2016 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    323
Aslında ben de öyle düşünüyordum da şimdi cesaret edemiyorum. Kızımi o kadar özlüyorum ki ikinci olsa yetemem hissi var. Annelik işte :) hala olsa mi ki de demiyor değilim...
Yani ayaklanmaya basladiktan oncesi ve sonrasi olarak degisti benim dusuncelerim.. allahtan yurumeye baslamadan once hamile kalmisim yoksa ertelerdim cok net yani, cesaret edemezdim. Kismet iste, hayirlisi buymus demek.

Yani ayaklanmaya basladiktan oncesi ve sonrasi olarak degisti benim dusuncelerim.. allahtan yurumeye baslamadan once hamile kalmisim yoksa ertelerdim cok net yani, cesaret edemezdim. Kismet iste, hayirlisi buymus demek.
Krese başlayınca olsun diyorum ama kısmet. Aynen o duygular işte...

PembeLokum PembeLokum anliyor bence :) kızın cok şanslı arkadaşsiz kalmayacak aynı şekilde okulun da...

M miumao Ayyy ne günlerdi. Gazlı bebek cok zor cok...

Dediğin gibi anlıyordur belki de çünkü biz farklı bir ilde doktora gitmemize rağmen (1.5-2 saatlik yol) hep kızımı da götürdük hep anlattık kardeşi görmeye geldik diye hep o Da baktı ultrason ekranına filan Doğumda da sonrasında da hiç sakınmayacağım ben Zaten kız çocuğu farklı oluyor öyle sert davranmıyor hiçbir çocuğa bebeğe

Cinsiyetleri farklı ya umarım iyi anlaşırlar

Dediğin gibi anlıyordur belki de çünkü biz farklı bir ilde doktora gitmemize rağmen (1.5-2 saatlik yol) hep kızımı da götürdük hep anlattık kardeşi görmeye geldik diye hep o Da baktı ultrason ekranına filan Doğumda da sonrasında da hiç sakınmayacağım ben Zaten kız çocuğu farklı oluyor öyle sert davranmıyor hiçbir çocuğa bebeğe

Cinsiyetleri farklı ya umarım iyi anlaşırlar
Allah hayırlı ve kolay bir doğum süreci nasip etsin canım:)az kalmış.
Ben hamileyken alıştırmak açısından karnım i elltip kardeş, bebek vs diyordum.baktim bizim kız habire vurmaya başladı karnima vazgecmistim bende söylemekten:) hastaneden eve gelince bir oyuncak almıştık büyüğe kardeş getirdi dedik.
Cinsiyet farklı olması belki anlaşmaları noktasında daha iyi olur.İkiside kız olunca daha fena.bizimkiler sürekli kavga ediyorlar artık:))

Allah hayırlı ve kolay bir doğum süreci nasip etsin canım:)az kalmış.
Ben hamileyken alıştırmak açısından karnım i elltip kardeş, bebek vs diyordum.baktim bizim kız habire vurmaya başladı karnima vazgecmistim bende söylemekten:) hastaneden eve gelince bir oyuncak almıştık büyüğe kardeş getirdi dedik.
Cinsiyet farklı olması belki anlaşmaları noktasında daha iyi olur.İkiside kız olunca daha fena.bizimkiler sürekli kavga ediyorlar artık:))

Ehehe hadi Ya ciddi misin:) ama rahmetli ablamla kendimi düşünüyorum Da evet küçükken biz de kedi köpek gibiydik lakin 12-13 yaşından itibaren çok iyi oluyor iki yaşı yakın kız kardeşin

İki bebekli hayata çok az kaldı:skandal:

Kızlar, bugün ofiste acayip bir durgunluk var, ben de sıkıntıdan topikte baya gerilere kadar gittim :) Yeni doğum yaptığımız, lohusa olduğumuz, emzirme ve gaz krizleri yaşadığımız zamanlara.. Zaman tüneli gibi yemin ederim, şimdi gülümsüyorum okurken ama o zaman sinir krizleri geçiriyormuşuz :)

Zaman nasıl da hızlı akıp gidiyor öyle..

