2013 Aralık Anneleri

Mucizelerimizin cinsiyetleri ?

• Ankete Katılan
    469
geçmiş olsun bizde çok kötüyüz bu salgın mı anlamadım ateş kusma öksürük burun tıkanıklığı iştahsızlık bende çaresiz kaldım

Buralarda kimse kalmamış ama gene de yazmak istedim çok çaresiz durumdayım

Aras cumasan beri ağır grip ateş öksürük akıntı vs
Cuma gecesi sabaha kdr 1,5 saat uyudu tıkanıjlıktan ve ağrılardan o ağladı ben ağladım

Neyse çok detaya girmemeye çalışarak sorumu sorayım
Aras tıkanıklıktan uyuyamıyor ikaçlarında etkisiyle iyice baygın düşsede uyuyamıyor otri bebe viks yüksek yastık cold mix mi ne o herşeyi denedik perişan oldu hbirşey gelmiyor elimden

Ayrıca detayları sonra yazarım Aras da da inek sütü alerjisi varmış hemde doğustan beri. Bağırsakları çok zarar görmüş durumda olabilirmiş. Sütümü veremiyorumv versem de içmiyor zaten. Mama zaten yasak. Diyet mamayı da içmiyor.ıhlamır deniyorum kusuyo eskiden beri reddeder zaten ıhlamuru. Anlayacağınız ne uyuo ne beslenebiliyo. Var mı bana bir çıkış yolu gösterebilecek...

Bu tıkanıklığı nasıl engelleyebilirim. Uyusa belki biraz rahatlayacak ama hamır gibi oldu yığılıo ayakta duramıyo öksürmekten boğaz iyice gitti
canım çok geçmiş olsun soğan kesip baş ucuna koyabilirsin çok daha iyi nefes alıcakdır

kızlar benim moralim çok bozuk dün akşam saat 5 gibi asya koltuktan tepesi taklak sağ tarafına doğru düştü yavrum çok ağladı anlı morardı kocaman şişti kolunu oynatmıyordu burun deliği kızardı kan topladı ya mahvoldum birde üstüne eşimle çok kötü kavga etim niye kız düşmüş dikkat etmemişim hemen annemleri aradım geldiler arabayla dr götürdük dr sorun sıkıntı görmedi ilk 24 saat önemli eve gidin 2 saat emzirme uyutma ve normalden farklı tepkiler verirse gel beyn tomografisi çekecez dediler ödüm patladı ona birşey olacak diye gece sabaha kadar annemle nöbet tuttuk çok şükür ii sorun olmadı ama ömrümden ömür gitti akşam eve geldik eşimle asya uyumuştu yatağına koydum salona geçtim başladım ağlamaya düştüğü yeri görünce gece zaten hiç o anı gözümün önünden gitmedi öle moral falan kalmadı rabbim evlatlarımızı korusun kollasın :KK43:

Esraaaa nbr?hayrli olsun yeni egtm ogretm yilimiz. Ben korkyrm yaa ucretli ogrtmenden sonra nasil bir snf gelck karsima...
Biz senle zumreydik biara hala ayni mi acaba ben 3. Sinifim..
Ya eve uzak okululm bide tam gun. Yyakn olsa ogle arasi gelrdm ne guzel. ya da sabahci fln olsaydim iyi olcakti. Tayin istedm cikmadi senin nasil cnm

Evet bende 1 eylulde basladim.. Azcik nefes aldim...ama simdi oglenckyim.
Evet zumreyiz seninle ..egitimhanede 1.. Siniftada giriyomuydun. Sonradan adin yabanci gelmedi..

Tamam soğanı deneyeceğim dün Gülay da yazdı msjla ama cold mix koyduğım için denemedim birazdan denerim uykusuzluktan bayılıo zaten yavrucum

Evet esra biz olalım:KK43:
Anne sütü ya da mama alsaydı bu kdr takmazdım kafaya ama onları da alamadığı için durumum çok zor. Sadece çorba ve meyveyle ne kdr ve ne zaman da iyileşebilirki

Asyamca size de çok geçmiş olsun okurken bile irkildim aklın çıkmıştır
Öyle durumlarda gergiblikten ilk patladıklarınız eşlerimiz zaten ya da onlar bize patlar. Şükür atlatmışsınız. Hep bi tehlike içindeyiz gözümüzü 4 den daha çok açmamız lzm sanırım anlayamıyorum

Zeynep size de geçmiş olsın ne durumdasınız. Ben viksi suya attım sabah sanki biraz rahatlattı burunu ama tabi çok değil. Uyusa belki uyku iyileştirecek ama o da yok:KK43:

Cuma gecesi sabaha kdr 1,5 saat uyudu tıkanıjlıktan ve ağrılardan o ağladı ben ağladım

