2014 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

sınava çok az kaldı ama ben ders felan çalışamıyorum kızlar :KK5: sırtım belim çok ağrıyor. gece bile zor uyuyorum. sol kulağım kafa derimle bütünleşti zaten :KK53: ben şimdiden bu hallerden sıkıldım bile :26:

Benimki gebelik şekeri değil, normal şeker. Gebe olduğumu öğrendiğimden beri insilün vuruyorum. Günde dört defa kollara ve bacaklara vuruyorum. Sabah kalkınca kahvaltıdan önce, öğlen yemekten önce, akşam yemeğinden önce ve gece yatarken... İnsülini yemeklerden yarım saat önce vuruyorsun.

Bacaklar için dizden dört parmak yukarısı ve gene yukarıdan dört parmak aşağısı pantalon çizgisine kadar olan sert yerler... Kollar içinde dirsekten dört parmak yukarısı ve omuzdan dört parmak aşağısında gördüğümüz kısım. Yumuşak yerlere vurmayacaksın. Her vuruşunda iğne ucunu değiştiriyorsun yoksa acıtıyor. Bazen şişiyor, bazen kanıyor yapacak bir şey yok :KK50::KK50: İki çeşit insülin kullanıyorum ben sabah, öğle, akşam aynı gece yatarken değişik. 8-8-8-16 dozlarım şuan... Seninki herhalde bu kadar yüksek doz olmaz. İnsülin kullanacağız derse de çok üzülme stres olma, madem şekerin dengesiz bebeğe daha zararlı bu hali insülün kullanmak daha iyi. Geçmiş olsun tekrardan, gerek kalmaz inşallah...

Yanıyorum bende nasıl desem koltuk altlarımdan ter fışkırıyor, özel bölgede çok terliyor ayıptır söylemesi. Benimde çamaşırlarım sıkıyor 10-12 tane çuval gibi çamaşır aldım ama günde 3-4 defa değiştirince tabi eskilere kalıyorum gene valla çoğunun yanlardan kestim ne yapıyım? Şort askılı yada elbise ile dolanırdım ben elbiseler göbekten dolayı olmuyor. Olanlarda tişört gibi duruyor. Şortlar desen aynı olan iki tane var yıka yıka giy. Pazara gidip 3-5 tl ye bol bol birşeyler almak lazım ama o kalabalığa girmeyi gözüm kesmiyor. :KK50:

Eşim halen yorganla yatıyor. Kızıyorum battaniyede getireyim mi diye. Üşüyorum diyor adamcağız ne üşümesiymiş 40 derece de diye azarlıyorum. Allahtan 160 cm yatağın genişliği çok dip dibe değiliz :KK37::KK37:

Daha bunun haziran i temmuzu varrrrrrrrr:KK52:

aranızda insülün kullan yokmu acabacevap yazarsanız cok sevu-ınırım

canım benim bi aradaşımda inisülin kullandı doğuma kadar. ama inşallah sen ölçümlerini yap bakalım gerek kalmaz. ben değerlerini çokta yüksek bulmadım açıkçası. biraz diyetle düzelir Allah ın izniyle. tabi ki doktorunun söyledikleri daha önemli. inanıyorum gerek kalmayacak inisüline

canım benım açlık 95
60 dk 178
120 dk 148 çıktı sonra diyetisyene gönderdı

1 aydır yapıyorum
ama doktor 1 haftada evde ölçmemı soyledı ölçtüm yüksek çıktı dahiliye gönderdı o da 2 gün daha evde ölç yüksek çıkarsa insğlğn verecekler

100mg lık yükleme mi yapıldı?
açlık değer 95
60 dk değeri 180
120 dk değeri 155 'in altında olması lazım. benim doktorum bunları not düşmüştü kağıda ordan yazıyorum. yani seninkiler üst sınıra yakın. çok tedirgin olma. diyeti önerirler inşallah.

100mg lık yükleme mi yapıldı?
açlık değer 95
60 dk değeri 180
120 dk değeri 155 'in altında olması lazım. benim doktorum bunları not düşmüştü kağıda ordan yazıyorum. yani seninkiler üst sınıra yakın. çok tedirgin olma. diyeti önerirler inşallah.

