2013 Aralık Anneleri

Mucizelerimizin cinsiyetleri ?

• Ankete Katılan
    469
Ben hep yapıp yediremeyip döküyorum. Tv de denedim ama olmuyo
3aydır böyle. Gelişimi geri gedecekse de elimden başka şey gelmiyor çünkü her yolu denedim. Dr kilo iyi diyo zorlama diyo başka da birşey dediği yok
napıyo ağzınımı açmıyo tühh ya bilirim bu duyguyu yememesinemi üzücen o kadar emek werip yaptıgınamı zorr yaa keske yeseler uğraştrmadan iyi bari doktor kilosuna iyi diyosa maşallah

Meltemcim zaten aşı 1 yaşına girlirken vuruluyor ama sağlık bakanlığı yaygın hastalık ve salgından dolayı bunun 9. ayda yapılmasını söylemiş bu kararla 9. ay bittiktdn sonra yapılıor bence yaptır derim en azından sorun sıkıntı yaşamazsın annen tabiki tecrübelidir ona lafım yok ama geç yaoptırdığın takdirde bir sorun sıkıntı oluşmasını istemem tatlım sen her şeye karsı önlemini al balım :)

ya canım geçen ay bu söylenti çıktığında aradım hemşiremizi, o da dedi sağlık bakanlığından salgın uyarısı geldi, 9. ayda yapılsın diye dedi, egenin 9. ayı geldiğinde uyarı devam ederse yaparız demişti. ama hemşiremiz de annem gibi düşünüyor, bu aşının ideali 12-15 ay arasında yapılmasıymış, erken vurulan dozun koruyuculuğu şüpheli dedi. bu ayda yapılan kkk aşısı 15-18 ay arasında tekrarlanırmış daha sonra da 1. sınıfta... ama 12 ayda zamanında yapılan aşı sadece 1. sınıfta tekrarlanıyor... ben yaptırmıycam ya yaşında yaptırıcam...

Merabalar..Bende 2013 aralık annesiyim.Kızım Elif Berra 15.12.2013 doğumlu. burayı farkettigimden beri hep takip ettim ama nedense yazmadım..Kızım güzellikle sağlıkla büyüyor maşallah ama tabi sıkıntılarımız var.En büyügüde yememesi iştahsızlık.Kendi yaşadıklarımı Papatya2308 arkadaşımıza çok benzetiyorum.Memeyi tutmaması(bugüne kadar hala silikon ucla emziriyorum) 4. Aydan itibaren memeyi reddetmesi(saatlerce uğraşarak hep peşinden koşarak bugüne kadar geldik ama hergün memeyi bırakacak diye korkuyorum:KK43:,) sağdığım sütleri içmemesi, biberonu bırakması, mamaları almaması(6 çeşit mama denedik)ek gıdayı hiççç istememesi gibi..Tabi bunların sonucu olarak da kilomuz 7400 boy 72 ben ne yapayım arkadaşlar??

ya canım geçen ay bu söylenti çıktığında aradım hemşiremizi, o da dedi sağlık bakanlığından salgın uyarısı geldi, 9. ayda yapılsın diye dedi, egenin 9. ayı geldiğinde uyarı devam ederse yaparız demişti. ama hemşiremiz de annem gibi düşünüyor, bu aşının ideali 12-15 ay arasında yapılmasıymış, erken vurulan dozun koruyuculuğu şüpheli dedi. bu ayda yapılan kkk aşısı 15-18 ay arasında tekrarlanırmış daha sonra da 1. sınıfta... ama 12 ayda zamanında yapılan aşı sadece 1. sınıfta tekrarlanıyor... ben yaptırmıycam ya yaşında yaptırıcam...

