2010 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

sağolun kızlar :)
Ayy evde tekim die her gelwn 40ına kadar yanlız kalmamalısın amn uyuma cama çıkma vs vs bi ton şey valla artk fenalık geldi
Eşimde geç gelio ilk günler korkar olmuştm insanı korkutuolar boş yere uyku uuyuyamıodm eşim gelmeden
Artık takmıorum uykumuda uyuyorum:)

sağolun kızlar :)
Ayy evde tekim die her gelwn 40ına kadar yanlız kalmamalısın amn uyuma cama çıkma vs vs bi ton şey valla artk fenalık geldi
Eşimde geç gelio ilk günler korkar olmuştm insanı korkutuolar boş yere uyku uuyuyamıodm eşim gelmeden
Artık takmıorum uykumuda uyuyorum:)

En güzeli valla canımm..eğer bişi olacaksa yanında varlarkende oluyor.

selam canlar

Bugün ne sıcak vardı böyle :KK43: evi temiZledim bi güzel
Tabi arada uras efendiyi emzir poposunu yıka temizle yemek hazırla derken oldu akşam..

Gögüm çok sızlıo hatta maşalah deyim ama şakır şakır akıo
Acaba bende sağıp buzluğa mı atsam
O gögüs pedlerinden günde 3 tane bitiriorum
Aslında oğlum güzel emio ama o uykudayken doluo gögüslerim:KK43:

Bu göbeğim canımı çok sıkıo hala gitmedi
Sanırım kalcak böyle
Siz naptınız gitmesi için
Yokmu bi önerisi olan :KK43: moralim çok bozuluo
Kendimi çok kötü hissediorum :KK43:

ayyy hakikaten bu göbüşler ne olacak kalacakmı yaww.sarkık sarkık çok kötü gözüküyo.

ayyy hakikaten bu göbüşler ne olacak kalacakmı yaww.sarkık sarkık çok kötü gözüküyo.

Bana doktorum 2 ay korse giy dedi..toparlanırmış o zaman. Ama sıcaklarda çok zor oluyor giymek. Yine de 2 gündür giyiyorum valla. sadece gece yatarken çıkarıyorum. Hatta yeri gelmişken sorayım; benim gibi korse giyen arkadaşlar varsa, sürekli mi giyiyorlar yoksa arada gece filan çıkarıyorlar mı?

faydası olurmu ki korsenin vaalla bu sıcaktada zor gerçekten
Sıkıda değil artık göbişim
Eskisi gibi değil yani ama şöyle rahatlatıorum kendimiiiiüü
Neyse kiiiiii çatlağımmm yokkkkk :)
Bide çatlamış olsaydım hepten yas tutardm heralde :)
Çünkü bu göbiş beni çok mutsuz edio:KK43:

faydası olurmu ki korsenin vaalla bu sıcaktada zor gerçekten
Sıkıda değil artık göbişim
Eskisi gibi değil yani ama şöyle rahatlatıorum kendimiiiiüü
Neyse kiiiiii çatlağımmm yokkkkk :)
Bide çatlamış olsaydım hepten yas tutardm heralde :)
Çünkü bu göbiş beni çok mutsuz edio:KK43:

Şükürler olsun ki ben de hiç çatlamadım. Eğer doktorun dediği gibi bu korse de toparlayacak olursa göbeğimi ohh herşey eskisi gibi olur. Ama çoğu tecrübeli anneler, bi 9 ayı bulur vücudun tekrardan eski haline dönmesi diyorlar. Ya herşey ne kadar çok zaman istiyor. Kendimi çok kötü hissediyorumm. Ve gerçekten bekarlığıma dönmek istiyorum çoğu kere. :KK43:

bekarlık değilde 9 ay önceme dönmek isterdim :)
Evlenince ölçülerim hiç değişmemişti benm
Ben aynı bendm yani .. Ama artık değillll
Bir göbiş var artık bende takıntı haline geldi bu durum farkındaym ama elimde değill çıkmıo aklımdan:KK43:

Bu aradaaa doğum sonrası sıgaraya tekrar başlayan yada içen var mı acaba

Ben hamilelik sürecinde bırakmıştım ama haftada belki 1 tane içiodm çünkü zoraki bırakmıştım hiç tiksinmedim hep aklımdaydı :)
Ama doğum sonrası hiç içmedim ama yine de zor tutuorm kendimi içmemek için.. :KK43:

ayy kızlar bende hiç göbüş kalmadı ama bacaklarım çok çatladı popom büyüdü hiç bir pantolonum olmuyor bu basenleri nasıl eritirim bilen varmı yaaa

aynen öyle irde o gelince zınk diye uyanıyo yeni bile uyusa ben anlamadım gitti birde canım kızım babasının kokusunu da mı alırmıs demezmi cocuk daha 20 günlük nasıl ayırt etsin ama işte gelde anlat iki dakika seviyo sonra karnı acıkmış kızımın annesi alsada emzirse sanki ben bilmiyorum azıcık ağlasa annesi koş koş oluyo zaten sütcü ramiz muamelesi görüyorum

kilo verdiniz mi bu arada ben 74 ile doğuma gittim suan 66 ym zaten 63 ile hamile kalmıştım bir 60 düşsem yeter ama inş yakın zamanda düşücem :)

bizde de aynı durum ..iki dakkika bakmadan bana sesleniyor,bu emecek,acıkmış annesi,doymamış diye..halbuki emzirip veriyorum eline..iki dakika yemek yemek zor oluyor.. birde babamız eline alıp oda oda geziyor uyanık olduğunda , yakında kucağa alışcak:-)..söylesem yanlış anlıcak ..

