2014 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Ay Feride ne güzel isim kulağa hoş geliyor. .iyi demişsin sende görümcene sanki bıraksınlar anne baba koysun. .bende kendi ismimi sevmem önce reyyan koymuşlar sonra dedem babanannemin annesinin ismini koymuş cemile pek sevmiyorum ama olsun idare ediyoruz:sly::sly:

Hiç kimsenin yağmurun bile böyle küçük elleri yoktu. .

:) Hayır sevmeyebilirler ama verdikleri tepkiler öyle abartı ve uzun süreliydi ki...Hatta eltimin akrabaları yazık kıza ya amma sıkıstırdılar falan diye konuşmuşlar aralarında benim için ,normalde hakkımı yedirmem eşimin ailesi diye sessiz kalabildim ama içimde patlıyo günlerdir :18:

Teşekkür ederim,o kadar isim arıyoruz ama gönlümüzde kaldı Feride,başka isimler geçemedi onun önüne :) Klasik isim oldugu icin yanına bir de modern bi isim koyalım dedik,istedğini kullansın ama ona da karar veremedik..soyisim Sarı bu arada
Feride İlke Sarı
Feride Gökçe Sarı
Feride Günsu Sarı

Yeri gelmişken kızlar hepinize sorayım ,hangisi güzel sizce:21: ?

:) Hayır sevmeyebilirler ama verdikleri tepkiler öyle abartı ve uzun süreliydi ki...Hatta eltimin akrabaları yazık kıza ya amma sıkıstırdılar falan diye konuşmuşlar aralarında benim için ,normalde hakkımı yedirmem eşimin ailesi diye sessiz kalabildim ama içimde patlıyo günlerdir :18:

Teşekkür ederim,o kadar isim arıyoruz ama gönlümüzde kaldı Feride,başka isimler geçemedi onun önüne :) Klasik isim oldugu icin yanına bir de modern bi isim koyalım dedik,istedğini kullansın ama ona da karar veremedik..soyisim Sarı bu arada
Feride İlke Sarı
Feride Gökçe Sarı
Feride Günsu Sarı

feride gökçe kulağa daha hoş geliyor tatlım.

Feride İlke Sarı
Feride Gökçe Sarı
Feride Günsu Sarı

Ay hepsini koy ne güzel uyumlu olmuş Feride ilke ve Feride Gökçe kulağa çok hoş geliyor. .ismiyle yaşasın. .

bende 20 kilo aldım ama ben zaten fazla başlamıştım. sen kaç kiloyla başladın tatlım. ben suan 86 kilo oldum:KK52:

70 ile bsşlsfım yani bende kgluydum zaten

Burada sadece ben tombis hamile kaldım sanıyordum. .bende 72 ile hamile kaldım. .esra sende şeker çıktığından 20 kilo olmuştur. .çok hızlı alınıyormus

FMC (free menstrual calender) Amblemi beyaz fon üzerine 4 renkli rüzgar gülü şekli olan...Bu şekilde bulursun sanırım :)

Ben 1-2 aydır Mustela Specific Support Bust kullanıyorum,eşim göğüslerin küçüldü demeye başladı.2 beden büyümüşleri ,sanırım gerçekten toparladı onları :KK53:

