2014 Nisan Anneleri

MINIK BEBEKLERIMIZIN CINSIYETLERI ?

• KIZ

OY: 250 45,4%
  • ERKEK

OY: 283 51,4%
  • IKIZ ERKEK-ERKEK

OY: 4 0,7%
  • IKIZ KIZ-KIZ

OY: 4 0,7%
  • IKIZ KIZ-ERKEK

OY: 10 1,8%

• Ankete Katılan
    551
kızlar bende ayrıntılı ultrasona geçen hafta girdim..çok şükür şimdilik bir problemimiz yok...eşim benden daha heyecanlıydı.. dr.tek tek incelerken eşim çok heycanlanmış sürekli dua etmiş..parmaklarını tek tek saymış..ben ise ohooo ohooo laylaylom..görüntüsüne bakmaktan sırıtmakdan başka bişey yapmadım..bide eşim telefonla görüntüsünü kaydetti..çünki bize cd veremeyeklerini biliyoduk..ama çok güzel ikitane renkli fotosunu verdiler..bakıp bakıp duryorum..tel.çekdim.iş yerimde bakıyorum.doyamıyorum bazen. özlüyorum hemen bakıyorum..gece yatarken başucuma koydum...görmemeşin bir fotosu olmuş misali:)şükürler olsun..

çokgüzel dimi yaşadıklarımız arkadaşlar:)

evet canım çok güzel benimde 18inde var inşallah benimde güzel geçer benim gittiğim hastanede radyoloji bakıyor benim geç döllenmeden dolayı bebek görünmemişti 6.haftada doktor radyolojiye göndermişti o da embriyo görünmüyor kürtaj yazmıştı rapora doktorumda bir hafta bekleyelim dedi o bir hafta sonra hem bebişimi hemde kalp atışını görmüştük o yüzden yine radyolojiye gide ceğiz korkum bu yüzden.

kızlar bugünkü pıtlamlar daha çoğaldı maşallah ama karnımın altında sanki çok aşağıda sorun yoktur değilmi?:nazar:
yok hiç sorun olurmu.ilk başlar da benim pıt pıtlar da kasığımın üzerindeydi.arada bir yine orada hissediyorum.göbeğimin hizasında şimdi bir sağ bir sol dan vuruyor eli ve ayağını aynı anda oynatıyor galiba.

Merhaba değerli anne adayları,

Bildiğiniz gibi kısa bir süre önce açtığımız gün gün hamilelik, gebelik sayfasında (tıklayın) hamilelik boyunca bebeğinizin gelişimini gün gün ve tarihe göre izleyebilceğiniz bir uygulama paylaşmıştık. Türkiyede bir ilk olan bu uygulama sayesinde tahmini doğum tarihini girerek bebeğinizin gelişimini izleyebiliyorsunuz.

Artık bu uygulamada kullanılan bilgileri imza alanınızda diğer kullanıcılar ile paylaşabilirsiniz.

Yapmanız gereken : Profil sayfanıza (tıklayın) girerek, Kişisel Bilgiler bölümündeki Bebeğinizin Tahmini doğum Tarihi alanına bebeğinizin tahmini doğum tarihini gün-ay-yıl formatında yazmanız. Örneğin : 23-04-2014

Bebeğinizin tahmini doğum tarihini doktorunuzdan öğrenebilceğiniz gibi, sitemizde bulunan tahmini doğum tarihi ve gebelik hesaplama sayfasından (tıklayın) da kendiniz hesaplayabilirsiniz.

Anne adaylarımıza şimdiden bebeklerini sağlıkla kucaklarına almalarını dilerim.

Saygılarımla

:KK62::KK16::KK49:2014 NISAN ANNELERI LISTESI:KK49::KK16: :KK62:

anne adayimiz:KK49:yaş:KK30:kaçıncı bebiş:KK3:şehirEn Büyük TÜRKİYESAT:21:BDT:emir_bebek:Bebiş cinsiyetimiz:KK73:Bebiş isimlerimiz :118:
e3sme3r24İlk İstanbul08.07.201315 Nisan :nazar:Kız
avare3423İlkİstanbul30.06.201305 Nisan:nazar:ErkekYusuf:emir_bebek:
AdAm_OLaCaK_KIZ28İlk Batman20.07.201326 Nisan :nazar:ErkekMetehan:emir_bebek:
SEDACAN25İlk Bursa17.07.201323 Nisan :nazar:KızRavza:emir_bebek:
aktar8330İlk İzmir13.07.201326 Nisan :nazar:ErkekAlper:emir_bebek:
HIRSIZI33İlkAnkara01.07.201307 Nisan:nazar:KızEla:emir_bebek:
hayretbijiy27İlkİstanbul08.07.201314 Nisan:nazar:ErkekArda:emir_bebek:
pakize25İlkBursa14.07.201311 Nisan:nazar:ErkekEmirhan:emir_bebek:
kuzey1629İlk28.06.201304 Nisan:nazar:Erkek:emir_bebek:
anar24İlkKastamonu01.07.201307 Nisan:nazar:ErkekPoyraz:emir_bebek:
golge_cicegi30İlkAnkara08 Nisan:nazar:Kız:emir_bebek:
sinemmselcukk24İlk Ankara13.07.201320 Nisan :nazar:KızBelinay:emir_bebek:
buket_asude29İkinci Kars22.07.201328 Nisan :nazar:ErkekMuhammed Musab:emir_bebek:
UmRaN__6324İlk izmir28.06.201304 Nisan :nazar:KızElif Nisa:emir_bebek:
burtam2427İlk Ankara26.06.201302 Nisan :nazar:ErkekAhmet Kağan:emir_bebek:
ezgibo27İkinci İstanbul04.07.201310 Nisan :nazar:ErkekEymen Çınar:emir_bebek:
hawar33İkinci 16.07.201322 Nisan :nazar::emir_bebek:
Simca1233İlk İstanbul12.07.201318 Nisan :nazar:KızDila:emir_bebek:
aysegularik29İlk Hatay11.07.201317 Nisan :nazar:ErkekGalip:emir_bebek:
burcu15326İlk İstanbul26.06.201302 Nisan :nazar:KızRabia:emir_bebek:
jennyy_2729İlk 20.07.201327 Nisan :nazar:Kız:emir_bebek:
sudenazz_31Üçüncü Adana13.07.201319 Nisan :nazar:Erkek:emir_bebek:
kircicegi4825İlk Muğla11.07.201317 Nisan :nazar:KızAylin:emir_bebek:
okkesa 08.07.201315 Nisan :nazar:KızZeynep:emir_bebek:
birgulum20İlk İstanbul07.07.201315 Nisan :nazar:ErkekMert:emir_bebek:
cicek888923İlk Elazığ28.06.201304 Nisan :nazar:Erkek:emir_bebek:
BrujaV27İlk İzmir25.06.201301 Nisan :nazar:KızDolunay:emir_bebek:
aylin0629İlk Ankara07.07.201308 Nisan :nazar:Erkek- Kız (ikiz):emir_bebek:
selin2011İkinci İstanbul06.07.201312 Nisan :nazar:KızDerin:emir_bebek:
filologum28İlkSamsun30.06.201305 Nisan :nazar:ErkekAhmet Erva:emir_bebek:
guldeseker28İkinciAnkara17.07.201323 Nisan :nazar:Kız:emir_bebek:
aysunayy31İlk08 Nisan :nazar:KızNehir:emir_bebek:

yeni listemiz BDT sirasina gore yapilmistir
listeye eklenmek isteyen annis adayları lütfen özelden yazınız
Özelden yazamayan annişler alıntı yaparak yazarlarsa onlarin mesajlarını da görebilirim :KK34:

KILO TAKIBINI BURADAN

NISAN ANNELERI BEBISLERININ ILK POZLARINA BURADAN

2014 Nisan anneleri beslenme günlüğüne buradan

2014 Nisan annelerinin minik bebislerine aldığı cicilere buradan

2014 NISAN ANNELERININ GÖBÜŞLERINE BURADAN

Arkadaşlar listede sorun mu var.. ben bilgilerimi göremiyorum..

evet canım çok güzel benimde 18inde var inşallah benimde güzel geçer benim gittiğim hastanede radyoloji bakıyor benim geç döllenmeden dolayı bebek görünmemişti 6.haftada doktor radyolojiye göndermişti o da embriyo görünmüyor kürtaj yazmıştı rapora doktorumda bir hafta bekleyelim dedi o bir hafta sonra hem bebişimi hemde kalp atışını görmüştük o yüzden yine radyolojiye gide ceğiz korkum bu yüzden.

