2014 Nisan Anneleri

MINIK BEBEKLERIMIZIN CINSIYETLERI ?

• KIZ

OY: 250 45,4%
  • ERKEK

OY: 283 51,4%
  • IKIZ ERKEK-ERKEK

OY: 4 0,7%
  • IKIZ KIZ-KIZ

OY: 4 0,7%
  • IKIZ KIZ-ERKEK

OY: 10 1,8%

• Ankete Katılan
    551
aynı şey bendede var canım...midem boğazın yanıyor ara ara...gece yatarken filan rahatsız oluyorum..bende saç çıkıyor heralde o yüzdendir diye düşünüyodum.

Geçmiş olsun canım, umarım düzelir...

Gözün aydın canım, maşallah meleğine Yalnız değilsin, ben de sürekli izliyorum videoları vs. Artık iyice de büyüdüler, seçiliyor tüm hareketleri; çok keyifli oluyor:107:

başın sağ olsun canım...Allah bebeğine sağ salim kavuşmanı nasip etsin inşallah...
annem de kızıyor işte bu mevzudan dolayı daha erken diyip duruyor. çalışan bir insanım zaten pek vaktim yok...
olacaksa da olur ne yapsam önüne geçemem ki olacakların Allah ın takdiri diyorum...
gerçi söylemesi kolay da insanın başına gelmeden anlayamaz bu acıyı onu da biliyorum...
her alacağımda , aldığım da Allah nasip etsin diyorum...

gerçekten çok zor canım..benim kayınvalidem kendi evinden kiraya çıktı..yaşanmışlıklar yüzünden duramadı o evde..
ben bile duramadım odasına giremedim yatağına oturamadım kayınvalidem nasıl dursun o evde..
amin canımmm Allah giydirmeyi kullandırmayı nasip etsin bebeklerimize..

Bebeğini kaybeden tüm ailelere rabbim yardım etsin, bir daha böyle bir acı ile sınamasın inşallah.

Ben de sağ salim doğsun önce sonra alınır dedikçe, etraf durdurmuyor. Veren de alan da Allah, o konuda hiç korkum ya da endişem yok. Dediğin gibi eğer hayırlısı ise, rabbim aldıklarımızı sağlıklı olarak giydirmeyi de nasip etsin inşallah.

Kızlar geçmişe bakamadım ayrıntılı ultrasona girdinizmi acaba.

Ben geç kaldım sanırım 23 haftalıkken mi girmek gerekiyor internette öyle bir yazı buldum.. doktorunuz bilgi verdimi?

neden vazgeçtin canım :S
ya benm çevremdekilerin hepsi benden sonra hamile kaldı :S
dolayısıyla kimseyle bilgi alışverişinde bulunamıyorum

şimdi arkadaşım şöyleki ben listemdeki bir iki parça şeyi almaktan vazgeçtim..çok düşündüm,araştırdım,kullanım sürelerine baktım,tecrübeli olanlara baktım) ve bebek arabası almayı sonraya erteledim..

1.ben ankarada yaşıyorum yaşadığım yer yokuşu olan öyle kolay kolay bebek arabası kullanabilecğim yer değil..
2-çalışıyorum, zaten yılın 2 haftasında izin kullanabiliyorum hani şöyle parka gideyim gezeyim diyemiyorum..
3-görüştüğümüz arkadaşlarımız ailemiz hatta yürüme mesafesinde gidilecek yerler değil..arabayla gidip geliyoruz..
4-hafta sonları eşimle çıksakda gezip tozduğumuz yer maalesef AVM lerden başka bir yer olmuyor..

ben de düşününce öyle zaten ilk 6 ay nerdeyse evden çıkamıycam çıksam bile market vs.olucak..dışarıda kısa süreli işlerimde bebeğimi kucağımda wrapsling le taşımayı düşünüyorum..
bebek biraz büyüyünce yürümeye başlayınca hafifi basit baston puset alırım artık..

amin ..amin bütün iyi dilekleriniz ve dualarınız için...
yeğenim aradı şimdi...daha 3,5 yaşında,küçüğü de 2 yaşında..bebeğin çıktımı diyor...sıkıldıysa çıkar da buraya getir oynayalım dedi.anneme sormuş oda suyun için de yüzüyormuş öyle demiş...adını sordu bende zeynep olsun mu dedim..
zeynep diye bir kız varrrr zaten dedi...ona göre her isim den 1 tane olacak.
ela olsun dedim ...olur diyor...bebeğin ultrason fotoğrafını gösterdiğimde de..ığğğğ iğrenç bu mu bebeğin bu yanmış demişler di.
çok tatlılar yaaaa

Bugün şeker yüklemesi yaptılar s.ocagında yapılıyormuş.. herşeyi bedavadan hallediyorum bu ara çok mutlu oldum nedense : )) halbuki bikaç liralık bişey..Ama artırdıklarımla hep bebeğime bişelr alıyorum daha bi mutlu oluyorum

Kan, idrar testi ve tetonoz aşısınıda yaptılar s.ocagında.. kanım herzamanki gibi gitgide düşmekte mecburen başladım artık ilaca.Sabah akşam almam gerekiyormuş

Kıyafet olarak bişeyler aldım kızıma.Oğlumdan kalanlarda vardı genelde beyaz olduğu için kzımada giydirebilicem.

Buara hastane odası süslemelerine merak sardım kıyafet olayını tamamlayınca ona geçiş yapıcam .herşeyi hazırda beklesin son dakikada bişey yapamıyorum sıkışıp kalıyorum sanki..

