2010 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

selamm kızlaar cıcegı burnununda aanneecıkler.. bız ancak gelebıldık. sukur dogum yaptık bugün 16. gunumuz doldu..41. haftamda sunnı sancıyla dogurdumm zar zorr okadar zor bır dgm gecırdımkı hala kendıme gelemedım..aslında normal dogum bana gore degılmıstı ama oldu bıttı.. gogus ucum olmadıgı ıcın bebek alamadı ılk 3-4 gun onnla ugrastık pompa fılan aldık derken ıkı gogus ucumda yara oldu catladı emzırıken aglıyorum resmen krem kullanıyorum ama fayda etmıyorr neyapıcam sasırdım. bebegım emmeyı cok sevıorr resmen et parcalarım kopuyor kanıyor agzına gelıyor sasırdım neyapıcamı?? ustune usluk bırde basur cıktı oturmakta zorlanıayorm canım cok acıyorr :KK43:( bebegım uykuya dalmakta gucluk cekıyorr gazımı warr sancısımı wazr nesı war bılemeıyorum ama ben ben olmaktan cıktımm ayaga kalkım tıgımda basım donuyor hala kendıme gelemedım:.. umarım sızlerde boyle sorunlar yoktur allahım kımseye yasatmasınn..amaa anne olmakk cok zormuşşş hamılelık bundan daha kolaydııı :)) sımdı oyle oldu.. hepınıze saglıklı gunler dılıyorum gule gule buyutun bebeklerınızı..allah sıze bagıslasınn..ıyı aksamlarr bana tawsıyerlınız warsaa yardımcı ollucak beklerım face ten yada burdan. fırsat buldukca bakarımm..

ay canım allah yardımcın olsun o basur olayı bende de var zeytinyağı iyi geliyo pamukla sürüyorum bende yarın doktora gidicem hem bebeğim için hemde kendim için bakalım ne olucak kzıımn ağzı pamukcuk oldu ilaç kullanırken göğüslerimde aynı şekilde oldu emzirirken inliyorum resmen ben artık yatmadan önce mama yapıyorum ondan sonra emzirip uyutuyorum ancak doyuyo cünkü göğüslerimin acısından cok fazla emziremiyorum bu arada benim moralim cok bozuk biz bayramda ziyarete cıktık cok azla yere gitmedik anneme kayınvalideme ve ananemlere ama kuzucum üşüttü ne emiyorsa kusuyo ve ne gece nede gündüz uyuyo ek cözüm ayaklarımızda sallamakta bulduk sallarkeen uyyo ama durunca yine ağlıyo ama ağlamayı duysanız içim parçalanıyo kuzum cok kötü normalde de ağlıyordu ama böyle değil biryerini kesiyorlar gibi ağlıyo ve ağlamaktan sesi kısıldı ve ben cıkdırma noktasındayım galiba depresyona girdim durup durup ağlarken buluyorum kendimi cok zor durumdayım allahım yardım et ve bana sabır ver demekten başka birşey yapamıyorum allahtan evde annem ve kardeşim yardım ediyo yoksa tek başına hayatta yapamazdım sunu yazarken bile kardeşimi ayaklarında yoksa hiç durmuyo ve ağlarken kızarıyo ve tıkanıyo ne yapıcam hiç bilmiyorum :KK43:(((((((

Merhaba güzel anneler nasılsınız_?
Biz oğlumla iyiyiz şükürler olsun. Birde sol gözümüz çapak olmasa çok iyiolacak ya. oğlum uyandığı zaman gözünde çapak oluyor göznü açamıyor çaylada sildim kar etmedi. yarın doktorumuza diyeceğiz bakalıminşallah bir çözüm önerir çay kar etmedi bize. acaba bayramda hep gezdik rüzgar mı geldi gözüne ya çoğaldı çünkü. onun haricinde gazını çıkartırken kıpkırmızı oluyor ya kafası bile. ama artık beni dinliyor ve başkasının kucağında iken hep benni arıyor bir ses edeyim ona hemen aranıyo nerde olduğumu bulmaya çalışıyor kuzum benim. kucağıma alıyorum çoğu zaman kucağımda uyutuyorum. bazen yatağında kendi uyuyor bazen arabasında gezdirirken uyuyor. eğer bebeğiniz sürekli ağlıyorsa açtır arkadaşlar benimki 3 saat uyanık kalınca memede süt bitiyor haliyle bende hemen mama yapıyorum 90 cc onu içiyor ve rahat uyuyor tavsiye ederim.
Şimdi herkese iyi geceler bende yatayım artık.