Merhabalar.bende 2017 haziran annesinin. Oğlum 4 ayına girmek üzere. Hamileyken ikinciyi ara vermeden en fazla iki yaş farkla dogururum diyordum. Malum yaş 34 olunca. Ancak çok zor bir doğum ve çok zor büyüyen bir bebeğim var.gazindan çektim halada bitmiş değil. Hamakta sallayarak uyutuyorum ona bilebilir çığlık atıyor. Gündüz yarımşar saat gece bir saat arayla uyanan, kucakci. .ikinciyi eşimden çok istiyor ama Allah aşkına söyleyin nedir bu işin sırrı. Bir çocukla bu haldeyken insan iki çocuğa nsl bakar.ozellikle sıkıntılı bebek varsa tabi. Hayattan bezdim, çocuksuz hallerimi o kadar özlüyorum kiii. Yatarken hep gözümün önüne geliyor.haftasonu 9lara kadar hiç mi yatamiycam? 6 aylığına evsizim, misafirim annemde,eşimde iş dolayısıyla aylardır Ankara'da. İşimi bile özledim. Ondan mıdır bu halim
Siz nasil yapabildiniz ikinciyi?bı akıl verin lütfen.

Merhabalar.bende 2017 haziran annesinin. Oğlum 4 ayına girmek üzere. Hamileyken ikinciyi ara vermeden en fazla iki yaş farkla dogururum diyordum. Malum yaş 34 olunca. Ancak çok zor bir doğum ve çok zor büyüyen bir bebeğim var.gazindan çektim halada bitmiş değil. Hamakta sallayarak uyutuyorum ona bilebilir çığlık atıyor. Gündüz yarımşar saat gece bir saat arayla uyanan, kucakci. .ikinciyi eşimden çok istiyor ama Allah aşkına söyleyin nedir bu işin sırrı. Bir çocukla bu haldeyken insan iki çocuğa nsl bakar.ozellikle sıkıntılı bebek varsa tabi. Hayattan bezdim, çocuksuz hallerimi o kadar özlüyorum kiii. Yatarken hep gözümün önüne geliyor.haftasonu 9lara kadar hiç mi yatamiycam? 6 aylığına evsizim, misafirim annemde,eşimde iş dolayısıyla aylardır Ankara'da. İşimi bile özledim. Ondan mıdır bu halim
Dedigin gibi zor bebekle cok zor. Benim oglumun da zaman zaman zor donemleri oldu ama genel anlamda rahat bir bebekti. Ona ragmen ben de sizin gibi dusunuyorum zaman zaman, bir daha hic keyifle uyuyamayacagim ya da esimle basbasa aksam disari cikmayacagim gibi geliyor. Ikinci birazda kazayla oldu diyebilirim. En azindan izdirabim 3 sene daha sonra birazcik da olsa rahatlarim diye dusunuyorum.

Iki bebekle hayat nasil olacak bilmiyorum, korkuyorum. Ama degil mi ki bu yola ciktik bir turlu bas edecegim diyorum.

Sizin de bebeginiz biraz buyuyup duzene girmeye basladiginda siz de daha rahat edeceksiniz. Hep bu sekilde gitmeyecek, gececek merak etmeyin.

Merhaba.canim öncelikle şunu diyeyim ki şuan böyle düşünmen normal.en zor donemlerin hele ki uyku problemi olunca bebisin.Allah kolaylık versin.emin ol ki geçecek bu düşüncelerin.bebegin uykusu düzene girsin biraz büyüsün.suan sen bebekli hayata o da dunyaya alisma surecindesinz.karnindan ciktiktan sonra bebekler hep kendilerini annesini n kucağında güvende hissetmek isterler.baglanma süreci.
Ben iki cocukluyum.biri 3 diğeri de işte topikdeki arkadaşlar la ayni 16 aylık.isin sırrı nedir demişsin :) işin sırrı yok aslında sa.ben soyle diyorum kendime artık eski yaşantın hiç olmayacak ,bitti.Sen artık annesin.bunu kabul etmek bütün mesele.
Siz ikinciyi düşünerek kendinizi çokstrese sokmuş gibisiniz:) nacizane fikrim şuan ikinciyi aklınızdan tamamen çıkarın.siz kendinizi toparladiktan sonra ikinciyi istiyit.musunuz o zaman karar verin.