yok yok Allah'ın izniyle bişeycik çıkmaz bak gör..güle oynaya gelicek bizimle paylaşacaksın eminim..

ama bu tür duyguları yani endişeleri hep hamilelik boyunca yaşıyoruz..normal..hepimiz için öyle....
ilk zamanlar yok kese göründümü,boş dolumu..
sonra kalp sesini duyacakmıyızzz hoopp o telaş..
sonra ikili testler ense ölçümü vs....
sonra dr.görüşmelermiz aydan aya oldu..bu sefer merak endişe..
sonra ayrınıtlı usg..
sonra şeker taraması...bu böyle doğurana kadar gidecek..:)

biraz zaman geçsin bebeğin hareketlerini sayıca..az çıkınca korkucaz:)..

Arkadaşlar listede sorun mu var.. ben bilgilerimi göremiyorum..
listede sorun yok
esmer aldı listenin oluşturulma işini..tekrar baştan yapıyor.
sen uzun zamandır yoktun galiba..ondan haberin olmayabilir.
topic bir ara kapandı..yeniden açıldı....

yok hiç sorun olurmu.ilk başlar da benim pıt pıtlar da kasığımın üzerindeydi.arada bir yine orada hissediyorum.göbeğimin hizasında şimdi bir sağ bir sol dan vuruyor eli ve ayağını aynı anda oynatıyor galiba.

çok sağol canım içimi rahatlattın

kızlar artık çok şükür bebek hareketlerini çok rahat hissediyoruz..önceleri sadece gece sırt üstü yatınca hissederdim..şimdi gün boyu oturuken ayakta mutfakda yemek yerken geliyor pıtpıtları kuzumun:)

ama dün çok enterasan bişey oldu..bazen öyle bir geriyoki karnımı hissetmemek mümkün değil..hani gaz sıkşması gibi ..
gene gece yaterken karnım gerildi,sertleşti hemen yakalamak için karnımı açtım..bariz karnım yamulmuştu sağa doğru kaymış ben dokundum o kadar serttiki..dedim karnım yırtılcak heralde:) artık kafasınımı elini kolunumu dayadı:) yatış pozisyonumu değiştirdim..düzeldi.:)

yok yok Allah'ın izniyle bişeycik çıkmaz bak gör..güle oynaya gelicek bizimle paylaşacaksın eminim..

ama bu tür duyguları yani endişeleri hep hamilelik boyunca yaşıyoruz..normal..hepimiz için öyle....
ilk zamanlar yok kese göründümü,boş dolumu..
sonra kalp sesini duyacakmıyızzz hoopp o telaş..
sonra ikili testler ense ölçümü vs....
sonra dr.görüşmelermiz aydan aya oldu..bu sefer merak endişe..
sonra ayrınıtlı usg..
sonra şeker taraması...bu böyle doğurana kadar gidecek..:)

biraz zaman geçsin bebeğin hareketlerini sayıca..az çıkınca korkucaz:)..

evet haklısın canım bitmez bu korku:18:

kızlar bebek için alışverişe başladınız mı?
ben kafamdaki büyük parçaları aldım sayılır..
ocak sonu annem yanıma gelicek geriye kalan kılık kıyafet battaniye doğum çantası gibi şeyleri alıcaz..
belki erken ama annem bir dahaki gelişi benim doğum olucak inş. o yüzden ocak ayınde alışverişi tamamlamak istiyorum..

kızlar bebek için alışverişe başladınız mı?
ben kafamdaki büyük parçaları aldım sayılır..
ocak sonu annem yanıma gelicek geriye kalan kılık kıyafet battaniye doğum çantası gibi şeyleri alıcaz..
belki erken ama annem bir dahaki gelişi benim doğum olucak inş. o yüzden ocak ayınde alışverişi tamamlamak istiyorum..

