2010 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

selammmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmm herkese :)

bugün çok mutlu oldum çünkü kocişten notebook geldi :) artık sizi cep telefonumun ekrarnından takip etmicem :) şükür kurtuldum ve tekrar pc sahibi oldum :)

başım çok ağrio ya nie acaba :KK43: dünde ağrımıştı.. :KK43:
zemuszemus güle güle kullan canım :))
valla öyle bişi duymadm ama yarı kırkı duydum c.tesi yarı kırkımız çıkıo annem 20kaşık su banyo felan bişiler sölüodu :)

biz yarı kırkda yaptık şimdi 40 ımız geliyo o zamanda yapıcaz 40 kaşık suya birer ihlas süresi okunup anne ve bebek banyo yaptıktan sonra o suyu başlarından aşağı dökerler.bide 40 çıkar işte bi yere gidilir mümkünse deniz aşırı bi yere.biz avrupa yakasına geçicez bakalımm:eek:
Bizde yarıkırkını yaptık 20 çakıl taşı 20 süpürge çöpü suyun içine ayy çok saçma yaa ama adetmiş.40 ihlas daha mantıklı 40 ını öyle yapıcam süpürge çöpüymüş püfff

olsun neticede bitirmişsin :lepi:
o duş işi çok fena yaaa.bende allaha emanet ede ede dualarla giriyorum nasıl yıkanıyorum bilmiyom hızlı hızlı kaydirigubbakcemile3
Hem oluşu yıkıyorum hem de kocişi.Parmaı kırıldı bütün kolunu alçıya aldılar ama bana fırsat kalmıyor.Öyle bi yıkanıyorum ki herşey bi düzene girsin hamamda kırklanmam gerekecek :KK1:

selam canım nerelerdesinnnn.
mama veriyormsunn eğer sütün azsa ver derim özellikle uykuya geçmeden önce güzel uyuyor o zman.

selam fahriyecim nasılsınız şekerim biz iyiceyiz
gündüzleri inat edip mama vermemeye çalışıyorum yarım saatte de olsa mutlaka emziriyorum bu süt meselesinde kimden ne duydumsa yaptım ama elimden geldiğince anne sütünde ısrar edicem ama tabiki çok ciddi durumlarda bebeğimi açlığa mahkum etmemek adına mama veriyorum

selam anneler
ben de 28 ağustosta sezaryenle bebeğime kavuştum
beklediğimden daha zor geldi hele eve çıkışımda ağrı kesicilerin etkisi geçince...
bugün 5. günüm hala dikiş yerlerim tutuk. sanki çok sıkı bi çamaşır var orda yatağımdan destekle kalkıyorum ağır hareket ediyorum göğüs uçlarım yara çok zorlanıyorum morlaim bozuk biraz, bugün bide dikişimden kağıt havluya çok minik bi kan sızmış.. tedirgin oldum. tecrübeli anneler bana fikir verin bu yaşadıklarım normal mi 5. günde.[/QUOTE
geçiyor canım ama biraz zaman alıyor. kan geldiği olmadı bende tekrar olursa drna sorarsın. göğüsünede krem sür.
hayırlı uğurlu olsunnnn

çok canım sıkkın ama uzun uzun analtmak istemiyroum geçende anlattım biraz kimse ilgilenmedi:KK43:((
bugün evlilik yıldönüm ama boş. oğlum hayatımın en güzel hediyesi ona şükrediyorummm yoksa kimseye değmiyorrr
bugün emzirirken parmağım gözüne çarptı oğlumun canı acıdı hemen memeyi verdim sustu ama içim gitti ağladımmm . Allahım hepimizin bebeişlerine sağlıklı uzun ömür versin yanımızdan ayırmasın.

Benimde dün evlilik yıldönümümdü 1 eylül aynı şeyleri bende düşünüyorum canım napalım kader...

kızlar bu evlilik yıl dönümü olaylarına şu ara pek takılmayın herşeyde bir hayır vardır benim eşim atlamaz böyle durumları ama düşünün biz evlilik yıldönümümüzde Egenin sarılığı yüzünden hastanedeydik ve ben ağlamaktan helak olmuştum tüm gün. sizinde öyle olsa ve eşiniz hatırlasa daha mı iyi sanki üzülmeceler yok seneye telafi ederler ben eminim

selam herkese ayy ne sessiz bu böyle,artık kimse gelmio buralara :KK43:

evi temizledim ütü çamaşır süpür sil şükür bitti,uras efendi uyuyo tabi ama 2 gündür bişiler oldu çocuğuma :KK43:
dünden beri tam uykuya dalıo yatırcam uyanıo ya da yatırırken uyanıo ve gözünü açmasıyla cin gibi oluo bir anda
sonra tekrar uyumaya çalışıo ama zaman alıo ve huzursuzlanıo
tilki uykusu derlerya aynen öle işte :KK43: nie böle oldu anlamadm..

evi temizledim ütü çamaşır süpür sil şükür bitti,uras efendi uyuyo tabi ama 2 gündür bişiler oldu çocuğuma :KK43:
dünden beri tam uykuya dalıo yatırcam uyanıo ya da yatırırken uyanıo ve gözünü açmasıyla cin gibi oluo bir anda
tilki uykusu derlerya aynen öle işte :KK43: nie böle oldu anlamdm..

