2010 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

evet bende de oluyor
genelde yemek yerken felan

süt yüklemesi oluyor diye düşünüyorum

bende çok sık oluyor ve süt koktuğumu hissediorum 1no2
hatta birinden emerken diğerindende sızıyor 1no2
gögüs pedleri full doluyor

maşallah diyeyim ama işte bide şöle koktuğumu hissetmesem :sinifsinif:

0 - 4 Ay Bebekler için Beyin Geliştirici Aktiviteler

Bebeğinizi eve henüz getirdiniz. Ona etrafındaki dünyayı eğlenceli bir şekilde öğretmek ve aynı zamanda beyin gelişimini desteklemek için yollar aramaya başladınız. İşte size 0-4 ay arasındaki bebeğinize uygulayabileceğiniz beyin geliştirici aktiviteler.

* Bebeğinize hafif rahatlatıcı masajlar yapın.

* Gerinme hareketleri yaptırın. Kolları ve bacakları yavaşça doğrultun. Başlarda tamamen esnetmeyin, bu acı verici olabilir. Yumuşak olursanız hem onun hem de sizin için eğlenceli olacaktır.

* Bebeğinizi taşırken ya da altını değiştirirken onunla konuşun. Yaptığınız her şeyi ona anlatın. Konuştuğunuz dili ve nasıl konuştuğunuzu bu yolla öğrenecektir.Cümlelerin sonunda biraz duraklayarak ona konuşma ve sohbet örnekleri vermiş olursunuz.

* Bazı anne babalar heyecanlı bir şekilde yüksek perdeden konuşurlar. Bu beyni uyarır ve dil becerilerini daha hızlı öğrenmelerini sağlar.

* Bebeğinize şarkı söyleyin. Aynı şarkıların tekrar edilmesi sayessinde tahmin edebilmeyi öğrenir.

* Bebeğinize basit resimli kitaplar gösterin. Parlak renkli olmalı ve bir sayfada iki veya üç objeden fazlası bulunmamalı.

* Ce-e oyunları bebeğinize nesnelerin sürekliliğini öğretecektir ve sizi göremese bile orada olduğunuzu bilecektir.

* Yüz ifadelerini ve bebek seslerini taklit edin. Bu şekilde çevresini etkileyebileceğini öğrenecektir.

Uyanık olduğunda en az yarım saatte bir pozisyonunu değiştirin. Dizinize oturtun, yüzüstü yatırın ve sonra sırt üstü. Bu çevresindeki farklı alanları keşfetmesini sağlar, aynı zamanda sıkılmasını engeller.

* Duyma alıştırmaları yapmak için bir çıngırak alın ve bir yanında veya arkasında sallayın. Nesnenin nerede olduğunu bulmak için odaklanmaya başlayacaktır.

* Dokunması için pek çok farklı şey verin. Farklı kumaş ve dokumaları keşfetmesini sağlayın.

* Sırt üstü yattığında oyuncakları yüzünden 30-45 cm yukarı asın. Böylece gözleri ile nesneye odaklanmayı öğrenecektir ve bu bir süre eğlenmesini sağlayacaktır.

* Bebeğinizi dizlerinizin üzerine oturtun veya çok küçükse yüzüstü bacaklarınızın üzerine yatırın. Yavaşça aşağı yukarı hoplatın.Bu ona hareketi öğretecektir.

* Bebeğinize ağzı ile keşfedeceği bir kaç güvenli oyuncak verin, bu oyuncakları gün içinde değiştirin.

* Bebeğiniz büyüdükçe el çırpma oyunları ve hareketli şarkılar eğlenceli olacaktır.

* Çevredeki hayvanları işaret edin ve isimlerini söyleyin. Bebekler bazen, henüz isimleri söyleyemeselerde seleri çıkarmaya başlarlar.

* Bazen bebeklere bunlar fazla gelebilir. Her gün küçük bir sessiz zaman ayırmak iyi olacaktır. Odayı biraz karartın, sallanabileceğiniz bir yere oturun, yumuşak bir şarkı mırıldanın veya sadece sessizce oturun. Bu birlikte gevşeme zamanı her ikinize de sakinleşme tekniklerini öğretecektir.

* Temiz hava almak için bebeğinizi yürüyüşlere götürün ve onu yeni ortamlarla karşılaştırın.

* Bebeğinize tekerlemeler ve ninniler söyleyin.

