2013 Aralık Anneleri

Mucizelerimizin cinsiyetleri ?

• Ankete Katılan
    469
buarada bdşy sorcam hergün yumurta yemesinn bir skıncası var mı sarısının hepsini bitiremyr zaten. Yarıdan biraz fazla yiyodur belki.Arada ara vermeli miyim.

bir gün yumurta bir gün peynir sağlıkocağındakı hemsıresı oyle demıstı ama benım kızımın kılosu fazla belkı ondandır cnm bu arada hala sarısını verıyorsunuz demı beyazını vermeye basladınızmı yumurtanın

saol cnm içim öyle rahatladı ki anlatamam biraz daha iyi yiyor bu ara eskiye göre. bibereon almıyor cnm tekrar denedim süt sağıp almyr. zorlamıyorum sonuçta yeterince emiyor. Sabah en son çıkmadan emzrrm bir de 3.30 da gelince ve sonrasında... Ama hani sulukları var ya delikli bardak hani bir gün onu denycem süt bırakıp biberon almyr ama onunla güzel içiyor suyu belki sütüde alır kolay uyuyr.buhafta öğlene kdr ama belki okul açılınca daha zorlar.. öyle işte cnm.

buarada bdşy sorcam hergün yumurta yemesinn bir skıncası var mı sarısının hepsini bitiremyr zaten. Yarıdan biraz fazla yiyodur belki.Arada ara vermeli miyim.

dene bakalım sulukla içebilir. ege de sadece 1 tane biberonuna takık, arkadaşım almanyadan dünya biberon, tabak çanak, kaşık getirdi, sadece tek biberonla içiyor, 10 çeşit suluk var sadece mama içtiği biberonla su içiyor. inşallah sizde de suluk işe yarar.

ben hergün veriyorum yumurta. sadece havalar aşırı sıcakladığında dokundu, o ara kestim vermedim baya, şimdi 2 hafta oldu tekrardan başladım. hergün 1 tam sarı veriyorum. dokunmuyorsa ver canım, faydalı yumurta...

günaydın arkadaşlar bebeğim amipli dizanteri oldu,bu konuyla ilgili bilgisi olan varmı bu gün 4.gün ilaç tedavisi sürüyor ama çok huzursuz,bebeğimde yoruldu bende artık

geçmiş olsun canım. hiçbişey bilmiyorum ben. umarım biran önce atlatırsınız.

bir gün yumurta bir gün peynir sağlıkocağındakı hemsıresı oyle demıstı ama benım kızımın kılosu fazla belkı ondandır cnm bu arada hala sarısını verıyorsunuz demı beyazını vermeye basladınızmı yumurtanın

yumurta beyazı 1 yaşından önce yasaklı listesinde. hiç vermedim.
ben hergün baya kahvaltı yapıyorum oğlumla, yumurta, peynir, zeytin, pekmez, ıhlamur, salatalık....

ben hergün baya kahvaltı yapıyorum oğlumla, yumurta, peynir, zeytin, pekmez, ıhlamur, salatalık....
evet 1 yasına kadar yasaklı ama veren varmı dıye merak ettım canım

walla ne güzel keyfini çıkar ben işe başladım 3 hafta oldu çok zor çok

kızlar peynir yediremiyorum kızıma yumurta sarısı ile karıştırıyorum, ben artık bir gün verip birgün bırakcam yumurtayı, salatalık sevmiyor zaten , peynirli omlet denedim sevmedi, patatesli omlet denedim üzerine de bir tatlı kaşığı pekmez kattım yedi valla, bugün patates hasladım, yumurta sarısı kadar patates ve yumurta sarısını karıştırdım yedi valla, gerçi birazını döktü oynarken ama olsun, dün kuru fasülye deneyim dedim ama sevmedi, gerçi yemek gibi yapmadım, püre yaptım ben bile yiyemedim, domates zamanı geçiyor alerji olabilir diye vermiyorum

meltem yazmis gerci ama sarisi sadece cnm. bizinkinn kilosu snirlarda vereym o zmn hetgun

dene bakalım sulukla içebilir. ege de sadece 1 tane biberonuna takık, arkadaşım almanyadan dünya biberon, tabak çanak, kaşık getirdi, sadece tek biberonla içiyor, 10 çeşit suluk var sadece mama içtiği biberonla su içiyor. inşallah sizde de suluk işe yarar.

