2016 Nisan Anneleri

Bebeklerimizin Cinsiyetleri

• Ankete Katılan
    380
Doğru tabi canım 8-9 yıl her ay iğne vurulmak demek kolay bşy değil ki Allah kolaylık versin çok üzüldüm gerçekten ya niye böyle oldu ki genetik mi acaba ufak bebeğin nasıl
Genetik olup olmadığına bakılacak ama pek bi sebebi yokmuş genelde.
Kızımda iyi şükür sağol . Senin oğlun nasıl . Kreşede verdik oğlumu akıcı konuşmuyor diye..

Genetik olup olmadığına bakılacak ama pek bi sebebi yokmuş genelde.
Kızımda iyi şükür sağol . Senin oğlun nasıl . Kreşede verdik oğlumu akıcı konuşmuyor diye..
Anladım canım Allah kolaylık versin
Oğlum iyi çok şükür bu aralar nezle oldu doktora götüreceğim bu gün. Alıştı mı peki kreşe maşallah erken başlamış

Sağol cnm. İğne tedavisi başlattı ayda bir vurulacak ve 10.11 yaşına kadar devam edicek ama işte iğnenin yan etkileri cok oluyormuş.. cok moralim bozuldu
Cok gecmiş olsun ya ne farklı şeyler duyuyoruz artık.bu market tavukları,yumurtaları sebep oluyo derler genelde.sırf bu yuzden dısardan tavuk alıp yemiyorum uzun zamandır.doktorların buna sebep gösterememesi ne garip

Selam kizlar ben 2018 mayis annesiyim. Sizlere sorum.olucak hatirlayanlar lutfen cevap versin bebekleriniz oyuncaklari tutmaya vurmaya ne zaman basladi. Biliyorim hercocuk bir degil ama ayni ayda doganlar yapınca bide ilk bebek evham yapiyorum sanirim. Onun disinda algilari acik etrafla ilgikinbi bebek. Yalniz bu oyuncaklara uzanma esyalara uzanma olayi hala yok. Izliyo sadece. Hatirlayanlar ne zmn baslamisti yazar misiniz

Sağol cnm. Oğlum iki yaşına kadar da asla paketli gıda almadı. Market tavuğu hayatımızdan 5 yıldır cıkarmıştık. Ama işte doğduğundan beri mama aldı omu etki etti diye sorduğumuzda hayır alaksı yok demişti..

Nesneleri tutma kavrama becerisi üç aylıkken gelişmiş oluyo diye hatırlıyorum.sadece izliyo demişsiniz,5aylık olmuş.özelde bi göz doktoruna göturun isterseniz.özel dememin sebebi ölçüm cihazları var cocuklara has.devlette olmuyo.ciddi bisey yoktur umarım
Oy

Aryazin sima geçmiş olsun allah beterinden saklasın. Siz hangi şikayetle gittinizde sonunda bu tanı çıktı? Boyu mu kısaydı

Mersinde mi bakıldı çocuğa? Mersinde göstereyim dersen esat beye bi git istersen sistem tıpta prof. Gerçi baya doktor gezmişsin sanırım kanda da çok net çıkmış. İğneden başka bir alternatif sunulabilir mi belki diye

Son düzenleme:
Sağol cnm. Salyası halen su gibi akıyor önlük tişört yetiştiremiyoruz gün içerisinde doktor gez gez ensonunda endokrin de tahlil yapıldı ve kan değerleri cok yüksek çıktı. Oğlum iri bi bebek hatta kilo boy önden gidiyor. Ama doktorlar zamanla gelişimi duracak dedi iğne dışında başka tedavi şekli yok. Mersinde yapmadık ama mersine gittiğimde ordaki doktorada göstermek istiyorum

Selaam,bu illet hastalık bizi de buldu el ayak agız.kış günü nerden bulastıysa.aranızda gecirenler olmustu.cildinde iz kalmaması icin yapmam gereken bi sey var mı?d
Dökuntulerin uzerine doktorun verdgi kaşıntı kremi ve hindistancvzi yağ süruyorum.agız icine de karadut şurubu
İki aylık da bebek var malumunuz,dua edin ona gecmesin;(süt nekadar korur bilmem

