2016 Nisan Anneleri

Bebeklerimizin Cinsiyetleri

• Ankete Katılan
    380
Canım tatil konusunda rahat ol ben karadeniz turundan geldiğimde test yaptım hamile olduğumu öğrendim :) dağda bayırda koştum zıpladım bebek sağlıklı olduğu sürece hiçbir şey olmaz inşallah yine tatile gitmeyi düşünüyoruz önümüzdeki hafta bu seferki daha sakin :KK70: doktorum ben sana hiçbir şey kısıtlamam dedi bu bir süreç hastalık değil dedi ilaç filanda vermedi sadece bende hamilelik öncesi enfeksiyon vardı onu söyledim fitil verdi bende kullanıp kullanmamak konusunda kararsızım doktorum zararsız dedi ama içeriğinde ilk 3 ay kullanmayın yazıyor :KK43:
Ayni benim ignede de hamileyken kullanmayin diyor.

nasıl bişey gözüküo kesemi gözüküo sadece:)
Evet :KK70: siyahlık var rahimin ortasında minicik yuvarlak bir siyah bebişler susam kadar şu an bana 20 gün sonra baya belirginleşir bebiş dedi inşallah pozitif düşün dedi hep baya iyidi doktorum . Birde görüntüsünü verdi eşime göstereceğim akşam söyledim ona çok şaşırdı :KK70: bir dahakine eşimle gideriz bugün annem ve kız kardeşim geldi benimle onlarda gördüler kız kardeşim çok şaşırdı ama :) bende çok heyecanladım doktorum çok mu istiyordun bu bebişi dedi hemde nasıl dedim :)

Evet :KK70: siyahlık var rahimin ortasında minicik yuvarlak bir siyah bebişler susam kadar şu an bana 20 gün sonra baya belirginleşir bebiş dedi inşallah pozitif düşün dedi hep baya iyidi doktorum . Birde görüntüsünü verdi eşime göstereceğim akşam söyledim ona çok şaşırdı :KK70: bir dahakine eşimle gideriz bugün annem ve kız kardeşim geldi benimle onlarda gördüler kız kardeşim çok şaşırdı ama :) bende çok heyecanladım doktorum çok mu istiyordun bu bebişi dedi hemde nasıl dedim :)
ay hadi maşallah Allah kucağınada almayı nasip eder susamcığı:) bende görürüm inşallah korkuyorum bişey olucak diye hayırlısıyla Allahım nasip etsin

ay hadi maşallah Allah kucağınada almayı nasip eder susamcığı:) bende görürüm inşallah korkuyorum bişey olucak diye hayırlısıyla Allahım nasip etsin
Korku hepimizde canım inşallah sağlıkla geçecek bu günlerde bol bol dua edelim :) görünce sende rahatlayacaksın bebişini fazla araştırma yapmamak lazım sanırım :KK70:

Geçen hafta kan değerim 276 çıkmıştı bugünde kese görüldü.. Bu bi bebek değil henüz sadece bi kese diyerek çokta şey yapma yani dedi pek iyimser doktor amca :KK12: kan değerime bakacakmısınız dedim kese var tekrar bakmaya gerek yok dedi rutin gebelik testlerini yazdı hemogran şeker vs. 6 tüp kan idrar örneği verdi sonuçlar çıkınca tekrar bakalım dedi :KK24: sat 29 haziran halen adet olacakmışım gibi kasık ağrım var öğleden sonra başım dönüyor ve çok uyku basıyo, göğüs hassasiyetim aşırı fazda ilerliyor yanıyor ve dokunulmuyor :KK20: idrara çıkma sayısında artış iştahta azalma mide bulantısı nadir :KK66:

Kızlar moralim çok bozuk.Biraz önce kahverengi akıntı geldi hemen doktoru aradım progestanı kullan dedi eğer kırmızı kanama olursa düşük belirtisi olur dedi.Düşük riski olabilir dedi. Kasık ağrım arttı çok tedirginim inşallah bişey olmaz :KK43: kendimi suçluyorum bugün kalkıp temizlik yaptım bide.Şuan evde tatilim sözde.Öğretmenim bu arada.Okullar açılınca napcam nasıl çalışcam bilmiyorum. :KK43: Dua edin bişey olmasın

Doktorların bir bildiği vardır elbet güvensek mi bilemedim ya :)
Ben yarin ariycam galiba ya
Kızlar moralim çok bozuk.Biraz önce kahverengi akıntı geldi hemen doktoru aradım progestanı kullan dedi eğer kırmızı kanama olursa düşük belirtisi olur dedi.Düşük riski olabilir dedi. Kasık ağrım arttı çok tedirginim inşallah bişey olmaz :KK43: kendimi suçluyorum bugün kalkıp temizlik yaptım bide.Şuan evde tatilim sözde.Öğretmenim bu arada.Okullar açılınca napcam nasıl çalışcam bilmiyorum. :KK43: Dua edin bişey olmasın
Dualarimiz seninle tatlim. Yat bol bol dinlen. Ben de ogretmenim. 1 ay daha rahatiz sonra isler fena

Kizlar merhaba bende bugun kan testi yaptrdimm. Bata 2 3 gun var. degerim 16.3 cikti. Erken gebelik testinde de ikinci cizgicikti. Carsamba testi tekrrlicam degerimin 2 kati olmasi gerekiomus. Insallah artar. Bebisim benimle olur.