* Bebeğinize onu sevdiğinizi söyleyin, bunun ne anlama geldiğini yakında öğrenecektir ve size karşılık vermesi çok uzun sürmeyecektir

selam herkese iyi bayramlar... bişey sorcam benim kızım emerken tıkanıyo nfes nefese kalıyo varmı bu sorunu yaşayan yada ne yapılması gerektiğini bilen...bu arada pamukçuk olmuştu bebeğim mikostatin diye bi damla kullanıyorum çok iyi geldi ..

kuzularım uyudu,çamaşırşarım var onalrı yıkıycam şimdi 2 posta,bi sepet ütülenecek var onalrı da halledeyim,kociş bayram gezmesine çıktı biraz önce,annem arefe günü evine gitti daha da gelemedi beli çok ağrıyormuş yatıyormuş evde
gelen giden uğraşıyorum işte bende
arada kocişe aramız bozuluyo neymiş oğlanın gazını çıkarmıyormuşum da huysuzlanıyormuş diye
amannn
hava çom gzüel benimde gezesim var ama olmuyor işte
evi süpürdüm bide toz alyım bayram mayram demiyorlar bebek görmeye geliyorlar gelsinler
bide kriz fena vurdu sanırımmilleti hiç altın takan yokk
dayımlar eşimin teyzesi bile takmadı
heleki halasını kızı eli boş gelmiş bebk bakmaya düşünün yani
ben olsam gidemezdim ufacık da olsa alırdım yani
ne demişler yarım elma gönül alma
aman çenem düştü işler beni beklerr
koş özlem koşşşşş

hızlı emdiğinden oluo cnm bizde yaşıoruz o sorunu sık sık
tıkanıo nefes alamıo öksürüo ve burnundan bile süt gelio bazenkaydirigubbakcemile3
tıkancağını anladığımda memeden kısa süreli çekiorum yada tıkanınca hemen kaldırıp sırtına vuruorum
kimi burnunu sık dio ama ağzından nefes alamazken bide burnunu sıkmaya ccesaret edemmiorum:1no2:

kolay gelsin tatlım seninde işin zor vallla biz 1taneyle zorlanırken sende 2tane:1no2:
gerçi senindfe avantajın tecrübeli oluşun yerimseniben
kriz vurmuş gerçekten altın desen almış başını gidio
herkes bulmuş işin kolayını...
bn doğum yapalı 1 ay olcak dolap hala süt ve m.suyu dolu
o kadar m.suyu içmemize ve sütlerle tatlı yapmama rağmen ben azalttıkça diğer taraftan devamı gelio
bakalım mevlütlerimiz nasıl geçecekyerimseniben

son iletimi yazıorum ve kapı çalıo bir bakıorum eşim gelmiş
ve bu kadar mı olur tesadüf ayran die süt almış :) ayran gibi kutusu ama süt hiç farkında değil kaydirigubbakcemile3

kismeler yok
artık kisme uğramıyo buralara

bu arada yazdım bende hikayemi :) ama kimse yok ki okuyacak

ufff canım sıkılıo evde

merhaba kızlar bayramıda atlattık.kızlar sağlık ocağında topuğundan kanı ne zaman alıyor ben 14 günü gittim bayram tatiline giriyorlarmış diye almadılar 20 gününe kaldı zamanı geçmiyormu .sordum 1 ay içinde alınabilir dedi ama bildiğim kadarıyla 15 gün içinde alınması lazım .Neyse yapacak bişey yok pazartesi alacaklar....

tatlım bizde arefe gününden 1 gün önce verdik merak etme geç olmuyor yani..

Biz geldik oğlum bir ağladı sormayın ayak baparmaı iltahap olmuş tırnaı içeri büyüdü ondan sanırım yapısıyla alakalı heralde içim parçalandı banyo yaptırdım akşam rahat uyusun die merhemini sürdüm fitilini taktım antibiyotiini içirdim emzirdim sızdı kuzum hala fıkırdanıyo ayy yavrum kimbilir ne canı yanıo inşallah bunlarda geçecek biz böyleyiz işte 1 aylık olduk ama öle işte pazartesi aşımız var inşallah yeterince kilo almıştır inşallah ateşimiz çıkmaz...

Ayyy bu arada herkese iyi bayramlar.
Eşim 10 daha yok 40 ımız çıkınca anca gelir mevlüt yapılacak off ne yapacaımı şaşırdım havalarda soumaya başladı çok canım sıkılıyor çok bugün annemler gitti iyice canım sıkıldı bebek görmeye geldiler ev biranda bir kalabalık oldu oğluşumunda hem gazı var hemde parmaından ağrısı var feryat figan etti yatak odasında sussun die emzirdim insanlar oturdular bebişi göremeden gittiler.
Annem inşallah haftaya gelir temizlik yapıcam gel dedim ama bahane yanımda olsun da hem ananemde gelecek biraz iyi olur benim için öyle işte yine vır vır başladım ama çıldırma seviyesindeyim.
Oğlumu da alıp herkes uzak bi yere çekip gitmek kimseyi görmek istemiyorum....

