2016 Nisan Anneleri

Bebeklerimizin Cinsiyetleri

• Ankete Katılan
    380
Kizamik asisini bende 9.ayda yaptirdim ozel hastanedeki doktora muayene ve kontrole gittigimde. Daha sonra beni saglik ocagi aradi rutin bilgilerini almak icin bende asiyi yaptirdigimizi soyledim. Hemsire duraksadi ne asisi yaptirdiniz bu ay asi falan yokki dedi. Neyse sonra anladikki, devletin 9.ayda koydugu bir asi yokmus. Ozel hastanedeki doktorun bize gereksiz yere yaptirdigi ve 12.ayda tekrar yapilacagi promosyon aşı diye tabir edilen asiyi yaptirdigini... bundan sonra once saglik ocagina oradanda doktor muayenesine. Cocuga devletin belirledigi asi takviminde olmayan bir asiyi yaptirmayacagim...
bız 9 ayda kızamık yaptırdık ve saglık ocagı aradı ozellıkle ...

Hamilelik zor tabi. Kizim henuz ufak oldugu icin.. durdan hayirdan yoktan anlamiyor malesef..
Allahtan icerdeki cok sorun cikarmiyorda bugune kadar hep beraber sagsaglim geldik:) bugun kontrole gittik teyzesi iyiymis ellerinden öper
Allah sağlıklı hayırlı evlat eylesin uslu olacak galiba minik :) doğuma da az kaldı kolaylıkla atlatırsın inşallah o dönemi de

Kizlar benim sorum varrr. Elifcik 5 ayliktan beri kollarinin altindan govdesinden tutunca cok cok cok hizli adim atarak dolasiyorevi.ama cok hizli oyle boyle degil.kv hizina yetisemiyor mesela. E ben artik tay tay dirsun ya da govdeden degil de ellerinden tutup yuruteyim istiyorum.ama onu oturur pozisyondan ayakta durmaya getirdigim an öyle hizla kosturuyo ki.birakin tay tay durmasini.bazen heyecandan zipliyor bile.ama bu sekilde yurumeyi basaramaz ki.nasil bir yol izleyeyim sizce.
Bizimki de öyle canım ellerinden tutunca sendeliyor kol altlarından tutunca güzel yürüyor ama inan kendi kendilerine başarıyorlar zamanı gelince ben şaşkınlıkla izliyorum oğlumu bu ara ayağa kalkıp koltuk beşik içinde kenarları turluyor birden bire başarıyorlar ve tempo daha çok artıyor evde ay düşecek canı yanacak diye ben öyleyim nedense canı yanacak bi yerini vuracak diye ödüm kopuyor yanlış yaptığımı söyleyenler çok bu yüzden düşsün öğrensin acıyı fln ama kıyamıyorum ki bebişime :)

Bizimki de öyle canım ellerinden tutunca sendeliyor kol altlarından tutunca güzel yürüyor ama inan kendi kendilerine başarıyorlar zamanı gelince ben şaşkınlıkla izliyorum oğlumu bu ara ayağa kalkıp koltuk beşik içinde kenarları turluyor birden bire başarıyorlar ve tempo daha çok artıyor evde ay düşecek canı yanacak diye ben öyleyim nedense canı yanacak bi yerini vuracak diye ödüm kopuyor yanlış yaptığımı söyleyenler çok bu yüzden düşsün öğrensin acıyı fln ama kıyamıyorum ki bebişime :)
Ya ablam ugraşıp dururdu bu çocuk nasıl çıkacak derdim gücü kuvvetimi var derdim geçen yine şiddetli bir kavga sonrası kayınbabam beble konusmaya geldi biz konusurken bir baktım koltuktan tutup kalktı ben şok tabi sonra sürünürken birde kendi oturmasın mı ama düşme konusunda çok dikkatlı olmalıyız elalemi boş ver bizimki yataktan düştü geçen hafta 3 gün kontrol et dedi doktor Allah korusun baş darbeleri çok önemliymiş

Cikmis canim ya farkina da varmamisiz :eek::oha::oha::oha:
Hadi şimdiden hayırlı olsun ozaman canım :)

Atales Atales canım bizim kıza ben bazen yaptırıyorum i oyun sanıyor koşmuş gibi çok komik oluyor bugun avm ye gittik teyzesi ayakkabı giydir yürütücem dedi giydirdim bir elinden ben bir elinden ablam tuttu tabi 30 sn falan sonra yoruldu ama ayakkabıyla daha güzel adım atıyor ilk basta çıkarmaya çalıştı ama alışıyor

Kızlar biraz özel olacak ama ben gögüslerimi yaptırmayı düşünüyorum çok sarkmış bayada kilo verdim karnımda 2 3 çatlak var birde ameliyat izi ama gögüslerimden hiç mutlu degilim

bız 9 ayda kızamık yaptırdık ve saglık ocagı aradı ozellıkle ...
Bizede ozel hastanedeki doktor yapti ama saglik ocagi asi takviminde yer almadigini istege bagli oldugunu zorunlu olmadigini artan suriyeliler sebebiyle asiyi isteyenlere 9.ayda yaptiklarini soyledi ama benim yaptirdigimi duydugunda cok sasirmisti...