Eklentiler

• image.jpg
    image.jpg
    109,2 KB · Görüntüleme: 87
Kizlar dr a gittim geldim.sonuuuuuuuuc keseyi goremedik tabi. Degerler gayet iyi dedi. Rahim hazirlaniyor dedi bu durumda dus gebelik olmasi cok zor dedi. Haftaya gel keseyi gorelim dedi.fakat ben tatile cikiyorum ve ayin 17 sinde donucem. 10 gunluk Karadeniz turu. Bu duruma iyi bakmadi tabi. Iptal edebiliyosan et dedi hatta. Yorucu ve uzun bir tatil olacagi icin her ihtimale karsi progestan verdi. Bir de kan sulandirici enox iğne . hergun yapicakmisim. Acikcasi progestan ve igneyi kullanmasam mi diyorum. Biraz pipirikli geldi bana doktor.
Sayfaları gezerken denk geldi boşluktan okuyayım dedim :) ben senin yerinde olsam tatili ertelerim zaten protestan la tatil yapman imkansız çünkü inanılmaz halsizlik yapar illa gidecem diyosan tuzlu ayran biraz iyi geliyor ama cok da etkilemiyo. Ben bebeğimi kaybettim Allah nasib etmedi ama olacağı varsa ve tatilde olursa sürekli vicdan azabı çekersin. Kendimden biliyorum :KK43: umarım hepiniz bebişlerinizi sağlkla kucaklarınıza alırsınız.

Geçen hafta kan değerim 276 çıkmıştı bugünde kese görüldü.. Bu bi bebek değil henüz sadece bi kese diyerek çokta şey yapma yani dedi pek iyimser doktor amca :KK12: kan değerime bakacakmısınız dedim kese var tekrar bakmaya gerek yok dedi rutin gebelik testlerini yazdı hemogran şeker vs. 6 tüp kan idrar örneği verdi sonuçlar çıkınca tekrar bakalım dedi :KK24: sat 29 haziran halen adet olacakmışım gibi kasık ağrım var öğleden sonra başım dönüyor ve çok uyku basıyo, göğüs hassasiyetim aşırı fazda ilerliyor yanıyor ve dokunulmuyor :KK20: idrara çıkma sayısında artış iştahta azalma mide bulantısı nadir :KK66:

Benim de doğum tarihim seninle aynı, Perşembe günü 165 çıkmıştı b hcg. Daha doktora gitmedim, sana kalp atışını görmek için gün verdi mi?
Aynen hala adet olacakmışım gibi sancılar bitmedi. Sürekli gece gündüz esniyorum, hep uykum var ve seninle aynı hallerdeyim. En büyük sorunlar bu kadar olsun inşallah

Kizlar moralim cok bozuldu doktorum aradi 2 gun sonra kan tahlilini tekrarlayalim dedi dusuk buldu kesin:KK43: bebegimi kaybedeerim doye cok korkuyorm 12.gun degerim 61.8 14.gun degerim 137 ne diyosunuzz

slm kzılar..henüz hamile olup olmadıgımı bilmiyorum ama..bir kaç gündür yogun bel ve kasık ağrım var....korkuyorum hamileysem ve düşük yapacaksam diye...batım 7 ağustos o günü kadar kan testi falan yaptırmayı düşünmüyorum...boşuna ümitlenmiyim belki adet olurum diye...ağrılarım adet sancısı değil biliyorum çünkü normalde cok adet sancım olmaz...sadece adet oldugum ilk gün olur...hamiş hanımlar sizinde ağrılarınız var mı...
Mrhaba kizlar gunaydin nasilsinz

Kızlar bendeki beta hcg değerleri sanki biraz hızlı arttı her gün 2 ye katladı gibi bişey acaba ikiz olabilir mi? tek kese vardı ama dikkatli bakınca yanında çok küçük 1 tane daha var gibi duruyor. Kendi kendime evham yapıyorum ama ikiz gibi de bir his var içimde...

değerin kaç çıktı ? benim cuma günkü değerim 729 du o zaman 4,5 haftalıktı

Slm kızlar kısmet olursa bende nisan annesiyim dün ilk kontrole gittim doktor kese yamuk dedi düşük riskin var dedi muayene ettikten sonra hafif lekelenme başladı doktor istirahat ve progestan verdi inşallah bişey olmaz

Slm kızlar kısmet olursa bende nisan annesiyim dün ilk kontrole gittim doktor kese yamuk dedi düşük riskin var dedi muayene ettikten sonra hafif lekelenme başladı doktor istirahat ve progestan verdi inşallah bişey olmaz

keseyi karın ultrasonundan mı gördü ??

X