Aras tıkanıklıktan uyuyamıyor ikaçlarında etkisiyle iyice baygın düşsede uyuyamıyor otri bebe viks yüksek yastık cold mix mi ne o herşeyi denedik perişan oldu hbirşey gelmiyor elimden

Ayrıca detayları sonra yazarım Aras da da inek sütü alerjisi varmış hemde doğustan beri. Bağırsakları çok zarar görmüş durumda olabilirmiş. Sütümü veremiyorumv versem de içmiyor zaten. Mama zaten yasak. Diyet mamayı da içmiyor.ıhlamır deniyorum kusuyo eskiden beri reddeder zaten ıhlamuru. Anlayacağınız ne uyuo ne beslenebiliyo. Var mı bana bir çıkış yolu gösterebilecek...

Bu tıkanıklığı nasıl engelleyebilirim. Uyusa belki biraz rahatlayacak ama hamır gibi oldu yığılıo ayakta duramıyo öksürmekten boğaz iyice gitti

kızlar benim moralim çok bozuk dün akşam saat 5 gibi asya koltuktan tepesi taklak sağ tarafına doğru düştü yavrum çok ağladı anlı morardı kocaman şişti kolunu oynatmıyordu burun deliği kızardı kan topladı ya mahvoldum birde üstüne eşimle çok kötü kavga etim niye kız düşmüş dikkat etmemişim hemen annemleri aradım geldiler arabayla dr götürdük dr sorun sıkıntı görmedi ilk 24 saat önemli eve gidin 2 saat emzirme uyutma ve normalden farklı tepkiler verirse gel beyn tomografisi çekecez dediler ödüm patladı ona birşey olacak diye gece sabaha kadar annemle nöbet tuttuk çok şükür ii sorun olmadı ama ömrümden ömür gitti akşam eve geldik eşimle asya uyumuştu yatağına koydum salona geçtim başladım ağlamaya düştüğü yeri görünce gece zaten hiç o anı gözümün önünden gitmedi öle moral falan kalmadı rabbim evlatlarımızı korusun kollasın :KK43:

anılcım çok geçmiş olsun kıyamam arasa tatlım buhar makınen var mı buharına tutsan bikaç sanıyelık açar belki burun tıkanıklığını soğan da iyi gelır belki

asyaamca size de geçmiş o9lsun çok üzüldüm o ankı dehşeti düşünemıyorum bile allah korumuş yavrunu

Merabalar..Bende 2013 aralık annesiyim.Kızım Elif Berra 15.12.2013 doğumlu. burayı farkettigimden beri hep takip ettim ama nedense yazmadım..Kızım güzellikle sağlıkla büyüyor maşallah ama tabi sıkıntılarımız var.En büyügüde yememesi iştahsızlık.Kendi yaşadıklarımı Papatya2308 arkadaşımıza çok benzetiyorum.Memeyi tutmaması(bugüne kadar hala silikon ucla emziriyorum) 4. Aydan itibaren memeyi reddetmesi(saatlerce uğraşarak hep peşinden koşarak bugüne kadar geldik ama hergün memeyi bırakacak diye korkuyorum:KK43:,) sağdığım sütleri içmemesi, biberonu bırakması, mamaları almaması(6 çeşit mama denedik)ek gıdayı hiççç istememesi gibi..Tabi bunların sonucu olarak da kilomuz 7400 boy 72 ben ne yapayım arkadaşlar??

Bunu yazmıştım arkadaşlar:KK43::KK43:

allah yardımcuın olsun canım iştah için sanırım keçi boynuzu özü diye bişey var nasıl olduğunu bilmıyorum ama bi arastırsan facede okuyorum hep ama ihtıyacım olmadığından pek araştırmadım açıkcası

gnydın kızlar..
anıl çok geçmiş olsun. arasın neden huysuz olduğu anlaşıldı. kuzunun alerjiden sanırım huysuzluğu. neyseki fark edildi. çok çok geçmiş olsun cnm. Allah şifalar versin bol bol. metenin 1 kere burnu tutuldu onda da bişey yapmadım açıkçası cam açık kaldığı içindi kapattım o kadar. keşke elden bişey gelse cnm.

asyamca size de geçmiş olsun. mete hergün düşüyor hem de sırtüstü hep kafa gümlüyor. ne kadar dikkat etsem de bir anda oluyor. o yüzden evde ben kontrol altında tutuyorum. sen de kendini suçlama. gözde kayma, kusma veya bilinç kaybı olmazsa 2 saat uyutma yeter. henüz çok küçük oldukları için tomografi çekmiyorlar.. kendini sakın suçlama hepimiz düşe kalka büyüdük.

