2017 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    331
Cok cok sevindim canim masallah. Bana da 11.-14. hafta arasi dedi ama 12-13 gibi gitsek kismetse bi cinsiyet tahmini yapar mi diyorum :)
Belli olmaz annesi erkenden gosteriverir belkide :) ben 11. Hafta gitcem ozaman belli olmaz daha sonrada 15.haftada gidicem anca ozaman soyler gorebilirse tabi... 8 hafta var anliycan benim onumde cinsiyet icin...

Yemin ediyorum ki son yarım saattir yemek yiyorum. Hamurişi peynir falan filan. Ama yemek yemeği bıraktığım an yeniden acıkıyorum. Kafayı yemek üzereyim. Benimde agzımda o tat var ve ben o tattan nefret ediyirum
Allahım şu hamileliği hayırlısıyla sağlıkla bebeklerimiz kucaklarımızda, mis gibi kokularını içimize çekerek tamamlayalım lütfeeeen Allahım..
Kızımda akşama kadar yataktan başımı bile kaldıramadığım olmuştu. bakalım bundan da korkuyorum.
Napalım sağlıkla gelsinlerde herşeye katlanıyoruz.. Annelik böyle işte.

Kalabalık ortamda kendimizi belimizi karnımızı sakınıyoruz.. Yattığımız yerden aniden kalkmaktan korkuyorum.. Annelik nasıl büyük merhamet :)

Rabbim sende bize merhametini göster minicik tutunmuş bebişlerimizi sağlıkla kucağımıza ver. Onları doyuralım, temizleyelim, şefkatle büyütelim..

Belli olmaz annesi erkenden gosteriverir belkide :) ben 11. Hafta gitcem ozaman belli olmaz daha sonrada 15.haftada gidicem anca ozaman soyler gorebilirse tabi... 8 hafta var anliycan benim onumde cinsiyet icin...
Bilmiyorum kii merak ediyorum acikcasi. Su anda herseyin iyi oldugunu bilince insanin ici rahatliyo baska seyler dusunuyo. cinsiyet gibi guzel seyler mesela :)

Hiç unutmam oğlum 12 haftalıkken doktor erkeğe benziyor demişti.1ay sonra kesinleşti.. Belki sizinkide belli olur kızlar :)

Kızımda da 5ay boyunca kıza benziyor demişti. 6. ay kesinleşti.

Hiç unutmam oğlum 12 haftalıkken doktor erkeğe benziyor demişti.1ay sonra kesinleşti.. Belki sizinkide belli olur kızlar :)

Kızımda da 5ay boyunca kıza benziyor demişti. 6. ay kesinleşti.
Acaba soyler mi doktorum ya bilemedim, ya da ben mi israr etsem :) Aslinda okudugum bircok yerde diyor ki 11.haftadan itibaren kemik yapisina bakarak cinsiyet tahmin edebiliyormus bazi doktorlar ama kesin olmadigindan soylemiyorlarmis. Kismet tabii saglikli olsun hic onemli degil ama insan cok merak ediyor. Daha bunun kiyafeti var ismi var :))

ooo çok şeyler kaçırmışım bir sürü yazılanlar olmuş :) yoğun çalıştığımdan arada bir yazabiliyorum ama yazdıklarınızın hepsini girdiğim gibi okuyorum. artık beni de bu şekilde kabul edebilirseniz sevinirim :oops: bende bugün doktora gittim, sonuç ; kesin ikizlermiş :KK61: çift yumurta ikizleri dedi, biri 5+5 biri 5+3 müş. çok kasık ağrım oluyor, ikiz gebeliklerde düşük ihtimali daha yüksek oluyormuş o yüzden progestan verdi bir de yolculuğu yasakladı ki ben ailemden uzak yaşıyorum, yanlarına gidecektim haber vermek için gidemicemm onlarda gelemiyoo telefonda söylemek zorunda kalıcamm :KK43: şu an sanırım çok mutsuzum hiçbirşey istediğim gibi çıkmıyor :KK43:

Kızlar merhaba , kesemizi gördük şükür :)

