2017 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    331
Ankarada keciorendeyim canim ben egitim arastrma hastanesinden memnunum doktorlar cok iyi bir de tuvaletler cok temiz ozel odalari var dogum icin devlet hastanesi ama randevu bulunmuyor pek onun disinda ozelde lokman hekim elif hanim cok iyi bir doktor herkes memnun
Teşekkürler canım..Özel oda varsa çok iyimiş ama bize uzak yerler ben dikmendeyim..Birde mümkünse erkek doktor arıyorum..

Merhaba Allah nasip ederse bende haziran annesi olacağım.Sat 22 eylül. Perşembe günü lekelenme oldu, cuma kan testi yaptırdım. Hgc 220 çıktı. Doktor 10 gun sonra gel dedi. hsftaya gidecegim tekrar.
Merhaba canım hayrılı ığurlu olsun inş. Benimde sat 20 eylül

hadi gözün aydın canım ...maşallah cm de olmuşuz artık....:nazar:
Eveet vallaha cok sasirdim bende cokta sevindim. Cikinca bunca seyden sonra sinirim stresim bir bosaldi ki anlatamam. O hastane koridorunda gece gece nasil agladim bi bilsen... Bi hemsire geldi yanimiza birsey mi oldu diye :) Allahim dogum sevinclerini de yasatsin yavrularimizin.

Kızlar bnm bulantı seviyem çok yukarıda. İstifra da edemiyorum bir türlü. bugün dayanılmaz bir baş ağrım var. doktorumu aradım ne yapsam iyi gelir diye. başağrısı için parol, bulantı içinse metpamid ya da premezid al dedi. Op. Dr. olduğu için güvenip alıp kullanıcam birazdan ilaçları
ben hamilelikte son ana kadar ilaç kullanmamaktan yanayım ama doktorlarımıza her zaman güvenmemiz gerekiyor. bizim için yanlış olabilecek birşeyi önermezler. eğer dayanamıyorsan ilaçlarını kullan.

Olmazsa olmaz hastane için bence gecelik. Ben iki tane gecelik almıştım. Biri kan olmuştu. Diğerini giymistim. Üşürüm diye pijama da aldım ama sezeryan dikisinden dolayı lastikli pijamami hiç giyemedim. Mutlaka patik alman gerekiyor. Sezeryan olursan ameliyattan çıkar çıkmaz ayağına çorap giydirmeleri gerek yoksa ölürsün gaz ağrısından. Zira beni tek sıkıntıya sokan 2 gün bunca çektiğim gaz ağrısıydi. İlacın etkisiyle başım da ağrıdı ama kahve içince kendime gelmistim. Kafeinsiz Starbucks dan kahve aldirmistim. Bebek ixin hastane çıkışı olmazsa olmaz. Fotoğraf çekimlerinde güzel duruyor :) birde lohusa seti al bence. Ben yaptırmıştım. Fotoğraflarda çok güzel çıktı yine.

Kesjille doğum fotoğrafcisi tut. İlay hala elinden dusurmez albümünü. Ve hayat gelişini kitap şeklinde okumak onun için paha biçilemez bir mutluluk. Tabi benim içinde.

Onun dışında göğüs pompası her derde deva. Hic unutmam. Hastaneden ciktim. Eve geldim sicak banyo yaptim. 3. Gun daha. Sari sutte bitmek uzere sanirim. Sicak suyun etkisi ile benim memeler nasil buyumus. Bir baktim sutler fiskiriyor. Askim yetis bana pompoyi getir doye bagirdim. Hemen sagdim ve rahatladim. Sagmasaydim ölürdüm agrisindan ki sonrasinda da mastit oldum zaten.

Bende avent vardı ama artık 1 yıl içinde öldü desem yeridır. Bu sefer Medela veya ameda alacagim. Çok fazla sutüm vardı benim. Emzirme boyunca göğsümü ne kadar sağlam da sütler birikti ve 3 kere mastit oldum. Lanet bir şeydir mastit. Avent pompanin artık çekiş özelliği zayıflamışti. Bende verdim başkasına. Bir aparat almak gerkliymis düzelmesi için ama uğraşmadım. Çünkü ilay sağdigim sütleri zaten içmoyirdu. Bu yüzden 5 tane süt çocuğum oldu benim. Geri kalan dolaptaki sütleri de çöpe atmıştım. Yazık olmuştu. Biberon vardı bir tane süt veririm diye ama onu da hix tutmadı. Emzik hiç kullanmadı.

Oyun parki bizim en iyi oyuncagimizdir. Onda çok güzel gaz atıyordu :)

Kameralı telsiz olmazsa olmazlarimizdan zaten hala.

Geri kalan tüm oyuncaklar ahsap ve zaten toplasanız 10 taneyi geçmez oyuncağımiz. Başla aklıma gelen bir şey yok. Ama sen sorarsan yardımcı olabilirim. Bu arada e bebek her şubat muthis indirimle yapıyor. Ben alışveriş yapmak için subati bekliyorum. Bebek için de en çok zibin ve ağız silme bezi bende gerekli olmustu. Ben hiç bez kullanmadım ilay da. Hep yıkanabilir bez kullandım. Karavana geçtikten sonra makine olmadığı için organik beze geçtik sonrada organik bez kullanmaya devam.ettik.

