2014 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Kızlar doktora gitmeden önce bebek kıyafetleri için granüllü sabun arasında dalin ve dalan arasında kaldım siz hangilerini aldınız ?

Biricik & Selim
06.07.2013
~Ayza İpek geliyoor~

:)) seninkide benimkinden gecen gun piknige gittik hamak kurdular ama yuksek degil yere yakin.azicik sallanayim dedim herkes otur diyo benkmki olmaz diyo.ben israr kiyamet oturdum 2dk gecmedi hadi yeter hadi deyip durdu kalktm :)

Genelde de öyleydi sağolsun ama bu hamilelikte iyice tedirgin ve endişeli oldu. Bizim bebeyi zor zamanlar bekliyor, aşırı korumacı bir babası olacak. 40 yaşına girdi birde arada iki nesil fark var, bakalım ne yapacağım iki bebekle? :KK9::KK9:

Fikir veren arkadaslarin hepsine cok tesekkurler... kocayla bi uzun uzun konusmak lazim.. Bizi arabayla goturup getirsin olmazsa..

Bu işverenlerde bazen çok acımasız oluyor yahu, versene adamın iznini vaktinde ne diye mağdur ediyorsun insanları? Dün eşim son nöbetini tuttu. Şimdi geldi demez mi temmuza nöbet yazmışlar. Dedim yazan kimse onu getir bana :KK47::KK47: Çok birşey yapmıcam kolunu ısırırım belki, sancım vardı derim hakime :KK53::KK53: Neyseki şaka yapmış eşim her zaman ki gibi, beni kandırmakta üstüne yoktur zaten. :KK33:

Hamileyken yüzmek nasıl olurdu merak ediyorum doğrusu, göbeğim beni aşağıya çeker mi? Yoksa balon gibi su üzerinde dururmuydum. :KK53::KK53: Küvetimizde yok ki oraya girerdim bari. Neyse seneye kuzuyla gideriz artık. Nasıl bir bebek olacağına bağlı olarak tatil mi eziyet mi görürüz.:nazar:

Kızlar doktora gitmeden önce bebek kıyafetleri için granüllü sabun arasında dalin ve dalan arasında kaldım siz hangilerini aldınız ?

bebek eşyaları satan mağazalarda dalan vardı ve nette bebeği ollup ta hamilelere ihtiyaç önerilerinde bulunan kişiler de dalan öneriyordu onu aldık biz de dalan roxy matik deterjan ve dalin konsantre yumuşatıcı...

bebek eşyaları satan mağazalarda dalan vardı ve nette bebeği ollup ta hamilelere ihtiyaç önerilerinde bulunan kişiler de dalan öneriyordu onu aldık biz de dalan roxy matik deterjan ve dalin konsantre yumuşatıcı...

Onun içinde yumuşatıcı varmış zaten öyle yazıyor o zaman bende dalan alıyım :)

Biricik & Selim
06.07.2013
~Ayza İpek geliyoor~

Biricik & Selim
06.07.2013
~Ayza İpek geliyoor~

Ben anway aldim tatlim önceden kendim satisini ve eğitimini almistim oyuzden cok guveniyorum içeriğine

Ceyda & Rıfat

"Prenses"
HİRANUR 27.08.2014

Kizlar merhaba ben size bisi danışmak istedim belki benim gibi olan vardır bende astım var ama cok nadir zorluyordu beni şimdi hem sıcak hem göbekten nefes almam iyice zorlaştı her akşam astım krizine giriyo gibiyim :KK43: normalde sprey ilacim var ama hamilelikte kullanılması onerilmiyor ne yapmam gerek bilemiyorum daha 2 ayim var son zamanları hiç dusunemiyorum aranızda benim gibi olan var mi

çok geçmiş olsunn

bende dalan roxy makina aldım elde yıkaması da var

kızımda kullanmıştım roxy..memnundum yine ondan almayı düşünüyorum

içine 70*120 pamuk yatak aldık , 79 yada 89 tl idi sanırım hatırlayamadım şimdi fiyatını.

esimde pamuk yatak almis birde korumalik almis yanlardan soguk gimesin diye.benim hosuma gitti park yatak.daha dandik bekliyordm kullanisliya benziyor..

pusetli bebek arabasını 300 tl ye mi aldınız????:KK53::KK53::KK53:süpermiş yaaa çok uygun ben sordum hep 1200 1500 tl dediler markası ne arabanın?aldıklarınıza bayıldım güzel günlerde kullanın canım.Benim yatak odama yatağın yanına park yatak sığmaz oyüzden sepet beşiklerden alıcam ben.

teşekkür ederim tatlım baya ucuza geldi pusetli araba, normalde araba almaktan vazgeçmiştik pahalı olduğu için e bütçe bilirsin :KK50:

puset almaya gittik pusetlerde 100den başlıyor 300e kadar var . çalışanda bunu önerdi beneto 650t sanırım modeli , türk malıymış bide fiyatta uygun gelince kaçırmayalım dedik.

bu sepet beşik olayındada çok kararsız kaldım , görüntü olarak bayılıyorum içimde kaldı desem yeridir. ama kullanan arkadaşlarım uzun süre kullanamıyosun tekrar beşik alman gerekiyo die uyardılar. bende bihada alamayacağim için ,park yatakta karar kıldık. Allahtan yatak odama sığıyor. 6 ayda sonrada odasına geçiririm sanırım.

esimde pamuk yatak almis birde korumalik almis yanlardan soguk gimesin diye.benim hosuma gitti park yatak.daha dandik bekliyordm kullanisliya benziyor..

eşim yan bariyer falan aldığı için 450 tl ye falan gelmiştir. gayet iyi malzemesi falan orda dandiklerde vardı beğenmedim. prego olanı aldık daha iyi görünüyor ötekilerden.