ben hergün veriyorum yumurta. sadece havalar aşırı sıcakladığında dokundu, o ara kestim vermedim baya, şimdi 2 hafta oldu tekrardan başladım. hergün 1 tam sarı veriyorum. dokunmuyorsa ver canım, faydalı yumurta...

geçmiş olsun canım. hiçbişey bilmiyorum ben. umarım biran önce atlatırsınız.

saol cnm bitirmyo zaten hergun ve
rym o zmm daha dogrusu versin kv :)

buarada saglkocagndan kan tahllo ici cagrdilar 10.2 ckti dusuk brz :KK43: ben cok duzenli vetemyrdum damlayi unityrdm maalesf. kizdm kensdme :KK43: bide dozu az geldi galiba dr sbh 8 aksam 8 damla dedi. vercm artk duzenli korktm valla

Cnm calisma saatlerin nasil? Ne kdr sure ayri kaliyorsunuz? Sut sagyr musun bibron alyrmu anlatabilir misin biraz

İse baslayanlar siz de anlatabilirsiniz :KK66:

Nursel sen de baslamssn hayrli ilsun nasil gdyr

Canımbiraz geç oldu ama cevaplıyım:) sabah 8 akşam 17.00 ama eve iş uzak olduğu için sabah 06.50 de evden çıkıp akşam 18.20 de eve geliyorum.. Azra da 20.00 de uyuyor anca 1.5 saat görüyorum yani..süü günde 2 kez mutlaa sağıyorum.. Biberonu başta k abul etmedi malesef ama sonradan özellikle de açsa içmeye alıştı...

meltem yazmis gerci ama sarisi sadece cnm. bizinkinn kilosu snirlarda vereym o zmn hetgun

saol cnm bitirmyo zaten hergun ve
rym o zmm daha dogrusu versin kv :)

buarada saglkocagndan kan tahllo ici cagrdilar 10.2 ckti dusuk brz :KK43: ben cok duzenli vetemyrdum damlayi unityrdm maalesf. kizdm kensdme :KK43: bide dozu az geldi galiba dr sbh 8 aksam 8 damla dedi. vercm artk duzenli korktm valla

10 ve üzeri normal değer, ama sınırda çıkmış. olsun canım verirsin damlanı toparlar. bizim doktor kullanma ilaç, gıdalarla takviye yapmaya çalışalım, 9. aydaki sonuca göre kullanıp kullanmama kararı alırız dedi. ben de yarın gitcem doktora.

sine bebe etkinliğine katıldık biz bugün...

Eklentiler

• 20140911_143951[1].jpg
    20140911_143951[1].jpg
    332,4 KB · Görüntüleme: 128
Canımbiraz geç oldu ama cevaplıyım:) sabah 8 akşam 17.00 ama eve iş uzak olduğu için sabah 06.50 de evden çıkıp akşam 18.20 de eve geliyorum.. Azra da 20.00 de uyuyor anca 1.5 saat görüyorum yani..süü günde 2 kez mutlaa sağıyorum.. Biberonu başta k abul etmedi malesef ama sonradan özellikle de açsa içmeye alıştı...

ay cnm ya zormuş şartların Allah kolaylık versin sana :KK51:

10 ve üzeri normal değer, ama sınırda çıkmış. olsun canım verirsin damlanı toparlar. bizim doktor kullanma ilaç, gıdalarla takviye yapmaya çalışalım, 9. aydaki sonuca göre kullanıp kullanmama kararı alırız dedi. ben de yarın gitcem doktora.

et yemesi lazım galiba dimi cnm kırmızı et diye biliyrm. Bakalım sizinki nasıl çıkacak? inşallah iyi çıkar maaşllah ege güzel beslenyr nazar değmesin

Ya kizlar derdime bi care?Asaf resmen cildirdi beni de cildirtti.sakin kalamiyorum artik.kesinlikle uyumuyo herseyi reddediyo.uc gundur uyku uyumuyorum.artik carsafta bile salliyim raziyim ama asla kabul etmiyo.tamam zor donemler geciriyoruz hissediyo ama napicagimi sasirdim.tahammulum kalmadi kendimi ona bagarirken buluyorum artik.o cocuk gitti bambaska bi cocuk geldi.10 gundur falan boyle ama annemde falan duruyodu bu kadar yorulmuyodum.simdi asla benden baskasini kabul etmiyo kaldiki bende de durmuyo.napicam:KK61:

cnm benimde sütüm çok azaldı ama kilosu düşük gibi geldi bana geceleri su yerine mama wermeyi denesen arkasından su wersen we kahwaltısına cewiz pekmez falan koyuyomusun? günlük et sebze we yoğurdunu yiyomu ? muhallebi doyurucu ama kendi başına çok besleyici diil neler yediriyosun gün içinde

