2010 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Pelincim merhaba tatlım nasılsın? Ya aradın geri dönemedim sana yarın arıycam cnm seni ama yazına cvp vereyim öncelikle. elektrikli göğüs pompasımı belirtmemişsin ama sanırım elle pompalıyorsun öyle anladım. Canım pompaya henüz alışık olmadığıiçin göğüslerin 75 cc çok güzel ilk sefer için. Şimdi hergün urası emzirdikten sonra sağ göğsünü hem göğüs kanalların açılır hem de göğüs uçarına da iyi gelir. benimde ilk seferde çok acıdı uçları cnm amasonra sertleşiyor ve acımıyor biraz dişini sık cnm. Hemde daha çok süt gelmesini sağlar. her emzirdikten sonra göğsünü pompala ve boşalt hem daha çok süt oluyor. bebek uyanana kadar yine süt doluyor zaten. birde süt yapıcı şeyler yiyiyorsan süper olur. hee 75 cc değil 30 cc bile çıksa at buzluğa cnm illa ki tepeleme dolacak değil. ama şöyle yapabilirsin bir uyandı sağdın 30 cc çıktı diyelim dolabın alt kısmına koy.gün içinde yine sağdın 60 cc çıktı onuda sağdığının yanına koy ama bu işlemi gün içinde yağ ve 100 cc-120 cc oluncada poşete koy ve buzluğa at. ama kesinlikle gün içinde olacak aynı günde. 1 gün bile geçmemeli arası. inşallah sütünde bollaşır cnm sütün bol olsun =))):lepi:

sağol tatlım :) el pompası ama çok zorlandım pek beceremedim ve boşalmadı gögsüm. hatta ben işlemi bitirdim uras uyandı o boşalttı :) beklettim akşama kadar sütü tekrar sağarım die ama canım acicak diede şendim :) yeter bu dedim :)

Ben ilk pompaladığım zamanlarda hem ağlıyordum hem pompalıyordum canım o kadar yandı ki sonra sonra geçti. pompaladıktan sonra göğüs uçlarına sütünden sür kurumasını bekle çok iyi geldi bana. krem falan hikaye. en güzeli anne sütü herşeye birebir =))))
ama sen sağ cnm yinede acıyo diye bırakmakaydirigubbakcemile5

merhaba kızlar nasılsınız bakalım doğum sonrası işe başlayacak arkadaşlar nasılsınız bebişleri nasıl bırakıcaz.Ben sadece 2gün hafta sonu çalışıcam ama bütün hafta çalışacak annnelere allah yardım etsin ....benimkide 2 gün ama biraz uzun süre sabah 8bucuk akşam 8buçuk bakalım süt izni kullanabilecekmiyim ....ben halk eğitimde bilg öğretmeniyim ve part time çalışıcam onun için süt iznimi kullanıp kullanamayacamı bilmiyorum aslında kullanılıyor ama bizim müdür parttime olduğun için süt izni kullanamıyorsun dedi ya ne insanlar var ya....

biz dün sağlık ocağına gittik oğluşum 4 kilo 300gr olmuş boyu55.5 cm olmuş maşallah bebişime 3kilo 600 gr doğmuştu..

selam kızlar merhaba

aranızda süt içen var mı?
ben hastaneden çıkarken içme demişlerdi gaz yapar die ama sezaryanlı olduğum için söylemişlerdi..
bebek için sorun olur mu ki süt içmem ? gaz yapar mı ?

evet sütün gaz yaptığı söylendiği için ben de içmiyorum.. hatta bulgur da yemiyorum ama bi arkadaşımın tavsiyesi üzere bulguru, soğanı yiyip ki çünkü bol süt yaparmışlar, ardından 1çaykasığı kimyonu 1fincan sıcak suya koyup içmeyi düşünüyorum.. inş. işe yarar.. gazdan epey çekiyoruz zira..

nasıl giydireceimi de şaşırıyorum ya buarada.. badi üstüne direkt tulum yetmez dimi.. yelek ve altına da ilave alt pijama.. erkek bebekler de sıkıya gelemez diyorlar.. sen nasıl giyersen o da öyle giysin diyen var, bizden 1kat fazla giymeliler diyen var.. şaştımmmm :S

hasüt içmiyorsak kalsiyumu nerden sağlıcaz, peynir ve yoğurt ile sanırm.. bi de arada bi calcimaz alıom ben.. ayran da gaz yapar denildi onu da içmiom

merhaba kızlar kimsecikler yok...Ya gerçekten bu havalarda bebeişlere ne giydiriyorsunuz bende bir zıbın bir tulum birde yelek giydiriyorum sizler ne giydiriyorsunuz..........