ıyı aksamalr kızlar yarın ıns adanaya kendı evıme gıdıyorum cok sukur bellı bı sure yokum herkezı ve bebıslerı kocamna opuyorum... sonunda evıme kavusuyorum....:):).):).)

selamlar kıslar nasılsınız
uzun zamandır giremedim hepinizi merak ediyorum umarım herşey yolundadır bebişlerimz sağlıklıdır
bende orta hal gidiyorum :)) bugün kızım 19 günlük oldu çok şükür genel olarak sıkıntımız yok
benimse tek sıkıntım göğüslerim felaket yara oldular ne yapacağımı şaşırdım acısından kıvranıyorum resmen emzirdiğim ilk 1 dk ölüm sonrasında uyuşuyor sanırım vermezsemde şişiyor deli gibi süt akmaya başlıyor bende bazen sağıyorum bazen veriyorum zor yani sizde durumlar nasıl?
lansioh krem falanda bi işe yaramadı valla en son arkadaşımın eczacı tanıdığı bi krem önerdi dün onu aldı eşim mini-x diye bi krem tamamen bitkisel bakalım o biraz daha işe yarayacak gibi.
onun dışındada sorun yok Allah a şükür pek ağlamıyor kızım ancak acıkınca:))
evdede yalnız kalmadım hiç kayınvalidem vardı arefe gününe kadar o gitti bayram için 10 günlüğüne şimdi annem geldi kayınvalidem bu hafta içi gelincede annem eve gidecek öle işte nöbet halindeler anlayacağınız:))
eee sizde durumlar nasıl
bu arada geç oldu ama hepinizin bayramı mübarek olsun yavrularımızla ilk bayramımız süper geçti dimi eve tıkındık ama neyse artık:))
hepinizi öpüyorum kocaman Allah a emanet olun...

merhaba canım...benim oğlum da bugün 20 günlük oldu...göğüslerine gelince ..benim hiç yara olmadı çünkü doğumda 2 gün önce kavurmanın yağını pamukla göğüs uçlarıma sürmüştüm...2 gün sürünce daha da sürmedim...ve göğüslerim hiç yara olmadığı gibi en ufak bir ağrı bile olmadı....ben bu öneriyi bir topicte yazmıştım...sanırım görmedin.....benim ablam da aynısını yaptı ve onun da göğüs uçları hiç ağrımadı...umarım yeni aldığın krem işe yarar....:Saruboceq:

bu arada benim bebişim de hep meme emmek istiyor ve benim sütüm azalıyor...o yine emmek istiyor...e kalmıyor haliyle....emmeden de yatmıyor....ne yapayım bir fikir verin arkadaşlar....sizler kaç saatte bir emziriyorsunuz?...bebeğiniz uykudan uyanınca hemen emziriyor musunuz?...2 emziriş arası kaç saat?....offffff.....ah tecrübesizlik ah......

Ben kuzumu gün içinde 2 saatte bir emziriyorum, kendi kendine uyanmıyosa 3 saatte bir. Gece de o ne zaman uyanırsa o zaman emziriyorum. Emzirince de nerdeyse iki gögsümü emiyo, Allahtan sütüm çok :)) :))

herkese merhaba
ben de cok cektim goguslerimden

daha ilk gunden yara oldular,catladilar...
daha sonra da mantar cikti goguslerimde suan krem kullanıyorum cok sukur azaldi agrisi
ama hala bir gogsum agrio emzirirken

bence uzun suredir gecmeyen agrilar varsa bir doktora gorunun
ben genel cerraha gittimm
doktor 20 dakkadan fazla emzirme dedi,yoksa goguslerim iyileşmezmiş

zaten bebek ilk 5 dakkada emecegi sutun %90 ını cekermis

bence uzun suren catlaklar icin doktora gitmeli

bir de saf zeytiyagi iyi geliyormus goguslere onu da deneyebilirsiniz

herkese Allah kolalık versin

selamm kızlaar cıcegı burnununda aanneecıkler.. bız ancak gelebıldık. sukur dogum yaptık bugün 16. gunumuz doldu..41. haftamda sunnı sancıyla dogurdumm zar zorr okadar zor bır dgm gecırdımkı hala kendıme gelemedım..aslında normal dogum bana gore degılmıstı ama oldu bıttı.. gogus ucum olmadıgı ıcın bebek alamadı ılk 3-4 gun onnla ugrastık pompa fılan aldık derken ıkı gogus ucumda yara oldu catladı emzırıken aglıyorum resmen krem kullanıyorum ama fayda etmıyorr neyapıcam sasırdım. bebegım emmeyı cok sevıorr resmen et parcalarım kopuyor kanıyor agzına gelıyor sasırdım neyapıcamı?? ustune usluk bırde basur cıktı oturmakta zorlanıayorm canım cok acıyorr ( bebegım uykuya dalmakta gucluk cekıyorr gazımı warr sancısımı wazr nesı war bılemeıyorum ama ben ben olmaktan cıktımm ayaga kalkım tıgımda basım donuyor hala kendıme gelemedım:.. umarım sızlerde boyle sorunlar yoktur allahım kımseye yasatmasınn..amaa anne olmakk cok zormuşşş hamılelık bundan daha kolaydııı :)) sımdı oyle oldu.. hepınıze saglıklı gunler dılıyorum gule gule buyutun bebeklerınızı..allah sıze bagıslasınn..ıyı aksamlarr bana tawsıyerlınız warsaa yardımcı ollucak beklerım face ten yada burdan. fırsat buldukca bakarımm..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…