2014 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Herkese günaydın evde olan güzel anne adayları sizden bir ricam var kahvaltınızı hazırlayın tepsiye geçin tv karşısına ayaklarınızı uzatıp çayınınızı yudumlayın biz çalışanlar için de ha bide evde olmaktan şikayet etmeyin :) İşte olduğunuzu ve sabah sabah hiç tanımadığınız birinin gelip ukala ukala canınızı sıkıp moralinizi bozduğunu düşünüp keşke evde olaydım dediğinizi hayalleyin yeter şimdiden isteğimi yerine getirenlkere teş.:2:

Cok tesekkür ederim yanitin icin. Sirkeyi hic duymamistim, deneyeyim bari onu da. Peki sirke kötü kokmuyor mu camasirda? Ne sirkesi fark eder mi?
Ayri mi yikanmasi gerekiyormussss :) Iyi oldu bunu ögrendigim. Sabun cevizini okumaya firsat bulamadim hepsini ama kan lekesini bile cikariyormus, ey masallah diyorum. :KK1::KK1::KK1: Bir ara vaktim olunca dökümanlara bakayim ben iyice. Cok begendim bu fikirleri!!! :)

:)

Rica ederim :) Sirke baya mucizevi bişeymiş bikaç yerden duyduğum kadarıyla ...Kireçlenmiş çaydanlıkları temizlemek,duştan cıkarken kendi üstüne dökünmek,evin icinde buharını dolaştırmak vs gibi..Hayır enteresan şekilde kötü kokmuyor :KK52:

Sabuncevizinin kendisini ve ondan yapılma alman malı almawin marka organik sıvı deterjan ve yumusatıcıyı alıp deniycem ilk etapta :)

Bende terleme yok ama iki gecedir hiç uyuyamiyorum..ayaklarımin altı yanıyor ve ağrıyor üstümde açık yatıyorum Üşüyorum örtüyorum bu seferde ter yok ama sıkıntı bu ayak yanması çıktı bide

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

havalardan mı kızlar
forumda bugun kimse yok

daha saat erken sıcaklar geldi hamişler gece uyuyamayınca sabah uyuyorlar heralde,ben çalışmıyor olsaydım şahsen bende uyurdum,ama hamileyken uyumak iyidir,bebek daha karnındayken uyku eğitimi almış oluyor doğunca çok uyur

Nisan annelerini okuyorum. Dikişler, kanamalar, ödemler, göğüs yaraları, emzirme problemleri, bebeğin uyku düzeni, gazı, kakası ellerindeki eldivenden başındaki şapkaya kadar herşey sorun görünüyor. Gözüm korktu gene, 15 eylülde lojmanı boşaltıp, Ankara'ya taşınmamız lazım. Ne yapıcam? Beklenen doğum tarihi 30 ağustos... :KK5:

Zavallı anacığımı hiç yormak istemiyorum ama tek başına yapamayacağım belli. Neyse Allah sağlık sıhhat versin hepimize gerisini annelik hormonuyla atlatmaya çalışırız.:KK49:

canım içten kasılmalarım oldu bazen belimden sancı giriyordu doktorumda ciddiye aldı kendini yorma dınlen dıyor,iş te de çalışırken mecbur kalk otur yapılıyor,artık yavaş yavaş hareket ediyorum ..
çok yavaş yürüyorum aniden karnıma sancı giriyor, tuvalet ihtiyacım var gibi oluyor bı anda giriyo sancı hareket edemiyorum ,
şimdi aldığım raporlar bu senekı rapor hakkımdan düşüyor,doğumdan sonrada tanıdık bi doktor olacakkı sana rapor ayarlasın ... oyuzden sadece devletın verdiği izni kullanabiliyorum, o yuzden dogum sonrasına bırakmak istiyorum...:KK50:

canım bende aynı durumdayım ani sancılar giriyo ve yürüyemez duruma geliyorum bel ağrısından duramıyorum bazen baskı olduğundan tuvalet ihtiyacım varmış gibi oluyo ama olmuyo inşallah erken doğum olmaz :KK43:

Rica ederim :) Sirke baya mucizevi bişeymiş bikaç yerden duyduğum kadarıyla ...Kireçlenmiş çaydanlıkları temizlemek,duştan cıkarken kendi üstüne dökünmek,evin icinde buharını dolaştırmak vs gibi..Hayır enteresan şekilde kötü kokmuyor :KK52:

Sabuncevizinin kendisini ve ondan yapılma alman malı almawin marka organik sıvı deterjan ve yumusatıcıyı alıp deniycem ilk etapta :)

O zaman sirkeyi deniyorum bugün camasirlari yikarken. :) Dedigin markaya da bakiyorum hemen. Epey faydalanmis oldum sayende. :)

