2014 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Ne güzel amniyosentez yaptırıp rahatlamışsın çok iyi olmuş bence bana bu kadar doktor gerek yok deyince korktum açıkçası ısrar edip olmicak bişeye sebep olmaktan. Bende çok küçük değilim 32 yaşındayım aslında:) internette okudukça- ki en büyük hatamız bu oluyo- bazılarının doktorlarının ek marker olmadan amniyosentez önerdiğini gördüm daha da bir evhamlandım. Neyse çok teşekkür ederim canım sana. Sağlıkla doğsun bebişlerimiz inşallah.

Canım doktoruna guven amniyosentez sonuç olarak yaptırması çk zor riskli bide gerek duymamış doktorun bence bebeğin iyi

Canım doktoruna guven amniyosentez sonuç olarak yaptırması çk zor riskli bide gerek duymamış doktorun bence bebeğin iyi

Umarım çok teşekkür ederim canım.
Çok sık rastlanan dedikleri durum biraz nadir bişeymiş gibi görünüyor banada o yüzden belki bu kadar stres yaptım kendime.
Çok teşekkürler tekrar

amin canım çok sağol teşekkür ederim

Birazdan tetanoz aşımın 2.dozunu vurmaya gelicekler eve.umarım ağrı olmaz..sağlık o cağındakiler diyo ki ooobir ay ne çabuk geçti...gelsinler bi de bana sorsunlar onu...Allah'ım sabır ver yarabbim...

konu kayınvalide olunca arada kaynadı kızlar
yanıtlayacak olanlar var mı acep

senin eşin yine 10 gün kalalım diyormuş balım benimki 2 ay kadar çocuk kendini toplasın annem haklı diyor saçımı başımı yolucam
doğumdan sonra bi on gün kal ama eşinde yanında olabilecek mi?
sonra doktor çok lazım olmuyor zaten bebeğin aşılarını felan aile hekimliğine gideceksin. evim evim güzel evim valla paşa konağı olsa 40 hizmetçi olsa orda, yine kendi yatağım,banyom,mutfağımı isterim. napıcaz biz ya...

Birazdan tetanoz aşımın 2.dozunu vurmaya gelicekler eve.umarım ağrı olmaz..sağlık o cağındakiler diyo ki ooobir ay ne çabuk geçti...gelsinler bi de bana sorsunlar onu...Allah'ım sabır ver yarabbim...

kızz eve hizmet mi yapıyorlar size kıskandım
benide aradılar sabah gel ikici dozu vuralım diye. bende naz yapıyorum yarın gelirim diye. meğer hizmetin alası varmış sizde

Ben emzirme sutyenlerine gicik oluyom anane isi gibi bide daha cok sarkitacak gibi geliyor o yüzden almadim sonuna kadar da almaya yanasamicam sanirim ama istediğim gibi böyle toparlayicilar var onlardan alirim alirsamda yinede hastanede doğumdan sonra rahatlik bakimindan olması gerekli gibi de düşünüyorum kararsizim yani

Ceyda & Rıfat

"Prenses"
HİRANUR 27.08.2014

ay bende dantelli ve tül severim onlarda ne çirkin öyle bir iki tane almak gerek sanırım :)

canım senle aynıyız ya bebek bugün tam göbek deliğimin oralarda hareket ediyor azıcık üstü bile ama daha dün delikten altındaydı bide sanki sol böbrek tarafıma

dogru gidiyor..senin bebişte göbek deliğinde mi yoksa hep mi oradaydı..

canım sen ankarada mı yapacaktın doğumu ayarlardın mı bir yer ?

Yaptırdım evet ama operasyon kendi riskli olduğu gibi, sonuçları bekleme dönemi çok yıpratıcı. Bana ilk başta yaşım için yaptırmamın iyi olacağını söylediler ama istemedim, ortada sebep yokken sağlam bebeği niye riske atacaktım? Sonra tarama da parlak bağırsak çıkınca yapalım dedim. Operasyon iyi geçti ama ben hep korkuyla yaşadım. Hareket etmiyor, birşey oldu diye geceleri durup durup ağladım. Test sonucu gelmeden önce iki gün hiç uyumadım. Test sonucuna bakamadım eşime baktırdım. O birşey yok normalmiş deyince yine katıla katıla ağladım. Benim doktorlar ısrar ettiği için yaptırdım ben, senin hele doktorlar gerek yok diyorlarmış. Hiç endişelenme

Biz amniyosentez için kağıt imzaladığımızda belge içerisinde kan testi de (harmony) alternatif olarak yazıyordu. Doktora sorduk, anneden kan alınıyor ve kanın içinde bebekten gelen hücreler test ediliyor dedi. Yalnız bu testin doğruluk oranı %80 civarı ve fiyat olarak 1500-2500 arası ve sadece down sendromu ve trizomi 13 genetik bozukluğunu tespit edebiliyor. Oysa amniyosentez birçok genetik hastalığı tespit edebiliyor. Allah korusun Harmony testinde olumsuz bir sonuç çıkarsa emin olmak için yine amniyosentez yapılması gerekir dedi. (zaten ben 19. hafta sonundaydım, harmony testi bekleyecek vaktim yoktu)... O sebeple amniyosentez oldum... Bunları da fikrin olsun diye yazdım. Herşey yolundadır merak etme

evet duruşu öyle gerçekten. ama ben kayınvalidede kalacağım için çok soyunmadan halletmem lazım emzirme işini
bu toparlayıcı dediğinin linki var mı canım?

canım sen ankarada mı yapacaktın doğumu ayarlardın mı bir yer ?

evet canım ankarada yapıcam inşallah. hayır hiç bi yer ayarlamadım. herkes başka bi yer tavsiye ediyor. kafam çok karışık.
bazı hastaneler belli bi aydan sonra almıyor zaten. özel hastane olarak lokman hekim ve koru hastanesini söylediler. hiç bi bilgim yok ikisi içinde.

benim gögüsler hamilelik öncesi 85 idi zaten, istanbula gitmişken havuzluhana gitim bebek alışlverişi için ordan aldım XL olarak geçiyordu beden, olur diye umur ediyorum.

gögüsucu kremi de 1 ay önceden kullanmaya başlayın diyorlar ama bana mantıklı gelmiyor o yüzden öyle yapmıycam, lansinoh aldım en küçük boyundan, yara olunca kullanmaya başlayacağım. hem krem sürülü iken bebek emebiliyor, bir zararı da yokmuş

işte bende evim evim diyorum başka da bişey istemiyorum eşim yanımda olur ayrılmam ondan :))

özeller alır sanırım...ben gazi tıpa başlayacam haftaya rica minnet hocalara mail filan attım ,telefonla görüstüm öyle aldılar..

ben orada prof. var diye sezeryan olursa o yapsın istedim kuzenim orada doğum yaptı o özele güvenmedi illa bu olsun dedi benimde bilgim yoktu kabul ettim..

daha hocaya ne kadar verilecek doğum parası bilmiyorum inşallah 3bın üstü olmaz..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…