2016 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    323
Bu arada arkadaşlar evinde ip perde olan varsa aklında olsun benim daha önce pek aklıma gelmedi kızım yürümeye başlar başlamaz ilk yaptığı şey perde altında kendi etrafında dönüp ipe dolanmak oldu hemen perdeyi topladım perdeleri değişiyoruz ip perde çok tehlikeliymiş meğer o_O
benim evimde yok ama bir düğün salonunda dekor olarak kullanılmış orda sürekli onunla oynamak istemişti boynuna felan dolanmıştı stor perdelerinde iplerine dikkat etmek lazım artık çocuk korumalı satıyorlar ama yinede dikkat emek lazım

Canim bana soyledigi su:

Bu bakterinin yaygin goruldugu alanlardan turkiyeye en yakin olan suudi arabistanmis. Bu sebeple ulkeye giris cikis yapanlarda asiyi sart tutuyormus arabistan hukumeti. Ancak yapilan asinin koruyuculugu olmakla beraber tasiyiciligi engellemiyormus. Bu sebeple ozellikle hacca gidip gelenler risk teskil ediyormus bebekler icin.
teşekkür ederim tatlım hacca gidenlerde burda da yapılıyormuş söylediklerini değerlendiricem biraz daha toparlansın babayıda ikna edersek yaptırabilir biraz karşı

Ekim ayına geldik inşallah oğluma kavuşacağım bu ay:KK200:

Arkadaşlar oğluma isim konusunda Hale'n daha kararsızıZ kızımın adı Gülsima aklınızda var mı şöyle güzel, kızımın ismi gibi değişik, mümkünse üç heceli bir isim bana tavsiye edeceğiniz?

Mesela ben Gökdeniz düşündüm eşim istemedi
Sonra Elyesa yı çok istedim gene eşim istemedi

Adama isim beğendiremiyorum da:işsiz: İki heceli olarak da Siraç, Asil, Asaf önerdim istemedi. Öyle bilemiyorum. Yardım edin:KK48:
ben oğlum olursa Yusuf isterdim hep kız olunca ben koydum oğlan olursa isim hakkımız babada ama Uras ismide son zamanlar hoşuma gitmeye başladı

Kızlar iyi geceler.
Biz Cumartesi günü saat 13.00’da sünnetimizi olduk Allah’ın izni ile. İlk baştan anlatmak istiyorum düşünenler hiç beklemeden yaptırsın çünkü bu canavarlar yürüyor
İlk poğodan sersemlemesini şaplayacak sıvıyı verdiler ve 10 dak. Bekleyin dediler. Orda aynı işlemi olacak 4 bebek daha vardı ve hepsi bizden küçük. Kollarınınkaşdıracaj halleri Yok. Bizimkini sormayın sadece gözlerini oynayamayacak kadar işledi sonra bölgesel anestezi yapıldı iğneyle yumurtalarına. Resmen sündüre sündüre 4 iğne. Canım okdr çok yandıki yerimde zıpladığımı hatırlıyorum eşim tuttu. Odadan çıkıp bekledik 10 dakika diğer bebeği sünnet ettiler hiç sesi çıkmadı. Sonra Eymeni çağırdılar. İçeri girdik diğer sünnet annesi de bekliyor bizi.
Bizim ki yatmak istemedi. Kalktı keserken baktı biz de baktık. Ağladı. Doktor sen nasıl çocuksun bu kadar güçlü ilaca direniyorsun yatsana oğlum dedi. Öyle atlattık eve geldik anestezi inçin bitmesine yakın ağrıkesici verdik. Yürüdüğü için sürekli kucakta tuttuk arkasından koştuk sakın çıkma diye ani ani hareketler yaptık ve bizden korktu ağladı. Aslında korktuğumuz gibi olmadı. Gece de yüz üstü dönmesin diye ayaklarımın üstünde yattı hep dönmek istedikçe engelledim ve ağladı doğal olarak. Aprı kesicisini 4 saatte 1 verdiğin sürece bir problem yaşamadı. 2 . Geldi b ise evin tozunu attırdı. Pipisi çok korkunç gözüküyor şiş kırmızı et parçası var. Pipi başı mantarı gayet sağlıklı. İlk kestiklerinde deriyi için 4 tane pirinçten büyük oislik çıktı birikmiş kremler. Artık 2.bebek de erkek olursa daha hastanede ilk gün yaptıracağım dinlemicem kimseyi. En azından yürüyüp dönme ihtimali sıfır. Şimdi ellemek istiyor. Huylanıyor. Arada acıyo ki bağırıp bağırıp susuyor ama çok rahat geçti. Bir beden büyük prima aldık 6numara. Köpük bardak kesip koyduk darbelere karşı. Krem sürüyoruz ekstra. Hiç sargı bezi vs ile kapatılmadı. Keserken bir yandan da deriyi yaktılar bir makine ile dikiş artılar ve bitti. Ama o sakinleştirici bizde işe yaramadı. Yan taraftaki çocuk sadece gözlerini oynatırken bizimki bize kafa tuttu. Kalkıp da baktı pipisine keserlerden zor tuttuk. Böyle geçti ve bitti. Gerçekten çok geç kalmışız. Bir dahakine beklemeyeceğim.
Geçmiş olsun canım. Rahat atlatmışsınız gözünüz aydın. Tabiki canı yanıyordur kıyamam ona ben.
Sanırım ben yaptormayacağım büyüyenne kadar mecburiyet olmadığı taktirde. Geç kaldı zaten hiç değilse acısını söyler derdini anlatır. 6 yaşından sonra artık. Yapacak birsey yok

Canım, biz oğlumu 18 günlükken sünnet ettirdik. Aslında hastaneden çıkmadan yaptırmak niyetindeydik doğar doğmaz ama bayram tatili vs derken 18 günlükken ancak yaptırabildik. Çok rahattı, hiç bir sorun olmadı.