slm. Bende içmek istiyorum ama korkuyorum gaz yapar diye.bana çocuk dr. içme demişti ama eniyisi deneyip görmek...
Her bebek aynı değil nede olsa...

slm cnm.ben içine badi üstüne tulum yeleği de dudruma göre banyodan sonra falan giydiriyorum...birde penye battaniyeye sarıyorum

Kızlar size bi sorum var benim oğluşum 40 günlük oldu ama gözleri hala mavi sizde durumlar nasıl bebişi kahverngi gözlü olan varmı nezaman belli oluyor?...bizim gözlerimiz renkli değil ama kayınpederiminki yeşil.yeşil olabilirmi merak ediyorum...erken mi acaba.

henüz çok erken göz rengi için 5 ile 6 aya kadar belli olmaz tam olarak...arkadaşın bebeği 6 ayına girdi hala belli değil gri gibi göz rengi...

sizlere şöyle bir bakıp gidecektim ama meme ucu yaralarını okuyunca hemen yazasım geldi aynı sorunu yaşadığım için. çözümde önce doğru emzirmek.tabi benim gibi göğüs ucunuz küçükse kaçınılmaz oluyor sanırım. yara olmuşsa tek çözüm bence bepanten krem. emzirmeden önce yıkanacak ama.

ben slikon uçla emzirmiştim o dönem. bazen bebekler bu uçla almıyor ya da uca alışıp çıplak memeyi almıyor. süreyi uzatmadan acele yaraları iyileştirmek gerek.

hepinize kolaylıklar bebeklerede sağlık dilerim...

henüz çok erken göz rengi için 5 ile 6 aya kadar belli olmaz tam olarak...arkadaşın bebeği 6 ayına girdi hala belli değil gri gibi göz rengi...

renkli olan gözler 1 yaşına kadar bile değişiyormuş ama ben kahverengi olanları merakettim çünkü k.rengi değişmiyor diye biliyorum.

Kızlar nasılsınız biz iyiyiz bugün aşımızı anca olduk keşke şu aile bilmem nesinde geçmeselerdi yaa tamda bize vurdu neyse oğluşum 3260 doğmuştu 4650 çıktı tabi kat kat tattı kaydirigubbakcemile3 4400 gr olarak hesapladılar boyuda uzamış.
Rotavirüs aşısını yaptırıp yaptırmayacaıma karar veremedim sağlıkocaındaki dr çokta önemli değil çok gerekli deil dedi bi tanesi 150 tl miş yaptırdınmı 2. ay- 4. ay- 6. ay olarak 3 kere yaptırmak gerekiyormuş.DDaha önce konuştunuz mu bu konuyu bilmiyorum ama biri bana özelden alıntı yapabilirse çok sevinirim bebişten malum giremiyorum çok gazlandı bu aralar gündüz 1 sefer uyuyabiliyor o da banyodan sonra.Bu arada aşından sonra banyo işini sormayı unuttum bugün yaptırmadım yarın banyo yaptırsam olur mu acaba??

maşallah oğluşuna inş.hep böyle gider kilosu...rotavirüs aşısı hakkında bi fikrim yok kızıma yaptırmamıştım oğlum içinde araştırmadım.aşı sonrası 2 gün banyo yaptırma aşı yerinede vicks sür demişti hemşire bize... istersen sende bi gün daha bekle

rota virüsü eger fazla rahatsızlanmıyrosa yaptırma annesi. zaten kaç günlük bebecik. bu arada ben eylül annesi olarak sizleri bi koda rahatsız edeceğim. ateş ölçer olarak ne aldınız. bana tavsiyeniz ne olur

Selam annecikler artık eskisi gibi hareketli değil burası o yüzden ben de bakıp çıkıyorum herkes te benim gibi sanırımbilmiyorumkismileface de grupta olan arkadaşlarla konusuyoruz ama aklıma gelen birkaç isimler var face de olmayan. neler yapıyorlar merak ediyorum açıkçası..bebişleri nasıl?wildcat çiğdem soho özlem mesela..mesajımı görürseniz yazın kızlar özledim valla eski muhabbetleri bebişler de hiç fırsat vermiyorlar ki..

Bizim çok şükür herşey yolunda gidiyor dün tam 30 günlük olduk..ilk aşısı vuruldu oğluşumun kilosuda iyi çok şükür 30 günde 5400 gr oldu.ağlaması pek yok ama akşam ilk defa sanırım gaz problemiydi uyumadı hiç gece bugüne kadar hiç olmamıştı onun dışında iyiyiz çok şükür...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…