Yok 75 gr yapıldı diyet bende bi işe yaramadı gibi bugun ölçtüm açlık 104 tokluk 172 ögele açlık 100 toktuk 165 falan çıktı
anlıcan yüksek bunlar

Yok 75 gr yapıldı diyet bende bi işe yaramadı gibi bugun ölçtüm açlık 104 tokluk 172 ögele açlık 100 toktuk 165 falan çıktı
anlıcan yüksek bunlar

şeker yüksekliğini hemen bi kaç günde diyetle çözemiyosun maalesef canım. gebelik şekerinde de böylemi bilmiyorum ama şu an stres ve moral bozukluğun varsa bu yüzden de yüksek çıkabilir.

kızlar merhaba bende gebelik şekeri çıktı diyetısyene gittım ama tokluk şekerım yuksek çıkıyo 2 gün daha evde ölçüyorum yüksek çıkarsa insülin verecek kullanan var mı aranızda :KK43:

canım çok çok çok geçmiş olsun.. öncelikle bir sorum var sana ölçümünü kendin o küçük aletle mi ölçüyorsun???? ona göre dah bugün başımdan geçen bi şeyi anlatacam sana..

benim kusmam kalmadı şükür de,bel ağrım inanılmaz var.en saçma ve komiği söylemeye bile utanıyorum :18: kuyruk sokumum çok ağrıyo:KK43: oturup kalkamıyorum e bide işe gelmek zorundayız tam bir işkence:KK14:

ben daha önce de demiştim 1 haftadan fazladır kalçam felakaetötesi ağrıyor ve işe de gidiyorum:KK43:((( herkesin noldu sorularından bıktım:KK43:( erkeklere bacağım, kadınlara kalçam ağrıyor diyorum:)))) ama kuyruksokumu ve kalça ağrıları gebelikte olurmuş... işyerindek, d,ğer hanımlar ve çevremdeki büyüklerim öyle dedi... buna da hamdolsun da bari son ay başlasaydı:)

Son düzenleme:
Bu cok iyiymis ya, sabun cevizi.. :) Ben de yumusatici kullanmiyordum ne zamandir ama kokusuz ve biraz sert oluyor camasirlar diye bebek kiyafetlerine napsam diye düsünüyordum. :)

Bir de camasirdaki lekeleri en iyi cikaran sey nedir bilen var mi? Mesela kan lekesi, domates lekesi, domates salcasi falan... Bunlari bir türlü cikaramiyorum ben.

ben lekelere leke çıkarıcı ürünler (mesela vanish kosla) döküp hop hemen makinaya atıyorum.. gerçekten çıkıyor

kizlarrrr hangi gunes kremini kullaniyorsnz yuzumde leke olmasin yaaa
yardm edin hangisini alaym yada cildiyeciyemi gitmem gerek?
?

kizlarrrr hangi gunes kremini kullaniyorsnz yuzumde leke olmasin yaaa
yardm edin hangisini alaym yada cildiyeciyemi gitmem gerek?
?

benımde dudağımın kenarları kahverengi leke oldu :KK43: cildiyeye gittim emzirme dönemi bitince bi krem verebılırım geçer dedi bide güneş kremi vermişti,ama ismi aklımda deıl şu an ....

Canim illaki hamilelik için olması gerek degilki tisortun xl yani buyuk bedeb al likrali olmasin veya esininkilerinden giy ben öyle yapmayi dusunuyom simdilik

Ceyda & Rıfat

"Prenses"
HİRANUR 27.08.2014

Canım sen kelebek motifli halı arıyordun yanılmıyorsam. Butik Bebe sitesine gelmiş güzel halılar gördüm, bir gözat istersen :KK49:

Tek yanan ben miyim ya , resmen pişiyorum , çooooooooookkkkkkkk sıcak , ne giyiyosunuz siz arkadaşlar , ben evde giymek için kolsuz molsuz bişiiler al gel dedim eşime bulamamış, bu ne saçmalık ya hamileleri düşünen yok yani hayret bişey ne giyecem evde don atlet mi gezeyim yani , çok sinir oldummmmmmm

Ben eşimin pijama ve tshirtlerini giyiyorum genellikle :KK49: Çok da hoşuna gidiyor :KK16:

LCW bu konuda süper ama, oradan 1 tayt 1 pijama 1-2 tshirt almıştım, rahat ve esnekler.

Ben eşimin pijama ve tshirtlerini giyiyorum genellikle :KK49: Çok da hoşuna gidiyor :KK16:

LCW bu konuda süper ama, oradan 1 tayt 1 pijama 1-2 tshirt almıştım, rahat ve esnekler.

Ben de atık eşimin tshirtlerini giyiyorum.Onu giyme,bunu giyme diye müdahale ediyor bazen.Pek kıymetli tshirtleri :p
Hey gidi günler 36 bedenden xl erkek kıyafetlerine :KK70:

X