eski kilomdan 4 kilo fazlam kaldı..o da fazlalık sayılmaz, zayıftım zaten..:)..inşallah sizlerde yakında veririsiniz...

doktora bende hediye almayı düşünüyorum,hatta yanındaki hemşiresinin de çok yardımı dokundu..bana göre kalıcı hediye en güzeli,odası çiçek ve süs eşyası ile dolu doktorumuzun.üüstelik erkek..ne alsam acaba..çorap ,kravat da alınmaz ki::::)

günaydın kızlarr.
bizde iyiyiz çok şükürr sütüm gelsin diye uğraşıyorummm eh fena değil şükür ama maamada veriyorumm azıcıkk kandırıyorummm:)) özlellikkle gece iyi oluyor çünkü oğlum 6 deyince uyanıyo en azından sabah süt olsun diyee saatlerce memede uyuyo uyanıyo emiyo.
bu arada bende bir ter bir terrr anlatamammm sırılsıklam oluyorummm. ellerimdeki uyuşukluktA Geçmedi. perşembe yarı 40 şükür. kayınvalidem bende 20sinde gidcek. sevirim .validemi hatta ben istedim klamasını ama çok zormuşş eşimleee kavgalıyız çok mutsuzum sürekli beni eleştiriyorrr ne yapsam yaranamıyorummm hayatımın en mutlu günlerini zehir etti yani tek istediğm biraz ilgi ama ben yokum gibi annesine söylüyoo herşeyi ki normalde düşkün değildir ben gidelim demesem gitmez deliridim dün patladım babamda vardııı konuşmuyorum şimdii. çok üzdü beni ne diyim Allah büyük. hamileyken demiştim inş değişmezsin diye.neysee kafanızı şişirmeyeyim
herkesi çok öptüm

Fahriyecim benimde öyleydi valla emzirmeye korkar oldum. ama emzirdikten sonra sütümü sürüyorum. birde arada sağıyorum bir göğsümüdiperi dinleniyor öyle öyle idare ediyorum. valla bende arada mama veriyorum sütüm yetmeyince ne yapayım. bazen gelmiyor mesela bugün gelmedi bende mama verdim. boşver sen kimseyi takma. valla annem beni de tek göğsü ile emzirmiş ve mama takviyesi yapmış yetmeyince. ama çok şükür sağlamız yani. milleti dinlersen ohoooo....

Ne güzel eşinleçıkmışsın cnm bana balkona bile çıkmak yasak yarı kırkım geçene kadar. babannem bizde ve onun garip hurafeleri var böyle dışarı çıkamıyoruz o yüzden. sabahları bazen bakkala gidiyorum o kadar.
valla demet yarı 40 çıksın hergün çıkarım 15 dk bile olsun bebeişde hava alsın o zman hem daha güzel yiyiyr hemde güzel uyuyorlarmış mama olayınada takmıyorum artık zaten ben bilinçliyim kuzum iyi olsundaaaa
yaa benim oğlumun yüzünde böyle sivilce gibi minik minik şeyler çıktı..
isilik mi oluyo bunlar.aynı sorunu yaşayan var mı?bir de nasıl geçerki yaaa???
çisem senle hep aynı şeyleri yaşıyoo oğluşlar. sanırım kucakta olduklarından yıkayınca geçiyo

günaydın kızlarr.
bizde iyiyiz çok şükürr sütüm gelsin diye uğraşıyorummm eh fena değil şükür ama maamada veriyorumm azıcıkk kandırıyorummm:)) özlellikkle gece iyi oluyor çünkü oğlum 6 deyince uyanıyo en azından sabah süt olsun diyee saatlerce memede uyuyo uyanıyo emiyo.
bu arada bende bir ter bir terrr anlatamammm sırılsıklam oluyorummm. ellerimdeki uyuşukluktA Geçmedi. perşembe yarı 40 şükür. kayınvalidem bende 20sinde gidcek. sevirim .validemi hatta ben istedim klamasını ama çok zormuşş eşimleee kavgalıyız çok mutsuzum sürekli beni eleştiriyorrr ne yapsam yaranamıyorummm hayatımın en mutlu günlerini zehir etti yani tek istediğm biraz ilgi ama ben yokum gibi annesine söylüyoo herşeyi ki normalde düşkün değildir ben gidelim demesem gitmez deliridim dün patladım babamda vardııı konuşmuyorum şimdii. çok üzdü beni ne diyim Allah büyük. hamileyken demiştim inş değişmezsin diye.neysee kafanızı şişirmeyeyim
herkesi çok öptüm

valla demet yarı 40 çıksın hergün çıkarım 15 dk bile olsun bebeişde hava alsın o zman hem daha güzel yiyiyr hemde güzel uyuyorlarmış mama olayınada takmıyorum artık zaten ben bilinçliyim kuzum iyi olsundaaaa

çisem senle hep aynı şeyleri yaşıyoo oğluşlar. sanırım kucakta olduklarından yıkayınca geçiyo

kızlar kalın giydirmeyin ve terli tutmayın yüzünü bebeklerin...

aslıııı allah kolaylık versin şekerim ben dorukla uğraşırken gece falan uyumayınca
aklıma hep sen geliyosun biliyor musun?ayyy diyorum ikiz olsaydı biri uyusabiri uyumaz

fahriye nivea s.o.s. çok iyi geliormuş isiliğe haberin olsun.eşim sipariş verdi
akşam...
ayyybu tosuncukla ne yapıcam bennn hep kucak istiyoo yerine bırakıyorum mıkırdanıyor
durmuyor ağlamıyor ama huzursuz oluyor kucağıma alınca susuyor...

funda bana sordun heralde he???
iyiyiz valla çok şükür pek ağlamıyoruz maşallah oğluma..
siz nasılsınız bebişin napıo?

X