun nolur ben normalde 26 sinda doktora gidicem keseyi görmüştük 5 haftalik dedi doktor eşimle dayanamadık akşam başka doktora gittik alttan muayene etti ama bebek görünmedi kesin bi tanı koyamam 1 hafta daha bekleyelim ama boş gebelik tekrarlamaz dedi bikere başıma öyle bişey gelmişti benim cunku sizce erkenmi kafayı yedim dünden beri:KK43:(

Boşu boşuna takmışsın kafana. Ama üzülme bizde boyleydik. Bundan sonra ki aşama da kalbi atacak mi acaba aşaması oluyor. Sonrada acaba ya kalbi durduysa konusuna geliyorsun. Böylelikle 9 ay bize hiç bitmiuor arkadaşım. Hiç korkma bu doktor gorememistir. Boşu boşuna strese görme desem de biliyorum ki gireceksin o yüzden bence be eği gören doktora git ve içini rahatlat.

Benim bulantilarim yeni yeni basladi. Hicbir sey yiyemiyorum. Her seyden midem bulaniyor. Asiri istahsizim.

Ah arkadaşım çok geçmiş olsun o bulantıların yerini sonrasında da hiç doymama oluyor. Ben şuan o kısımdayim mesela

Kızlar merhaba , kesemizi gördük şükür :)

Sağlık ocağında tetkikleri yaptırdım sonuçları öğleden sonra alıcam ..kese fotomuz ekte :)
Maşallah sizeee:nazar: bende cuma kese icin gidecegim ama devlete gidecegim mecburen ozelden en erken 29 ekim e alabildim randevuyu :) inşallah devletin cihazları iyidir de bende gorurum :)

Boşu boşuna takmışsın kafana. Ama üzülme bizde boyleydik. Bundan sonra ki aşama da kalbi atacak mi acaba aşaması oluyor. Sonrada acaba ya kalbi durduysa konusuna geliyorsun. Böylelikle 9 ay bize hiç bitmiuor arkadaşım. Hiç korkma bu doktor gorememistir. Boşu boşuna strese görme desem de biliyorum ki gireceksin o yüzden bence be eği gören doktora git ve içini rahatlat.

Ah arkadaşım çok geçmiş olsun o bulantıların yerini sonrasında da hiç doymama oluyor. Ben şuan o kısımdayim mesela

Ben o istah gelince basima gelecekleri biliyorum. Hiç kasmiyorum kendimi:KK53:

Maşallah sizeee:nazar: bende cuma kese icin gidecegim ama devlete gidecegim mecburen ozelden en erken 29 ekim e alabildim randevuyu :) inşallah devletin cihazları iyidir de bende gorurum :)
Her hastane bir olur mu bilmem ama devlet hastanesinde cihazlar berbat oluyor:KK57:
Ben bebegimi dogru duzgun gormememistim hic ilk gebelikte bu yuzden

Her hastane bir olur mu bilmem ama devlet hastanesinde cihazlar berbat oluyor:KK57:
Ben bebegimi dogru duzgun gormememistim hic ilk gebelikte bu yuzden
Bende oyle düşünüyorum canim maalesef balikesir doktor konusunda cok kisir . Bi tane ozel hastane var oradaki doktorlari da sevmiyorum cok korkuyuyolar bi tek mecburen devlette olmasin diye kurtaji orda oldum. Ozel muayenehane ye gidecegim herkes ona gittigi icin inanılmaz kalabalik en erken 29 ekim e alabildim ama dayanamadigim icin devlete gidecegim cuma gunu :)