Canım gazı vardır belkide benimkide aynen öyle yapıyor sonra pırrrrrt rahatlıyo yavrum,emerken bile aynı .Dün tam evi süpürdüm silicem başladı bende çalıştırdım yanına getirdim kesti ağlamayı başladı uyumaya bende evi sildim süpürge çalışıyor biranda zaten öğle uykusu dışında bişi yapmak mümkün deil o da banyo yaptıı için daha rahat uyuyo ama mıkır mıkır 3 aydan sonra geçecekmiş inşallah...

bu arada doum günümü kutladıın için teşekürler :)
ben de seni tebrik ettim mi hatırlamıyorum Allah analı babalı büyütsün hayırlı evlat olur inşallah maaşallah kuzuna çokta tatlu :)) opuyorumnanaktan:nazar:

zemuszemus güle güle kullan canım :))

Bizde yarıkırkını yaptık 20 çakıl taşı 20 süpürge çöpü suyun içine ayy çok saçma yaa ama adetmiş.40 ihlas daha mantıklı 40 ını öyle yapıcam süpürge çöpüymüş püfff

herkesten farklı şeyler duyuyorum ben pek kale almam böyle şeyleri saçma gelenkleri yapmıyorun ama sonuçta iyi bişey işte okunmuş suyla banyo yapmak zararı olmaz faydası olur.

maşallah sana ne güzel hemen adapte olmuşun temizlik falan ben daha yapmadım ne temizlik ne yemek annem sağolsun yanımda.şimdi hazır burdayken keyfini çıkarayım.

bu arada aynen benim kzı tarif etmişin demekki aynı şeyler yaşanıyo her gün olmuyo ama arada böyylr yapıyo bi türlü uykuya geçemiyo deli gibi uykusu var uyuyo ama aynen tilki uykusa her sese tepki veriyo.bende merak ediyorum neden böyle

Selam güzel anneler nasıslınız? Uzun zamandır giremedim ya gelen giden bitmedi bir türlü. Oğlumda 2-3 gündür çok huysuzdu. Uykusuzluk mahvetti valla. Gaz çıkartamadı kakasını yapamadı. Şimdi normale döndü şükürler olsun.:nazar:
Bugün yarı kırkımızdı. Florya dinlenme tesislerine gittik. Kayınpederim götürdü saolsun araba ile. bizde 40 ihlas-ı şerif okundu tesbihe.sonra onu oğlumun yıkama suyuna koyduk. aynı sudan birazda ben dökündüm o kadar. Sonra kayınvaidem yasin ve duha suresini okudu o kdar.

kızlar merhaba,şimdi kimse yok ama girince bana mesaj yazarsınız diye umut ediyorum.kızlar sizler bebişinizin doyduğuna nasıl ikna oluyorsunuz.doktora gidip tarttıranlar hariç.yarın biz de doktora gidecez inş,sabırsızlıkla bekliyorum,inş kilo almıştır,yoksa çok üzülürüm,anne sütünün yaramadığını anlarım.bi de her gören yorum yapıyor ya sinir oluyorum,üzüntüden,kaygıdan sütüm azalacak zaten,yok sütün yaramamış falan....dışardan da insan anlamıyor ki...netten araştırdığım kadarıyla bebiş kusuyorsa(az),kaka ,idrar yapıyorsa,hıçkırıyorsa doyuyordur,ha bi de rahat ve uzun uyuyorsa...bunlar var ama ne bilim sanki hiç kilo almıyor gibi,bi de göğüslerim eskisi gibi sert değil gibi.sert olunca da ağırıyor aslı nda,bebiş uzun zaman yemezse sert,sonra yumuşuyor,sizde de öyle mi...annelik ne zor ya:KK43:

selamlar kıslarr nasılsnız melekleriniz nasıl
biz iyiyiz çok şükür kızımla bugün sabah 10 gibi kalktık ve tam 5 saat uyumadı kuzum sonra sızdı 3 gibi aslında karnı tok gazıda çıkıyor ama gözler cin gibi kapanmıyor sonunda azcık mama verdim de daldı:))
benim ilk 3 gün hiç sütüm gelmedi kızlar ama doktor normal dedi sezeryan olduu için ve hç sancıda çekmediğim için vücudum algılamıyomuş bebek olduğunu 3.gün sonunda sağa sağa geldi şimdi baya çok geliyor çok şükür ikisinden de emzirmeye çalışıyorum ama genelde sağ göğsümün ucu çıkmıyor bende sol göğsümü veriyorum sağ tarafımıda sağıp veriyorum ama bugün o kadar çok emdiki sanırım süt kalmadı yani kayınvalidem öle dedi:)) neyseki şimdi uyuyor ama nasılda güzel uyuyolar dertleri olmayınca tam bir melekler pek gaz sancımız olmuyor çok şükür ama günden güne de değişiyor huyları 8 günde bile huy değiştirdi valla kızım:))
hee bu arada salı günü göbeğide düştü doktora gitmiştik kontrole işitme testi vs için ayy bezini çıkarırken doktor hopp dedi düştü beze biz çok narin davranıyoruz galiba:) hergün yıkıyoruz mis gibi oldu yavrum. dünde sağlık ocağına gittik off bu topuk kanı işinden nefret ediyorum çok ağlatıyolar yavrumu neyse ordada çok ilgilendiler 25 eylülde de aşısı var
benden haberler böle canlar pek giremediğim için yazdım uzun uzun
hepinizi ve meleklerinizi kocaman öpüyorum Allah a emanet olun Allah hepimizin yardımcısı olsun yavrularımızı büyütürken çünkü gerçektende çok zor Allah utandırmasın diye dua ediyorum hep yavruma bakamayacağım korkusu geliyor bazen sonra kendime geliyorum

cnm hadi gözün aydın...
benimkide ilk 2 hafta süper uyuyodu sonra aynen anlattığın gibi.şimdide öle beni mahvediyo valla.gazlı bebek zaten.kolik sancısı bi tuttumu aman allahım.uyku nedir oğlum sanırım bilmiyo.inş öğrencek :KK1: tabi bende sonunda derman kalırmı bilmem bilmiyorumkismile

kızlar merhaba,şimdi kimse yok ama girince bana mesaj yazarsınız diye umut ediyorum.kızlar sizler bebişinizin doyduğuna nasıl ikna oluyorsunuz.doktora gidip tarttıranlar hariç.yarın biz de doktora gidecez inş,sabırsızlıkla bekliyorum,inş kilo almıştır,yoksa çok üzülürüm,anne sütünün yaramadığını anlarım.bi de her gören yorum yapıyor ya sinir oluyorum,üzüntüden,kaygıdan sütüm azalacak zaten,yok sütün yaramamış falan....dışardan da insan anlamıyor ki...netten araştırdığım kadarıyla bebiş kusuyorsa(az),kaka ,idrar yapıyorsa,hıçkırıyorsa doyuyordur,ha bi de rahat ve uzun uyuyorsa...bunlar var ama ne bilim sanki hiç kilo almıyor gibi,bi de göğüslerim eskisi gibi sert değil gibi.sert olunca da ağırıyor aslı nda,bebiş uzun zaman yemezse sert,sonra yumuşuyor,sizde de öyle mi...annelik ne zor ya:KK43:

Selam canım.Doktor bize çişini kakasını yapıyosa doyuyodur dedi. Zaten 1 haftalıkken kontrole gittik,sonra 15 günlükken sağlık ocağına gittik.Güzel kilo almıştı.Almıştır senin kuzunda kilo.Hem her annenin sütü kendi bebeğine özel üretilirmiş, niye yaramasın senin sütün.Hem doymadığını düünüyosan mama ver biraz.Dışardan konuşanlara kulak asma.Ağzı olan konuşuyo.Tabi ki bebiş uzun zaman emmesse sert olur,süt doluyo çünkü.Emince ya da sağınca yumuşuyo.