agresifcim ilk iş günün hayırlı olsun. ilk gün ağlamaklı olunuyor ama zamanla alışırsın sen de ela da. hatta verimli olmaya başlarsın. ben 4,5 aylıkken başlamak zorunda kalmıştım. hem yarım gün çok avantaj.. üzme kendini yavrun için çalışıyorsun onun geleceği için..

gnydın kızlar..
anıl çok geçmiş olsun. arasın neden huysuz olduğu anlaşıldı. kuzunun alerjiden sanırım huysuzluğu. neyseki fark edildi. çok çok geçmiş olsun cnm. Allah şifalar versin bol bol. metenin 1 kere burnu tutuldu onda da bişey yapmadım açıkçası cam açık kaldığı içindi kapattım o kadar. keşke elden bişey gelse cnm.

asyamca size de geçmiş olsun. mete hergün düşüyor hem de sırtüstü hep kafa gümlüyor. ne kadar dikkat etsem de bir anda oluyor. o yüzden evde ben kontrol altında tutuyorum. sen de kendini suçlama. gözde kayma, kusma veya bilinç kaybı olmazsa 2 saat uyutma yeter. henüz çok küçük oldukları için tomografi çekmiyorlar.. kendini sakın suçlama hepimiz düşe kalka büyüdük.

agresifcim ilk iş günün hayırlı olsun. ilk gün ağlamaklı olunuyor ama zamanla alışırsın sen de ela da. hatta verimli olmaya başlarsın. ben 4,5 aylıkken başlamak zorunda kalmıştım. hem yarım gün çok avantaj.. üzme kendini yavrun için çalışıyorsun onun geleceği için..
sağol canım sen çok erken başlamısın acaba erken başlamak daha mı iyi diyorum büyüdükçe daha bir düşküm oluyorlar az önce sütümü sağdım duru su gibi 50 cc zor çıktı bir de üstüne buna üzüldüm

benim kızımda diyet mamayı yemiyodu pekmez koyduk içine tat versin diye meyve suları pekmezde ilave ederek ver mamayı belki öyle alır llah kolaylık versin çok geçmiş olsun canım

sağol canım sen çok erken başlamısın acaba erken başlamak daha mı iyi diyorum büyüdükçe daha bir düşküm oluyorlar az önce sütümü sağdım duru su gibi 50 cc zor çıktı bir de üstüne buna üzüldüm

belki de öyledir. ama siz bakıcı ile bir alışma süreci yaptınız cnm. o yüzden aklın kalmasın. bir de artık herşeyi yiyorlar maşallah üzülme sütünü. bak üzüntü daha kötü etki eder. hem ne mutlu sana hiç mama almadan geldi bu zamana kadar. ben hem mama takviyesinde bulundum maalesef. eve gidince ela hanım son damlasına kadar alır sütünü :)

sakın üzülme cnm.

anılcığım geçmiş olsun, insallah toparlanır aras, süt alerjisine çok şaşırdım nasıl anladılar, alerji testini öylesine mi yaptılar yoksa birşey mi fark ettin?
asyamca okurken benim içim gitti Allah yavruna sağlık versin sana da yardım etsin, ben kimseyi anneliğim konusunda konuşturmuyorum eşim olsa bile... kolaydı çocuk bakmak, valla 1 saat oyalasın diye veriyorum bi bakıyorum ki çocuk tv izliyor yada pis haliyı yalıyor, yok öyle uzaktan akıl vermekk....
zeynep in bu cuma aşısı var ama yazdıklarınızdan sonra tedirginim yaptırıp yaptırmamak konusunda, zaten 2 aydır aynı kiloda çok üzülüyorum ama hareketli olduğu için takmamaya calışıyorum

belki de öyledir. ama siz bakıcı ile bir alışma süreci yaptınız cnm. o yüzden aklın kalmasın. bir de artık herşeyi yiyorlar maşallah üzülme sütünü. bak üzüntü daha kötü etki eder. hem ne mutlu sana hiç mama almadan geldi bu zamana kadar. ben hem mama takviyesinde bulundum maalesef. eve gidince ela hanım son damlasına kadar alır sütünü :)

sakın üzülme cnm.

haklsıın canım şükür ki hala emıyorlar takviye yapsanda yıne de emzirebiliyorsun
allah kımseyı annesiz hem de evlatsız bırakmasın değerini çok daha iyi anladım

