2016 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    323
Akşam anne baba da sofrada ya size naz yapıyo belki de :) ben artık yerse yesin yemezse yemesin modundayım. Özellikle de dışardaysam. Bugün dışarda söylediğim yemekten az bişey yedi mıymıy. Sonra ille ekmeğe uzandı onu kemirdi durdu ağzına tıktı hepsini falan. Ekmekle doyurdu karnını. Sinirlenmiyorum artık saldım :) evde de yemekte miy miy etmeye başlarsa hop indiriyorum sandalyeden. Ohh kafam rahat.

Selamlar nolursunuz şu ağrılarına dayanamayan 30 haftalık hamile arkadaşınıza bir fikir verin aranızda ısırılma nedeniyle bebeğini emzirmeyi bırakan oldu mu?

Ya kızım emerek uyuyor ve uykusu derinleşip de meme ağzından çıkmak üzereyken öyle bir ısırıyor ki bunu uyku sersemi olarak yapıyor kıyamıyorum kızamıyorum ama ben acıdan ağlıyorum çığlık atıyorum onun bilerek yapmadığını biliyorum çığlığıma uyanmıyor bile Çünkü ama o can havliyle öyle bir ısırıyor ki işte dayanamıyorum ağlıyorum

Sütten kessem de 2 ay sonra kardeşini görüp gene isteyecek yani ben ne yapabilirim bir çözüm geliyor mu aklınıza ?

Tekrar süt sağmaya başlasam tekrar biberona mı alıştıracağım 3 aylıkken biberonu bıraktırmıştım da

Ben ne yapayım

Bu arada M miumao kiöseye aldırma bana sürekli günaha giriyorsun diyorlar karnındakinin hakkını yiyormuşum filan ben herkese evet haklısın diye diye 30 haftaya geldim.. neler çekiyorum ben hamileyken emzirmek için ne acı çekiyorum ne çok bunalıyorum biri içerden çılgınlar gibi tekme atıyor diğer yandan diğeri dışardan karnıma tekme atıp duruyor evlatlarım için katlanıyorum ben ne günahı yahu.. madalya takmaları lazım bana

Son düzenleme:
Benim kızda aynı öyle.agzini kilitliyor zor şer veriyorum bu seferde yutmuyor kesinlikle...tykuruyor çok sıkıntılıydı bu aralar yemek konusunda...

Selam canım.
Öncelikle Allah kolaylık ve sabır versin.hic kolay değil çok iyi anlıyorum seni.ayni şeyleri bende yaşadım.ama ben hamile kaldıktan bir ay kadar sonra sütten kesmistim.sana da kesinlikle kesmeni tavsiye ederim. Biliyorum senin iki bebeği bir emzirme isteğin var ve hala büyük bir fedakarlık la emziriyorsun bravo gerçekten ama galiba artık işkenceye dönüşmüş senin için.Belki bir zaman sonra ısırmaktan vazgeçer .Benim kızım da ısırdı bir ara bıraktı.iatersen biraz katlanıp devam et emzirmeye.ama dedigim gibi kesmen daha iyi olur.bebek doğunca sürekli emzirmen gerekiyor ya hani.hangi birisine yeteceksin.kardesinden görüp illa ki istiyorlar .Ben büyük kızım cook isteyince tamam gel deyince sadece ağzına alıp bıraktı bunu bir kaç defa yaptı . Sonra ara ara istedi ama hiç süt emmedi yani.Bebek doğunca biraktirman gerekirse o zaman daha çok zorlanirsini,z.hakkina girmek konusu na bende katılmıyorum .
Allah yardımcın olsun.
Bu aralar benim kızlar hasta ve mümkün değil hiçbirşey yediremiyorun büyüğe küçükte eh azcik birşey yiyo.cildiricam :) yemek yemedikleri zaman çok geriliyorum sanki hiçbir işim bitmemiş gibi hissediyorum...

Canım senin aldığın markanın fiyatı nedir?

Sanki bebek onunda böyle ciddi bir konuda seni es geçip bildiğini okuyor. Anlayışsız lik yapmış gerçekten. Özel durumu var üstelik kızının.esin söylese annesine faydası olur mu?

Sanki bebek onunda böyle ciddi bir konuda seni es geçip bildiğini okuyor. Anlayışsız lik yapmış gerçekten. Özel durumu var üstelik kızının.esin söylese annesine faydası olur mu?
Maalesef canım ben esimden daha baskın ve sert olabiliyorum kendi anneme nasılsam k.valideme de öyle davranıyorum eşimi araya sokarsam daha kırılgan olabilir esimde genellikle yanımızda konuşmalardan bizzat haberdar istese konuşmaya dahil olabilir

Canım sana kesinlikle katılıyorum. Daha dün akşam annemlerde bunun konusu geçti. Eşim, annem ve babam el birliği ile emzirmeyi kesmemi istediler. Süte artık ihtiyacı yokmuş, zaten yemek yiyormuş. anlatmaya çalıştım, anlatamadım, vazgeçtim artık.