Bu arada ben ikinciyi yaptım tövbe ettim diyorum artık.Lakin bu annelik hissi acayip bir şey belki üçüncü yu bile isterim gibime geliyor ve ben bunu düşundugume bile inanamıyorum:skandal:
İnanın sabır taşı olmamız lazım.o kadar yoruluyorum ki sürekli bir şeyleri yetiştirmeye çalışmaktan.Bu günler geçecek miii .Evet evet geçecek :)))

Ben de cevap vermeden edemeyeceğim. Ben sizi o kadar iyi anlıyorum ki benim kızım da 6 aylık olana kadar inanılmaz gazlı idi ve uyumuyordu. Babası da ben de cok yorulduk. Yapmadigimiz kalmadi. Hız bir şey çare olmadı. Ne zaman hareketlenir o zaman rahatliyorlar.

Gaz sancısı dayanılmaz bir sey. Minicik bedeni ile nasıl dayanıyor düşünün. Ve tek sığınak sizsiniz. Onun çaresizliğini düşündükce kıyamıyordum ben.

Bazen dayanamıyordum. İnsanız cok normal bu. Babası koşuyordu. Babası olmadığında kimsem yoktu yanımda. Siz sanslisiniz anneannesi var. Yardımcı olur.

Bende işe başlasam falan dediğim cok oldu. Ama öyle olmuyor. Şuan işe gitmek istemiyorum. O kadar özlüyorum ki kızımı... Büyüdükçe bizlerle iletişim geçtikçe yaşanmışlık arttıkça sevgimiz de katlıyor.

İkinci çocuğu düşünmek için cok erken. Bu düşünceleri bi kenara bırakın şuana odaklanın. Mesela ben kızım yarım saat uyusa hemen sevdiğim bir şeyi kendim için yapıyordum. Cok rahatliyor insan öyle... Örneğin kahve yapıp müzik dinliyordum. Yenileniyor insan öyle. Eğer uyudu diye ev işi yaparsanız yorgun yorgun daha çekilmez olur.

Garip olan ne biliyor musunuz insan tüm bunları unutuyor. Zaten beşer kelimesinin kökü unutan demek :) tüm bunları unutup inanılmaz evlat sevgisi ile ikinciyi de üçüncüyü de düşünürsünüz. Benim kızım 2 yaşına gelsin ben ikinciyi ve hatta üçüncüyü bile istiyorum, kızım zor bi bebek olmasına rağmen :)

Bir tavsiye daha bol bol video fotoğraf çekin. Ağlarken gülerken vs vs ileride bakınca duygularınızı bize tekrar yazın :KK66:

Merhaba.canim öncelikle şunu diyeyim ki şuan böyle düşünmen normal.en zor donemlerin hele ki uyku problemi olunca bebisin.Allah kolaylık versin.emin ol ki geçecek bu düşüncelerin.bebegin uykusu düzene girsin biraz büyüsün.suan sen bebekli hayata o da dunyaya alisma surecindesinz.karnindan ciktiktan sonra bebekler hep kendilerini annesini n kucağında güvende hissetmek isterler.baglanma süreci.
Ben iki cocukluyum.biri 3 diğeri de işte topikdeki arkadaşlar la ayni 16 aylık.isin sırrı nedir demişsin :) işin sırrı yok aslında sa.ben soyle diyorum kendime artık eski yaşantın hiç olmayacak ,bitti.Sen artık annesin.bunu kabul etmek bütün mesele.
Siz ikinciyi düşünerek kendinizi çokstrese sokmuş gibisiniz:) nacizane fikrim şuan ikinciyi aklınızdan tamamen çıkarın.siz kendinizi toparladiktan sonra ikinciyi istiyit.musunuz o zaman karar verin.
Sanà katılıyorm . Arkadaşın bi beklenti içine girmesinden oluo. Aynı onun gibi düşünüyorm. Careyi de senin gibi düşünmekte buldum artık ben bi anneyim. Bekar değil ya da sadece eşimle değilim öğlene kadar uyuyan makyajsiz dışarı çıkmayan ben ... geri de kaldı . Ama suna da inanıyorum ki. Bu ogluş da kilolarimi verdim 58 oldum tam yeni kıyafetler daha rahat hayat derken 2. Fikri sardı beni çünkü şimdi yapmazsam sonra hiç cesaret edemezdim. Benim de dogumuma az kaldı . 2.ylé nasıl olacak stresi sardı . Tek tesellim bugünler geçecek 3 yaşında biri diğeri 4 yaşında iken en azından konuşarak yapmak istediklerini anlicam vs. .