Düdüklü tenceremi yeni aldım. Eşimi zor ikna ettim daha doğrusu ancak alabildim. Neyse pişme sürelerini tam bilmiyorum ya gelip internetten bakıyorum. Yeşil mercimek kaç dakika da pişiyormuş diye... Neyse kafamda bir fikir oluştu, dedim gidip hazırlayayım bari. Mutfağa gittim birde ne göreyim? Barbunya ıslamışım ya ben dün gece!!! Barbunya nere yeşil mercimek nere? Akıl kalmadı bende yahu:KK37::KK37:

evet mucarcım kesin git ben hafta sonu alışveriş yaptım, park peşiğimizi aldık 300tl . birde puset alıcaktık, baktık pusetli bebek arabalaı da uygun 300tl de bebek arabasını aradan çıkarmış olduk. mağazanın adı bebe marche.Eki Görüntüle 1153456 Eki Görüntüle 1153457

canım markaları ne bunların..ya moonlight vardı o sunny babyı yatagıya filan 219 a gittigidiyordan aldı bende düşünüyordum oradan almayı

ama buradanda alablirim..bebek arabanda iyi olmuş benim annemler aldı yurt dışında ama puseti yok buna takmış durumdayım :)

Kızlar herkese merhabalar;

Cumartesi doktor kontrolümüz vardı. 28+5 te 1300 gr ve 38 cm olmuşuz :emir_bebek: Böyle giderse 52 cm civarında doğmasını bekliyorum dedi doktorumuz. Çünkü ebatları 30+5 şeklinde 2 hafta önden gidiyormuş. Ailede koca elli ayaklı kim var ona benzeyecek dedi kadıncağız, yüzünü göstermedi kocaayağım benim :KK1:

anladım gizli gizli takip ettin demek.:KK9:İyi gidiyo canım çok şükür şimdilik bi sıkıntımız yok.Biraz nefes darlığı ve iç organlarımda acı hissediyorum onun dışında bişey yok.Bu ayın 20 sinde şeker yüklemesi yapacaklar inşallah şeker falan çıkmaz tedirginim biraz:18:senin nasıl gidiyor?herşey yolunda mı?

Cikmaz insallah canim merak etme ben iki uc hafta önce yaptırdım seker yuklemeyi 50 grlik 125 geldi sinir 120 mis.100 önerdiler yaptirmadim.bugune kadar herseyde bi takinti cikti artik bisey yaptirmak istemiyorum:KK53:tedirgin olma sakin insallah bisey cikmaz

pusetli bebek arabasını 300 tl ye mi aldınız????:KK53::KK53::KK53:süpermiş yaaa çok uygun ben sordum hep 1200 1500 tl dediler markası ne arabanın?aldıklarınıza bayıldım güzel günlerde kullanın canım.Benim yatak odama yatağın yanına park yatak sığmaz oyüzden sepet beşiklerden alıcam ben.

Canım biz de pusetli aldık bebek arabasını 329 tl verdik. 2 yıl da garantisi varmış. Eşim heryere arabayla gidiyoruz o kadar kaliteli birşey almaya gerek yok dedi. Aslında chicco liteway almak üzreydim ben. Ama bu aldığım da aynı onun gibi. Çok beğendim ben. Baby hope markası.

Kızlar herkese merhabalar;

Cumartesi doktor kontrolümüz vardı. 28+5 te 1300 gr ve 38 cm olmuşuz :emir_bebek: Böyle giderse 52 cm civarında doğmasını bekliyorum dedi doktorumuz. Çünkü ebatları 30+5 şeklinde 2 hafta önden gidiyormuş. Ailede koca elli ayaklı kim var ona benzeyecek dedi kadıncağız, yüzünü göstermedi kocaayağım benim :KK1:

maşallah ay ne tatliş oluyorlar..sızınkıde renklıden mı bakıyor..burdan bir arkadaş demişti ses dalgası sanırım çokmuş bebek rahatsız olup elını sureklu kapatıyormus benım sıpamda öyle yapıordu doktor karnımı titretşince birden elini çekiyor sonra aynı ayy ağızımın suyu aktı öpmeye kıyamam ama koklamak istedim..

Canım ellerine sağlık çok güzel olmuş.

Ddr.um banada spinali öneririm normal doğuma en yakın olan doğum dedi ama bende korkuyorum sonrasında çok baş ağrısı ve kusma oluyormuş :18:

Canım ben yattığım için geçen haftasonu arkadaşlarım bana yaptılar tabi benim haberim vardı bende onlara ikramlar ve güzel oyunlar hazırladım çok ama çok eğlendik herkes çok memnun ayrıldı.

anladığım kadarıyla spinal ve epidural aynı şeymiş.Napalım yukarı tükürsen bıyık aşağı tükürsen sakal kaçış yok bu doğumdan öyle veya böyle biyerden çıkacak bu bebekler.Ben en az acıyla atlatmak istiyorum

X