2014 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Günaydın neredeyse her gün başım ağrıyor sıcaklardan mıdır acaba

Canim tansiyonuna bakmayı ihmal etme. .gerçi tansiyon ağrısı belli olur,genelde başın arkadasindan basınç şeklinde. .ben çok korkuyorum benim annemde hamilelikte kalmış ama zaten ailede var erkek kardeşim 13 yaşında tansiyon hastası oldu hastanede filan yattı ama sebebi bulunamadı sadece dalagi biraz büyük çıktı ondan mi emin değiller..bu ara fena taktım doktor çok önemli dediğinde beri dijital aldik aleti içim rahat değil ya yanlış ölçüyorsa diye,annemde kafana takarsan olur diyor. .çok etkileniyorum bu durumdan. .

Hiç kimsenin yağmurun bile böyle küçük elleri yoktu. .

Canim o degisiyo ya takilma bnmde ayda 3 ilo aldigimda oldu ama bu ay da hic kilo almadim bakalim nasil bitecek bisi kalmadi zati alsak alsak en fazla 4 daha alir 15 le kapatiriz bnde toplamda 10 kilo aldim

İnşallah canım bende 30 haftaligim 10 kilo aldım ama ben 23ten 29 a kadar 9 kiloda sabit kaldım fakat şimdi alacak gibiyim. .yürüyüş baya yapıyordum bu ara hastalık vs bıraktım hemen başladım almaya

canım kafanı takma tansiyon streslede artan birşey, tuzlu yeme güneşte sıcakta cok durma bolbol sıvı tuket için rahat olsun :)

ne kadar gzel bir isim islamik diye isim koymamak da çok garipmiş. eşin ailesinin isimleri çok mu modern acaba merak ettim ismiyle yaşasın kızın canım

Vücut sabaha karşı kana şeker gönderiyor bu sebeple sabah şekeri en yüksek şeker oluyor.
Birde kahvaltı hızlı yenen bir öğün olduğundan kana daha hızlı karışıyor besinler.
Kahvaltıda yediklerinde önemli, gece yediklerinde.
Mesela gece 22'den sonra birşey yedin mi? Özellikle meyve?:44:

Dün gece ben maalesef iki üçgencik karpuz yedim, sabah açlık hatta tokluk şekerim bile fazla çıktı.
Bugün karpuzu eşimin abisine göndereceğim. Evde durursa yerim çünkü, çok güzel.

Kahvaltını biraz daha azalt diyecekler herhalde, doymuyor ki insan. Ben açım mesela şimdi.
Ara öğünü bekliyorum, süt ve kiraz yemek için.
Kahvaltıda bir dilim olan ekmeğin kırıntılarını yerken buldum kendimi

Diğer değerlerin iyi ama maalesef en önemlisi sabah şekeri oluyor. Ne zaman gideceksin doktora?
Diyet verirse gece 22'den sonra birşey yeme der herhalde, birde gene o saatlerde yürüyüş yapabilirsen sabah şekerine faydası olur.

Tabi birde psikolojik etkisi var, bu sabah ölçerken stres olduysan ondan da yükselmiştir.

evet 9dan sonra karpuz yedim hemde baya dolu dolu yedim
ölçüm yaptıgım için dikkat etmeden normalde nasıl yapıosam öyle yapıyorum
bu aralar karpuz gün içinde ,akşamları çok tükettim
şu testler bittiğinde deniyceğim sadece gündüz yediğimde pek etkilemiyor galiba

Son düzenleme:

Düzenli ölçtürüyorum ama benim de içim rahat etmiyor

Günaydın herkeseeee
gündem hızla değişiyor burda okudum biraz kendimden yazayım dedim.,benim kv ya da görümcelerden hiç bişey görmedim el gibiler.
herşeyi annem yaptı oğlumda.bu kızımda da hiç soran eden yok,tık yok yani.bazen düşündükçe sinirleniyorum ama işte yapcak bişey yok

terleme konusu çok fena bıyıklarım sürekli terli
daha iki ay var allahım yardımcımız olsun.

Suçlu karpuzmuş işte Benimde en sevdiğim yaz meyvesi karpuz, işte su gibi olduğundan hızla kana karışıyor sağolsun.
Gece yatarken de hareket etmediğimizden şekeri enerjiye çeviremiyoruz, eh sabaha karşı da vücut uyanmak için kana şeker pompalıyor,
öyle olunca şeker yükseliyor. Bunları biliyoruz ama en doğal olan besinlerden meyveyi bile yiyemedikten sonra ne yiyeceğiz biz?