selam kızlar
annelik çok zormuş demekle başlayım
bi türlü rayına oturtamadım ben, moralim çok bozuk beni anlayan kimse yok, lohusa ben iken ben milletin nazını çekiyorum haliyle artık sabır kalmadı, stres yapıyorum gögüslerim mahvoldu en son çare arefe günü medela lactina select pompa kiraladık o günden beri kızımı emzirmiyorum hep sağıyorum canım yine çok yanoyo yaralarımın geçmesini bekliyorum ama geçmiyo bi türlü ,sütüm çok azmış doymuyo yavrum bas bas bağırıyo, mama veriyorum kabız oluyo, bir de hastalandım bütün kemiklerim ağrıyo üşüyorum ama göğsümü hiç bi şekilde kapatamıyorum sızlıyo,parol aldım şimdi ikinci sefer...çok nazar değdi sanırım değince ben mahvoluyorum, kızlar dualrınızdan eksik etmeyin lütfen beni şu an anlayabilecek bir tek siz varsınız....

selamlar kıslar nasılsınız
uzun zamandır giremedim hepinizi merak ediyorum umarım herşey yolundadır bebişlerimz sağlıklıdır
bende orta hal gidiyorum :)) bugün kızım 19 günlük oldu çok şükür genel olarak sıkıntımız yok
benimse tek sıkıntım göğüslerim felaket yara oldular ne yapacağımı şaşırdım acısından kıvranıyorum resmen emzirdiğim ilk 1 dk ölüm sonrasında uyuşuyor sanırım vermezsemde şişiyor deli gibi süt akmaya başlıyor bende bazen sağıyorum bazen veriyorum zor yani sizde durumlar nasıl?
lansioh krem falanda bi işe yaramadı valla en son arkadaşımın eczacı tanıdığı bi krem önerdi dün onu aldı eşim mini-x diye bi krem tamamen bitkisel bakalım o biraz daha işe yarayacak gibi.
onun dışındada sorun yok Allah a şükür pek ağlamıyor kızım ancak acıkınca:))
evdede yalnız kalmadım hiç kayınvalidem vardı arefe gününe kadar o gitti bayram için 10 günlüğüne şimdi annem geldi kayınvalidem bu hafta içi gelincede annem eve gidecek öle işte nöbet halindeler anlayacağınız:))
eee sizde durumlar nasıl
bu arada geç oldu ama hepinizin bayramı mübarek olsun yavrularımızla ilk bayramımız süper geçti dimi eve tıkındık ama neyse artık:))
hepinizi öpüyorum kocaman Allah a emanet olun...

benim doktorum STERİL NOVUXOL POMAD yazmıştı reçeteye doğumdan önce. İlk bir kaç gün çok acıdı göğüs uçlarım ilk 30 saniye dayanılmazdı ama sonra geçti , silmene de gerek yok emzirmeye başlamadan önce , tavsiye ederim , bu arada benim oğlum da 19 günlük :)

selamm kızlaar cıcegı burnununda aanneecıkler.. bız ancak gelebıldık. sukur dogum yaptık bugün 16. gunumuz doldu..41. haftamda sunnı sancıyla dogurdumm zar zorr okadar zor bır dgm gecırdımkı hala kendıme gelemedım..aslında normal dogum bana gore degılmıstı ama oldu bıttı.. gogus ucum olmadıgı ıcın bebek alamadı ılk 3-4 gun onnla ugrastık pompa fılan aldık derken ıkı gogus ucumda yara oldu catladı emzırıken aglıyorum resmen krem kullanıyorum ama fayda etmıyorr neyapıcam sasırdım. bebegım emmeyı cok sevıorr resmen et parcalarım kopuyor kanıyor agzına gelıyor sasırdım neyapıcamı?? ustune usluk bırde basur cıktı oturmakta zorlanıayorm canım cok acıyorr :KK43:( bebegım uykuya dalmakta gucluk cekıyorr gazımı warr sancısımı wazr nesı war bılemeıyorum ama ben ben olmaktan cıktımm ayaga kalkım tıgımda basım donuyor hala kendıme gelemedım:.. umarım sızlerde boyle sorunlar yoktur allahım kımseye yasatmasınn..amaa anne olmakk cok zormuşşş hamılelık bundan daha kolaydııı :)) sımdı oyle oldu.. hepınıze saglıklı gunler dılıyorum gule gule buyutun bebeklerınızı..allah sıze bagıslasınn..ıyı aksamlarr bana tawsıyerlınız warsaa yardımcı ollucak beklerım face ten yada burdan. fırsat buldukca bakarımm..

