2017 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    331
Bazılarında gerçekten bulantılar çok kötü oluyormuş. Kolaylıklar diliyorum sana ama ben yine de dayanabildigin yere kadar dayanmani tavsiye ederim. Netice de bir ilaç onlar, zararı minimum seviyesinde de olsa. Mesela benim doktorum hic bir şekilde folik asit dahi ilaç içmeyeceksin dedi. Sağlıklı gebelik sağlıklı bebek icin mümkün olduğunca kimyasaldan uzak durmak zorundasın dedı. Ama en iyisini senin kendi doktorun bilir arkadaşım umarım en yakın zamanda geçer tüm bulantıların.

Göğsüm daraliyor resmen ya. Uyurken birden sicradim yataktan nefes alamadim.

eğer nefes ile ilgili bir problemin yoksa hamilelikte hemoglobine olan ihtiyaç artıyormuş ve nefes darlıkları oluşabiliyormuş
ama yine de doktora görünmekte fayda var

ama benim bir arkadaşımın bebeği folikasit almadığı için anensefali oldu
folik asit alımı çok önemli beyin gelişimi için

eğer nefes ile ilgili bir problemin yoksa hamilelikte hemoglobine olan ihtiyaç artıyormuş ve nefes darlıkları oluşabiliyormuş
Bende nefes darlığı var. Bak son hatalarımı hatırladım. Tam yaza gelmişti zaten herşey. Karnım sistikce artık bilginin nefes alamamaya baslamistim. Son haftalar daha zormuş demiştim bile. Sağa dönemizdim sola dönezmedim oturup kalkamazdim önümu bile göremezdim. Bir an dejavu oldum ne zordu o son haftalar

ama benim bir arkadaşımın bebeği folikasit almadığı için anensefali oldu
folik asit alımı çok önemli beyin gelişimi için
Bunu duyduğum 3. Doktor. Kayinvalidem saglikocaginda hemşire ve onlarsa artık vermiyorlarmış folikasit. Ve kağan kocatepe kitabında 8. Haftadan sonra aldığınız folik asit hiç bir işinize yaramaz diyor. Benim doktorum da zaten avakado falan yiyorsan folik asit aliyorsundur diyor özellikle de domateste varmış folik asit. Ve benim değerime de bakıldı folik asitten yana hix bir eksiğim yok. Ve okuduğum başka bir kitapta folik asitin fazla alımı kansere sebep olabileceğini söylüyor

yine birbiriyle çelişen bilgiler
sanırım tıp yine çıkmazda...şu şeker yüklemesi olayındaki gibi...
insan neye inanacağına şaşırıyor...
ya yeterince folik asit alamazsam bebeğin beyin gelişimi olumsuz etkilenirse diye de korkuyorum haliyle
3. aydan sonra zaten bıraktırıyorlar folik asit alımını

Haklısın cnm. Mecbur kalmadıkça almayı düşünmüyorum zaten. Tez zamanda azalır inş.

efsunsuz

Bk folikasit ile ilgili Ahmet aydının yazısı

Eklentiler

• 2016-10-18 17.54.19.jpg
    61,5 KB · Görüntüleme: 43
Folik asit, vücutta depolanmadığı, ihtiyaç dahilinde kullanıldığı ve gereksiz kısmın dışkı ile vücuttan atıldığı için fazla alımı diye bir şey söz konusu olmuyor. Yani kanser pek olası bir durum değil merak etmeyin.

Bu arada WiFi kamera almak istediğinizi okudum. Bende ip kamera var. Ve çok memnunum. AliExpress ten 60₺ almıştım. Türkiye de çok pahalı. Aklınızda olsun.

Bu arada ne yazık ki tip böyle. Çok celişkili. Ama ben doğal olmayan hiç bir şeyi ilaç da olsa kullanmıyorum. Ki ilaç sektöründen kazananlar dünyanın en zengin insanlari ne yazık ki. İçimde bir tereddüt vardı kullansam mi acaba diye doktorum da hayır gerek yok doğa bize zaten herseyi veriyor dedikten sonra he tamam dedim gerek yok.

Okuduğum kitapta 5 mg dan fazla alınırsa yani fazla alınırsa kansere yol acabilecegini söylüyor. Ben Prof dr Ahmet aydinin yalancısıyım tabi.

Aliexpress e bakayim ben. Hiç aklıma gelmemişti yurtdisindan almak

Okuduğum kitapta 5 mg dan fazla alınırsa yani fazla alınırsa kansere yol acabilecegini söylüyor. Ben Prof dr Ahmet aydinin yalancısıyım tabi.

Aliexpress e bakayim ben. Hiç aklıma gelmemişti yurtdisindan almak

Kızım kalp damar anomalisi ile doğduğu için çok araştırmıştım o zamanlar. Tabi ki hiç bir şeyin garantisi yok. Birinin ak dediğine diğeri kara diyor. Bizde güvenip uyguluyoruz

Hadi hayırlısı diyelim öyleyse merak ettim bende şimdi yaz buraya yarın

Kızlar istanbul anadolu yakası ataşehirde önerebileceğiniz yada duyduğunuz kadın doğum doktoru var mı acaba

Benimde bulantılarım çok azaldı daha önce yazdıgım gibi inanın bu bile tedirgin ediyor bir şey olsada karnımın içind bir bakıp hey mercimekim durumlar nasıl ne istiyor canın demeyi cok isterdim :) 5 haftamız var kontorole ya ne zormus gece rüyalarıma giriyor mercimek kanatlanıp gidiyor ama Ben Rabbimize emanet ettim o bilir hakkımızda hayırlısını :) demek tevekkül etmekten baska elimize birşey gelmiyor .

Normalde yok nefesle ilgili sıkıntım. Hem bebek emzirmek hem de hamile olmak vucudumu zorluyor galiba..

Doktor ve hastane konusunda ne gibi kriterleriniz var kızlar... benim kafam cok karıştı artik..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…