He ya al benden de o kadar. Bir de şu var bizde yaptık noldu bak yaşıyoruz. Ya yasa. Konu p değil ki biri daha sağlıklı ve verimli yasarken diğeri ot gibi yaşıyor. Ben bunu en çok ek gıdaya geçerken duymuştüm he bir de ilayi 6 aydan önce oturtmadigimda. Bana haberi 4 aylık olduktan sonra ağzına bir şeyler ver diye baskı yaptılar ama direndim. İlk 8 ay sadece emzirdim. SüTüm çok fazlaydı ve ilay dana gibiydi sürekli kilo alıyordu bende 8 ay olana kadar vermedim hix birsey. Bana dediler yok kaşığı tutamaz yok yutamaz yok yemek yemez neler neler. Ama gayette güzel yedi valla. 6 aydan önce oturtmadigimda da en çok kayinvalideyle tartıştık. Şimdi kendisi hemsire ya aman kızım boşver biz hepimiz oturttuk ne oldu diyip diyip duruyordu bende hayır kafasını dik tutuna kadar oturtmqyacagiz diyordum. Biz yaptık bir şey olmadı mevzuları gerçekten beni benden olan konudur ama

En ifrit oldugum laf oldu " biz yaptik kotu bi sey olmadi" lafi.

Ben çocuğumu 7 ay emzirdim senin gibi. 7 aydan once hiçbir sey vermedim. Ek gidaya gecince her seyini kendim yaptim yogurt/ peynir vs. Oturmaya zorlamadim. Hamile oldugum halde hala emziriyorum. Tuvalete götürmem konusunda ne baskilar gordum. Ama 2 yaşini doldurmasi gerektigini ve bebegin hazir oldugunda sinyal verecegini herkese anlattım. Cocuk yere dustugunde kendi kalmasi gerektigi var mesela. Sana vicdansiz diyorlar bunun icin. Dini konularda egitmeye basladim kizimi. Daha erken diyorlar. Ama nasil sayilari renkleri ogretiyorsam bu konulari da ogreticem. Hicbir sey icin erken degil.. Daha bunlar gibi bir suru konu. Maalesef anlamayan anlamiyor.

Merhabalar benim ne kadar bilmiyorum çünkü cok gec döllenme olmuş...adet günü mü sonrasında mi yumurtlamisim ne...yarin dr gidecem p.tesi beta 2384 idi ins kese görülür ve sağlıklı sekilde ilerler 2 bebek kaybindan sonra cok tedirginim dualarinizi istiyorum

Cocuk buyuturken bir suru kaynaktan beslendigimi dusunuyorum. Ama hicbirine tam manasiyla bagli kalmadim.
Benim temel felsefem cocukla hayati paylasmak. Biz her seyi birlikte yapiyoruz. Ve cok mutluyuz : )

Arkadaşlar kullandığımız şampuanlar deodorantlar acaba zararlı olabilir mi diye düşünüyorum. Ben şampuanda bitkisel vegan içerikli olanı kullanıyorum ama deodorant normal bildiğiniz rexona yani :).
Siz neler kullanıyorsunuz var mı bana önerebileceğiniz deodorant.Bir de bu çatlat mevzularında krem yağ kullanmaya ne zaman başlanmalı. Napalım bilenler bi anlatsın hele:kahve:

Her seyin dogali guzel oldugu gibi dogumun da normali guzeldir. Bir sıkıntınız olmadigi muddetce hepinizin normal doğum yapmasini diliyorum. Bu konuda okuyup bilinclenmek gerekiyor. Cunku oyle bir zamanda yasiyoruz ki normal olan her sey anormallestirildi.
Aynen öyle. En güzeli en iyisi normal doğum. Ama işte herkes bunu ne yazık ki yapamıyor. Ben yapamadim mesela ve bu beni.çok fazla üzüyor. Ama sanırım bu olay da benim yüzümden oluştu. Normal doğumdan o kadar çok korktum ki panik atak vardı bende o zamanlar. Al dedi sana sezeryan ol da gör bi. Hiç bir sikintim olmadı aslında çok rahat geçti ameliyatım. Ama sürecin normal olmaması var ya bir de rahimden çıkarken alması gereken bagisik sistemini sezeryan olunca alamıyor ya işte o beni çok uzdu. Keşke dedim bu kadar korkmasaydim da plesanta yaşlanması başıma gelmeseydi dedim. Dedim ama neye yarar. Rahimim bile toparlanmadı. 18. Ay regli oldum.

X