ilk on günden sonra gaz sorunu başlıyor benim oğlumda başladı erkek bebeklerde daha fazla oluyormuş doktorumuz bunun için NURSE HARVEY 'S bitkisel şurup verdi içinde dere otu yağı ve kimyon yağı varmış çok faydasını gördüm tavsiye ederim , kakasını yapamıyordu oğlum şimdi çok şükür şurubunu verdikten 10-15 dakika içinde rahatlıyor ..

ay canım allah yardımcın olsun o basur olayı bende de var zeytinyağı iyi geliyo pamukla sürüyorum bende yarın doktora gidicem hem bebeğim için hemde kendim için bakalım ne olucak kzıımn ağzı pamukcuk oldu ilaç kullanırken göğüslerimde aynı şekilde oldu emzirirken inliyorum resmen ben artık yatmadan önce mama yapıyorum ondan sonra emzirip uyutuyorum ancak doyuyo cünkü göğüslerimin acısından cok fazla emziremiyorum bu arada benim moralim cok bozuk biz bayramda ziyarete cıktık cok azla yere gitmedik anneme kayınvalideme ve ananemlere ama kuzucum üşüttü ne emiyorsa kusuyo ve ne gece nede gündüz uyuyo ek cözüm ayaklarımızda sallamakta bulduk sallarkeen uyyo ama durunca yine ağlıyo ama ağlamayı duysanız içim parçalanıyo kuzum cok kötü normalde de ağlıyordu ama böyle değil biryerini kesiyorlar gibi ağlıyo ve ağlamaktan sesi kısıldı ve ben cıkdırma noktasındayım galiba depresyona girdim durup durup ağlarken buluyorum kendimi cok zor durumdayım allahım yardım et ve bana sabır ver demekten başka birşey yapamıyorum allahtan evde annem ve kardeşim yardım ediyo yoksa tek başına hayatta yapamazdım sunu yazarken bile kardeşimi ayaklarında yoksa hiç durmuyo ve ağlarken kızarıyo ve tıkanıyo ne yapıcam hiç bilmiyorum :KK43:(((((((

ağzı pamukçuk olmasın diye emzirdikten sonra 1 çay kaşığı su veriyorum bazen geri çıkarıyo suyu ama ağzını çalkalamış oluyo , ağzında süt kalması pamukçuk yapıyormuş..
anne olmak çok güzel ama gerçekten çok zormuş Allah hepimize kolaylıklar versin..

selam herkeseeeee

demetcim üşümüştür o yüzden çapak olmuştur ya da rüzgar yemiştir

parle Allah yardımcın olsun arkadaşım inş düzelir bir an önce gögüslerin sende bebeğinde rahat eder
parol bende kullandım anında ayaklandım çok hastaydım.. inş sende hemen kendine gelirsin.

merhaba canım...benim oğlum da bugün 20 günlük oldu...göğüslerine gelince ..benim hiç yara olmadı çünkü doğumda 2 gün önce kavurmanın yağını pamukla göğüs uçlarıma sürmüştüm...2 gün sürünce daha da sürmedim...ve göğüslerim hiç yara olmadığı gibi en ufak bir ağrı bile olmadı....ben bu öneriyi bir topicte yazmıştım...sanırım görmedin.....benim ablam da aynısını yaptı ve onun da göğüs uçları hiç ağrımadı...umarım yeni aldığın krem işe yarar....:Saruboceq:

bu arada benim bebişim de hep meme emmek istiyor ve benim sütüm azalıyor...o yine emmek istiyor...e kalmıyor haliyle....emmeden de yatmıyor....ne yapayım bir fikir verin arkadaşlar....sizler kaç saatte bir emziriyorsunuz?...bebeğiniz uykudan uyanınca hemen emziriyor musunuz?...2 emziriş arası kaç saat?....offffff.....ah tecrübesizlik ah......