Dediğin gibi yaparsın, öğlen yersin birazda hareket ettin mi akşama kadar geçer etkisi. Gene de dolu dolu yeme
Doğum yapınca şekerin düşecektir o zaman bol bol yersin mevsimi geçmemiş oluyor. Sulu olduğundan güzel süt yapar

Benim daha 29+6 senin az kaldı. Haftaya bende gideceğim doktora bakalım bizim minik kuzu ne alemde?
İnşallah gününde gidiyordur ve suyu normaldir.

Canim benim 3 gorumcem var 3 ude hamileligimden beri hiccc gelmedi.normalde bizden cikmazlar.ama simdi hic ugramiyrlar.iki kere tel actilar nasilsin diyr 7ay boyunca okadar..

terleme konusunda cok.muzdaribim bende ;(( menapozlu kadinlardan daha beterimher saat dus alsam yeridir yani..zatrn simdide grip oldum atesle birlesti.rabbim yardimcimiz olsun

Canım ya aynı isimde çok uygulama var.Hangisi olduğunu ayırt edemedim

FMC (free menstrual calender) Amblemi beyaz fon üzerine 4 renkli rüzgar gülü şekli olan...Bu şekilde bulursun sanırım :)

zaten memişin biri aşağıya bakmaya başlamış simdiden sarkarsa emzirmeden sonra naparım ben sarkmayı en aza indirmeliyim
Ben 1-2 aydır Mustela Specific Support Bust kullanıyorum,eşim göğüslerin küçüldü demeye başladı.2 beden büyümüşleri ,sanırım gerçekten toparladı onları

Doğumdan sonraki haftalar kilo kaybı normal diyorlar.Aklıma geldi de şöyle düşünüp teselli bulabilirsin belki,biz nasıl ki 2.5 ay karnımızda bebeğimizi göremeden büyüteceksek,sen de karnının dışında büyüteceksin,emin ellerde...Söylemesi kolay ama mümkün olduğunca içini ferah tut,senden alacağı negatif ya da pozitif enerji onun gelişimine mutlaka tesir eder...

Günaydın ...Aynı durum kv ve görümce konusunda...Kv 7 ayda bir kere bile arayıp nasıl oldugumu sormadıgı gibi henüz en ufak bi hediyesini bile görmedim.Battaniye ,alt açma bezi vericekmiş,görümcem de hast çıkışı alacakmış sağolsunlar...Ama nedense isim koyma konusunda çok ilgili davrandılar analı kızlı.Geçen eşimin yeğeninin doğumgününde eşim yanımızda yokken kızı bi taraftan kendi bi taraftan sıkıştırdılar beni herkesin ortasında saatlerce.Feride koyacağız biz kızımızın ismini,çalıkuşundan büyük hayranlıgımız var...ooyyy ne kötü isimmiş,onların orda pasaklı feride bilmem ne derlermiş diye feryat figan ederek başladı kv,oğlu hiçbişeyi beğenmezmiş nasıl olur da Feride'yi begenmiş diye sürekli sordu,sonra da gün boyu sanki sağırmışım gibi kendi ismini (Müjgan) koymamı sayıkladı ara ara...kızı da insan yegenlerinin isminin güzel olmasını istermiş.digerlerini sayacakmıs gururla bu ne ya böle feride tüü falan gibi bişiler yapınca artık dayanamadım.Dedim ben de senin oglunun ismini begenmiyorum,sen de begenmek zorunda diilsin diye lafları agzına tıktım sonunda ,ama neredeyse kalkıp gidecektim o derece sinirlendim o an...Daha 1 sene önce doğum yaptı,kimse bize yegeninizin ismini begendiniz mi diye sormadı,şimdi kendisinde nasıl bir hak buluyo hayret ! Hala düşündükçe sinir basıyo daha neler dediler neler

Ay Feride ne güzel isim kulağa hoş geliyor. .iyi demişsin sende görümcene sanki bıraksınlar anne baba koysun. .bende kendi ismimi sevmem önce reyyan koymuşlar sonra dedem babanannemin annesinin ismini koymuş cemile pek sevmiyorum ama olsun idare ediyoruz:sly::sly:

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…