Günaydın ...Aynı durum kv ve görümce konusunda...Kv 7 ayda bir kere bile arayıp nasıl oldugumu sormadıgı gibi henüz en ufak bi hediyesini bile görmedim.Battaniye ,alt açma bezi vericekmiş,görümcem de hast çıkışı alacakmış sağolsunlar...Ama nedense isim koyma konusunda çok ilgili davrandılar analı kızlı.Geçen eşimin yeğeninin doğumgününde eşim yanımızda yokken kızı bi taraftan kendi bi taraftan sıkıştırdılar beni herkesin ortasında saatlerce.Feride koyacağız biz kızımızın ismini,çalıkuşundan büyük hayranlıgımız var...ooyyy ne kötü isimmiş,onların orda pasaklı feride bilmem ne derlermiş diye feryat figan ederek başladı kv,oğlu hiçbişeyi beğenmezmiş nasıl olur da Feride'yi begenmiş diye sürekli sordu,sonra da gün boyu sanki sağırmışım gibi kendi ismini (Müjgan) koymamı sayıkladı ara ara...kızı da insan yegenlerinin isminin güzel olmasını istermiş.digerlerini sayacakmıs gururla bu ne ya böle feride tüü falan gibi bişiler yapınca artık dayanamadım.Dedim ben de senin oglunun ismini begenmiyorum,sen de begenmek zorunda diilsin diye lafları agzına tıktım sonunda ,ama neredeyse kalkıp gidecektim o derece sinirlendim o an...Daha 1 sene önce doğum yaptı,kimse bize yegeninizin ismini begendiniz mi diye sormadı,şimdi kendisinde nasıl bir hak buluyo hayret ! Hala düşündükçe sinir basıyo daha neler dediler neler :KK43:

bu mustellanın kremi dimi bebek içinde bakım ürünleri vardı bi alayım bakalım çokkk sağol
bebiş senin koca senin onlara neymiş ilk ismi feride :KK70: en büyük hediyeyi alan da 2. ismini koyar de ev araba yat kat :KK70:

bu mustellanın kremi dimi bebek içinde bakım ürünleri vardı bi alayım bakalım çokkk sağol
bebiş senin koca senin onlara neymiş ilk ismi feride :KK70: en büyük hediyeyi alan da 2. ismini koyar de ev araba yat kat :KK70:

Evde sütyen kullaniyorsun demi. .ben bir haftadır bıraktım..memelere özgürlük diye düşündüm.. acaba sporla toparlanir mı sonra

Evde sütyen kullaniyorsun demi. .ben bir haftadır bıraktım..memelere özgürlük diye düşündüm.. acaba sporla toparlanir mı sonra

evet kullanıyorum ama evde penye olanlardan kullanıyorum valla dayanamıyorum pek faydası yok onunda tabi

Hanımlar
Limangoda Gör&Sin Maternity diye bir markanın satışı başlamış.Fiyatlar gayet uygun dışarıya göre,ben elbise bulamıyordum bi elbise bi t-shirt alarak şansımı denedim,bakalım olacak mı gelince :)

Sorma ya hiçbişeyiyle ilgilenmediler,ilgilenmiyorlar çocuğun, ismine ilgileri büyük oldu

:KK52: Ahahaha çok iyiymiş 2. isim koyma ödülü :KK66:
Bebek bakım ürünleri içinde var mı bilmiyorum...göğüs sıkılaştırma ve toparlama kremi ...google a yaz,göreceksin kutusunu

Hamileliğin göğüs derisindeki etkilerini azaltmak üzere geliştirilmiştir.

Özellikler :

• Cildin sıkılığını korumaya ve doğumdan sonra oluşabilecek elastikiyet kaybını önlemeye yardımcı olur: Bir soya peptid türevi olan Elastoregulator® sayesinde cilt elastikiyetini ve dolgunluğunu arttırır. İçeriğindeki Buğday Proteini, göğüs büyüklüğünde meydana gelen değişimlere karşı cildin dayanıklılığını arttırır.
• Silicum ile zenginleştirilmiş formülü, epidermisin yenilenmesine ve dirliğinin arttırılmasına yardımcı olur. Chlorophycea özü, Escin ve Calendula sayesinde göğüsteki hassasiyet ve gerginlik hissini yatıştırır.
• Göğüs şişkinliği için formüle edilmiş hafif ve yumuşak dokulu bu ürün, alkol içermez.
• Alerjik reaksiyon riskini minimuma indirmek üzere hipoalerjenik olarak üretilmiştir.
• Gerekli hijyenik önlemleri almaya özen göstermek kaydı ile, emzirme döneminde kullanılabilir.
• Jinekolojik testlerden geçirilmiştir.