Gece mama vermeyi denedim almıyor hiç bir şekilde. sabah kahvaltısı ceviz, tereyağ ,3 zeytin, keçi peyniri, yumurta sarısı, pekmez.bebelac kahvaltı maması
sonra meyve veriyorum
sonra etli, kıymalı yada tavuklu çorba.sebzelerle karıştırıyorum
sonra yoğurt
en son muhallebi. bir yerde yanlış mı yapıyorum anlamadım. kilosu ayına göre normal dedi doktor.ama 3 aydır aynı kilodayız 8,350-8450 falan

Gece mama vermeyi denedim almıyor hiç bir şekilde. sabah kahvaltısı ceviz, tereyağ ,3 zeytin, keçi peyniri, yumurta sarısı, pekmez.bebelac kahvaltı maması
sonra meyve veriyorum
sonra etli, kıymalı yada tavuklu çorba.sebzelerle karıştırıyorum
sonra yoğurt
en son muhallebi. bir yerde yanlış mı yapıyorum anlamadım. kilosu ayına göre normal dedi doktor.ama 3 aydır aynı kilodayız 8,350-8450 falan
cnm sadece muhallebi verme muhallebi iyi tok tutmaktan başka bi özelliği yok çok besleyici diil muhallebisine irmik ekle ve meyveli muhallebi ver kahvaltıdan sonraki meyveyide bisküvi ile zenginleştrebilirsin kahvaltısına avakado ekleyebilirsin

et yemesi lazım galiba dimi cnm kırmızı et diye biliyrm. Bakalım sizinki nasıl çıkacak? inşallah iyi çıkar maaşllah ege güzel beslenyr nazar değmesin

evet kırmızı et en önemli demir kaynağı.
bugün verdik kanımızı, p.tesi alıcam sonuçları, yazarım sonucu.
kilomuz 9250, boy 77 cm. çok mutluyum, boy kilo maşallahlık. son 2 aydır sadece 100 gr alıyordu, bu ay 1050 gr almış.

Ya kizlar derdime bi care?Asaf resmen cildirdi beni de cildirtti.sakin kalamiyorum artik.kesinlikle uyumuyo herseyi reddediyo.uc gundur uyku uyumuyorum.artik carsafta bile salliyim raziyim ama asla kabul etmiyo.tamam zor donemler geciriyoruz hissediyo ama napicagimi sasirdim.tahammulum kalmadi kendimi ona bagarirken buluyorum artik.o cocuk gitti bambaska bi cocuk geldi.10 gundur falan boyle ama annemde falan duruyodu bu kadar yorulmuyodum.simdi asla benden baskasini kabul etmiyo kaldiki bende de durmuyo.napicam:KK61:

canım hem yaşadığınız dönem etkiliyor hem de diş olabilir... sizde de diş yoktu diye hatırlıyorum. bu hareketleri diş sürecinde de yapıyorlarmış. yaşadığın zor süreçten kaynaklı böyle olmasındansa umarım diştir diyebilirim sadece. keşke herşey düzelse, eşin eski günlerine dönse ve güzel şeyler yazsa bize... çok dua ediyorum size.

evet kırmızı et en önemli demir kaynağı.
bugün verdik kanımızı, p.tesi alıcam sonuçları, yazarım sonucu.
kilomuz 9250, boy 77 cm. çok mutluyum, boy kilo maşallahlık. son 2 aydır sadece 100 gr alıyordu, bu ay 1050 gr almış.

canım hem yaşadığınız dönem etkiliyor hem de diş olabilir... sizde de diş yoktu diye hatırlıyorum. bu hareketleri diş sürecinde de yapıyorlarmış. yaşadığın zor süreçten kaynaklı böyle olmasındansa umarım diştir diyebilirim sadece. keşke herşey düzelse, eşin eski günlerine dönse ve güzel şeyler yazsa bize... çok dua ediyorum size.
Canim benim cok sagol ama neredeyse imkansiz.cok daha kotuye gidiyo gibi.umarim distir cunku cok uzuluyorum,onun bu sekilde hirpalanmasi agrima gidiyo.