Oyyy kiyamam sana... gecicek bacım gecicek. Bana lüks gelirdi 35 dk uyuyunca bebeğim çünkü 30.dk uyanır di. Gazdan reflusu olan ve devamlı kusan bir bebek.
Ama emin ol gecicek.
Kendini yalnız çaresiz hissetme yasadiklarin da anormal değil yada senin anneliginden değil.sen harika bir a nnesin. Gece uykuları 1 yaş sonrası daha düzene girecek . En azından 35 dk değil gece 2 saat uyuyabileceksin :) ne yapiyoruz iyi tarafından bakıyoruz
Olurdun bu arada video demiş ark kesinlikle video çek hergün

Kızlar bebeklerinizin kaç dişi var. Bizim hala 8. Memeden ayrılmama gene başladı. Baktım azılar davul gibi. Patlamadilar 2 haftadır...

Kızlar bebeklerinizin kaç dişi var. Bizim hala 8. Memeden ayrılmama gene başladı. Baktım azılar davul gibi. Patlamadilar 2 haftadır...
İki altta 4 ustte toplam 6 adet bizde aynı durumdayız 2 3 haftadır aşılar ve köpek dişler çıkacak modunda bekliyoruz el sürekli ağızda

Merhaba sen ikinciyi nasıl yapabildin diye bana sor:KK45: Ben kızım 8 aylıkken bilerek isteyerek hamile kaldım (çalışmalara daha erken başladık ama 8 aylıkken nasip oldu hamilelik)

Kızım kolikti 5 ay sürdü aman Allahım o Ne ağlamalar işte sen de bilirsin :) sabah ezanına kadar kolik sürüyordu ondan sonra uyuyordu ama inanması zor gelebilir 15 dk da bir uyanıyordu Ya :)

Bir de ben emzirmeye devam ettim Hale'n daha emziriyorum (sütüm 2 ay önce filan kesildi ama Hale'n memeyi bırakmıyor) hamileyken emzirmek çok zor. Emzirmek de benim için hiçbir zaman keyifli olmadı kızım doğduğundan beri acı çekiyorum emzirirken ağlayarak yerlere vura vura koltuklara vura vura emzirdim ilk aylardao_O Hale'n daha acısı devam ediyor işte üzerine ısırma acıları da eklendi

Kızıma Hamileliğim 9 ay bulantı istifra ile geçti ilk aylar hastanede geçti zofran ilacı dahi kesmiyordu bulantımı, sezaryen oldum kızım doğunca onun üzerine bile istifra ettim düşün burnumdan geldi yaw her şey :)

Bir de pıhtılaşmadan dolayı her gün kan sulandırıcı iğne yapıyordum

Sezaryenden sonra ayağa kalkamadım beni çok fena çarptıo_O yataktan 20 gün sonra çıkabildimo_O

Şimdi oğluma hamileliğimde daha Hafif geçti bulantılar Hiç değilse, iğneler yüzünden çok bunaldım bu sefer ama

Öyle böyle derken işte şimdi sezaryen günüme 19 gün kaldı nasipse

Bunlar hep evlat sevgisi:KK200: ne kadar acı çekersem çekeyim gene olsa gene çekerim

X