Eğer ikinci erkekse onunkini de olabilecek en kısa sürede halledeceğiz. Sizin de içiniz rahat olsun yani yaptırırken.

İyi etmişsiniz bakalım hastaneye soracağım 3 günlükken yapıyor musunuz diye

Canım geçmiş olsun hayırlı oldun damat olduğu günleri de hayırlısıyla görün inşaAllah bir an evvel iyileşir oğlunun yarası

Ben de sezaryen olacağım 3 gün kalacağız hastanede 3. Gün sünnet ettirip dönelim diye düşünüyorum bakalım 3 günlük bebeğe insan nasıl kıyar diyorum ama sanki diğer günler diğer aylar kıyabiliyorsunuz da öyle değil mi
Canım konuş kesinlikle yaptır. Şimdiki aklım olsa ben kimseyi dinlemez yaptırırdım. Kaldı bak bizimki

Selamlar eşim karar verdi sonunda inşaAllah Mustafa Kemal olacak oğlumuzun ismi

Bu arada sünnete de karar verdik 7 günlükken sünnet ettireceğiz inş ama ben ayağa kalkabileceğimi zannetmiyorum sezaryen yüzündeno_O nasıl olacak bilmiyorum

Selamlar eşim karar verdi sonunda inşaAllah Mustafa Kemal olacak oğlumuzun ismi

Bu arada sünnete de karar verdik 7 günlükken sünnet ettireceğiz inş ama ben ayağa kalkabileceğimi zannetmiyorum sezaryen yüzündeno_O nasıl olacak bilmiyorum
Adıyla yaşasın inşallah canım. Mutlaka biri yardımcı olur yada birini bulursunuz sen kendini toparlayana kadar canım.
Geciktirme hiç yaptır inşallah

İsmi cok guzel maşallah. Annen olduktan sonra endişelenme bence. Hem vücudun belki hemen toparlanir bilemeyiz. Kendini olumlu yönde motive et canım.

Bu arada küçük abla kardeşinin gelişine nasıl tepki veriyor :)

Teşekkür ederim canım. Kızım hiçbir şey anlamıyor daha canım göbeğimi filan gösteriyorum hep ama anlamıyor sürekli bebek fotoları gösterip cici bebek cici kardeş diyorum aşinalık olsun diye :) kelime olarak kardeş diyor bebek diyor Da anlamıyor Ki :)

Kızlar, bugün ofiste acayip bir durgunluk var, ben de sıkıntıdan topikte baya gerilere kadar gittim :) Yeni doğum yaptığımız, lohusa olduğumuz, emzirme ve gaz krizleri yaşadığımız zamanlara.. Zaman tüneli gibi yemin ederim, şimdi gülümsüyorum okurken ama o zaman sinir krizleri geçiriyormuşuz :)

Zaman nasıl da hızlı akıp gidiyor öyle..

PembeLokum PembeLokum anliyor bence :) kızın cok şanslı arkadaşsiz kalmayacak aynı şekilde okulun da...

M miumao Ayyy ne günlerdi. Gazlı bebek cok zor cok...
Benim oğlum da gazlıydı ama çoğunlukla kendi işini kendi görmeyi beceriyordu. Arada bacaklarını karnına itip destek veriyorduk, efsane oluyordu o zaman :) Şimdi babasının elini tutup fırına gidiyor ekmek almaya :))) Yalnız şunu söylemeden geçmeyeceğim, daha doğum yapalım 3-5 gün olmuş, muayeneye gitmişim (hatırlamıyorum şu an). Hamişleri görünce içim bi tuhaf oldu ben fazla beklemeden yaparım ikinciyi demişim :))

Benim oğlum da gazlıydı ama çoğunlukla kendi işini kendi görmeyi beceriyordu. Arada bacaklarını karnına itip destek veriyorduk, efsane oluyordu o zaman :) Şimdi babasının elini tutup fırına gidiyor ekmek almaya :))) Yalnız şunu söylemeden geçmeyeceğim, daha doğum yapalım 3-5 gün olmuş, muayeneye gitmişim (hatırlamıyorum şu an). Hamişleri görünce içim bi tuhaf oldu ben fazla beklemeden yaparım ikinciyi demişim :))
Aslında ben de öyle düşünüyordum da şimdi cesaret edemiyorum. Kızımi o kadar özlüyorum ki ikinci olsa yetemem hissi var. Annelik işte :) hala olsa mi ki de demiyor değilim...

X