Merabalar..Bende 2013 aralık annesiyim.Kızım Elif Berra 15.12.2013 doğumlu. burayı farkettigimden beri hep takip ettim ama nedense yazmadım..Kızım güzellikle sağlıkla büyüyor maşallah ama tabi sıkıntılarımız var.En büyügüde yememesi iştahsızlık.Kendi yaşadıklarımı Papatya2308 arkadaşımıza çok benzetiyorum.Memeyi tutmaması(bugüne kadar hala silikon ucla emziriyorum) 4. Aydan itibaren memeyi reddetmesi(saatlerce uğraşarak hep peşinden koşarak bugüne kadar geldik ama hergün memeyi bırakacak diye korkuyorum:KK43:,) sağdığım sütleri içmemesi, biberonu bırakması, mamaları almaması(6 çeşit mama denedik)ek gıdayı hiççç istememesi gibi..Tabi bunların sonucu olarak da kilomuz 7400 boy 72 ben ne yapayım arkadaşlar??

Bunu yazmıştım arkadaşlar:KK43::KK43:

Merabalar..Bende 2013 aralık annesiyim.Kızım Elif Berra 15.12.2013 doğumlu. burayı farkettigimden beri hep takip ettim ama nedense yazmadım..Kızım güzellikle sağlıkla büyüyor maşallah ama tabi sıkıntılarımız var.En büyügüde yememesi iştahsızlık.Kendi yaşadıklarımı Papatya2308 arkadaşımıza çok benzetiyorum.Memeyi tutmaması(bugüne kadar hala silikon ucla emziriyorum) 4. Aydan itibaren memeyi reddetmesi(saatlerce uğraşarak hep peşinden koşarak bugüne kadar geldik ama hergün memeyi bırakacak diye korkuyorum:KK43:,) sağdığım sütleri içmemesi, biberonu bırakması, mamaları almaması(6 çeşit mama denedik)ek gıdayı hiççç istememesi gibi..Tabi bunların sonucu olarak da kilomuz 7400 boy 72 ben ne yapayım arkadaşlar??

Bunu yazmıştım arkadaşlar:KK43::KK43:

yani canım öncelikle allah yardımcın olsun, emmemesinin üstüne yememesi büyük stres.. ama bi yerde düzen oturacaktır. hava değişimiydi, sıcaktı, hastalıktı, dişti derken hiç kimse düzen oturtamadı malesef. forumu takip ederken biz de gözüne çarpmışızdır, ege inanılmaz obur bir çocuk inanılmaz, eşim diyor ki ''önüne sıçsan onu da yiycek...'' diye... ama inan bu kadar yemeye o da 2 aydır 100 gr kilo alıyordu sadece bu ay 1050 gr almış, hayret ettim... ama doktorumuz geçen ay 100 gr aldığında ben üzüldüğümde demişti ki ''egenin gelişimi çok güzel, kemikleri güçlü ki oturabiliyor, eğer oturamasaydı, sorun var derdim ama kilo almamasına sorun var demiyorum..'' demişti. önemli olan ay gelişimlerinin düzenli olması, kilo değil dedi. böyle düşün, bebeğinin motor gelişimi iyiyse kiloyu dert etme...

Buralarda kimse kalmamış ama gene de yazmak istedim çok çaresiz durumdayım

Aras cumasan beri ağır grip ateş öksürük akıntı vs
Cuma gecesi sabaha kdr 1,5 saat uyudu tıkanıjlıktan ve ağrılardan o ağladı ben ağladım

Neyse çok detaya girmemeye çalışarak sorumu sorayım
Aras tıkanıklıktan uyuyamıyor ikaçlarında etkisiyle iyice baygın düşsede uyuyamıyor otri bebe viks yüksek yastık cold mix mi ne o herşeyi denedik perişan oldu hbirşey gelmiyor elimden

Ayrıca detayları sonra yazarım Aras da da inek sütü alerjisi varmış hemde doğustan beri. Bağırsakları çok zarar görmüş durumda olabilirmiş. Sütümü veremiyorumv versem de içmiyor zaten. Mama zaten yasak. Diyet mamayı da içmiyor.ıhlamır deniyorum kusuyo eskiden beri reddeder zaten ıhlamuru. Anlayacağınız ne uyuo ne beslenebiliyo. Var mı bana bir çıkış yolu gösterebilecek...

Bu tıkanıklığı nasıl engelleyebilirim. Uyusa belki biraz rahatlayacak ama hamır gibi oldu yığılıo ayakta duramıyo öksürmekten boğaz iyice gitti

X