Ya ablam ugraşıp dururdu bu çocuk nasıl çıkacak derdim gücü kuvvetimi var derdim geçen yine şiddetli bir kavga sonrası kayınbabam beble konusmaya geldi biz konusurken bir baktım koltuktan tutup kalktı ben şok tabi sonra sürünürken birde kendi oturmasın mı ama düşme konusunda çok dikkatlı olmalıyız elalemi boş ver bizimki yataktan düştü geçen hafta 3 gün kontrol et dedi doktor Allah korusun baş darbeleri çok önemliymiş

Atales Atales canım bizim kıza ben bazen yaptırıyorum i oyun sanıyor koşmuş gibi çok komik oluyor bugun avm ye gittik teyzesi ayakkabı giydir yürütücem dedi giydirdim bir elinden ben bir elinden ablam tuttu tabi 30 sn falan sonra yoruldu ama ayakkabıyla daha güzel adım atıyor ilk basta çıkarmaya çalıştı ama alışıyor

Kızlar biraz özel olacak ama ben gögüslerimi yaptırmayı düşünüyorum çok sarkmış bayada kilo verdim karnımda 2 3 çatlak var birde ameliyat izi ama gögüslerimden hiç mutlu degilim
Aynen canım birden başlıyorlar yürümeye çok dikkatli olmalıyız beşiktede kalkıyor kenarları sardım sarmaladım. . Kafayı vuracak dişini çenesini diye çok hareketlendiler artk

bızımkı 6 aydan berı elınden tutunca yuruyor, canı ısterse tek elden tutarsak ve kendı kendıne uc bes adım atarak gıdıyor ama tamamen bagımsız yurumeye baslamadık.

Iyi hissedeceksen yaptir canim ama tanidik kimseye soyleme derim. Bir de cocuk yapacaksan baska bence bekle

Kizamik asisini bende 9.ayda yaptirdim ozel hastanedeki doktora muayene ve kontrole gittigimde. Daha sonra beni saglik ocagi aradi rutin bilgilerini almak icin bende asiyi yaptirdigimizi soyledim. Hemsire duraksadi ne asisi yaptirdiniz bu ay asi falan yokki dedi. Neyse sonra anladikki, devletin 9.ayda koydugu bir asi yokmus. Ozel hastanedeki doktorun bize gereksiz yere yaptirdigi ve 12.ayda tekrar yapilacagi promosyon aşı diye tabir edilen asiyi yaptirdigini... bundan sonra once saglik ocagina oradanda doktor muayenesine. Cocuga devletin belirledigi asi takviminde olmayan bir asiyi yaptirmayacagim...
Bu yaptırdgnız aşı iyi ve faydalı aslında ama yasından önce oldugu icin simdi ikinci dozu da yapcaklar size.saglık ocagı tavsiye etmisti

Bi yoklama çekeyim a dan başlıyorum :)

A alyildiz A ARTVINLI9876 acelya2687 acelya2687 BaRtuMM BaRtuMM Camaron Camaron dilaraokan dilaraokan GKBgkb GKBgkb cle cle C coznur Nergis26 Nergis26 sclkvnc sclkvnc aklıma gelmeyen vardır daha
Nerelerdesiniz bebişler nasıl
Sessiz sessiz takipteyim sizi :) iyi sayılırız hemen hava caprtu grip oldu oğlum yeni atlattık sayilir.

Emekleme herşeye el atma sürekli yürüme istegi elimden tut evi sokağı dolanım modunda :) day day durup bir iki adım atıyor ama henüz guvenemiyor kendine tutunarak koltukta n beşikten kendi kendine geziyor baba dede mama gidek hadi bunları mirildaniyo akşama kadar bayada geveze :) bizden böyle senin oglus ne durumda iyidir umarım

Sessiz sessiz takipteyim sizi :) iyi sayılırız hemen hava caprtu grip oldu oğlum yeni atlattık sayilir.

Emekleme herşeye el atma sürekli yürüme istegi elimden tut evi sokağı dolanım modunda :) day day durup bir iki adım atıyor ama henüz guvenemiyor kendine tutunarak koltukta n beşikten kendi kendine geziyor baba dede mama gidek hadi bunları mirildaniyo akşama kadar bayada geveze :) bizden böyle senin oglus ne durumda iyidir umarım
Bizde hastalık atlattık salgın var aman dikkat. Yürüme heveslisi aynı bizimkide tutun beni evi gezeyim modunda hep :) bel kol kalmadı. Yürüsünde istiyorum artık emeklemesi hiç hijyen gelmiyor eller yerde sonra ağızda:KK43:

Ya bana bi akıl verin kızlar

Şimdi biz annemdeyiz döneceğiz haftaya. Burada yere çift kişilik yatak attık o şekilde 3 aydır yatıyoruz ama kendi evime döndüğümde böyle bi durum yok. Çift kişilik yatak alsam yatak odamda yer yok başka odaya da geçemem annemler gelecek 1 ay sonra onlar kalıcak odalar dolacak.
Anne yanı beşiklere bakıyorum oğlum emiyo gece uyanıp uyku sersemine geri yatağına yuvarlayıveririm dedim ve çok alıştı benle uyumaya odasına koyarsam rezil olurum biliyorm.

Bide ailem diyor gece babasıda olsun yanında sen çocukla başka odada tek olma. Mantıklı, gece sürekli ben kalkamam işe başlıcam babasıda kalksın baksın 3 müz aynı odada olmalıyız.

Bi fikir verin bana napsam sizler nasıl yatıyorsunuz

X