İlayi bu arada 1 ay kundaga sardım. Ama 1 ay sonra sıkıldı bizim bebek hatun. Durmadı icinde :) bu arada hep 3-6 ve 6-9 ay arası için alışveriş yapmıştım. Uzun bir süre alışveriş yapmadım boylelikle :)
Çok güzel yazmışsın eline koluna sağlık :-)
Ebebek alışverişini kaçırmayacağım bu çok iyi oldu :-)

Arkadaslar biz bu haftasonu ailelerimizi pazar kahvaltisina cagirip mujdeyi nihayet verelim istiyoruz. Ama nasil soyleyecegimizi bilemiyoruz :) Sizler ailelerinize nasil soylediniz minnak suprizinizi?
Canım biz yemekte söylmiştik.,Salata yiyordum ben eşim sen bol bol ye sana lazım dedi :-)
Tabi herkes şok
Güzel olmuştu

Günaydın güzel anne adayı arkadaşlarım, nasılsınız :) Bir süredir forumdan uzak kaldım sizleri epey özledim. Umarım herşey yolundadır hepinizin bebişleri sağlıklı sağlıklı gelişmeye devam ediyordur:anneadayı: Benim de başta ne bulantı, ne baş dönmesi, ne yiyeceklerden tiksinme vardı ne güzel rahattım. Ne olduysa artık sabahları bir bulantıyla kalkıyorum ve tüm gün tost,kraker,haşlanmış patates gibi kuru besinleri bile zorla yiyorum tüm yiyecekler itici geliyor. Yemek saatleri iyice eziyete dönüştü anlayacağınız:KK61:Bu durum düzelir mi sizce, yoksa hep böyle aç mı geçireceğim hamilelğimi :KK43:
Canım neredeyse aynıyız seninle bende de başladı ama 9. haftaya doğru geçiyormuş.
Bulantı kötü şey ama ben çok şükür çıkarmıyorum sadece bulanıyor.
Ahh ah bu açlıklar bitecek kilo alacağızz ahh ahh :-)
Ama emin ol o senden besleniyordur rahat ol

Canım biz yemekte söylmiştik.,Salata yiyordum ben eşim sen bol bol ye sana lazım dedi :-)
Tabi herkes şok
Güzel olmuştu
Kahvaltida soyleyelim dedik bizde ailelerimiz de Istanbulda oldugundan. Hem iki tarafta bizde olur kimsenin gonlu kirilmaz bize sonra soylediniz diye. Supriz olcak bakalim kismetse :)

Canım bende böle ikizden korkan biriydim aksine eşim deli gibi ikiz olsun istiyor ama 1 hamileliğimde değerlerim cok yüksek olmasına ragmen doktor keseyi göremiyordu ikizdir vs. Dediler bende yaşıyor olmasına seviniyor ama ikizmi nasıl yapcam diye düşünüyorumdum sonra tek olduğu kesinleşti ve düştü. Düşünce kendime öle kızdımki haketmedim mi acaba diye... Tabiki herşey yazılı olacak olan oluyor bence bunda senin için nice hayırlar vaddır bir kız bir oğlan olduğunu düşünsene 2 evlat birden ikisinin mutluluğu birden üzülme bence hayırlısı de bence cok güzel şeyler seni bekliyordur :KK200::KK200::KK200::KK19:
kısmet değilmiş canım demek ki ama çok üzüldüm kaybına :KK43: benim eşim bırak ikizi ikinci çocuğu bile istemiyordu ki keza bende öyle. zaten 5 yıllık evliyiz,1 çocuk fikrine bile yeni alıştırabilmiştik kendimizi. demek ki kaderin bir oyunu bu sizmisiniz iki çocuk istemeyen alın size dedi :) bakalım dediğin gibi herşeyde bir hayır vardır, belki yarın doktor yanlış görmüşüm ikiz değilmiş bile diyebilir... bu arada doktorumda biraz komik mi ne, bir bebek elde, ikinciye bakıcaz dedi :) yine de moral desteğin için teşekkür ederim :)

Eveet vallaha cok sasirdim bende cokta sevindim. Cikinca bunca seyden sonra sinirim stresim bir bosaldi ki anlatamam. O hastane koridorunda gece gece nasil agladim bi bilsen... Bi hemsire geldi yanimiza birsey mi oldu diye :) Allahim dogum sevinclerini de yasatsin yavrularimizin.

amin canım benim...
inşallah bundan sonraki günlerimiz bugünlerimizden güzel olacak...
zor zamanlarımızın bitmesine az kaldı...
inşallah hepimiz bebeklerimizi kucaklayacağımız o anın mutluluğunu yaşayabiliriz.

Göğsüm daraliyor resmen ya. Uyurken birden sicradim yataktan nefes alamadim.

ben hamilelikte son ana kadar ilaç kullanmamaktan yanayım ama doktorlarımıza her zaman güvenmemiz gerekiyor. bizim için yanlış olabilecek birşeyi önermezler. eğer dayanamıyorsan ilaçlarını kullan.

Çalışmıyor olsam evde vurur kafayı yatardım iyileşmek için. İş yerinde mümkün değil. 10 dk kafayı koysam bir sebeple uyanmak zorunda kalıyorum. almak zorunda kaldım :110:

Çok güzel yazmışsın eline koluna sağlık :-)
Ebebek alışverişini kaçırmayacağım bu çok iyi oldu :-)
Baya indirim oluyor. Şubatın her günü farklı markalar giriyor devreye. Buyuk bir hevesle o indirimleri bekliyorum. Gerçi bir şey alacağım yok da kamerayı degistirmek istiyorum bu sefer WiFi olanı alacağım.

Canım neredeyse aynıyız seninle bende de başladı ama 9. haftaya doğru geçiyormuş.
Bulantı kötü şey ama ben çok şükür çıkarmıyorum sadece bulanıyor.
Ahh ah bu açlıklar bitecek kilo alacağızz ahh ahh :-)
Ama emin ol o senden besleniyordur rahat ol
Misal ben. O kadar azaldı ki bulantim. Yarın 9. Haftaya giriyoruz. Ama simdide ağzımda geçmeyen bir pas tadı var yani sürekli kendimi susamış ve acıkmış olarak hissediyorum

X