Tatlım benim bebeğimde seninki gibiydi emzik kullanmaktan başka bir çare yok, şimdi bebeğim 1 buçuk aylık oldu emzik sayesinde işimi gücümü yapıyorum ve sütümde düzene girdi, zaten 2 aylık olunca parmağını emmeye başlayacak ve emziğede gerek kalmayacak, doktorlar emzikden çok parmağını emmesinin bir zararı olmadığını söylüyorlar, ama şimdi emzikle rahatız çok zor tuttu emziği ama uğraşmak lazım...
Bebeğim uykudan uyanınca hemen emziriyorum çünkü 2 saate yakın uyudukları için emzirme arasıda 1 buçuk saat olduğuna göre acıkıyordur bebişimiz...Umarım bir faydası olmuştur yazdıklarımın canım...

canım bu evreleri yeni geçirmiş bir anne olarak emzirmeye devam et, 1-2 hafta sonrada göğüslerinde süt toplanıcak ve iğne batarmış gibi ağrıların olcak ama bir iki gün sürer bebeği sürekli emzirmen lazım ya da sütünü 1 saatte bir sağmalısın ağrılarının geçmesi için yaralara gelince emzirirken dayanıklı olmasın bebek emdikçe iyileşecek ben şu anda 1 buçuk aylık bebeğim ve artık göğüslerim iyileşti arasıra süt birikince ağrım oluyor hemen emziriyorum ya da sağıyorum canım, doğumuna gelince normal yapmışsın ama herşeyin bir zorluğu var, demekki seninki çok zor olmuş allah şifa versin canım, bensezaryan oldum ama gücüm kuvvetim yerinde çok şükür, birde kan ilacını kullanıyormusun eğer kullanmıyorsan o da halsizlik yapar ihmal etme sakın, her sabah balın içine tereyağı koyup yemelisin kuvvetin yerine gelir o zaman, umarım faydası olmuştur yazdıklarımın sağlıkla büyüt bebişini canım...

merhaba güzel annişler biz oğluşumla iyiyiz çok şükür demetcim geçmiş olsun canım benim oğluşta olduydu hem çayla hemde sütümle sildim geçti canım neyse hepinizi öpüyoruzzz

selam herkeseeeee

demetcim üşümüştür o yüzden çapak olmuştur ya da rüzgar yemiştir

parle Allah yardımcın olsun arkadaşım inş düzelir bir an önce gögüslerin sende bebeğinde rahat eder
parol bende kullandım anında ayaklandım çok hastaydım.. inş sende hemen kendine gelirsin.

saol canım inş. hepimiz rahatlarız da bebeklerimizin bu vakitlerini doyasıya tadarız

slm annısler nasılsınız?hıc fırsat bulamıyorum nete gırmeye ama sızlerıde cok merak edıyorum.ben oglusumla ugrasıyorum gunden gune tatlılasıyor allah olmayan herkese tattırsın bu duyguyu.kızlar sıze bısey sorcam benım sezeryandan sonra makatta hala 50 gun oldu ara ara buyuk tuvalete cıkarken zorlanınca kan gelıyor sızdede olan varmı yoksa dokora gıdcem herzaman olmıyor baktım hemoroıdde degıl.

Merhaba güzel anneler nasılsınız_?
Biz oğlumla iyiyiz şükürler olsun. Birde sol gözümüz çapak olmasa çok iyiolacak ya. oğlum uyandığı zaman gözünde çapak oluyor göznü açamıyor çaylada sildim kar etmedi. yarın doktorumuza diyeceğiz bakalıminşallah bir çözüm önerir çay kar etmedi bize. acaba bayramda hep gezdik rüzgar mı geldi gözüne ya çoğaldı çünkü. onun haricinde gazını çıkartırken kıpkırmızı oluyor ya kafası bile. ama artık beni dinliyor ve başkasının kucağında iken hep benni arıyor bir ses edeyim ona hemen aranıyo nerde olduğumu bulmaya çalışıyor kuzum benim. kucağıma alıyorum çoğu zaman kucağımda uyutuyorum. bazen yatağında kendi uyuyor bazen arabasında gezdirirken uyuyor. eğer bebeğiniz sürekli ağlıyorsa açtır arkadaşlar benimki 3 saat uyanık kalınca memede süt bitiyor haliyle bende hemen mama yapıyorum 90 cc onu içiyor ve rahat uyuyor tavsiye ederim.
Şimdi herkese iyi geceler bende yatayım artık.

Merhaba;

Benimde miniğimin gözü çapak oldu sol gözü. İzmitte doktruna götürmüştük bir damla vermişti.. 10 günlüktü başladığında. Hala geçmedi. Sabah göz dokrorumuz baktı göz yaşı damarı tıkalı imiş. Masaj yapmamız gerekiyormuş. 2 damla bir de merhem verdi. Kuzenim var 17 yaında onda da olmuştu. 6 aylıkken gemişti. Eğer 11 aylık olana kadar geçmezse amaeliyat olması gerekyomuş. Umarım geçer bebeklerimizn gözleri.

selam nasılsınız..arkadaşlar ben hem mama veriyorum hem emziriyorum mamayı sabh ve akşam veriyoorum sadece gece hep emziriyorum 2 saatte bi 10 15dk emiyo gece kızım..sizinkiler kaç dk emiyo 25 günlük oldu bebeğim ama gece doymuyo diye korkuyorum..