selamlar kıslarr nasılsnız melekleriniz nasıl
biz iyiyiz çok şükür kızımla bugün sabah 10 gibi kalktık ve tam 5 saat uyumadı kuzum sonra sızdı 3 gibi aslında karnı tok gazıda çıkıyor ama gözler cin gibi kapanmıyor sonunda azcık mama verdim de daldı:))
benim ilk 3 gün hiç sütüm gelmedi kızlar ama doktor normal dedi sezeryan olduu için ve hç sancıda çekmediğim için vücudum algılamıyomuş bebek olduğunu 3.gün sonunda sağa sağa geldi şimdi baya çok geliyor çok şükür ikisinden de emzirmeye çalışıyorum ama genelde sağ göğsümün ucu çıkmıyor bende sol göğsümü veriyorum sağ tarafımıda sağıp veriyorum ama bugün o kadar çok emdiki sanırım süt kalmadı yani kayınvalidem öle dedi:)) neyseki şimdi uyuyor ama nasılda güzel uyuyolar dertleri olmayınca tam bir melekler pek gaz sancımız olmuyor çok şükür ama günden güne de değişiyor huyları 8 günde bile huy değiştirdi valla kızım:))
hee bu arada salı günü göbeğide düştü doktora gitmiştik kontrole işitme testi vs için ayy bezini çıkarırken doktor hopp dedi düştü beze biz çok narin davranıyoruz galiba:) hergün yıkıyoruz mis gibi oldu yavrum. dünde sağlık ocağına gittik off bu topuk kanı işinden nefret ediyorum çok ağlatıyolar yavrumu neyse ordada çok ilgilendiler 25 eylülde de aşısı var
benden haberler böle canlar pek giremediğim için yazdım uzun uzun
hepinizi ve meleklerinizi kocaman öpüyorum Allah a emanet olun Allah hepimizin yardımcısı olsun yavrularımızı büyütürken çünkü gerçektende çok zor Allah utandırmasın diye dua ediyorum hep yavruma bakamayacağım korkusu geliyor bazen sonra kendime geliyorum

herşeyin yolunda olmasına sevindim cnm.kızınıda kocamannn kokluyorum opuyorumnanaktan

hayatım sen kimseyi takma kafana.benim sütüm akarken sütmü gelmiyo diyenler bile oluyo.bazen boğasım geliyo ama napıcan işte.anne sütü her türlü yarar merak etme.benimde göğüslerim öle çok sert olmuyor ama süt geliyor baya.yani zamanla o ilk günlerdeki sertliği kalmıyor.sen yinede sık sık bişiler ye ve bol bol su iç sıvı tüket.

selam herkese...
biz bugün kırk banyomuzu yaptık.artık kocamannn oldu benim oğlum opuyorumnanaktan
kırkından sonra huyu değişir deniyor inş iyi yönde olur birazcık uyumaya başlar.napalım hayırlısı diyorum.sizler iyisiniz inş pek bugün gelen giden olmamış.tabi bebeklerimiz bırakmıyorki şurda dedikodu yapalım :KK1: herkesi öptüm kocamaaannnnn

herşeyin yolunda olmasına sevindim cnm.kızınıda kocamannn kokluyorum opuyorumnanaktan

sağol canım teşekkürler
bisde sizi öpüyorus kısımla kocaman

selam herkese...
biz bugün kırk banyomuzu yaptık.artık kocamannn oldu benim oğlum opuyorumnanaktan
kırkından sonra huyu değişir deniyor inş iyi yönde olur birazcık uyumaya başlar.napalım hayırlısı diyorum.sizler iyisiniz inş pek bugün gelen giden olmamış.tabi bebeklerimiz bırakmıyorki şurda dedikodu yapalım :KK1: herkesi öptüm kocamaaannnnn

maşallah canım meleğine kocaman olmuş
bisde o günleri görürüz inşallah hayırlısıyla:emir_bebek:

selam kızlar..bende 28 ağustosta oğluşumu kucakladım.....suni sancıyla oldukça zor bi doğumdu ama çok şükür sağlıkla geldi yavrum...biraz sarılık sorunumuz var 16,5 çıktı bugün ama inş. düşer.......

uzun süre annemde kaldım doğum öncesi ha geldi ha gelecek diye ama oğlum 40+1 de benim isteğimle suni sancıyla geldi.....

bende durumlar böyle allah hepimize kolaylık versin.....

valla zorda olsa zaman geçiyo anlamıyor insan.

hayırlısıyla geçsin canım zaman inşallah

selam kızlar..bende 28 ağustosta oğluşumu kucakladım.....suni sancıyla oldukça zor bi doğumdu ama çok şükür sağlıkla geldi yavrum...biraz sarılık sorunumuz var 16,5 çıktı bugün ama inş. düşer.......

uzun süre annemde kaldım doğum öncesi ha geldi ha gelecek diye ama oğlum 40+1 de benim isteğimle suni sancıyla geldi.....

bende durumlar böyle allah hepimize kolaylık versin.....

maşallah canım çok şükür sende almışsın meleğini kucağına Allah analı babalı büyütmeyi nasip etsin inşallah
sarılıkta geçici oluyomuş zaten canım sıkma canını herşey düzene girer inşallah
sen nasılsın sağlığın iyimi?

X