Göğüs bölgesinde yaşanan elastik kaybını gideren krem göğüs derisine tekrar elastikiyet kazandırır. Özelliklede doğum yapan annelere önerilen ürün içerisinde buğday özü bulunmaktadır. Göğüste dirilik sağlayan içeriğinde bulunan silisyumdur.

Son düzenleme:
bu sabah 168 çıktı tokluk
anlamadım akşamları bu kadar çıkmıyor
sadece kahvaltılarım sınırı geçiyor
2 sabahta biri 146 digeri 168
öğlenler 129
2 akşam 113-108
anlamadım sabah yumurta peynir mi çok etkiliyor

selamlar,

bende de gebelik şekeri çıktı, sürekli şeker ölçüp duruyorum ve en kötüsü psikolojik olarak beni çok etkiledi. benimde senin gibi sabahları çok yüksek çıkıyori açlık bile yüksek çıkıyor. doktora söyledim sabah dozunu 2 doz arttı dedi, 1 hafta tekrara düzenli takip et, değerlendirelim. benimn sabah ları yediğim de domates, salatalık, tatsız tutsuz beyaz peynir 3-4 zeytin. daha ne yapabilirim bilmiyorum şu şekeri kontrol etmek için:KK43:

ayrıca dün kontrolüm vardı doktor şöyle bir şey söyledi; diabetik annelerin bebeklerinde akciğer gelişimi diğerlerine göre daha geri olur, erken doğum yapmamaya çalışmamız lazım ayrıca, bikaç haftasonra haftalık muayene de akciğer geliştirici iğneye başlayabilirz, bu konuda bilgisi olan var mı?

Merhaba arkadaşlar. Yeni keşfedebildim bu forumu ve güzel paylaşımlari görünce hemen üye oldum. Paylaşımlariniza dahil olmayı çok isterim. Bir tane 3.5 yaşında oğlum var kısmetse 2. Oğlumu bekliyoruz. 32. Haftadayim. Dilerim hepimiz vaktinde saglikla ve hayırlısiyla kucağımiza alırız kuzucuklarimizi :)

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

Birde tansiyon endişesi yaşayan bir arkadaş vardı. Ben de oğlumda 31. Haftada ağır preaklampsi olmuştum. Doğuma kadar aralıklarla hastanede yattım. 24-16 ları görmüştüm. Günde 6 kez alfamet kullandım. Çok zor gerçekten. Ama size nacizane tavsiyem ya olursa diye stres yapmayın. Stres en önemli tetikleyici. Fazla tuzlu tüketmeyin. Yemekten hemen sonra duşa girmeyin. Her gün aynı saatte tansiyon ölçturun ve ölmeden önce wc ye sıkışık olmayın ve en az yarım saat dinlenmiş olun. Biraz uzun oldu kusuruma bakmayın :)

Birde tansiyon endişesi yaşayan bir arkadaş vardı. Ben de oğlumda 31. Haftada ağır preaklampsi olmuştum. Doğuma kadar aralıklarla hastanede yattım. 24-16 ları görmüştüm. Günde 6 kez alfamet kullandım. Çok zor gerçekten. Ama size nacizane tavsiyem ya olursa diye stres yapmayın. Stres en önemli tetikleyici. Fazla tuzlu tüketmeyin. Yemekten hemen sonra duşa girmeyin. Her gün aynı saatte tansiyon ölçturun ve ölmeden önce wc ye sıkışık olmayın ve en az yarım saat dinlenmiş olun. Biraz uzun oldu kusuruma bakmayın :)

