2014 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Gunaydinnn guzel anneler :KK66:
Cumartesi bizimde ikili testimiz vardi, hersey yolunda cok sukur.. Kan sonuclarini da bir hafta sonra alicaz, ondan sonra iyice rahatlayacagim.. Bizim bebis kipir kipirdi valla, cok mutlu etti bizi .. Bu arada doktorum erkege benzettim ama kesin konusmak icin daha cok erken dedi.. Sanirim bizden de bi prens geliyor :KK52:

Günaydın güzel anneler bir kız haberi de benden:))). Allahım sağlıkla kucağımıza almayı nasip etsin İnşaallah. KIZLAR bir de bir şey sorcam bugün biraz böyle ağır taşıdım. Yani iş yerinde yanıma yiyecek bir şeyler götüreyim dedim. Zaten var olan sarı beyaz akıntım arttı. Biraz da sol kasığım sancıdı sonra geçti. Acaba ağır kaldırdığım için mi? Olumsuz bir şey olur mu ne dersiniz. LÜTFEN CEVAP VERİN. Normal midir?
Allaha emanet olun.

selam kızlar bakıyorum burda hemen hemen Herkes kilo almış. Ben hiç kilo almadım 4. Ayıma giriyorum. Kilo aksak çok aldık derız.almasak niye almıyoruz deriz. Bilemedim :)

cnm bende kılo almadım daha doğrusu sadece verdığım 3 kilonun bır kısmını aldım ama göbekim şiş artık bellı oluyor:nazar:
bir anda şişti nasıl olduysa:KK49:

Herkese merhaba,

Ne zaman hamile olduğumu öğrensem, yazmaya korkarım hissettiklerimi. Aslında 1. hamileliğimde bebeğim için özel bir defter tuttum, onu kaybedince bıraktım yazmayı ve şimdi bütün yazma istemime rağmen korkuyorum. Daha önce yazmıştım, hiç çocuğum yok ve 3 hamileliğim de düşük ile sonuçlandı. Bu 4. hamileliğim. Umarım bu kez her şey yolunda gider ve ben de bebeğimi kucağıma alırım. şimdi 16. haftadayım ve geçen hafta rahim ağzını diktiler. Beklemek dışında yapabileceğim bir şey yok, ama bu kez olacağına dair içimde bir umut var.

umarım hepimiz bebeklerimizi sağlıcakla kucaklarımıza alırız.

cnm çok geçmiş olsun. önlemini almışsın inşallah bebğini bu sefer kucağına alıcaksın:KK16:

Dün ben de doktoruma gittim ve erkek olduğunu söyledi :) kız olsaydı kesin cevap vermezdim ama risk alıp %100 erkek diyebilirim dedi.İkili testi yaptırdık,ense kalınlığı normal çıktı çok şükür,doktorum kan testininde normal çıkacağını söyledi :) 10 gün sonra da onu öğrencem inşallah.Bütün organları yerinde,benim gibi yüz üstü yatmayı seviyo baş aşağı yatmış ölece yüzükoyun uslu uslu duruyo :))Buarada benim gibi yüz üstü yatmayı sevenler varsa doktorum bu haftalarda bişi olmayacağını söledi,çok sık yatmasamda bunaldığımda yatıyorum yüzüstü gene :)

bende öyleyim cnm ya kendimi yüzüstü buluyorum uyandığımda ne kadar dikkat etsem de:KK19:
zaen bı ay sonra istesek de yatamayız:KK1:
küçük erkeğin hayırlı olsun:nazar: kan normal çıkar benım de doktorum ölçümler normal çıktığında öyle demişti için rahat olsun:KK34:

kızlar merhaba nasılsınz kuzular nasıl? sizlere bi şey sormak istiyorum onbeşinci haftanın içindeyiz ve benm başım kaç gündür ağrıyo doktorum olabileceğiniz söyledi ama çok yıpratıcı.... aranızda böyle ağrı yaşayan var mı?

cnm bende aynı durumdayım baş ağrısı nedir bilmezdim önceden. geçen hafta iş yerinden izin alıp çıktım doktora. vcuttakı kan hacminin artmasına bağlıymış bu ağrı. doktor ilaç önerdi ama ben içmedim dayanmaya çalışıyorum:KK19:
ıkı gunde bır gıren bı baş ağrısı var bnde de. inşallah geçer artık ikimizinde

aranızda hala cinsiyet öğrenemeyenler var mıı niye göstermiyor bu bebikk yaa :KK43:

canım bende daha öğrenemedim doktorum erken dedi cinsiyet için 8 martta gidicez inşallah gösterir çok merak ediyorum :KK16:

Gunaydin kizlar size birsey soracagim umarim yardimci olursunuz:KK43: benim adetim 3 gun gecikti adet belirtilerim yok goguslerim adetime 3 gun kala sis indi ve acisi gitti akintim bitti sabah idrar testi yaptim sonuc tek cizgi kan tahlili yapmama gerek varmi :KK43:

canım bir kan vermekten bir zarar gelmez bence kan ve bakalım inşallah hayırlısı olur hayatım :KK16:

Arkadaslar bizde bugün ikili testimizi yaptık. Cok şükür hersey yolunda. Insallah kan sonuclarımız da iyi cikar.
Ayrıca bendende bir oğlan geliyor insallh. Pipisini bile gördük :-) ya bide bizimki coook hareketli maşallah zipliyordu el sallıyordu. Ne kadar guzel bi duygu Rabbim istegen herkese yaşatsın.

hayırlı olsun canım sonuçlarının iyi çıkmasına çok sevindim ben diyorum arkideş bu sene erkek senesi diye :KK34::KK16:

Cumartesi bizimde ikili testimiz vardi, hersey yolunda cok sukur.. Kan sonuclarini da bir hafta sonra alicaz, ondan sonra iyice rahatlayacagim.. Bizim bebis kipir kipirdi valla, cok mutlu etti bizi .. Bu arada doktorum erkege benzettim ama kesin konusmak icin daha cok erken dedi.. Sanirim bizden de bi prens geliyor :KK52:

gözün aydın hayatımmm çok sevindim prensimizde hayırlı olsun inşallahhh :KK16:

Günaydın kızlar,

cumartesi günü ikili test için sonomed e gittik. ense 1.58mm çıktı, normalmiş. bu arada doktor %70 kız dedi :KK16:

oyyy şükürrr bir kız haberi aldımmmmmmmm :KK1: hayırlı olsun canımmmm :KK16:

günaydınnn günaydınnnn günaydınnnnnnnn tatlı ve de güzel hamişlerrrrrrrrrrrrrrr :KK16:

mutlu musmutlu haftalar dilerim inşallah herşey gönlümüzde olur bu Allah bizi iyiliklerle ve güzelliklerle karşılaştırsın inşallah bebişlerimize sağlık versinnnnnnnnn :KK16::emir_bebek::nazar::emir_bebek::emir_bebek:

ben sanırım bebişimiiii hissediyorummm yaaa özellikle hapşırınca ve öksürünce böyle bir kıpraşmalar oluyorrrrr bağırsak değil bariz bebişimmmm benimmmm yerimm ben onu yerimmmm 8 mart gelsin artık bende bebişimin cinsiyetini öğreneyimmm ve cicili bicili eşyalar alayımmmm :emir_bebek::emir_bebek::nazar::KK16::KK16:

gözün aydın canım sağlıkla alırsın inş..bebeişinii:emir_bebek::emir_bebek::emir_bebek::nazar::nazar::nazar:

arkadaşlar selam,
markafonide disney bebek kıyafet ürünleri gelmiş.. ben cinsiyeti belli olmadıgı için alamadım.. belki siz faydalanırsınız..

canım doktor o kalça ağrılarının yorgunluk sonrası oluşabileceğini ve bebeğin henüz anneden kalsiyum almadığını söyledi. Gelecek ay kalsiyuma başlıcaktık ama erken başlasakta olur diyerek kocaman kocaman kalsuyum hapları verdi bide vitamin verdi. herhangi bir sorun yok bebekte gayet iyiymiş. bide cinsiyetimiz kıza benziyomuş :) %90 kız dedi ama bakalım hayırlısı olsun inşallah

sağol tatlım birazda olsun içim rahatladı bende cumartesi gidicem bebeğimi görmeye inşallah iyidir pek cinsiyetini öğrenebilecekmişim gibi gelmiyor ama sorcam ben yinede haber veririm bende

Arkadaşlar Merhaba,
İkili Test sonuçlarım aşağıda henüz doktora göstermedim. Yorumlayabilecek olanlardan bilgi alabilir miyim.
İnşallah her şey normaldir.
:KK49:
İKİLİ TARAMA TESTİ - PAPP-A
İNDİREKT COOMBS NEGATIF NEGATİF
fBETA-HCG 32,8 ng/ml
PAPP- A 3,77 mlU/ml
KOMBİNE RİSK <1/10000
İKİLİ TEST RİSKİ <1/10000
YAŞ RİSKİ 1/982
TRİSOMY 13/18 + NT RİSKİ <1/10000

canım ene e kalınlığı kaç çıktı bebeğinin? bence de vakit kaybetmeden tekrar baktır istersen başka bir yerde. ama bu testlerin doğruluk payı yok, sadece istatistik veriyor bunu da unutup canını sıkma. bir sürü faktör riski yükseltiyor, yaş, sigara içip içmemen, vs gibi..

Canim ense kalinligi iyi 0.9 cm burun kemigi olcumu de ii bi sikinti gozukmuyo bebekte ultrasonda ama iste doktorun soylemesi urpertti beni

Kızlar çok kararsızım ne olur yardım edin, kozyatagı central hospıtalda başak hanıma gidiyordum kendisi doğum iznine ayrılıyor bundan sonra yok o süre zarfında başak hanım hastası olanlar hangi doktoru tercih ettiniz??

Ayy ben kac gundur dertleniodum 15 +1 de gittim bebek 13 +4 cikti diye..ben simdi fark ettim ki ben dr. a 14+1 de gitmisim ben daha bugun 15+1 olmusum :) bebek 3 gun kucuk cikmis o kadardan da bise olmaz heralde.

gordunmu bakk :):) bıse yok demıstık sana. yok yere telaslandın o kadar :):)

Herkese merhaba,

Ne zaman hamile olduğumu öğrensem, yazmaya korkarım hissettiklerimi. Aslında 1. hamileliğimde bebeğim için özel bir defter tuttum, onu kaybedince bıraktım yazmayı ve şimdi bütün yazma istemime rağmen korkuyorum. Daha önce yazmıştım, hiç çocuğum yok ve 3 hamileliğim de düşük ile sonuçlandı. Bu 4. hamileliğim. Umarım bu kez her şey yolunda gider ve ben de bebeğimi kucağıma alırım. şimdi 16. haftadayım ve geçen hafta rahim ağzını diktiler. Beklemek dışında yapabileceğim bir şey yok, ama bu kez olacağına dair içimde bir umut var.

umarım hepimiz bebeklerimizi sağlıcakla kucaklarımıza alırız.

Rabbım yardımcın olsun, ınsallah hayırlısıyla alırsın bebegını kucagına...

X