2014 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Ben eşimin pijama ve tshirtlerini giyiyorum genellikle :KK49: Çok da hoşuna gidiyor :KK16:

LCW bu konuda süper ama, oradan 1 tayt 1 pijama 1-2 tshirt almıştım, rahat ve esnekler.

Ay eşiminkiler bana olmaz :KK66: s beden giyiyor ben sığmam içine

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

ciltteki(burun) çillenme için emzirme döneminde terlediğinizde teri cilde sürerek silince geçiyor diyor annem...

Annemde doğumda mi hemen sonrası mi ne cil Fazıl mi ne ondan diyordu. .zaten benim yazları çıkıyor cilt bakımı yaptırabilsem güzel oluyorda

Yumuşatıcı yerine 1-2 yemek kaşığı kadar sirke kullanıyorum ara ara.Aynı vazifeyi hakikaten görüyor.Sadece yumuşatıcı haznesi bi süre sonra kahverengi olduğu için,arada temizlemek gerek :)
Bebek kıyafetlerine de Ayşe Öner'in hamilelik ve bebek bakımı kitabındaki cümlesini sana aynen ileteyim." İlk altı ay,bebeğin çamaşırları diğerlerinden ayrı ve yumuşatıcı kullanmadan yıkanmalıdır." :KK34:

Bak o sabun cevizi sitesinde yorumlarda ne yazmıslar :) :
"Kan ve şarap lekeleri için başka bir çözüm buldum. Süper. Çitiye gerek. Yok. Kan lekesini azıcık su ile ıslatıyorsun ve üzerine bildiğimiz yemeklik karbonattan lekeyi örtecek kadar döküp bekliyorsun.Oradaki suda çözünüyor ve kan lekesi uçuyor !! ve sonra olduğu gibi durulamadan sabun cevizi ile yıkadığın makineye atıyorsun!! oldu bitti! kaç gömlek kaç atlet külot kurtuldu bu yöntemle ! Ayrıca beyazlara limon suyu yada sirkeyi ben de ekliyorum. www.issuu.com/sabunagaci linkindeki dökümanları indirip bakabilirsiniz"

Cok tesekkür ederim yanitin icin. Sirkeyi hic duymamistim, deneyeyim bari onu da. Peki sirke kötü kokmuyor mu camasirda? Ne sirkesi fark eder mi?
Ayri mi yikanmasi gerekiyormussss :) Iyi oldu bunu ögrendigim. Sabun cevizini okumaya firsat bulamadim hepsini ama kan lekesini bile cikariyormus, ey masallah diyorum. :KK1::KK1::KK1: Bir ara vaktim olunca dökümanlara bakayim ben iyice. Cok begendim bu fikirleri!!! :)

Ya haklısın.Ben bilmiyordum bu durumu.Allah yardımcın olsun.Uykusuzluk problemim pek yok şükür.Senin var mı?

Acaba dedim stresten dolayi uykusuzluk oluyor mudur sende de ama evet ya bende uykusuzluk var. Günde 5 saat uyuyorum. Zaten kilo almiyorum, iyice bebek gelisemeyecek diye korkmaya basladim. :KK50::KK50::KK50:

Valla şimdiden çok nazlilar nazini yerim ben onun sağlıklı olsun da insallah hepimiz zamaninda sağlıkla kucaklarımiza alalim

Aynen öyle. :) 29. haftaya geldik, surda cok az kaldi kavusmamiza insallah. :)

ben lekelere leke çıkarıcı ürünler (mesela vanish kosla) döküp hop hemen makinaya atıyorum.. gerçekten çıkıyor

Vanish koslayi alsam mi almasam mi diye gecen gün markette gittim geldim gittim geldim. :) Hayir cok ucuz degil bir de cikarmiyorsa bosuna almayayim dedim ama onay vermissin. :)

Ayyy ben çok şişko oldum yaa agliycam bide şu miss Turkey dekileri gördükçe hepten sinirim bozuluyo fiziklere bak yaaaa 😭😭😭 61 le hamile kalmıştım 71.500 olmuşum 30. Haftadayim daha koca 10 hafta var 😢😲😵

ben daha önce de demiştim 1 haftadan fazladır kalçam felakaetötesi ağrıyor ve işe de gidiyorum:KK43:((( herkesin noldu sorularından bıktım:KK43:( erkeklere bacağım, kadınlara kalçam ağrıyor diyorum:)))) ama kuyruksokumu ve kalça ağrıları gebelikte olurmuş... işyerindek, d,ğer hanımlar ve çevremdeki büyüklerim öyle dedi... buna da hamdolsun da bari son ay başlasaydı:)

