2010 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Aynen canım bu arada bizim için sürekli suyunun kontrolü önemliymş.Bakalım yrn konuşucam drla cuma da gelmezse versin suniyi napiim açılmassada alsın sezeryana.Bu arada hurma ve zemzeme başladım ve annem alternatif tıp kitabından bişi bulmuş aktardan balla karıştırıp yiyiomuşun doumu başlatıyomuş yrn da ona başlıcam işe yarasa hemen sende yaparsın :))

pelin kız bebişe zararı olmasın o otların herşeye hayır diyolar dr.lar biliosun en ufak
bi rezene çayını bile içirmiolar.

ben sezeryan oldum genel anestezi ile çok kolay doğumdan sonra hiç ağrın olmuyor tavsiye ederim

senin bebiş nasıl?nurcancım kızkardeşin geldi mi doğuma????

geldi canım benim suyum kalmamış acil sezeryana alındım genel anestezi ile kızkardeşim sabah geldi ama yeğenim çok yaramaz gece bizim bebeğe baktım gündüz yemek yapıp gelenleri ağırladım her işimi kendim yaptım anlayacağın

ladyfog allah analı babalı buyutmeyi nasip etsin..
doktorun normal doğumu neden denemedi cnm?
yani gelişimi durmuş olsa da normal doğum yapılamıyor mu?
ne biliym sunni sancı falan?hiç böyle bir seçenek sundu mu?
bir de kaç gram doğdu?

geldi canım benim suyum kalmamış acil sezeryana alındım genel anestezi ile kızkardeşim sabah geldi ama yeğenim çok yaramaz gece bizim bebeğe baktım gündüz yemek yapıp gelenleri ağırladım her işimi kendim yaptım anlayacağın

anladım cnm gelmesi faydadan çok zarar olmuş ozaman...

bir de kaç gram doğdu?

defnecim risk varsa direk sezeryan olmalı bizim doktorda öyle dedi bebeğin hayatı söz konusu olabiliyor benim yanımdaki bayana zoraki doğurtmuşlar 22 dikişi vardı alttan normal doğum yapmış yürüyemiyordu

anladım cnm gelmesi faydadan çok zarar olmuş ozaman...

denize gittiler yeğenimle yemeyi ben yaptım o bulaşıkları makinaya attı birde emzirme konusunda uzun uzun nasihatler verid zaten sinirliydim süt az geliyor diye sana tavsiyem başına çok kişi toplama sevincini bile hissedemiyorsun:içelim:

kadının birinede epidural yapmışlar sezeryan oda baş ve boyun ağrısından yakınıyordu

defnecim risk varsa direk sezeryan olmalı bizim doktorda öyle dedi bebeğin hayatı söz konusu olabiliyor benim yanımdaki bayana zoraki doğurtmuşlar 22 dikişi vardı alttan normal doğum yapmış yürüyemiyordu

riskten kastın ne canım yani bebişin gelişimi durmuş ama acil bi risk söz
konusu değil ne biliym kalp atışı yavaşlamışsa suyu azalmışsa kordon dolanmışsa
vs vs bunlarda sezeryana alınıyor da bu sebeble de sez.öneriliyor mu diye merak ettim
o yüzden...

bir de kaç gram doğdu?

Sağ ol canım.
Elbette suni sancı seçeneğimiz vardı ama ben tercih etmedim.
Daha doğum kanalına bile inmemişti.
Sancı sonrasında da inmezse yine sezaryen olacaktı ve üstüne suni sancı almış olacaktım.
Açıkçası böyle bir doğum yaşayacağımı bilseydim hiç üzmezdim kendimi de bebeğimi de.
Bu arada oğlum 2790 doğdu. Oldukça kilo kaybetmişti yani.Beklemek istemeyişimin bir sebebi de bu aslında.

vs vs bunlarda sezeryana alınıyor da bu sebeble de sez.öneriliyor mu diye merak ettim
o yüzden...

Canım bir gün bile çok önmli olmuştu. yani bir günde alması gereken ağırlığı kaybediyordu bebeğim. O yüzden müdehale şart olmuştu.

Sağ ol canım.
Elbette suni sancı seçeneğimiz vardı ama ben tercih etmedim.
Daha doğum kanalına bile inmemişti.
Sancı sonrasında da inmezse yine sezaryen olacaktı ve üstüne suni sancı almış olacaktım.
Açıkçası böyle bir doğum yaşayacağımı bilseydim hiç üzmezdim kendimi de bebeğimi de.
Bu arada oğlum 2790 doğdu. Oldukça kilo kaybetmişti yani.Beklemek istemeyişimin bir sebebi de bu aslında.

hmmm anladımm yaa sezeryan olan herkes çok iyi anlatıyor doğumu yaa.
bu konuda da aklım karışıyor benim sez.olursam diye üzülüyorum hiç
üzülmeye gerek yok o zaman ağrım olur genel an.olursa uyanmak zor olur vs.vs.
işte ne düşüneceğimi şaşırdım valla...

ama haklısın hiç açılma yokken de sancıyı çekip çekip sez. a girmek en kötüsü
heralde...

o yüzden...

canım ilk bebeği olacaklar yani tecrubesi hiç olmayanlar için normal doğum korkusu varsa örneğin ciddi cesaret meselesi o ortam hastane ortamında insan çok stresli oluyor hiç kolay değil doğurana kadar
benim doktorum çok korkmanında engel olduğunu söyledi normal doğuma

X