2010 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

funda bana sordun heralde he???
iyiyiz valla çok şükür pek ağlamıyoruz maşallah oğluma..
siz nasılsınız bebişin napıo?

çok şükür iyi canım

selam kızlar
24 ağustosda doğum yaptım buraya yazmak nasip olmadı
oğlum su yutmuş yenidoğan yoğun bakıma alındı hala orda
şimdi durumu daha iyi 2-3 gündür emzirmeye gidiyorum süt de sağıp bırakıyorum
zeynebimde çok hasta oldu kanlı ishali var onu da yatırayım dedi dr farklı hastanelerde oalcak diye istemedim şimdi daha iyi bakalım geçmezse mecbur yatacak
dualarınzı eksik etmeyin lütfen kavuşayım yavruma

allah yardımcın olsun walla insan anne olunca içinin nasıl acıdıgını farkettim azıcık tuvaleti için sıkınıp ağlayınca içim acıyooo geçmiş olsun canım allah acil şifalar versin

kızlar eşimi aramışlar sağlık ocağından bi kez daha topuk kanı istiyorlarmış napıyım?

bende iki kere verdim ama birini sağlık ocağında birini hastahanede bende 2 defa vermek benimde içime sinmedi ama mecburen aklımızda kalması diye verdim daha doğrusu

merhaba kızlaar
fırsat bulmuşken gelip selam vereyim yazayım istedim nasılsınız?
geçmişi okudum doğurmayan kalmamış gibi bişiy :) ne güzel opuyorumnanaktan

ben de 26 ağustos ta kontrole gitmiştim zaten 27 sinde 40 haftam doluyordu o gün kafamda sezeryan vardı eğer kızımın gelmeye niyeti yoksa daha beklemiycektim ama kontrolde 3 cm lik açılma vardı doktorum suni sancıyı deneyelim olmazsa 2-3 saat sonra alırız dedi.12 ye doğru yatışım yapıldı 16.05 te doğurdum kızımı. epiduralsiz normal doğum yaptım çok kolay oldu çok şükür.nst de sancım vardı ama hissetmiyordum bile suni sancı alınca da farketmedi adet sancısı gibiydi dayanılmıycak değildi sadece açılmam 9 cm olduğunda son 3 sancım çok güçlüydü o zaman biraz korktum ama geçti :))

kızım 48 cm ve 2890 gr doğdu. ilk gün sütüm azdı ama onu da hallettik çok şükür. göbeğimizin düşmesini bekliyoruz opuyorumnanaktan

bende senin gibi doğurdum iyiki normal doğurmussun değilmi acı sızı hiçbirşey kalmadı sadece biraz dikişler iki üç gün kaşınıyo falan ama gerçi sıcaklardan ve pedlerden pişik yapıyo onun için dikkat et ve sürekli baticon sür cabk dikişler düşüyo ve temiz oluyo mikrop kapmıyo :)

kızlar.bişi sormak istiyorum.gerçi kimse yok ama gelen görünce cevaplar umarım.

kanamanız devam ediyormu???benim 35 gün oldu halaaa devam ediyo az az.sinir olmaya başladım.daha nekadar sürecek ya offf.

ara ara var ama bitmek üzere bitsin artık sıkıldım 9 ayın acısını cıkarıyo sanırım :)

merhaba taze anneler,öncelikle sağlıkla büyütün bebeklerinizi. Ben bişey sorucam size,hastane çantası 1 tane bebek 1 tane anne için 2 tanemi hazırlanıyo yoksa 1 çanta yetiyomu?Yani bebeğin giyeceklerini hemşirelere çantasıylamı veriyoruz yoksa ayrı çantaya gerek yokmu? deneyimlerinize ihtiyacım var

ben bir tane hazırladım annemler cantayı içeriye vermiş cünkü hemşireler benide giydirdiler o yüzden fazlasını canta ile iade ettiler

sevgili arkadaşlarım..
konu açan arkadaşlar konu ismini dikkatli seçebilirler mi.. konunun içeriğini özetle anlatan bir konu başlığı seçmek daha doğru olacaktır..
konu isimlerine müdahale etmem bundandır..

topuk kanını 2.kez almalarının sebebini sorduk biz..
1.alınan kanın doğruluğuna güvenemiyorlarmış.. bebek anne sütü almadığı için test yanıltıcı olabiliyormuş.. 15.günde alınan kanda bebek anne sütü aldığından test kesin sonuç veriyormuş..
ama bazıları abartıp 3.kez istiyormuş.. onu vermenin mantığı yok bence..

