2014 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

elbette korkularımız var... çok normal... ben de çok cesur biri değilim ama başımdan geçen kürtajdan sonra bazı şeyleri çok da kurcalamamak lazım diye düşünüyorum... ilk gebeliğim de daha uzun vadeli düşünüyordum.. daha hamile kalır kalmaz doğumu dert etmeye başlamıştım vay ben nasıl alttan baktıracam (daha önce 1 kez alttan muayene olmuştum sadece) vay ben o bölgenin temizliğini nasıl yapacam... ben bunları düşüneli daha 10 gün olmuştu ki kanamam başladı ve gebelik çok yeni olduğu için ben o süreçte neredeyse 5-6 güne 1 3 farklı doktora sürekli alttan muayene olmak zorunda kaldım... o an hiçbir şey umrumda değildi, ne canımın acısı, ne o bölgenin ne halde olduğu ki kanamam vardı gayet(( o an tek düşündüğüm bebeğimdi.. olmadı, Rabbim onu bize kısmet etmedi... hamdolsun şimdi gene hamileyim ve doğumu daha hiç düşünmedim desem yeridir... zaten ne varsa nasipte o olacak... haa tabiki korkularım var, endişelerim var, türlü çeşit fikirler aklımdan gelip geçiyor... ama şunu demek istiyorum, boşa stres olmayalım...:))))) Allah büyüktür.. Allah kimseyi o dar yolda bırakmasın inşallah.... en hayırlı yöntem hangisiyse hepimize o nasip olsun inşallah... ayrıca kürtaj basit derler, benim onda da çok sancım oldu(sonrasında) çok kanmam oldu yine sonrasında 1ay... gene 1 ay baş ağrım oldu... yani normal de olsaaaaa sezeryan da olsa canımız yanacak:)))))) inşalah evlatlarımız sağlıklı olsıunlar bunlar gelip geçecek:)))))

bazen de diyorum hiiç gerilmiyim..uyuyım uyanıym bitsin..ameliyathane stressli bişiy..bi doğumum bi kürtajım war ikisinin de anıları canlancak sanırım o gün..ki sonu güzel de olsa doğumum da çok trawmatikti benim için..o yüzden geneli de düşünmüyo diilim..

valla Allah mecbur bırakmasın genel anesteziye.. teyzemin doğumu geliyor hep aklıma.. teyzemden önce ameliyata giren kadında komplikasyon oldu genel anesteziyle sezeryan olmuştu uyanmadı kadın.. kadının 6. cocuguydu.. cok etkilenmiştim ya o yüzden istemiyorum mecbur kalmadıkca son ana kadar sıkacam dişimi dayanamassam da epidural inşallah herşey yolunda gider ya off neyse daha 60 gün var son 10 gün düşünecem ben bunları :))

bu arada zuzuu ben senden önce doğuracam heralde epidural olursa anlatırım sana :))

Son düzenleme:

en büyük korkum da bu tabi uyanamamak..aayy ağlıcam kız beenn..bence de şimdilik düşünmiyelim:))

ayy ewett benim sezercik tarihim 22 ağustos..bebişi görünce unutma ama bizi:) gel anlat:)

Cok guzel yaaa ben de yaptirsam mi diye dusunuyorum.nerden siparis verdin canim

Bnm birmax die bir site var ordan malz aldim kendim yapiyorum 100 miknatisi 5 tl 100 tulu 6 tl di biblolarida degisiyo 50 tanesi 3 tl olan aksaplarda var tanesi 35 40 krs oln biblolarda vr bnmki 65 tuttu kargoucretyle 70 e geldi simdi silikon tab aldim 4 de o 100 sekeri 75 e halletim ayni model nette 250 tl di

ya bir şey sorucam şu http://www.miababyevents.com/ sitesinde aynalı ayıcıklı magnetler var.. onlardan nerede bulabilirim bilen var mı resmini ekleyemiyorum(

linke tıklayıp biraz aşağı inerseniz görürsünüz cemin odasında

Son düzenleme:
Kızlar bişey sorabilir miyim?

28+1 günlük hamileyim ve her ne kadar Eylül annesi gibi gözüksem de muhtemelen Agustos'da doğum olacak.

Bugün kontrolüm vardı ve bebeğim 1111 gr çıktı. Sizce çok mu düşük kilosu?

Mucarcim Sağol. Bende aldım hemen
Oğlumun adı yazıyor. Çok beğendim.inşallah gelince de begenirim :))

Canım doktor da söylemiştir ama bana çok düşük gelmedi zaten internette de 650 gr 1500 gr arası olur ve ortalaması 1050 grdır diyor gebelik haftan için.

Ayrıca site şöyle de demiş:

Doktorunuz size bebeğinizin kilosu (ve eğer söylemişse boyu) normal diyorsa bunu kabul edin ve asla başka bir anne adayıyla karşılaştırma yapmayın...

Son Söz: Ultrasonografide yapılan kilo ölçümünün bebeğin gerçek kilosundan %12.5 daha az veya daha fazla olabileceğini unutmayın. Ultrasonografi cihazı kiloyu hesaplarken doktorunuzun yaptığı ölçümleri sadece basit bir formüle tabi tutmaktadır.

Son düzenleme:

Bizim 25+6 da 38 cm çıkmıştı benim oğlus 56cm doğar o zamann :))

Bizim 25+6 da 38 cm çıkmıştı benim oğlus 56cm doğar o zamann :))

Vallahi doğunca göreceğiz ama tabii ki sağlıkla doğsunlar

Bacak ve kol kemiklerinden hesaplama yaptı, 28+5 yerine 30+5 görünüyor ölçümler dedi. O yüzden uzun olacak bu velet 52 cm doğması da uzun bir değermiş. Ama normal doğuramayacak mıyım dedim, uzunluk önemli değil kilolanmasın, şeker ve meyveyi kes dedi

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…