Hoşgeldin canım ben bu ara onu yaşıyorum; )) belki dediğin kişi benim bilmiyorum..bir defa başım agridi gittim ama o günde 8 saat ayaktaydim yoldan geldim hemen ölçtürdük 14 9 çıktı sonra idrar aldılar ve hastanenin wc çok pisti bende kaba azıcık yaptım kalanını yapmadım ,doktorda hemen ölçtük az dinlen öyle ölcelim dedi bende aman wcye gideyim yoksa bu daha sikistrack dedim gittim bes dk sonra doktor geldi 13 8 çıktı. İdrardada protein kaçağı yok eve gönderdi kendi doktorum 24 saat idrar toplama yaptırdı ondada protein yüksek çıktı normal değer 150 ama benimki 257 fakat doktor hamilelerde 300 ün üstü tehlikeli dedi eyvallah dedim ama şimdi ac karnına 11 /7 civarı çıkıyor..12/ 7 olunca çok korkuyorum hadi çıkarsa diye,ki ben yurt dışında yaşıyorken idrar yollarımdan rahatsizlandim akşam acil gittim neyse hemen ne için gidersen git kalp ekg ve tansiyon ölçültürüyor ay benimki panikten tansiyon 18 /10 oldu Doktor anladı dikkate almadı hele kalp aldi başını gitti. .yani benim hemen çıkıyor tansiyonum ve çok korkuyorum. .peki ben yürüyüş yapıyordum bıraktım gibi birşey bundan devam edeyim mi yani etkiler mi.

Günaydın herkese dün akşam dr.a gittik NTS'ye bağlandım kasılmalar çıktı gene. Ultrasonda amniyon sıvısı gene fazla çıktı. Muayene sonrası dr.um her an hazırlıklı ol doğum başlayabilir dedi :KK30: biz kapıdan çıkarken bile arkamızdan bağırıyordu kesin yatak istirahati hiç yormayacaksın kendini diye. Bebeğin gelişimi iyi çok şükür ama yinede erken doğum olursa diye çok canım sıkıldı. Zaten yanımda kimse yok 3 ayır raporluyum evde kendi kendime idare ettim. Eşim anlayışlı biri ama iş yapmaya gelince ortalarda yok. Annem şehir dışında gelemiyor kayınvalide gelmiyor ( bence bi sakıncası yok varlığı benim için daha problemli olabilir) Offf ne yapcam ben yaa:KK14::KK14:

Canım boşver evi mevi yat , benim evi bok götürüyo kaç aydır , eşim sağolsun elinden geldiğince temizlik yapmaya çalışıyo ama tabi bizim yaptığımız temizlik gibi olmuyo ,haziran başında annem geldi yazık kadın 65 yaşında evimi dip tırnak temizleyip gitti ama dayanmıyor tabi , şu an yine berbat durumda ama naparsın yapacak bişii yok , ben alıştım artık, bir de evin düzeni kalmadı , ayağa kalkınca beni çok iş bekliyo , evi baştan aşağı temizleyip düzelticem...oğlum için sabrediyorum...

kilo muhabbeti açılmış yine kızlar ....ben 30 haftamı bitiriyorum yarın ve 13 kilo aldım, heralde daha 5 kilo alırım sonuna kadar diyorum hayırlısı, doğumdan sonra spora yazılıcam başka türlü olmayacak...

veeeeee oğlumun ismi oğuz nurkan olacak...oğuzu ben koydum , nurkanı babası koydu...ama oğuz diyeceğiz genel olarak :KK52: sonuçta bence isim hakkı annenindir çünkü çok zorluklarla doğuruyoruz...

bugün tansiyonum 11/7 çıktı başım ağrıyodu , tülbenti bağladım kafama bi ayran çaktım , çok şükür geçti iyiyim...tavsiye ederim , tülbent baş ağrısına iyi geliyor..

onun dışında geceleri bacaklarımda huzursuz bacak sendromu oluyo zor uyuyorum , sıcak su torbası iyi geliyo ama bu seferde terden gwberiyorum zaten ateş basıyo, dün gece resmen ağladım sinirimden bacaklarım çok fenaydı, bunun başka çaresini bilen varsa yazsın nolur çok fena...huzursuz bacak sendromu diyorlar adına , bacaklarda sızlama uyuşma , sürekli hareket ettirme ihtiyacı oluyo , acayip insanda huzursuzluk yapıyo , uyutmuyo , ayağa kalkıp gezinerek geçiyo ama biliyosunuz ki benim gezinmem yasak , zaten yatınca tekrar başlıyo, çok çok fena bişii...

benden bu kadar :KK49:

X