Anil merhaba oncelikle gecmis olsun.okuyinca tedirgin oldum ayni seyler bizdede vaar yemek yiyor ama az az uykumuz gece cok uyaniyor bogazlar sismis antibiyotik kullaniyoruz burun cok fena tikali durumda yuzumuzde alerjik gibi yaralar cikti napsamki baska doktora mi gotursem bende inek sutu alerjisi olabilirmi diye dusundum ama olsaydi ba stan itibaren olmszmiydi ama bizim ustten 4 disimiz suan ayni anda patladi ust dudagimizin ic kismi yara ne yapacagimi bilemedim zor nefrs aliyo burnunu hic bi sekilde acamadim emiyor ama zor nefs alip vererek gonlunu hos tutmaya calisiyorun ama nafile butun isi gucu biraktim sadece onunla ilgileniyorum yuzumuzunde bi resmini ekliyorum sizce alerjik bi durummu kakasinda da sabah mohuta benzer parcalar gordum bi yerdw yanlis biseylermi yapiorum acaba arkadaslar ? resimde sadece bi yanaginin resmi var sag tarafimizda ayni bu sekilde

Eklentiler

• 2014-09-11_19-04-54_255.jpg
    2014-09-11_19-04-54_255.jpg
    783,5 KB · Görüntüleme: 65
Anil merhaba oncelikle gecmis olsun.okuyinca tedirgin oldum ayni seyler bizdede vaar yemek yiyor ama az az uykumuz gece cok uyaniyor bogazlar sismis antibiyotik kullaniyoruz burun cok fena tikali durumda yuzumuzde alerjik gibi yaralar cikti napsamki baska doktora mi gotursem bende inek sutu alerjisi olabilirmi diye dusundum ama olsaydi ba stan itibaren olmszmiydi ama bizim ustten 4 disimiz suan ayni anda patladi ust dudagimizin ic kismi yara ne yapacagimi bilemedim zor nefrs aliyo burnunu hic bi sekilde acamadim emiyor ama zor nefs alip vererek gonlunu hos tutmaya calisiyorun ama nafile butun isi gucu biraktim sadece onunla ilgileniyorum yuzumuzunde bi resmini ekliyorum sizce alerjik bi durummu kakasinda da sabah mohuta benzer parcalar gordum bi yerdw yanlis biseylermi yapiorum acaba arkadaslar ? resimde sadece bi yanaginin resmi var sag tarafimizda ayni bu sekilde

cnm bende kASIM ANNESİYİM BEN DOKTORA GOTRDUM BENİM KIZIM ÇOK KUUCKKEN BÖLE ŞEYLER VARDI KREMLE ZOR GECTİ ATOPİK DERMATİT OLABİLİR YARA BİLE OLMUSTU ÇOCUKTA ÇOK KOTU OLDU YAVRUM KREM VERDİLER GECTİ AMA ARADA ÇIKIYR ISLAK MENDİL KULLANMA YUZUNU ISLAK BIRAKMA SAKINN

gnydın kızlar..
Tşk cnm.
Evet ben hep birşey var dedim ama anlatamadım dr lara. En son da artık Yelizin ısrarlarına dayanamayıp onun sayesinde gittim alerji dr una tahlille ve muayeneyle anladı zaten. Benim söylediğim şeyleri duyunca tahlile gerek bile yok ama yapalım gene de dedi
benim kızımda diyet mamayı yemiyodu pekmez koyduk içine tat versin diye meyve suları pekmezde ilave ederek ver mamayı belki öyle alır llah kolaylık versin çok geçmiş olsun canım
Berbat ya bu basıl birşey böyle.
Yok denedim herşeyi yaptık Yeliz de bir sürü sey öneriyo ama yok içmiyo
Nasıl iyileşecek gribi bilmiyorım. Direncini toplaracak hbirşey almıyor
anılcığım geçmiş olsun, insallah toparlanır aras, süt alerjisine çok şaşırdım nasıl anladılar, alerji testini öylesine mi yaptılar yoksa birşey mi fark m
Geceleri hep ağlaması vardı ben hep diyordum ama diş diş diyorlardı. Değik farklı kıvranıyo diyordum yok
Çocuğun kakası hep katı ama ne zaman ki cıvık yapsa kan görüyordum. Geçtiyse sorın değil diyodu dr lar akıllılar
2 aydır da doğru düzgün kilo almıyordu
Öyle işte Yeliz de ısrar edince bu çocuğun kesin derdi var alerjisi bar götür diye götürdüm
Valla cnm yukarda yazdım
Senin yerinde olsam hiç tereddüt etmeden tahlili yaptorır kafamı rahat ettiririm
Ben neden gerizekalı gibi bi tahlil bermeye üşenip de bu zamana kdr bekledim dr ları dinledim bilmiyorım. Bak 9ay oldı yeni farkettim günha değil mi önce ona sonra bize. Hep huzursuz hep mutsuz bi bebekti.

anııııılllllllllll arasta süt alerjisimi çıkmıış dikkatlı okumamışım canım geçmiş olsuun nasıloldu buuuu hay allahım

X