Ay çok güldüm ya onların hayal dünyalarında kimbilir neler canlanıyordur: )))

Benim oğlumda amine ismine taktı kafayı..Babasıyla konuşurken asya diye bahsediyorum ..Allah nasip ederse asya koyucam,Duyar duymaz ağlamaya başlıyo amine olsuuuunnnn diye..işimiz var: ))

Ben geç kaldım sanırım 23 haftalıkken mi girmek gerekiyor internette öyle bir yazı buldum.. doktorunuz bilgi verdimi?

canım en iyi 22 haftalıkken bakılıyor diye duydum ama sonuçta 23 haftada iyi bence dr.bilgi verirdi en azından ..

çocuğu kırmayın amine asya olsun ismi...
O amine der siz asya dersiniz..hem amine ismi de çok güzel..nerden duyduysa bıcırık

Allah sabir versin. Minicik mucizelermis, melek olmuslar. Ailelerinize ve sizlere sabir diliyorum

Ben ayrintili ultrasona 23. Haftanin sonunda girdim. 24 e kadar girebiliosun die biliorum ama doktordan ogrenebiliosan bi sor derim:)

Gozun aydin canim, biz de herseyleri bedavaya getirenlerdeniz :) daha bir kurus harcamadik testlere filan, ama o paralari bebise de harcamadik. Kaynadi oole, nere gitti bilmem. Oyle boyle alcaz eksikleri, yapcak bise yok :)

Su hastane susu olaylarini ben de simdiden arastirmaya basladim. Hastaneyi pek suslemem gibi gelio, bi lokum alirim belki tek tek paketleyip, kurdelayla susleyip ziyarete gelenlere sunmak icin, ama evde ziyarete gelenler icin bebek sekerleri, cikolata, bebisimin odasinin kapisina susu, taki yastigi filan yapcam. Kendim bi konsept hazirladim bile. Keceden becerebilirsem kendim yapcam ama aceba baska neler yapmak lazim ?? Bu konuda ben de yardim isterimmm

canım en iyi 22 haftalıkken bakılıyor diye duydum ama sonuçta 23 haftada iyi bence dr.bilgi verirdi en azından ..

Pazartesiye randevu aldım bakalım duruma göre girebilirsem giricem artık.Zaman çabuk geçmiş ben yetişemiyorum çok yoğunum.. arada bebeğim kaynıyo bazen: )

çocuğu kırmayın amine asya olsun ismi...
O amine der siz asya dersiniz..hem amine ismi de çok güzel..nerden duyduysa bıcırık

Evet canım amine ismi çok güzel okuldan arkadaşının ismiymiş ama ben hiç iki isim düşünmedim .Oğluma iki isim vermiştik ama herkeste iki isim var artık.Oyüzden tek isim istiyoruz.Bakalım bi şeklde ikna edicem..Oglumun buldugu isim daha anlamlı ama... aması var iştee

: ) Bende elimdeki parayla aldım aldım alamazsam uçup gidiyo gerçekten anlamıyorum bende.. benim evim küçük o yüzden mevludunu çok güzel yapabileceğimi sanmıyorum.hastaneye yoğunlaştım, bebek şekeri, lohusa şerbeti, lokum çikolata tarzı şeyler güzel kavanozlarda süslemeyi düşünüyorum.

Aynı şekilde bişey takılmasa bile takı yastığını, hatıra defterini,küçük notlukları ve kapı süsünüde hastaneye ayarlıcam..Sonradan mevludundede kullanabilirim. hatıra kalmasını istiyorum büyüyünce ne kadar özendiğimi görsün mutlu olsun: )

Tamamen yoğunlaşıp liste yapmam gerekiyor.. eminönünde çok güzel malzemeler varmış bu aralar gidip alıcam inşallah.Paylaşırım burdada.Elimden geldiği kadar yardımcı olurum inşallah..

bu ne yahu, millet herşeyini almış şimdiden. ben şubat tatilinde öncelikli gereksinimlerini alıp kalanını doğum sonrasına bırakmayı düşünüyorum. bırakmayı derken araştırıp sadece almasını sonraya bırakacağım inşallah :)

hmmm anladım cnım bende ankarada güneşevlerdeyim..benim evimde yokuş ama kayınvalidem bna yürüyerek 20 dk mesafede ve altınparkada yakınız..
eşim sitelerde ama her dk onu çağırıp arabyla bıraktıramıcam kendimi..bu sebepten dolayı araba almamız lazım gibi düşünmekteyim..çnkü 20 dk hem bebek hem çanta hemde yürümek ne kadar kolay olur bilemem..
sen ankaranın neresindesin?

hahahahha demek bebeğin yanmış ha :)
ben onların zekasını zihnini yerim maşallah onlara :)

aman maşallah tü tü tü, ben de park yatakla başlayacağım hatta yeğenimin park yatağına bebek arabasına oto koltuğuna yani hazıra konacağız

Kızlar nasılsınız?
iyisinizdir inşallah ...
Bugün kontrole gittik kızımla maşallah herşey çok güzel

geç döllenmeden dolayı başından beri 4 gün geriden gidiyoruz ama sıkıntı falan yok şükür
Şu an avm de ablamla birlikteyiz avm bebek ürünleri fiyatı çok fena pahalı :)
2li setler 50 tl falan.
C&A bebek ürünleri internette ki fiyatlarla aynı ve çok güzel şeyler var.
Durum böyle yani :) bakınmaya devam...

maşallah bebişineee :)
ohhh ablanla çitlembiğinle avm nin altını üstüne getirin bakalım :)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…