Canim benimde kalcam cok agriyor.hatta kalcamin uzerine aksam oturamiyrum agridan isten geldigim gibi direk yatiyorum..rabbim yardimcimiz olsun

canım süt için şimdiden incir hurma vs. çok kilo aldırır ve gereksiz bence ayrıca hurma erken doğumu tetikliyomuş biyerde okumuştum. maden suyunu ben hergün tüketiyorum ama içindeki mineraller için bebeğe faydası olduğunu düşündüğümden. merak etme sütün gelecektir ve zaten bebeği emzirdikçede gelir bn oğlumda özel hiçbişi yiyip içmedim sadece su bol bol su süt yapan tek şey bu bence bende öyle oldu en azından bide kafan rahat olursa süt sıkıntısı çekmezsin

evet suyun süte etkisi oluyormuş.. inşallah bizde de sende olduğu gibi hiçbirşeye gerek olmadan süt gelir

Canim benimde kalcam cok agriyor.hatta kalcamin uzerine aksam oturamiyrum agridan isten geldigim gibi direk yatiyorum..rabbim yardimcimiz olsun

Amin Allah hepimizin yardımcısı olsun inşallah ben yürürken çok zorlanıyorum ama buna da hamdolsun Allah beterinden esirgesin inşallah hepimizi

ah canım yaa.... ne zormuş demek.. maşallah özverili davranıp kesmemişsin memeden ama bak arkadaşların da dediği lansinoh kullanan 3 kişi biliyorum 3 ü de emzirdikten sonra başaldılar kullanmaya ve hiçbirinde yara olmadı çok memnunlar.. ayrıca saf zeytinyağı da iyiymiş diyorlar bilginize..

ben hepsini denedim o kremlere döktüğüm paranın haddi hesabı yok..
40 gün paşa paşa çektim senin anlıcan :))
ALLAH bi daha yaşatmasın..
yara olduktan sonra bebek emdikçe o yara tazelendiği için kremler fayda etmedi canım ya

Ben de atık eşimin tshirtlerini giyiyorum.Onu giyme,bunu giyme diye müdahale ediyor bazen.Pek kıymetli tshirtleri :p
Hey gidi günler 36 bedenden xl erkek kıyafetlerine :KK70:

Oyyy sorma ben 36 buyuk 34 olsa daha iyi olur derken şimdi bakıyorum 40 beden anca :) üstelik 8 kilo aldım daha. Sonunda ne olacak acaba :)

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

Ay eşiminkiler bana olmaz :KK66: s beden giyiyor ben sığmam içine

Bizimki de medium giyiyor ama ben erkek medium olunca bana oluyor :) yoksa hamile pantolonlarını 40 beden aldım rahat olsun diye :)

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

yara olduktan sonra bebek emdikçe o yara tazelendiği için kremler fayda etmedi canım ya

Doğrudur inanırım canım benim..ama soğanın iyi geldiğini ben de duymuştum bence denenebilir soğan nihayeti zararı olmaz:)

:KK9::KK9:kızlar eminönünden aldım 50 şer tane.. çok erken ama dayanamadım :)
$ata.jpg
$ata...jpg

Seminerde dr söyledi.Memeye en iyi ilaç kadının kendi sütüymüş.Bebek doğunca emzirdikten sonra gelen sütten meme başı ve etrafına yedirin dedi dr.Bilginize :KK66:

sınava çok az kaldı ama ben ders felan çalışamıyorum kızlar :KK5: sırtım belim çok ağrıyor. gece bile zor uyuyorum. sol kulağım kafa derimle bütünleşti zaten :KK53: ben şimdiden bu hallerden sıkıldım bile :26:

al benden de o kadar, organ gelişimi tamamlanır tamamlanmaz sezeryanı bile düşünüyorum, bence 9 ay çok uzun bir süre, kısaltmak için bilimadamları araştırma yapmalı:)

çocuk sahibi olabilmek için geçirmek zorunda olduğum 9 ay olarak düşünüyorum:)
bu ilk gebeliğim, en az 2 tane istiyordum, bir kez daha düşüneceğim bu konuyu bu gidişle, hatta eşime diyorum benden bu kadar fazlasını istiyorsun başka kapıya....

X