Tatlım benim bebeğimde seninki gibiydi emzik kullanmaktan başka bir çare yok, şimdi bebeğim 1 buçuk aylık oldu emzik sayesinde işimi gücümü yapıyorum ve sütümde düzene girdi, zaten 2 aylık olunca parmağını emmeye başlayacak ve emziğede gerek kalmayacak, doktorlar emzikden çok parmağını emmesinin bir zararı olmadığını söylüyorlar, ama şimdi emzikle rahatız çok zor tuttu emziği ama uğraşmak lazım...
Bebeğim uykudan uyanınca hemen emziriyorum çünkü 2 saate yakın uyudukları için emzirme arasıda 1 buçuk saat olduğuna göre acıkıyordur bebişimiz...Umarım bir faydası olmuştur yazdıklarımın canım...

faydası olmaz olur mu canım...çok sağol hayatım....zemuszemus

selam nasılsınız..arkadaşlar ben hem mama veriyorum hem emziriyorum mamayı sabh ve akşam veriyoorum sadece gece hep emziriyorum 2 saatte bi 10 15dk emiyo gece kızım..sizinkiler kaç dk emiyo 25 günlük oldu bebeğim ama gece doymuyo diye korkuyorum..

aynı korku bende de oluyor....sütümün az olmasından ve bazen yetmemesinden hep endişe ediyorum....şöyle fokur fokur sütümüz olsa da versen yavrularımıza....öffffffffffff.....

slm annısler nasılsınız?hıc fırsat bulamıyorum nete gırmeye ama sızlerıde cok merak edıyorum.ben oglusumla ugrasıyorum gunden gune tatlılasıyor allah olmayan herkese tattırsın bu duyguyu.kızlar sıze bısey sorcam benım sezeryandan sonra makatta hala 50 gun oldu ara ara buyuk tuvalete cıkarken zorlanınca kan gelıyor sızdede olan varmı yoksa dokora gıdcem herzaman olmıyor baktım hemoroıdde degıl.
canım çok geçmiş olsun ben hiç yaşamadım öyle bişey yaşayanıda duymadım
belki kabız olmuşundur ?
Merhaba;

Benimde miniğimin gözü çapak oldu sol gözü. İzmitte doktruna götürmüştük bir damla vermişti.. 10 günlüktü başladığında. Hala geçmedi. Sabah göz dokrorumuz baktı göz yaşı damarı tıkalı imiş. Masaj yapmamız gerekiyormuş. 2 damla bir de merhem verdi. Kuzenim var 17 yaında onda da olmuştu. 6 aylıkken gemişti. Eğer 11 aylık olana kadar geçmezse amaeliyat olması gerekyomuş. Umarım geçer bebeklerimizn gözleri.
çok çook geçmiş olsun umarın en kısa sürede iyileşir kuzuların gözleri..
sadece anne sütü veriorum canım.. benim bebiş gece gündüz hiç farketmio ortalama 2.5 saat ara ile kendisi acıkıp meme istio. uyanıksa zaten geciktirmeden ve beklettmeden veriorum ama geceleri o uyanınca emziirorum. meme için uyandırmıorum yani. ve her emzirme en az 30 dk sürüo.. sonra kendisi bırakıo.. doymamışsa zaten imanı yok bırakmıo

kızlar merhaba

artık ne gelen var neee giden buralara
şimdi bişi yazacağım ama kimbilir ne zaman okunur...
eskiden olsa 1 dk içinde 5 sayfa atlardık :)

ben sütümü bugün ilk kez sağdım ama sanırım bu sağma işlemini pek beceremedim :KK43:
bebedorun biberonlu gögüs pompasından aldı eşim ama sağma esnasında canım çok acıdı ve çok zorlandım
süt olmasına rağmen boşaltamadım bile gögüslerimi
nasıl yapıcam bunu ben :KK43: sıkıorum bırakıorum o pompayı ama işte olmadı gibime geldi ...
75cc süt sağdım ve süt poşetine koyup attım buzluğa lazım olur die
acaba daha mı fazla doldursaydım poşeti karar veremedim..
?

X