Topuk kanı bizim kızdan bi doğduğu gün alındı, birde 1 haftalıkken hastaneye kontrole gittiğimizde.Taburcu olurken doktor zaten söylemişti tekrar kan alınacağını. Sağlık ocağı da topuk kanıyla ilgili verilen kağıdı aldı.Kan istemedi bizden bi daha. :)

merhaba kızlar bugün dr kontrolümüz vardı malesef oğlum sarılık oldu çok üzüldüm değeri 16 buçukmuş yarın tekrar kan alacak.bugün biraz güneşe tuttum oğlumu soyundurdum balkonda yatırdım güneşe karşı 7 -8 dk sonra sanki kendine geldi şimdi yatırdım 1 buçuk saattir emiyor .bu gece nöbetteyim anlayacağınız yarım satte bir saatte bir emzireyim diyorum.aslında oğlum en fazla 2 saat içinde genelde 1buçuk satte kalkıp emiyordu ama niye böle oldu anlamadım şimdi değer düşmezse napıcak bebişime...Çok zormuş onun hasta olduğunu bilmek ayrıca bugün göbeği düştü sabah banyo yaptırcam inş.sizce sarılığına nasıl bir etki yapar banyo...sağlıklı günler diliyorum hepinize...

laluz çok geçmiş olsun cnm
Çok korkuyorum bn bu sarılıktan ya:KK43:
Şekerli su ver cnm onun içinde iyi diolar ama tabi yine bilemem
Duyduğumu söylüorum bnde..

merhaba kızlar bugün dr kontrolümüz vardı malesef oğlum sarılık oldu çok üzüldüm değeri 16 buçukmuş yarın tekrar kan alacak.bugün biraz güneşe tuttum oğlumu soyundurdum balkonda yatırdım güneşe karşı 7 -8 dk sonra sanki kendine geldi şimdi yatırdım 1 buçuk saattir emiyor .bu gece nöbetteyim anlayacağınız yarım satte bir saatte bir emzireyim diyorum.aslında oğlum en fazla 2 saat içinde genelde 1buçuk satte kalkıp emiyordu ama niye böle oldu anlamadım şimdi değer düşmezse napıcak bebişime...Çok zormuş onun hasta olduğunu bilmek ayrıca bugün göbeği düştü sabah banyo yaptırcam inş.sizce sarılığına nasıl bir etki yapar banyo...sağlıklı günler diliyorum hepinize...

Geçmiş olsun. Bol bol emzir arada güneşe çıkar. başka yolu yok.
Bizim de 17 ye kadar çıktı. Sonra bir gecede 10 a düştü. En etkili ilaç sütün sakın unutma. Banyo yaptırmanın olumlu olumsuz etkisi olmaz canım. Ben hergün yıkıyorum doğduğundan beri. Kendini üzme, sütün etkilenmesin ,göreceksin geçecek.

merhaba kızlar,

dün kızıma fisher prize ın salıncağını aldım çok eğlenip gülüyor içinde sonra da uykuya dalıyor tavsiye ederim

canım sarılıgın gecmesı ıcın bol bol emzırcksın vede gunes.. ozellıkle sabah gunesı 10-11 arası 15 dk guneslendır bebısını ve gozunu kapamayı unutma... bıde 1.5 saate bır emzır gecmıs olsun canım...

gecmıs olsun canım ınsallah tez vakıtte gecer ..
bu sarılık bebek nekadarlık olana kadar goruluyor bılgısı olan varmı ???????

merhaba güzel annecikler.
bizim 40 ımız pazar günü ama 3 gün önceden banyomuzu yapıcaz.yani bizde öle yapılır.
sizler 40 da neler yapıyosunuz.özel bi adetiniz var mı?

cnm geçmiş olsun.inş çarçabuk atlatır bebeğin.çok şükür benim oğlum olmadı.ilk günler çookk hafif sanki gözlerinin kenarı sararır gibi oldu bol bol emzirdim geçti.ilk günde hastanede çok ememediği için mama verdik.aç kalıncada sarılık oluyomuş.şekerli suda ver ii geliyo.

merhaba annecikler
ancak girebildim siteye. 25.08.2010 günü saat 02.10 da oğlumu normal doğum ile 40+0 da kucağıma aldım. yiğit kaan 3.170 gr ve 49 cm Allaha şükür sağlıklı bir bebek. dün göbeğimiz düştü. bu sabah da banyomuzu yaptık. şimdimışılmışıl uyuyor.Allah tüm doğum yaacaklara yardımcı olsun herkes sağlıcakla bebeğine kavuşsun inşallah bebeğini kucağına alan annelere ve bebeklrine de bir ömür boyu sağlıklı sıhatli mutlu mesut bir yaşam diliyorum

Laluzcum geçmiş olsun cnmmmm...inşallahh en kısa zamanda iyileşir yavru kuzunn.