ne güzel annen gelince bütün hazırlıkları tamam olacak..güle güle sağlıkla giysin inşallah bebişin..
ben daha hiç bişey almadım..almadığım gibi araştırmada yapmadım :KK43:

ne güzel annen gelince bütün hazırlıkları tamam olacak..güle güle sağlıkla giysin inşallah bebişin..
ben daha hiç bişey almadım..almadığım gibi araştırmada yapmadım :KK43:

zaten bi başlayınca gerisi geliyor merak etme..bir araştırmaya başla bak gör kendini her alanda uzman oluyosun:)

zaten bi başlayınca gerisi geliyor merak etme..bir araştırmaya başla bak gör kendini her alanda uzman oluyosun:)

kafamda çoğu şeyi belirledim kıyafet ve bakım ihtiyaçları anlamında..
kıyafette %100 doğal olmasına bakıcam..
bakım malzemeleri içinde bi anne liste yapmış onları alırım diye düşünüyorum..
amaaaaaa bebek arabası ve odaya gelince kalakalıyorum:KK43:

kafamda çoğu şeyi belirledim kıyafet ve bakım ihtiyaçları anlamında..
kıyafette %100 doğal olmasına bakıcam..
bakım malzemeleri içinde bi anne liste yapmış onları alırım diye düşünüyorum..
amaaaaaa bebek arabası ve odaya gelince kalakalıyorum:KK43:

evet ya o listeler iyiki var..çoğu şeyden ondan faydalancaz...

ama çoğu ihtiyaçlar kişinin olanaklarına,yaşam tarzına,yaşadığı memleket ve mevsimine göre değişiyor..
bebek arabaları ayrı bir uzman yapıyor seni..

valla ben ilk bebek arabası araştırmaya başladım..internetden ,bu klupten, yeni doğum yapmış arkadaşlarımla tel görüşerek hatta komşularımdan :) aman Allahımmm neler neler herkes aldığından memnun hani bak ben aldım sen alma bunu diyen yok:)ama ben ne yaptım biliyor musun:) bebek arabası almaktan vazgeçtim:)

ben oda falan yapamıycam bebeğime
park yatak alıcam odam da kalacak ..zaten evimiz kira bir de bebek daha anlamaz odam niye yok demez...en azından aklı yetene kadar masraf yapmayız...en azından işimi falan yaparken oda oda benimle gezer.biraz büyüyünce de oynaması için içine atarım ..mutfakta falan olursam gözüm arka da kalmaz...ilerde evimiz olursa o zaman alırız odasını falan...inşallah sağlıkla doğsun da...hepsi olur
anne kucağını busetini küvetini yürütecini falan görümcem vermişti..
hatta hamile olduğum ilk zamanlar da getirmişti. taşınıyorlardı evde kalabalık yapmasın diye taşınırken bize bırakmışlardı..
başlarda kızmıştım hepsi pembe getirdiklerinin ...birde pisti bebek maması falan dökülmüş her yerine kurumuş...ben kullanmam bunları dedim eşime ama sonra kötüye yormak istemedim... en azından temiz getirseydi belki düşündüğünü hissederdim,yinede iyi niyetli olduğuna kendimi inandırmaya çalıştım... bizim durum da pek iyi değil aslında gurur yapacak vaziyette de değiliz...tabiki bende bebeğime en iyisini en yenisini almak isterim ama yine de allah razı olsun dedim ...öyle de büyüyecek böyle de büyüyecek....

evet ya o listeler iyiki var..çoğu şeyden ondan faydalancaz...

ama çoğu ihtiyaçlar kişinin olanaklarına,yaşam tarzına,yaşadığı memleket ve mevsimine göre değişiyor..
bebek arabaları ayrı bir uzman yapıyor seni..

valla ben ilk bebek arabası araştırmaya başladım..internetden ,bu klupten, yeni doğum yapmış arkadaşlarımla tel görüşerek hatta komşularımdan :) aman Allahımmm neler neler herkes aldığından memnun hani bak ben aldım sen alma bunu diyen yok:)ama ben ne yaptım biliyor musun:) bebek arabası almaktan vazgeçtim:)

neden vazgeçtin canım :S
ya benm çevremdekilerin hepsi benden sonra hamile kaldı :S
dolayısıyla kimseyle bilgi alışverişinde bulunamıyorum :KK43:

park yatak alıcam odam da kalacak ..zaten evimiz kira bir de bebek daha anlamaz odam niye yok demez...en azından aklı yetene kadar masraf yapmayız...en azından işimi falan yaparken oda oda benimle gezer.biraz büyüyünce de oynaması için içine atarım ..mutfakta falan olursam gözüm arka da kalmaz...ilerde evimiz olursa o zaman alırız odasını falan...inşallah sağlıkla doğsun da...hepsi olur
hatta hamile olduğum ilk zamanlar da getirmişti. taşınıyorlardı evde kalabalık yapmasın diye taşınırken bize bırakmışlardı..
başlarda kızmıştım hepsi pembe getirdiklerinin ...birde pisti bebek maması falan dökülmüş her yerine kurumuş...ben kullanmam bunları dedim eşime ama sonra kötüye yormak istemedim... en azından temiz getirseydi belki düşündüğünü hissederdim,yinede iyi niyetli olduğuna kendimi inandırmaya çalıştım... bizim durum da pek iyi değil aslında gurur yapacak vaziyette de değiliz...tabiki bende bebeğime en iyisini en yenisini almak isterim ama yine de allah razı olsun dedim ...öyle de büyüyecek böyle de büyüyecek....

hmmmm anladım canım..
benim kaynımın park yatağı vardı onu verecekler bana..
oda yapcam çnkü eşim mobilyacı ve ev kendimizin..
evet keşke temiz bi şekilde getirseydi..kendindende çıktı yaa sen ne yaparsaan yap kimin umurunda olur ki?

yani tatlım sağlıklı olsunlar da bizimle de yatsalar olur

bence en mantıklısını yapmışsın canım oda yapmayıp park yatakla işini halletmen..ki park yataklarda çok güzel ve kullanışlı..zaten çoğu anne odada yapsa yatakların en kralınıda alsalar muhakkak sonradan bir park yatak alıyolar..
puset,anakucağı,küvet tedarik etmende çok güzel ne olcak çok uzun süre kullanılmıyor..ama tabi temiz verilmesi daha bir güzel olurmuş..sen iyi niyetlisin kötüye yormamaışsın en güzeli bu..

benim görümcem ne çanta hazırlamış ne de bir şey almış bebeğe...öylece gitmiş hastaneye ...hemşire bebeğin eşyalarını ve bezini getirin demiş...yavrucak hastanenin battaniyesi içinde durmuş cıbıl cıbıl saatlerce...eşi de alelacele hastane çıkış takımı almış hastanenin yakınından onu giydirmişler bebeğe..bebek eve geldikten sonra almışlar her şeyini...bende şaşırmıştım kimse söylemedi mi diye....çoğu insan rahat ..gerçi bu kadar da olunmaz ama,yine de de çok sıkıntı yapmamak lazım...

ablam da bir çöp aldırmamıştı...doğsun ondan sonra alırız demişti...içine mi doğdu nedir.7 aylıkken sezaryenle aldılar bebeğini ve 1 hafta yaşadı..iyi ki almamışız, onlara bakar dururdu artık

benim görümcem ne çanta hazırlamış ne de bir şey almış bebeğe...öylece gitmiş hastaneye ...hemşire bebeğin eşyalarını ve bezini getirin demiş...yavrucak hastanenin battaniyesi içinde durmuş cıbıl cıbıl saatlerce...eşi de alelacele hastane çıkış takımı almış hastanenin yakınından onu giydirmişler bebeğe..bebek eve geldikten sonra almışlar her şeyini...bende şaşırmıştım kimse söylemedi mi diye....çoğu insan rahat ..gerçi bu kadar da olunmaz ama,yine de de çok sıkıntı yapmamak lazım...

ablam da bir çöp aldırmamıştı...doğsun ondan sonra alırız demişti...içine mi doğdu nedir.7 aylıkken sezaryenle aldılar bebeğini ve 1 hafta yaşadı..iyi ki almamışız, onlara bakar dururdu artık

off çok zorr..Allah sabır versinn..
bende ilk bebeğimi aldırmak zorunda kaldım 11 haftalıkken kontrole gittim 8+1 çıkmıştı..
şimdide bi heyecanla herşeyini tamamlayasım geliyo ama bi yanımda otur oturduğun yerde diyo..
benim kaynım bebekti akondraplazi hastasıydı ocak 29da kaybettik 2yaş 8 aylıkken..

X