2014 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Hiii bide dedim ki esime dugunumde fotolarim istedigim gibi olmadi bari dogum fotografcim olsun.
Cvp su makinamiz var ben ona pil alirim cekerim kizimi.:KK52:

He he ceker tabi bayilmazsa eğer valla ben netten arastiriyorum bu aralar 250 liraya bile var ama daha çok üstüne dusmedim hic kimse fotoğrafçılar gibi çekemez ben eşime dicem o fotografci gelecek arkadaş yoksa dogurmam :p

Ceyda & Rıfat

"Prenses"
HİRANUR 27.08.2014

ayyy keske tek kocamizla olsak o ani diledigimiz gibi yasayabilsek ama imkansiz.yalniz isimlere dikkat ettiniz mi cok degisik .esime dora ne guzel isimmis dimi dedim ne dedi biliomusunuz heee emlakci ismi ... allahim yaaaa :KK66:) kizlar bide millet nasil ozenmis nasil odalar hazirlanmis goruyo misinuz ama iste hepsi para.

cnm ne guzel bize de anlat bildiklerini tamam mi.benimki mecburi sezeryan ama yine sakin olmak onemli.

bizde o evrelerden gectik cnm senin aklina gelen olursa yine sorabilirsin.

Sağol canım. Bir şey olursa soracağım aklımdasınız:)

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

He he ceker tabi bayilmazsa eğer valla ben netten arastiriyorum bu aralar 250 liraya bile var ama daha çok üstüne dusmedim hic kimse fotoğrafçılar gibi çekemez ben eşime dicem o fotografci gelecek arkadaş yoksa dogurmam :p

Ceyda & Rıfat

"Prenses"
HİRANUR 27.08.2014
De valla kiz lafini gecirt ben gecirtemiom.

Sağolun kızlar ya Ağustos anneleri de çok yardımsevermiş:) içim ferahladı sayenizde. Gönül rahatlığıyla aşımı olucam:)

Evet bende ikinciyi olacağım, perşembe yetişirsem perşembe, yetişemezsem cuma günü :KK34: Bende çok hafif bir sızı olmuştu, gerçi belki de insülin iğnesinden olmuştur çok emin değilim. Sen gene de eve gidince üzerine biraz buz tut bana hemşire öyle dediydi çok ağrı yaparsa buz tut diye:KK34:

Ayyy hamile videosunu izledim de millet ne odalar hazirlanmis anasini satim.tabi super bi villada oturuyomus kadin o ayri :)

http://vimeo.com/87410234

Bu da baby shower partisi... Bende yapmak istiyordum ama bende böyle bir arkadaş çevresi yok işte:KK50:
Gerçi böyle bir evimiz de yok bahçeli filan, organizasyon şirketine verecek param ise hiç yok. Allahtan ablam yapıyor bu işlerden, içimde kalmasın diye biraz süs yaptırıcam. :KK52:

Yalnız sık sık tuvaletteyim ama sanki hep idrarım var ve her an kaçıracakmışım gibi hissediyorum. Çok gülerken filan altımı ıslatacakmış gibi hissediyorum. Kocamı tembihledim, çok güldürme beni diye :KK49::KK52::KK52:

Kizlar bugun cok isim yoktu sabah kahvaltimi yaptim evi topladim banyo yaptim sonra hep yattim tv izledim filan.dikkat ettim bebegim hic hareket etmiyor elimi koydum dinledim azicik azicik ediyor kalkt cikolata yedim hanimefendi hareketlendi sonra geri yavasladi yani hissediyom ama güçsüz. Acaba diom ben bugun cok hareketli bi gun gecirmedim ya ondan o da mi dinlenmeye cekildi?

Bugün aynı şeyleri yaşamışız :) bende evdeydim sakin bi gunumdeydm normalde bebisim cok hareketli hareketleri karnimdan hemen farkediliyor ama bugn bebegn oynamadigini farkettim cikolata da yedim bir kere vurdu yine sustu gerçi en azindan iyi olduğunu anlinca rahatliyo insan :) ama farkettim ki hareketleri cok derinden hissediyorum galiba bebislerimiz ice dogru dönüyor o yüzden hareketsiz zannediyoruz :)

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

Evet bende ikinciyi olacağım, perşembe yetişirsem perşembe, yetişemezsem cuma günü :KK34: Bende çok hafif bir sızı olmuştu, gerçi belki de insülin iğnesinden olmuştur çok emin değilim. Sen gene de eve gidince üzerine biraz buz tut bana hemşire öyle dediydi çok ağrı yaparsa buz tut diye:KK34:

http://vimeo.com/87410234

Bu da baby shower partisi... Bende yapmak istiyordum ama bende böyle bir arkadaş çevresi yok işte:KK50:
Gerçi böyle bir evimiz de yok bahçeli filan, organizasyon şirketine verecek param ise hiç yok. Allahtan ablam yapıyor bu işlerden, içimde kalmasın diye biraz süs yaptırıcam. :KK52:

Yalnız sık sık tuvaletteyim ama sanki hep idrarım var ve her an kaçıracakmışım gibi hissediyorum. Çok gülerken filan altımı ıslatacakmış gibi hissediyorum. Kocamı tembihledim, çok güldürme beni diye :KK49::KK52::KK52:
izledim cnm hepsini :) tabi sartlarin hicbiri tok brnde de :) aman napalim artik ..
Bugün aynı şeyleri yaşamışız :) bende evdeydim sakin bi gunumdeydm normalde bebisim cok hareketli hareketleri karnimdan hemen farkediliyor ama bugn bebegn oynamadigini farkettim cikolata da yedim bir kere vurdu yine sustu gerçi en azindan iyi olduğunu anlinca rahatliyo insan :) ama farkettim ki hareketleri cok derinden hissediyorum galiba bebislerimiz ice dogru dönüyor o yüzden hareketsiz zannediyoruz :)

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.
evet cnm aynen hareket var yok degil ama sert degildi.dedigin gibi pozisyoni degisrridiler sanirim.

bende öyle yapıyorum hatta bazen kakaoyla beraber azıcık nescafe de atıyorum biraz da bal.. niye zararı olsun ki canım hiç bi zararı olmaz sütün faydası da gitmez. zaten içtiğin süt uht ise steril olmasından başka 'süt' gibi bi faydası olamaz bence, ha bir de ne yararsa kar. :KK1:

aynen ben de öyle düşünüyorum.. ne yararsa kar :))

Alalh iyiliğini versin.Canımı çok çektirdin.Offf!

umarım içebilmişsindir canım.. çok extra bişey olmadığı için yazdım ben sonuçta heryerde ve uygun fiyata bulunabilen bişey..

canım bende sutu nesquikli ıcıyorum :KK1: hıc ıcmemektense böyle ıcelım napalım..:KK53:

bence de hiç içmemektense ama sani bi ara sütün bütün faydası gidiyor falan diye okumuştum..
aman zaten okadar ince hesap yapmıcan aslında :))

ohh yarasın bebelere :))

izledim cnm hepsini :) tabi sartlarin hicbiri tok brnde de :) aman napalim artik ..

O çift kimse artık doğuma 1568 kişiyi çağırmışlar, hatta Bergüzar Korel ile Süleyman kocası Halit Ergenç bile vardı. :KK53:
Şahsen bizde ben, eşim ve annem olur, gelirse babamla kızkardeşim birde...

Zaten devlet hastanesine o kadar adamla gitsem, hastabakıcılar beni paspasla kovalar hehe...:KK53:

Perşembe gidiyorum doktora, ilk bebek iyi mi diye soracağım. Sonra ne zaman doğar tahmini? Normal doğum yapabilir miyim?Doğuma hangi doktorlar giriyor? (bu da saçma olacak gece 3'te gidicem belki kim varsa o şansıma hehe) İri bebek olma ihtimali var mı? Zaten varsa normal doğum olmaz ya neyse... Bunları soracağım... :44:

Çatı muayenesi 37. haftadan sonra yapılıyormuş gerçi o vakit sezeryan yada normal doğum olduğunu bilmem için o vakte kadar bekleyecek miyim? O çataldan nefret ediyorum ama başka türlüde bakılmaz herhalde :KK50:

selam kızlar hıdrellez oldu bir de şu ağustos gelse de bebişlerimizi kucaklarımıza sağlıkla ve hayırlısıyla alsak artık....

dur kız daha ben hamileliğimin tadını çıkarıyorum doyamadım :KK1:
şyle yaz gelsin ayılalım bayılalım eşlerimize nazlar niyazlar yapalım..
göbüşlerle denize havuza girelim :))
akşamları parklarda koca göbeklerimizi ve bebelerimizi gezdirelim :))
tadına varalım yafuuu :KK49::KK49::KK49:

Zaten benim ki benden hamile :KK53: Durup durup birşeylere aş eriyor, yok ay çöreği, yok çağla, revani... Mesela henüz çocuğa isim seçmiş değiliz, her isme bir kulp takıyor. Bir saat önce olur dediyse, bir saat sonra yok olmaz diyor.. hehe

Evi süpürecek yani sözde bana iyilik yapıyor. Mutfaktan tee evin en sonundaki odaya geçti, koca ev 7 dakika da bitti.:KK37:. Onda da zaten çorabımın tekini çekmiş makinaya o kadar tozun içinden al şimdi o çorabı:KK53: Birde amniyosentez olduğum vakit güya bana iş yaptırmayacak bulaşık makinesinin alt rafını boşaltmaya çalıştı. Uff puff, dan dun neymiş efendim niye bu kadar tencere tavamız varmış kullanıyor muymuşuz? Başka zaman da "oh ne güzel bir düğmeye bas bulaşık yıkansın, bir düğmeye bas çamaşır yıkansın, evi süpürmek 5 dakika zaten, yemek desen yarım saat bütün işin bir saat sürmüyor" diyordu. hehe

Sırf o yüzden doğuma da sokmak istiyordum. Olmadı sancı geldiğinde boğazına sarılırım, anlasın ne acılar çektiğimi :KK47::KK47:

Ablam normal doğum diye başlamış, ancak o kadar bağırıp çağırmaya doğuramayınca sezeryana almışlardı. Kocasına sayıp duruyordu. "Senin yüzünden niye sende acı çekmiyorsun diye" hehe Bebeği kucağa alınca "yok ben demedim öyle birşey" dedi.:KK51:

buna çok güldüm :KK9::KK9:

bende evi süpürünce falan belim ağrıyor
eşimin tepkisi şu: aşkımm neden süpürüyorsun boşver yorma kendini..
ben:ama aşkım olurmu nasıl olcak mecburen yapılması gerek sonuçta :26:
eşim: ben akşam gelince süpürürüm aşkım.. :KK53:
aradan 2 gün geçer
ben: aşkım şu odayı bi süpürüversene :KK53:
eşim: ya aşkım dur şimdi durdun sonra süpürürüz :KK37:
ben : :KK53: :KK52::KK52:

aynen ben de öyle düşünüyorum.. ne yararsa kar :))

umarım içebilmişsindir canım.. çok extra bişey olmadığı için yazdım ben sonuçta heryerde ve uygun fiyata bulunabilen bişey..

bence de hiç içmemektense ama sani bi ara sütün bütün faydası gidiyor falan diye okumuştum..
aman zaten okadar ince hesap yapmıcan aslında :))

ohh yarasın bebelere :))
ya siz yine bi sekiilde iciyosunuz ben onu da icmiyorum hic yoktan iyidir.

O çift kimse artık doğuma 1568 kişiyi çağırmışlar, hatta Bergüzar Korel ile Süleyman kocası Halit Ergenç bile vardı. :KK53:
Şahsen bizde ben, eşim ve annem olur, gelirse babamla kızkardeşim birde...

Zaten devlet hastanesine o kadar adamla gitsem, hastabakıcılar beni paspasla kovalar hehe...:KK53:

Perşembe gidiyorum doktora, ilk bebek iyi mi diye soracağım. Sonra ne zaman doğar tahmini? Normal doğum yapabilir miyim?Doğuma hangi doktorlar giriyor? (bu da saçma olacak gece 3'te gidicem belki kim varsa o şansıma hehe) İri bebek olma ihtimali var mı? Zaten varsa normal doğum olmaz ya neyse... Bunları soracağım... :44:

Çatı muayenesi 37. haftadan sonra yapılıyormuş gerçi o vakit sezeryan yada normal doğum olduğunu bilmem için o vakte kadar bekleyecek miyim? O çataldan nefret ediyorum ama başka türlüde bakılmaz herhalde :KK50:
Aaa hakkaten sen diyince izledim de evet halit filan da orda bütün yayin ve yapim ekibi gelmis heralde hastaneye bi de kadin partide sutyen taksa iyiymis ya :) bizde de ben esim annem kayinvalidem olur heralde.devlette mi dogurucan cnm ozeller cok mu pahali?

aradan 2 gün geçer

hehh ayni biz:) bi farkla ben biraz daha kizarak cwp weriyorum bi guzel soylenip küsüyorum

aradan 2 gün geçer

Genellikle aynı oluyorlar demek ki.:KK51: Eşim iyidir hoştur ama ev işlerinde aşırı yeteneksizdir. Epey zaman önce grip oldum yatıyorum yatakta bana bir tylol hot yapıp getirir misin dedim. Sen git mutfakta onca saplı kupa bardağı bırak, olabilecek en ince su bardağına yap ilacı :KK53: Bir de dikkat et sıcak diyor. :KK52::KK52:

Bir kere daha süpürcem dedi bekledim 3 gün süpürsün diye, -tamam işten gelince... -tamam şunu bitireyim de... hehe en son dedim aman boşver yavaş yavaş süpür gitsin. Yalnız süpürme işi gerçekten beli mahvediyor...:KK50:

devlette mi dogurucan cnm ozeller cok mu pahali?

Yok aslında gebeliğin başında tam karar vermemiştik nereye gideceğiz diye. Ama benim şeker doktorum devlette olduğu için, oraya gidelim iki doktoru da aynı günde görelim hep istedik. Birkaç hafta geçince özele devam edecektim lakin olmadı ben orada kaldım. :) Burada bir hastaneye gidecektim, onunda yüz kere adı değişti güvensizlik veriyor bana. Başka hastane de araştırmadım gerçi, bende kendimi şartladım herhalde orada yapacağım diye. Çocukluktan beri başka hastaneye gitmediğimden olsa gerek...:44: Yoksa eşim doğum parasını filan ayarlamıştı, gerçi halen özele gidelim diyor ama ne bilim, yarısını geçtik zaten...

Son düzenleme:

Tamam canım söylediğin iyi oldu :) Eve geçince buz tutarım :)

günaydınn hamişlerrr ve bal kuzucukları... nasılsınız bugün bakalım... ya benimkinin sesi soluğu çıkmıyo bugün yinee ama dikkat ettim de benim ağrımın olduğu günler fazla oynamıyor dün akşamdan beridir kasıklarım çok ağırıyo ve benimkinden de ses yok offff oooooffffffffff :KK43::KK43:

X