Sağlık ocağında tetkikleri yaptırdım sonuçları öğleden sonra alıcam ..kese fotomuz ekte :)
Hayırlı olsun canım kalp atımı ne zaman acaba bir daha ne zaman çağırdı sanırım birtek ben görmedim daha keseyi banada cuma gel dedi doktor kısmetse görücem inş:KK16:

ooo çok şeyler kaçırmışım bir sürü yazılanlar olmuş :) yoğun çalıştığımdan arada bir yazabiliyorum ama yazdıklarınızın hepsini girdiğim gibi okuyorum. artık beni de bu şekilde kabul edebilirseniz sevinirim :oops: bende bugün doktora gittim, sonuç ; kesin ikizlermiş :KK61: çift yumurta ikizleri dedi, biri 5+5 biri 5+3 müş. çok kasık ağrım oluyor, ikiz gebeliklerde düşük ihtimali daha yüksek oluyormuş o yüzden progestan verdi bir de yolculuğu yasakladı ki ben ailemden uzak yaşıyorum, yanlarına gidecektim haber vermek için gidemicemm onlarda gelemiyoo telefonda söylemek zorunda kalıcamm :KK43: şu an sanırım çok mutsuzum hiçbirşey istediğim gibi çıkmıyor :KK43:
Canım biliyormusun bugün banada doktor ikiz olabilir dedi değerim yüksekmiş :oops:

Canım biliyormusun bugün banada doktor ikiz olabilir dedi değerim yüksekmiş :oops:
Nasil cikmisti canim degerin ? Ben bat'a 1 varken olcturmustum 704 cikmisti ama doktorum degerden anlasilmaz deyip 4+6 da ultrasonla bakti ve iki kese gorup soyledi %80 ikiz diye Iki kese vardi. Bugun gittimiki kesede cok net gorundu. Ayin 29unda kalp atislari icin cagirdi bakalim. Ama ben hic istemiyodum ikiz, senin istedigin birseymiydi ? bide doktor diyo istesen olmaz die ama ben istemedim kii :KK61:

Merhaba hanımlar bana yardımcı olun nolur ben normalde 26 sinda doktora gidicem keseyi görmüştük 5 haftalik dedi doktor eşimle dayanamadık akşam başka doktora gittik alttan muayene etti ama bebek görünmedi kesin bi tanı koyamam 1 hafta daha bekleyelim ama boş gebelik tekrarlamaz dedi bikere başıma öyle bişey gelmişti benim cunku sizce erkenmi kafayı yedim dünden beri:KK43:(
Şöyle bir durum yaşamamıştım devlet hastanesi acilde keseyi bir türlü göremiyorlardı ama kendi doktorum görüp görüntü bile vermişti bazen makinalar iyi olamayabiliyor daha demin geldim doktordan beta hcg 3000 olmadıkca kese görünmeyebiliyor zorlamaya gerek yok bence 2 gün daha bekle karnından bakarız dedi değerine bakmışmıydın en son neydi

Maşallah sizeee:nazar: bende cuma kese icin gidecegim ama devlete gidecegim mecburen ozelden en erken 29 ekim e alabildim randevuyu :) inşallah devletin cihazları iyidir de bende gorurum :)
Bende cuma kese için devlete gideceğim bende alamadıö kendi doktorumdan bugün bakarız dedi ama bakmadı garanti olsun cuma gel dedi sanırım aynı gidiyoruz canım :KK55:

Merhaba arkadaslar bende iki gun önce ogrendim hamile oldugumu henuz doktora gitmedim daha cok yeni hamileyim 2 hafta sonra gitmeyi dusunuyorum herseyini ayni anda gormek icin 25 yasindayim 22 aylik bi oglum var son adet tarihim 19 eylul istanbulda yasiyorum bende katilabilir miyim araniza:)
Hoş geldin canım :KK200:benimde son adet 20 eylül bence bugün gittim kızların hepsinin bebişlerin haftaları büyük biz ufaklar olarak bir kaç kişiyiz sanırım :anneadayı: bende önden giden arkadaşları okuyup bilgileniyorum :KK54:

Acaba soyler mi doktorum ya bilemedim, ya da ben mi israr etsem :) Aslinda okudugum bircok yerde diyor ki 11.haftadan itibaren kemik yapisina bakarak cinsiyet tahmin edebiliyormus bazi doktorlar ama kesin olmadigindan soylemiyorlarmis. Kismet tabii saglikli olsun hic onemli degil ama insan cok merak ediyor. Daha bunun kiyafeti var ismi var :))
İlay 12+1 iken belli olmustu. Yüksek bir olasılıkla kız olacak demişti doktor. Ve kız oldu. Benimde ümidimvar. 11 den sonra belli olacak bence. Etmez mi tabi eder. Ölene kadar beraber olacağın evladı olacakkisinin cinsiyetini merak ediyor anne doğal olarak. En önemlisi sağlık tabi ama merakı de gidemiyoruz işte. Neyse ki bize az kaldı

İlay 12+1 iken belli olmustu. Yüksek bir olasılıkla kız olacak demişti doktor. Ve kız oldu. Benimde ümidimvar. 11 den sonra belli olacak bence. Etmez mi tabi eder. Ölene kadar beraber olacağın evladı olacakkisinin cinsiyetini merak ediyor anne doğal olarak. En önemlisi sağlık tabi ama merakı de gidemiyoruz işte. Neyse ki bize az kaldı

benim kızımıda 11+4 de tahmin etmişti doktor ve yanılmadı biliniyo aslında erkenden ama söylenmiyo yanılma payı olur diye biz çok ısrar etmiştik yurt dışına cıkıcaz beşik alıcaz nolur söyleyin falan ısrara lkarşı söylemişti :halay:

Hoş geldin canım :KK200:benimde son adet 20 eylül bence bugün gittim kızların hepsinin bebişlerin haftaları büyük biz ufaklar olarak bir kaç kişiyiz sanırım :anneadayı: bende önden giden arkadaşları okuyup bilgileniyorum :KK54:
hosbuldum canim ilk bebegin mi olacak benim ikinci oldugu icin biraz rahatim henuz gitmedim doktora ilk haftalar stresli gecer biraz keseydi bebekti kalp atisiydi falan hepsi bi anda ciksin diye 7 haftalikken filan gitmeyi dusunuyorum doktora bi problem cikmazsa hayirlisi olsun hakkimizda insallah saglikla kucagimiza aliriz :anneadayı:

Yaa ne desem bilemedim. Ama bence keyfini çıkartmaya çalış. İkiz gebelik herkese gelen bir şans değil. Keşke bebem bende ikiz olsaydı. En çok istediğim şeydi ama olmadı kısmet. Sağlıklı olsun diyorum. Her şey geçecek bitecek ve çok güzel günler bence seni bekliyor. Hele bir erkek bir de kız olursa tadından yenmez valla o bebelerin. Sağlıkla kucakla yavrularini.

Bende çalışıp cok katılamayanlardanım anca akşam üzeri okuyorum birkaç tecrübeli olduğum şeylere cevap veriyorum :KK76: birde karşıla komisyonu gibi her gelene hoş geldin :KK200:diyebiliyorum :KK48: kalp atışı duyan arkadaşlara selam olsun dua edin bizde duyalım :halay: sıkıntısı olab arkadaşlarada bolca dua ediyorum cok yazamasam da :dua: zor biliyorum... Bebeğe en cok zarar veren şey stres demişti doktorum sen farketmezsin ama yaptıgım her stres etkiliyor o yüzden üzülmeyin herşey yoluna giriyor sağlıklı hamileliklerde :anne: tecrübeli arkadaşlara teşekkürler faydalanıyoruz bolca :super: çıkAr beklemeksizin dertleşen insanları cok seviyorum birbirimizi görmeden de sevediğiniz ve ilgilendiğiniz için hepinizi ayrı ayrı çok sevdim :KK200:

benim kızımıda 11+4 de tahmin etmişti doktor ve yanılmadı biliniyo aslında erkenden ama söylenmiyo yanılma payı olur diye biz çok ısrar etmiştik yurt dışına cıkıcaz beşik alıcaz nolur söyleyin falan ısrara lkarşı söylemişti :halay:
Bende bu sefer 11. Hafta kapısına dayanmayı planlıyorum doktorun :)

X