Anladım balım ya kafamızı iyice çorba ettiler bizim bu ne yaa :KK43:

Ya kızlar benim kızım hiç bir şey yemiyor ne kahvaltı ne öğle yemeği na muhallebi ne meyve ne sebze ya sadece beni emiyor keyfi yerinde ise yedirebiliyorum hani dr lar söylüyor ya şu saatte bu bu saatte su benim dr da verdi saatli yemek listesi ama biz uyamıyoruz ya ben çok yorgun düşüyorum uygulayamıyorum yada benim kızım yemiyor herşeyden iki üç lokma ben bunu nasıl düzeltebilirim illa saatmi olması lazım of ya :KK43:

Ya kızlar benim kızım hiç bir şey yemiyor ne kahvaltı ne öğle yemeği na muhallebi ne meyve ne sebze ya sadece beni emiyor keyfi yerinde ise yedirebiliyorum hani dr lar söylüyor ya şu saatte bu bu saatte su benim dr da verdi saatli yemek listesi ama biz uyamıyoruz ya ben çok yorgun düşüyorum uygulayamıyorum yada benim kızım yemiyor herşeyden iki üç lokma ben bunu nasıl düzeltebilirim illa saatmi olması lazım of ya :KK43:
madem yemiyo saate takılma cnm ne istiosa o an onu yedir baktr tadına çok zor yaa bu durumlar

canım ben de saatli vermiyorum. zaten son 2 haftadır öğlen uykusunu bıraktı gibi, bazen uyuyor bazen uyumuyor, haliyle düzen de kaydı.
valla ben hiçbir zaman saate uymadım. uyku düzenine göre kendisi ayarladı yemek saatlerini. sadece sırayı bozmadım.
kahvaltı-çorba-meyve-yoğurt-et,balık şeklindeydi gün içerisindeki sıralamamız. ama sıcaklarda çorba içmiyordu, zorlamadım, çorba saati içmeli diye yırtınmadım, onun yerine yoğurt falan verdim mesela. açlığına göre ve uyku düzenine göre hareket ediyorum ben.
boşver yediği zaman ver yesin canım. hiç yememesinden çok daha iyi.

Kizlar Asaf inanilmaz kaka yapiyo ya 5-6 kere gunde dolu dolu.ishal degil kivaminda bi sorun yok.metabolizmasiyla alakali sanirim ama taktim galiba biraz.var mi bebislerden boyle olan?

Kizlar Asaf inanilmaz kaka yapiyo ya 5-6 kere gunde dolu dolu.ishal degil kivaminda bi sorun yok.metabolizmasiyla alakali sanirim ama taktim galiba biraz.var mi bebislerden boyle olan?
geçen ay bendede oldu doktora sordum düzenli we çok yiyodur bu güze bişey ishal diilse hiç korkma bu besinleri vücudunun hemen sindirip tekrar acıkması ile ilgili kısır döngü hatta oglum gece hiç kaka yapmazdı sabah yapardı geçen ay gecenin 3ünde dolduryodu bezi hadiiii uykusu bölünür alt temizleriz baştan uyut allahtn düzeldi korkma cnm çok normal

geçen ay bendede oldu doktora sordum düzenli we çok yiyodur bu güze bişey ishal diilse hiç korkma bu besinleri vücudunun hemen sindirip tekrar acıkması ile ilgili kısır döngü hatta oglum gece hiç kaka yapmazdı sabah yapardı geçen ay gecenin 3ünde dolduryodu bezi hadiiii uykusu bölünür alt temizleriz baştan uyut allahtn düzeldi korkma cnm çok normal
Anladim canim duzenli ve cok yiyo gercekten.kotu bisey olmadigini tahmin ettim ama kafama takildi yinede.sagol.resmen kokarca besliyoruz evde:)sagol:)

canım ege'nin en az kaka sayısı 4, bazen 5-6 maşallahı var anlıycağın bez yetişmiyo sıpaya...
biz hiç kaka sayımızı azaltamadık. ama kıvamı falan çok normal takılmıyorum o yüzden.