Benim oğlum diş çıkaracakca çok ısırıyor. 3 gündür başladı yine ısırmaya. Zaten aşırı hassas şu an göğüslerim, ısırdığında ağlamak istiyorum

Çözüm, ya iyice dalıp ağzından kendi düşürmesini bekleyeceksin, ya da diş çıkarıyorsa ağrısı hafifletecek birşey verip sonra emzireceksin.

Aklıma başka birşey gelmiyor.

Allah yardımcın olsun canım ah bu minikler insan kızamıyor da ne yapacağını şaşırıyor. Emmeden başka türlü hiç uyumaz mı? Gündüzleri bazen arabada uyutuyorsunuz sanırım :) Bebek arabasında ileri geri uyuyor mu? Akşamlari da onu deneyebilirsin evin içinde. Gece emiyorsa gece emmelerini kesmek için iyi bi zaman olabilir. Enerjin var mı bilmiyorum tabi :) Bebeğin doğduğunda da kızını emzirerek uyutmaya devam edecek misin mesela?
İnşallah bu ısırma geçici bir dönemdir ki genelde öyle oluyor. Isırdığı anda memeyi ağzından çıkarmak belki işe yarayabilir. Uyuyor bile olsa çok derin olmadığı için bilinçaltına ısırmaması gerektiği ısırırsa memeyi kaçıracağı düşüncesi yerlesebilir.

Suyun mu fazlaydi.nasil şuanda bir sorun yok değil mı?

Şeker testinden bir şey çıkmadı Canım sağol bu arada MSjın için geçmiş Olsun kızlarına yemezlerse yemesinler açlıktan ölecek değiller Ya canım kendini yıpratma sen de :) sütten kesmek de kolay değil ki Ya o da sancılı bir süreç nasıl sabrederim bilmiyorum keseceğim diye diye 30 haftaya geldim

Benim annem babam ve eşim karışmıyordu ama sadece etraftan görenler laf ediyordu senin işin daha zor

Geceleri sık emmesinden aslında yoruldum ki Doğumdan sonrasını da düşünüyorum haliyle aslında gece emme olayını bırakmak lazım da sabır lazım enerji lazım :)

Akşamları arabada uyutuyoruz daha çabuk uyuyor diye benim de kolayıma geliyor ısırdığı gibi zaten ağzından çekiyorum ama çekerken acayip mücadele ediyor vermemek için daha çok ısırıyor çığlık çığlığa meme çekiyorum

Ben ısırdığı zaman dişimi sıkıp bekliyorum. Çekersem daha kuvvetli ısırıyor çünkü. Çenesini gevşetmesini bekliyorum. Gevşetince tekrar memeyi almayı deniyorum.

YA neden kendine eziyet ediyorsun söyle düşün yavrunun sütüne ihtiyacı çok az. Yani hatta belki de istahını kesiyor beben kilosuna yansımıyor. Benimki isirmiyor du ama çok güçlü çekip yara yapıyor canım aciyordu. Kestik ve unuttu . Hiç aklına gelmiyor. Senin için yeni bebek gelince çok daha zor olur . Biliosun yeni doğanlar memeye yapışık kalıyor bazen. É şimdi bu kızın gelip de istese arada kalırsın .hem psikolojik hem fizyolojik çok zor. Yani tandem emzirme asla bana göre değildi buna ben karar verdim . Valla madalya takmalilar ama her türlü . Biz çok güçlü kalite li annelerz

Ben her gece tamam bu sefer yarın kesin sütten kesiyorum diye yatırıp her gece emzirirken buluyorum kendimi

Ya zaten gün içinde sadece öğle uykusuna yatarken emiyor onun dışında gece uykusuna yatırırken ve uyurken bir kaç defa emiyor diye ben de devam ediyordum yani çok sık emmiyor

Bu gidişle canım çıka çıka tandem yapacağım gibi görünüyor

Biz dış problemimiz dentinox jel ile çare bulduk gece ağlayarak kkkalkar bazen su meme kucakta gezme ne yaparsam yapayım fayda etmezse bu jeli sürünce faydasi oluyor... tavsiye edebilirim

Ben de ayni durumdayim biliyor musun :)

Sadece aksam uykuya yatarken emziriyorum, bir de gece kalkarsa bir iki sefer.. hafta ici calisiyorum cunku.

Tatillerde ise her uyku oncesi emziriyorum, memede uyuyor hala.. simdi yavas yavas emzirdikten sonra memesiz uyutmaya calisiyorum. Dun aksam emdi, sonrasinda besiginde pispislayarak uyuttum.

Ee canım madem seninki de bu kadar az emiyor bırakma hani 1 yaşından sonraki anne çocuk arasındaki bağ içinmiş Ya

Kızımı bilmem de ben çok bağlanmışım galiba ne kadar acı çeksem de bırakamıyorum emerken o boncuk gözleriyle bana bakıyor Ya dün gece isyanlardaydım şimdi gene gevşedi gönlümün yayları

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…