Allah yardımcınız olsun canım A after_before idi sanırım yanlış hatırlamıyorsam inşallah ufak bebişe geçmez çabucak iyileşir inşallah

Muhtemel sönmeye başlamıştır yeni gördüm mesajı. Benim oğlum ağır geçirdi 16 aylıkken ama iz kalmadı kaşınmıyordu allahtan. Kaşımadığı içinde yara olmadı. Ve izde kalmadı hiç. Sadece bekleniyor başka ilacı yok maalesef. Tırnakları düşerse korkma benim oğlanın hepsi ayaklarıda dahil döküldü.
Bebeğe bulaşmaz inşallah yanyana gelmesinler havadanda bulaşıyor.

Kaşıntılı gecirdi bizimki de.hafifledi şükür artik ondan bebege gecmez derkeen bana bulastı.ateşim oldu grip oluyorum sanarken az az dökuntulerim basladı.hafif geciyo benim.agzımda maske artık arada eldiven takıyorum.cok sagol yazdıgın icin

https://www.birolicgiyim.com/urun/1715

Kızlar mrb bende kasim annesiyim linkini paylaştığım lohusa pijama takımını almıştım ama doğumda yasadigim sıkıntılar yüzünden kullanmak nasip olmadi. Yıkadım utuledim paketledim öylece duruyor ve satmak istiyorum. Almak isteyen olursa bana özelden mesaj atabilir. Hepinizi tebrik ediyorum hayırli doğumlar diliyorum.

üzerinden neredeyse bir yıl geçmiş :) tesadüfen foruma girme fırsatım oldu bu yıl 3. yaşları kutlu mutlu olsun kuzuların

üzerinden neredeyse bir yıl geçmiş :) tesadüfen foruma girme fırsatım oldu bu yıl 3. yaşları kutlu mutlu olsun kuzuların
Evet 3. Yaşları kutlu olsun yavruların nasılsınız yeniden etiket yapmayı düşünüyordum internetim az diye girişemedim dağıldı herkes ikinci kez anne oldular filan hayat koşturmayacaksı

Merhabalar kızlar. Diş çürümesi problemi yaşayan var mı. Bizim en arka azıda çürük var ve genel anesteziyle dolgu gerekirse kanal diyorlar. Çok kafam karıştı. Kanal tedavisi dökülecek diş için gerekli mi bilemedim

Geçmiş olsun canım çürük yaşamadık ama çevremde tedavi ettiren var bu şekilde ağrı yapabilir çürük hastalık yapabilir diye sanırım ilerlememesi için anesteziyle yapıyorlarmış

canım bizde çok var maalesef ön 3 dişi tamamen yok oldu dişeti var sadece çürüdü eridi bitti arka azılarda da var çürükler çok doktor gezdik çok canımız sıkıldı doktorların genel yorumu şu süt diş olduğu için kökü yok ve canı acımaz eğer diş olmaması sizi üzüyosa protez takalım dediler hiç çekmeye tedavi etmeye değmez dediler çünkü lokal anestezi olursa çok korkar travma geçirir diye korktuk dişçi korkusu oluşmasın her gittiğimizde kendi açıyo ağzını gösteriyo doktorları dişçileri çok seviyo korkmasını isyemiyoruz e genel anestezi de uyutulacak ondanda korkuyoruz en iyisi aklı erdiğinde eğer rahatsız olursa protez taktırırız dedik yan dişlerden destekle protez takabiliyolar sadece doktorların dediği şu diş etini takip edin eğer iltihap olup şişerse tehlikeli o zaman çekmek gerekiyo yoksa ileride gelecek olanı etkilermiş kökü iltihap olduğu için. Bizim 5 aylıkken dişi çıktı 6 aylıkken çürümeye başladı anne sütü çürütmüş dediler sebebi anne karnındayken gelişmemiş dişleri çok güçsüzmüş maalesef gelişmeme sebebi de ya hamileyken hasta olduysan ondan olur yada genetik dediler kv ile konuştuk benim bütün çocuklarım böyleydi biz köydeydik hiç doktorada gitmedik dedi şimdi bakıyorum şükür eşimin de kardeşlerinin de dişleri gayet iyi ikinci gelen dişleri çok iyi gelmiş bizde öyle teselli olduk

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…