canım ege'nin en az kaka sayısı 4, bazen 5-6 maşallahı var anlıycağın bez yetişmiyo sıpaya...
biz hiç kaka sayımızı azaltamadık. ama kıvamı falan çok normal takılmıyorum o yüzden.
Aynen yaaa bez almaktan bi hal olduk bizimki de oyle.neredeyse her ogunden 10 dakka sonra kesin yapiyo.bide sabah uyandiktan 10 dakka sonra ki onu artik tuvalete yapiyor:KK9:

kızlarr selam:rolleyes:k
bugün meteyi babaannee bırakıp okula gittim iyi başladık. durmuş aglamamış çok birtek uyuduktan az sonra zil çalmış onun sesine uyanmış bidaha uyumamış ama ağlamamış da yavrum . Pzertesiden sonra süre brz daha uzayck erken çıkıp geç gelcem bugün 1de geldim okul açılınca 3buçuk gibi gelcm ona da dayanır gibi inşallah. içim rhatladı biraz çok şükür:KK51:

kızlarr selam:rolleyes:k
bugün meteyi babaannee bırakıp okula gittim iyi başladık. durmuş aglamamış çok birtek uyuduktan az sonra zil çalmış onun sesine uyanmış bidaha uyumamış ama ağlamamış da yavrum . Pzertesiden sonra süre brz daha uzayck erken çıkıp geç gelcem bugün 1de geldim okul açılınca 3buçuk gibi gelcm ona da dayanır gibi inşallah. içim rhatladı biraz çok şükür:KK51:
hadi gözün aydın elifcim, korktuğun gibi olmamasına çok sevindim. 1-2 hafta sonra iyice alışır zaten merak etme.
yemek yeme durumu nasılmış? KV ek gıda verebilmiş mi? ya da biberona alışıp anne sütü alabildi mi?

Ben hep yapıp yediremeyip döküyorum. Tv de denedim ama olmuyo
3aydır böyle. Gelişimi geri gedecekse de elimden başka şey gelmiyor çünkü her yolu denedim. Dr kilo iyi diyo zorlama diyo başka da birşey dediği yok
Bencede tatlm gelisiminde sorun yoksa takilma ve zorlama sen iyu bir annesin biliyorsun

yoğunluktan dolayı 2 haftadır pek giremedim ama sayfalarda ilerlememiş zaten...
ben zeynep e ne zaman kavun versem ertesi gün ishal kıvamında yapıyor kavun dediysem 1-2 küçük dilim . ben en çok demir ilacı olayında zorlanıyorum bir saat önce ve sonra süt yoğurt vs tüketmemek çok zor oluyor , buarada dr önermesede yürüteç aldık bi de yürüyen bebek Allahıııııım görmeniz lazım çıldırdı kızım 2 haftadır zaptedemiyorum, fırıl fırıl geziyor heryeri indirmeye çalışıyor gerçi tembel çocuk sürünmeyi unuttu, ba-ba, de-de , aba , demeye başladı bu 2 hafta içinde biraz geriden takip ediyoruz, hala diş yok ve hala su içmiyor tüm gün içtiği en fazla 45 cc:KK43:

hadi gözün aydın elifcim, korktuğun gibi olmamasına çok sevindim. 1-2 hafta sonra iyice alışır zaten merak etme.
yemek yeme durumu nasılmış? KV ek gıda verebilmiş mi? ya da biberona alışıp anne sütü alabildi mi?
saol cnm içim öyle rahatladı ki anlatamam biraz daha iyi yiyor bu ara eskiye göre. bibereon almıyor cnm tekrar denedim süt sağıp almyr. zorlamıyorum sonuçta yeterince emiyor. Sabah en son çıkmadan emzrrm bir de 3.30 da gelince ve sonrasında... Ama hani sulukları var ya delikli bardak hani bir gün onu denycem süt bırakıp biberon almyr ama onunla güzel içiyor suyu belki sütüde alır kolay uyuyr.buhafta öğlene kdr ama belki okul açılınca daha zorlar.. öyle işte cnm.

buarada bdşy sorcam hergün yumurta yemesinn bir skıncası var mı sarısının hepsini bitiremyr zaten. Yarıdan biraz fazla yiyodur belki.Arada ara vermeli miyim.

günaydın arkadaşlar bebeğim amipli dizanteri oldu,bu konuyla ilgili bilgisi olan varmı bu gün 4.gün ilaç tedavisi sürüyor ama çok huzursuz,bebeğimde yoruldu bende artık

X