2016 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    323
Rabbim şifa versin inşallah nasıl bir illetin içindeyiz bilmiyorum kimisi biyolojik savaş diyor ekonomisi sağlam ülkeler egemenliğini ilan edecek diyor teknoloji robotik devri başlıyor kripto para gelecek virüsle insanları korkutup aşı diye insanlara çip takılacak deniliyor türlu türlü seneryolar çok tuhaftir ilgimi çekiyor devlet hastanesi ve ileri bölgeleri virus kaynıyor deniliyor biz hastanede merkeze doğru yüz ne virüs ne başka birşey hayat normal akıyor memlekete gittim aynı merkez de çökmüş köyde hiç yok tek iletişim kuracakları yer merkez hiç mi kimse getirmedi kafam da deli sorular

Bu korona mevzusu artık gerçekten can sıkmaya başladı? Biteceği de yok gibi iyice umutsuz olmaya başladım Ne kadar dikkat edersek edelim kurtuluş yok yakalanırız bir gün gibi geliyor bana

bir de sizler de ya biz kışın bir hasta olduk çok feciydi korona mıydı acaba diyor musunuz?

benim Aralık ayında ciğerim iltihaplanmıştı da.. hamileyken, çocuklar, eşim, annem babam da hasta oldu aynı zamanda, hastanede geçirdik ateşimiz çok yüksekti 40 üstüydü ve nefes alamıyorduk, bulantı, ishal, öksürük hepsi vardı

eğer o korona idiyse ben tekrar hasta olmaktan çok korkuyorum çünkü gerçekten çok zordu ve 1 ay sürdü

Geçmiş olsun onu çok kişiden duydum acaba kovitmiydi geçirdiğimiz diyen ama gerçekten çok csn sıktı bir an önce aşısı bulunsada rahatlasak

31 Aralık yılbaşı akşamı bizim evde toplanmıştık ben hastayım diye. annemler ve kayınvalidemler herkes bizde toplandık ben dışarı çıkmıyım diye yani. 5 gün rapor alıp evde yatmıştım ateşler içinde yandım her yerim ağrıdı. Normal grip dendi.
Geçtiğim 2 hafta önce antikor testi yaptırdığımda hastalığı kapmadığım söylendi. Halbuki hep bir umut vardı içimde ocakta hastalandığımda kesin kaptım bağışıklığım vardır diye ama olmadı :) ağlanacak halimize gülüyorum artık.

Çok tuhaf insan geçirdiği her hastalığı acaba mi ile tüketiyor bende 5 aydır felan her ayın basınla 40 karı bulan bir ateşle baş ediyordum iki kere acile gittim bakmadılar bile doğru düzgün en son kadın doğuma gittim sezeryanim hiç iyi geçmedi ikinci 22 ayligiz ayakta dursam dikişlerin açılıyor gibi sızlıyor ama bı sıkıntı yok beyaz kanım düşmüş Akdeniz ateşli hastalığı olabilir kanisin ile dahiliye gönderildim burusella bakıldı kanla ilgili tarama yapildi şükür bişey çıkmadı tekrar ateşte acilden girip kan kültürü yapılacak her an diken üstünde ve bu haftsa k. Validemin kardeşi gelini torunlar çocuklar gelecek Ankara'dan çocuklari bırakacak başka yerimde yok haftaya nisanimiz var gitmesem olmayacak birisi

aa antikor testini nasıl yaptırdın ben de merak ediyorum corona mı olmuştum diye yaptırmak istiyorum aslında

herkes hastaneye gitmeden ben korona oldum atlattım şöyle böyle yaptım diye anlatıyor ama gerçekten hepsi de korona değil insanlar kendi kendine teşhis koyuyor oysa test yaptırsalar negatif çıkacak eminim

Büyük geçmiş olsun ateş sorununu çözersin inşallah bizim de görümcemin nişanı oldu mecbur gittik ben ve benden başka 3-4 kişi dışında kimsede maske yoktu tek maske yetmiyor ki mesafe sağlanamıyor maalesef hasta biriyle karşılaşma ya da karşılaşmama meselesi gibi, piyango gibi

Antikor testini şirket tüm çalışanlarına yaptırdı cnm ofiste olduk koldan kan alındı bir tüp. %0,63 çıktı sonucum hiç kapmamışım yani. Şirket sahibinin % 1.60 çıktı en yüksek onundu ama doktor kapmış diyemeyiz. sonucun %40 ve üzeri çıkması lazım ki geçirmişsin demek için dedi.