Gülaycımm sana da hayırlı olsunn..ne güzel normal doğurmuşsunn..zor muydu peki canımm..bize kısmet olmadı, daha da tadamayız heralde o nasıl bi duygu. O ağrılar nasıl bi ağrı..neyse kısmet..dün akşam sonunda bizim göbişte düştüü..çok mutlu oldum..

Buarada düşen göbişleri ne yapıyorsunuz kızlarrr? Nerelere bırakıyorsunuz?

Merhaba güzel anneler biz geldik oğluşumu uyuttum evimi süpürdüm sildim 2 gün önce toz almıştım çamaşırlarımı da yıkadım saolsun bugün nihayet 2 saat uyanmadan uyudu maaşallah yavruma anca 1 haftada temizledim zemuszemus.Hala mıkır mıkır duşa giricem ama mıkırdanıyo off şimdide hıçkırık tuttu uyanır şimdi

merhabalar kızlar ben 6 ağustosta doğurdum ama oğlum asla 2 saat üstüste uyumuyor sütüm de çok az :KK43:

selam anneler
ben de 28 ağustosta sezaryenle bebeğime kavuştum
beklediğimden daha zor geldi hele eve çıkışımda ağrı kesicilerin etkisi geçince...
bugün 5. günüm hala dikiş yerlerim tutuk. sanki çok sıkı bi çamaşır var orda yatağımdan destekle kalkıyorum ağır hareket ediyorum göğüs uçlarım yara çok zorlanıyorum morlaim bozuk biraz, bugün bide dikişimden kağıt havluya çok minik bi kan sızmış.. tedirgin oldum. tecrübeli anneler bana fikir verin bu yaşadıklarım normal mi 5. günde.

merhabalar kızlar ben 6 ağustosta doğurdum ama oğlum asla 2 saat üstüste uyumuyor sütüm de çok az :KK43:
Benimkide canım 1 sefer 2 saat uyuyor o da banyodan sonra olduu için ,gerçi o da hergün değil.Uyuyacak uyumasında şu gaz sancısı olmasa....
selam anneler
ben de 28 ağustosta sezaryenle bebeğime kavuştum
beklediğimden daha zor geldi hele eve çıkışımda ağrı kesicilerin etkisi geçince...
bugün 5. günüm hala dikiş yerlerim tutuk. sanki çok sıkı bi çamaşır var orda yatağımdan destekle kalkıyorum ağır hareket ediyorum göğüs uçlarım yara çok zorlanıyorum morlaim bozuk biraz, bugün bide dikişimden kağıt havluya çok minik bi kan sızmış.. tedirgin oldum. tecrübeli anneler bana fikir verin bu yaşadıklarım normal mi 5. günde.
Canım 1 hafta aynen sakat gibi gezdim yarı oturarak has. gibi uyuyordum dedim heralde bundan sonra böyle olacak benim göbeğim çok kaldı hatta 1 hafta sonra foto çekildim 9 aylık hamile gibi gazım çok vardı canım sıkıldıkça bebiş ememiyodu çok ağladım karnım şiştikçe şişti ve göbekte tabi dikişlere baskı yapıyor üstüne çok kötü bişi ama şükür iyiyim artık 2 güne kadar sarkıktı göbeğim ama yavaştan toparlanıyor ve artık daha iyiyim geçecek yeterki stres üzüntü yapma yoksa daha kötü oluyor insan artı ben hem bebekle hemde ailevi olarak çok sıkıntı yaşadım özellikle ailevi konularda sütümün kesilmemesi mucize.Ama benimde işte şimdi üşütmediim halde dikişlerim sızlıyor üzüldükçe.
Kan sızması ne bileyim olmadı bende dr una sor istersen sadece benim dikişler çizgi şeklinde kırmızı oldu inşallah geçer.

X