2016 Nisan Anneleri

Bebeklerimizin Cinsiyetleri

• Ankete Katılan
    380
Ben baya araştırdım oto koltuk olayını. Be safe,cybex, britax römer benim güvenilir olduğu kanısına vardığım markalardı. Oto koltuk almadan önce çarpışma testlerine bakmalı. Çoğu bilindik markanın hiçbir güvenilirliği yok. Birde almadan çocuğu içine oturtup denemeli, biz bazılarını öyle eledik. Oturunca rahat olmadığı belli oluyordu. Bizde bu hafta aldık koltuğunu. Britax römer trifix 1400 tl isofixli
Geriye yatma özelliği çok azmış diye okudum onu, kullanabildinizmi, yatış pozisyonu nasıl? Bide 360 dönüş özellikli dimi?

Geriye yatma özelliği çok azmış diye okudum onu, kullanabildinizmi, yatış pozisyonu nasıl? Bide 360 dönüş özellikli dimi?
Yatışı çok fazla değil evet. Dönüş özelliği yok. Benim önceliğim güvenlik testleri oldu. Bu özellikleri olan güvenli koltuklarda var ama fiyatları çok yüksekti. Yani böyle bişey bakacaksan yüksek miktarları gözden çıkarman gerekecektir canım.

Yatışı çok fazla değil evet. Dönüş özelliği yok. Benim önceliğim güvenlik testleri oldu. Bu özellikleri olan güvenli koltuklarda var ama fiyatları çok yüksekti. Yani böyle bişey bakacaksan yüksek miktarları gözden çıkarman gerekecektir canım.
Anladım canım, kazasız belasız kullanırız umarım

Teyzeleri, hamd olsun iyi olduk biz . Sadece ishali kaldı oda da geçecek inşallah. Hiç ek gıda yemedi cumadan beri bugün patates vericem ishalinede iyi gelsin diye.

İshalden kaynaklı pişik durumumuz var her açtığımda sebamed kantaron sürüyorum kıpkırmızı değil ama kızarık tabi iç kısmı. Çoğalırsa hametan alayım eczaneden diyorum
Canim gozunuz aydin cok gecmis olsun insallah ishalinizde tez zamanda biter. Biliyosun biz 2 aydan uzun ishal kaldik. Dedigin gibi kakanin ustune aninda bezi degismeme rGmen pisik fenaydi. Onuda prima premium care bezle cozdum.ishal boyunca knu kulanmani tavsiye ederim. Ishalimiz bitince bezimize geri ddonduk

Canim gozunuz aydin cok gecmis olsun insallah ishalinizde tez zamanda biter. Biliyosun biz 2 aydan uzun ishal kaldik. Dedigin gibi kakanin ustune aninda bezi degismeme rGmen pisik fenaydi. Onuda prima premium care bezle cozdum.ishal boyunca knu kulanmani tavsiye ederim. Ishalimiz bitince bezimize geri ddonduk
Canım sen nasılsın içerdeki bebiş nasıl hamilelik nasıl gidiyor

Benim çok olmuştu kanamam ilkinde hatta ağrımda baya vardı bu ay da 15 günde bir oldum baya vardı kanama pek düzenli sayılmaz farklılık gösterebilir bünyeye göre bi keresinde 2 günde bitmişti 4 aydır oluyorum
Ben dogum yaptıktan sonra kızımın her ay bitirmesinde düzenli bir şekilde oluyorum sanırıım dogum benim adet başlangıcım oldu gülermisin aglarmısın :KK66:)

Bugun kızamık olduk ates yok simdilik.aynı gun icinde meningokok icin aşıya 180tl bayilıp hastaneye gittik.dr demez mi ben tek doz yapılanı daha etkili ve uygun göruyorum.dönduk geri.13.aya kaldı

Bugun kızamık olduk ates yok simdilik.aynı gun icinde meningokok icin aşıya 180tl bayilıp hastaneye gittik.dr demez mi ben tek doz yapılanı daha etkili ve uygun göruyorum.dönduk geri.13.aya kaldı
Bu arada bu doktorların da hemşirelerin de bişeyleri tutsun birbiriyle ya.. bu nedir kime neye inanacağımızı şaşırdık. Bize de çift doz etkili diyo, sağlık ocağındakilerin zaten haberi yok, kızamık aşısı ayrı bi dert.. bilmiyorum varya Allaha emanet büyüyecekler artık elden bişey gelmiyor

Kizlar benim sorum varrr. Elifcik 5 ayliktan beri kollarinin altindan govdesinden tutunca cok cok cok hizli adim atarak dolasiyorevi.ama cok hizli oyle boyle degil.kv hizina yetisemiyor mesela. E ben artik tay tay dirsun ya da govdeden degil de ellerinden tutup yuruteyim istiyorum.ama onu oturur pozisyondan ayakta durmaya getirdigim an öyle hizla kosturuyo ki.birakin tay tay durmasini.bazen heyecandan zipliyor bile.ama bu sekilde yurumeyi basaramaz ki.nasil bir yol izleyeyim sizce.