Merhaba herkese çok uzun zaman oldu yazmayalı özlediğimi fark ettim burayı
Kızlar beni dün sağlık ocağından aradılar bu aşı ile ilgili 48 aya çekilmiş ya ilkokulda olacak aşı yaptıranınız var mı

Merhabalar uzun zaman oldu ikinci benim anca kısmet oldu netleşmedi henüz hamileyim inşallah ben de yoğun bakimda çalişiyorum hemşireyim yeni taşinmiştik üstelik bugünlerde geçecek atlatacağiz inşallah beni de zor bir süreç bekliyor öncesi sağlik rabbimin izni ile

Bizi arayan soran olmadı hoş çok ilgilenmiyorlarda kızamık iki dozdan üçe çıkmış salgını artmış öyle söylemişlerdi buda öyle biseydir muhtemelen

Hayırlı olsun sağlıkla Güzel günlerde kucağına almayı nasip etsin rabbim Allah kolaylık versin işinde hamileliğinde evinde zor süreçlerden geçiyoruz

İlk kez duydum cnm. hiç bir bilgim yok. bizi de sağlık ocağından 2 hafta önce aradılar ama göz muayenesi için 51 aylık olduk artık, aşıyı hiç demediler. haziran 2016 doğumluyuz.

Bu arada göz muayenesi yaptırıp da kötü geçeniniz var mı. Ya 4 yaşında kos koca çocuk hastaneyi ayağa kaldırdı. Allaha çok şükür doktora da neredeyse 1 yıldır gitmedik aile hekimi dışında. o da tanıdık olduğu için alışık adama.

Duvara bakıp şekilleri söylettiremedik resmen bizi rezil etti. hiç bir temas vs. de yok doktor tarafından. olmaz asla söylemem, ben bunu kabul etmiyorum dedi çığlık atıp ağladı, hemşireler güldü bile kurduğu cümlelere. 3 kez girdik odaya hiç bir şekilde söylemedi. Mahvetti bizi anlayacağınız. Çıkışta da nasıl ağladım ama demez mi. Çıldırttı bizi. o sakin babamızı bile sinirlendirdi.

Biz olduk aşı 1 temmuz sonrası doğanların aşısı sağlık ocağında yapılacakmış, öncekiler okulda

Ya iletiyi şimdi gördüm, kahkaha attım resmen :))) Valla kuzum biz ikisinde de hiç yaşamadık böyle bir olay. Ama bizim göz doktorumuz şekil falan söyletmiyor, foroğraf makinası gibi birşeye sabit bakmasını istiyor ve ordan çıkan sonucu söylüuor. Gerçi en son 3 yaşında gitti, henüz götürmedik tekrar ama yine de sanmıyorum öyle yapacağını.

Bir dahaki sefere götürmeden iyice anlatın, şöyle olacak, böyle olacak ama hiç acımayacak falan.. ki anlatmışsınızdır siz zaten.. Valla ben de bilmiyorum bu zibidilerle ne yapacağız :))

Anlatmaz olur muyuz. doktor korkusu hiç yoktu. uzuuuun zaman önce gittiğimizde.

doktor konusu bir hafta önceden başlamıştı gidicez gözümüze bakacak diye. hatta evde prova yaptık tamam dostum sorun yok diyip durdu. nerden bilelim böye bir rezillik olacak. duvarda ki şekilleri söylemedi ki doktor makinaya yeltensin. makinanın Msi bile dile gelmedi öyle yaptığı için. doktor şekilleri söylesin yeter dedi.

Sonuçları sağlık ocağına götürdük. Aile hekimi boğazına baktı kulaklarına baktı hiç bir sıkıntı olmadı. ebenin yanına girdik boy kilo ölçtü yine sıkıntı olmadı.

çözemediğimiz şey doktor hiç temas etmeden başladı kapıda beklerken daha ağlamalar daha doğrusu anırmalar

Ahhahhahha :)))) ne diyeyim, olay çıkarası geldiyse demek :)

Merhaba 2016 haziran anneleri ,
Bu forumda çok aktif olamasam da sayenizde çok şey öğrendim burdan
Oğlum 2016 haziran 6 doğumlu
O zamanları hatırladım doğum muhabbetlerimiz emdi emmedi gazı uykusu vs
Yorucu ama çok güzel günlerdi
Şimdi bazılarımızın 2.hatta 3.bebeği bile oldu sağlıkla büyüsünler
Bende Allah ın izni ile pazartesi ikinci bebeğime kavuşucam şafak 4
Çok heyecanlıyım duygusalım korkularım var vs
Şimdi yeni bir macera beni bekliyor 2020 ekim anneleri forumunda yazışırken sizler geldiniz aklıma hem bir selam verip teşekkür etmek istedim hemde dualarınıza talibim hanımlar
Sevgiler
Kuzulara öpücükler

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…