Nisan annelerini okuyorum. Dikişler, kanamalar, ödemler, göğüs yaraları, emzirme problemleri, bebeğin uyku düzeni, gazı, kakası ellerindeki eldivenden başındaki şapkaya kadar herşey sorun görünüyor. Gözüm korktu gene, 15 eylülde lojmanı boşaltıp, Ankara'ya taşınmamız lazım. Ne yapıcam? Beklenen doğum tarihi 30 ağustos... :KK5:

Zavallı anacığımı hiç yormak istemiyorum ama tek başına yapamayacağım belli. Neyse Allah sağlık sıhhat versin hepimize gerisini annelik hormonuyla atlatmaya çalışırız.:KK49:

Bugünler iyi günlerimiz yani?:KK1::KK1::KK1::KK1:
Tek basina tasinmaya kalkma sakin, mutlaka birilerini cagir. Bebek minicik olacak, bir de tasinma derdi. Derdine dert eklemis olursun. Mümkünse annen, akrabalrdan birileri gelip yardimci olsun, zaten yaza denk geliyor, okullar acilmadan öncesi oluyor, kuzenler falan bile yardimci olur belki..?
Bebek dogduktan sonra herkes yardima ihtiyacin var diyor da ben bir türlü kavrayamiyorum ama nisan annelerini okuyayim ben en iyisi, aklim basima gelsin. :)

Bu arada gögüslerim ve göbegim kasinmaya basladi benim. Su ana kadar hic catlak yoktu. 29. haftanin ortasindayim, ne dersiniz? Catlak olacak diye mi kasiniyorum?

Doğrudur inanırım canım benim..ama soğanın iyi geldiğini ben de duymuştum bence denenebilir soğan nihayeti zararı olmaz:)

bencede bakalım artık inş bebeklerimiz sorunsuz 2 sene boyunca memelerin tadını çıkarır.. bizde o zevki yaşarız emzirmek herşeye rağmen müthiş bi duygu:)

Kizlar mucar nerelerde ?

tatlım o burda bi arkadaşla tartıştı, o zaman da beri girmiyor sanırım :S

canım bende aynı durumdayım ani sancılar giriyo ve yürüyemez duruma geliyorum bel ağrısından duramıyorum bazen baskı olduğundan tuvalet ihtiyacım varmış gibi oluyo ama olmuyo inşallah erken doğum olmaz :KK43:

doktorunuz size iğne verdimi ben erken doğum önleyici iğne kullanıyorum , bide ev işi , yürümeyi yasakladı, yürüsem bile çok yavaş yürüyorum...

Bu arada gögüslerim ve göbegim kasinmaya basladi benim. Su ana kadar hic catlak yoktu. 29. haftanin ortasindayim, ne dersiniz? Catlak olacak diye mi kasiniyorum?

benimde çok kaşınıyor yaa off.. evet çatlar kaşıyınca kaşımayım diyorum göğüslerime dayanamıyorum
ben de bu saate kadar çatlamadım ama bakalım ..

Bende terleme yok ama iki gecedir hiç uyuyamiyorum..ayaklarımin altı yanıyor ve ağrıyor üstümde açık yatıyorum Üşüyorum örtüyorum bu seferde ter yok ama sıkıntı bu ayak yanması çıktı bide

ayy ayak yanması ben de var canım çok zor bişeymiş o :KK50:

geceleri benim gibi daha bu sıcaklarda yatamayan daralan bayılcak gibi olan var mı?

ben de zorlanıyorum daha şimdiden böyle kızlar ben ce bu yaz çok sıcak geçicek nasıl dayanıcaz :26:

benimde çok kaşınıyor yaa off.. evet çatlar kaşıyınca kaşımayım diyorum göğüslerime dayanamıyorum
ben de bu saate kadar çatlamadım ama bakalım ..

Kasimamaya calisiyorum ama cok feci kasiniyor gögüslerim evet. Gidip direk yag sürüyorum rahatlatiyor biraz ama catlamasak iyi olacak. :)

daha saat erken sıcaklar geldi hamişler gece uyuyamayınca sabah uyuyorlar heralde,ben çalışmıyor olsaydım şahsen bende uyurdum,ama hamileyken uyumak iyidir,bebek daha karnındayken uyku eğitimi almış oluyor doğunca çok uyur

evet ya
bende geceleri uyuamuyorum sabah klktıgımda halim kalmıyor
sıcak beni mahvetti

Bende görmedim pek giremiyorum...işte mi giriyo o

evet cnm isten giriyordu.

bencede bakalım artık inş bebeklerimiz sorunsuz 2 sene boyunca memelerin tadını çıkarır.. bizde o zevki yaşarız emzirmek herşeye rağmen müthiş bi duygu:)

tatlım o burda bi arkadaşla tartıştı, o zaman da beri girmiyor sanırım :S
Aaaa ciddimisin cnm kimle etti ? Sen den nbr cnm ?

X