Kizlar benim sorum varrr. Elifcik 5 ayliktan beri kollarinin altindan govdesinden tutunca cok cok cok hizli adim atarak dolasiyorevi.ama cok hizli oyle boyle degil.kv hizina yetisemiyor mesela. E ben artik tay tay dirsun ya da govdeden degil de ellerinden tutup yuruteyim istiyorum.ama onu oturur pozisyondan ayakta durmaya getirdigim an öyle hizla kosturuyo ki.birakin tay tay durmasini.bazen heyecandan zipliyor bile.ama bu sekilde yurumeyi basaramaz ki.nasil bir yol izleyeyim sizce.
Akisina biraaaak su akar yolunu bulur annesi

Canım sen nasılsın içerdeki bebiş nasıl hamilelik nasıl gidiyor
Hamilelik zor tabi. Kizim henuz ufak oldugu icin.. durdan hayirdan yoktan anlamiyor malesef..
Allahtan icerdeki cok sorun cikarmiyorda bugune kadar hep beraber sagsaglim geldik:) bugun kontrole gittik teyzesi iyiymis ellerinden öper

puyenime puyenime A after_before çok geçmiş olsun kızlar. tez zamanda düzelirler inşallah. ateş en korktuğum şeylerden biridir benimde ya gece çıkarda anlamazsam diye aman Allah korusun yavrularımızı. iğne isteyerek iyi yapptın bence ilaç içmekte direniyolar hastayken iğne daha çabuk toparlar. @Aryazin sima çok sevindim canım kızın olucakmış hayırlı bi evlat olur inşallahhh
Sagol canim. Antibiyotik verdi doktoru 1 gunde degisti masallah. Once burun akintisi kesildi sonrada yavas yavas oksurugu azaldi. Henuz cigerlerine inmemis balgam. Cok sukur atlattik sayilir ama ben hic iyi degilim. Butun kışı hasta gecirdim. Ve suan oksurmekten uyuyamiyorum. Beni goren resmen halima aciyor ayyy kiyamam ay sen cok kotusun ayy sen neden ise geldin ayy sana cay verelimm... cok ama cok moralim bozuk :KK43:((

Teşekkürler sizede geçmiş olsun. Fitil 6 saatte bir verilebiliyor ozaman bende günde 1 diye biliyorum. Pedifen şurup mu? Çok huysuz şuan ağlayrak uyanıyor ishal de oldu karnı ağrıyor sanırım
Canim nolur kusura bakma bende cok hastayim pazar gununden beri gormedim yazdigini. Fitil atesli hallerde 3 saatte bir verilebiliyor. Iki doktora sordum ikiside 3 saatte bir dedi. Pedifende calpol gibi bir surup ama bana sorarsan calpol daha iyi. Pedifen mi calpol mu fitil mi dersen? Ucunun arasinda en iyizi fitil. Fitili verdigim zaman atesi dusuyor ama suruplar bir turlu dusurememisti. Suan ne durumda?

Kizamik asisini bende 9.ayda yaptirdim ozel hastanedeki doktora muayene ve kontrole gittigimde. Daha sonra beni saglik ocagi aradi rutin bilgilerini almak icin bende asiyi yaptirdigimizi soyledim. Hemsire duraksadi ne asisi yaptirdiniz bu ay asi falan yokki dedi. Neyse sonra anladikki, devletin 9.ayda koydugu bir asi yokmus. Ozel hastanedeki doktorun bize gereksiz yere yaptirdigi ve 12.ayda tekrar yapilacagi promosyon aşı diye tabir edilen asiyi yaptirdigini... bundan sonra once saglik ocagina oradanda doktor muayenesine. Cocuga devletin belirledigi asi takviminde olmayan bir asiyi yaptirmayacagim...

Hamilelik zor tabi. Kizim henuz ufak oldugu icin.. durdan hayirdan yoktan anlamiyor malesef..
Allahtan icerdeki cok sorun cikarmiyorda bugune kadar hep beraber sagsaglim geldik:) bugun kontrole gittik teyzesi iyiymis ellerinden öper
Allah once kucaginda sag salim gostersin sonrada acilarini gostermesin insallah. En iyisini sen yaptin gercekten. Ikisi birlikte buyuyecekler ve bir kac sene sonra sende rahat edeceksin. Biz tam birini yoluna soktuk derken tekrar basa saracagiz ve yine herseye sifirdan baslayacagiz ve daha zor gelecek bir kac sene sonra... simdiki enerjimizle o zamanki enerjimiz bilr ayni olmayacak. Bir arkadasim bu hafta tup bebek tedavisine basliyor yani hamilelik bile ne kadar ozel ve degerli birsey halina geldi gunumuzde. Bu tatli aylarinin kiymetini bilmeli ve keyfini cikarmalisin canim. Bebisin icin lazim gelen birsey olursada bizlerde elimizden geleni yapalim. Emirlerini bekliyoruz :)

X